Ogłoszenia parafialne


III Niedziela Zwykła

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Błogosławieństwo świec
 • we wtorek – św. Tomasza z Akwinu
 • w środę – rocznicę poświecenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
 • w piątek –  św. Jana Bosko.
 • w niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Na Mszach  św. będzie poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy, aby gromnice dobrze zabezpieczyć, by nie skapać woskiem ławek i posadzki.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Na zakończenie czwartkowej adoracji o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3.  W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 4.  Za tydzień w niedzielę o godz. 1115 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę składka na nasz nowy kościół. Bóg zapłać za składane ofiary, szczególnie na malowanie i impregnację zewnętrznych ścian kościoła, które rozpoczniemy na wiosnę.
 6.  Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o g. 800. Zapraszamy nowe osoby pragnące należeć do Róży Różańcowej.
 7.  W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Z Bożym błogosławieństwem i modlitwą odwiedziliśmy wszystkich, którzy otwarli mieszkania godnie przyjmując kapłana. Jest to Wasze świadectwo wiary i przywiązania do Kościoła. Dziękujemy za okazaną życzliwość i złożone ofiary.
 8.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem na ferie.
 9. Szkoła w Januszowej prowadzi zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i I klasy na przyszły rok szkolny.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zdzisława Ćwikła. „Dobry Jezu…”.


II Niedziela Zwykła
19.01.2020 r.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienie:

 •     we wtorek – św. Agnieszki
 •     w piątek – św. Franciszka Salezego
 •     w sobotę – święto nawrócenia św. Pawła apostoła.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie wszystkim dziadkom i babciom z okazji ich święta, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie Klubu Seniora.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek o godz. 1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII na Mszy św. o godz. 930.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół. W minionym tygodniu na dachu zostało zamontowanych ponad 150 metrów śniegołapów z miedzi.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z artykułem o naszej parafii oraz dla dzieci „Promyczek Dobra” z płytą i „Mały Promyczek” z niespodzianką.
 7. Harmonogram kolędy  >>

Chrzest Pański
12.01.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w piątek –  św. Antoniego, opata

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna się tzw. okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem.
 2. Przeżywamy obecnie Rok św. Jana Pawła II z racji jego setnych urodzin, które przypadają 18 maja. W związku z tym wydarzeniem, jako parafia której patronuje nasz święty papież, zapraszamy na apele ze św. Janem Pawłem II, które będą każdego 18 dnia miesiąca tego roku. W najbliższą sobotę pierwszy apel, który rozpocznie się o godz. 2000. Zapraszamy wszystkich parafian na to szczególne nabożeństwo. Niech to będzie wyraz naszej wiary i wdzięczności św. Janowi Pawłowi za jego opiekę i błogosławieństwo w naszych rodzinach i w czasie budowy naszego kościoła.
 3.  W poniedziałek o godz. 630 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące a po niej różaniec z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6.  Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 7. Śmieci w Januszowej i Naściszowej będą odbierane 17 stycznia.
 8. Harmonogram kolędy  >>
 9. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Łukasz Chlipała. „Dobry Jezu..”

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
05.01.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek –  uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę w czasie których poświęcimy złoto, kadzidło i mirrę oraz kredę.
 • w przyszłą niedzielę  – święto Chrztu Pańskiego – na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu.
 2. We wtorek o godz. 1700 comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II. Zapraszamy na to spotkanie również kandydatów.
 3. Do końca stycznia w poniedziałki i środy nie będzie Mszy św. o godz. 1730. Zapraszamy na Mszę św. w tych dniach o godz. 630.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę i wystrój naszego kościoła.
 5. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej kolędować będzie w naszym kościele zespół „Promyczki Dobra” wraz z orkiestrą z Łącka pod batutą p. Stanisława Strączka. Będzie to koncert rozpoczynający w naszej parafii Rok św. Jana Pawła II z racji Jego setnych urodzin. Zapraszamy.
 6. 6 stycznia o g. 1030 z ul. Gwardyjskiej wyruszy Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. Przypominamy, że obecność na tej uroczystości nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.
 7. Zarząd Osiedla Kochanowskiego organizuje spotkanie świąteczno – noworoczne dla seniorów. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marian Ruchała, Jerzy Wiktorowski. Módlmy się: „Dobry Jezu…”
 9. Harmonogram kolędy na najbliższy tydzień >>

I Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
29.12.2019 r.

 

Harmonogram kolędy>>

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w środę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę.
 • w czwartek – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza biskupów

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  We wtorek – na zakończenie „Starego Roku” – będą celebrowane Msze św. dziękczynne z kazaniem o godz. 630, 930 oraz o 1730 z nieszporami. Nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W Januszowej Msza św. o godz. 1700.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 i 1730. W Januszowej o godz.1000. O godz. 1730 comiesięczne spotkanie klas ósmych przed sakramentem bierzmowania.
 3. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków jest konieczna Komunia św. A zatem po spowiedzi św. z okazji świąt Bożego Narodzenia można przystąpić do Komunii św., pod warunkiem, że jest się w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Ze względu na kolędę w styczniu nie będzie odwiedzin chorych.
 4.  W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 5.  Do końca stycznia nie będzie Mszy św. w poniedziałki i w środy o godz. 1730. W piątki Msza św. o g. 630 oraz 1515, a w I piątek dodatkowo o 1730.
 6. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca.
 7.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o g. 800.
 8. Składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 9. W niedzielę 5 stycznia na Mszy św. o godz. 1630 oraz po jej zakończeniu kolędować będzie w naszym kościele zespół „Promyczki” wraz z orkiestrą z Łącka pod batutą p.Stanisława Strączka. Będzie to koncert rozpoczynający w parafii Rok św. Jana Pawła II z racji Jego setnych urodzin. Zapraszamy.
 10.  9. Dziękujemy parafianom, którzy ofiarowali świerki do kościoła, jak również tym, którzy pracowali przy szopce i świątecznym wystroju kościoła.

IV Niedziela Adwentu
22.12.2019 r.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W wtorek z racji wigilii zachęcamy do tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie w rodzinie, czytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewaniu kolęd oraz składaniu sobie życzeń.
 2. W wigilię porządek nabożeństw będzie następujący: Pierwsza Msza św. o godz. 630. Nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 700o godz. 730 Msza św. roratnia w intencjach nowennowych. Zapraszamy na ostatnie roraty, szczególnie dzieci. Na zakończenie rorat losowanie figurek Dzieciątka Jezus.
 3. Od godz. 600 do godz. 800 będzie można jeszcze przystąpić do spowiedzi św.
 4. Pasterka będzie o godz. 2400, a w Januszowej o godz. 2300. Składka na tej Mszy św. przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 5. Czuwanie modlitewne przed Pasterką, przygotowane przez grupę młodzieżową naszej parafii, rozpocznie się o godz. 2315.
 6. Msze św. w Boże Narodzenie jak również w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do religijnego i godnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.
 7. W zakrystii można otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary składane na nowy kościół. Schola dziecięca „Radosne Duszki” sprzedaje wykonane przez siebie piękne świąteczne stroiki. Dochód przeznaczony będzie na ich wakacyjny wyjazd.
 8.  Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na bezalkoholowy bal sylwestrowy w Niskowej. Szczegóły w gablocie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest świąteczny numer „Niedzieli” z kalendarzem i płytą z kolędami w cenie 10 zł. „Gość Niedzielny” z modlitwą w czasie Wigilii również za 10 zł., nowy numer „Naszych Spotkań” oraz „Miłujcie się”.
 10.  W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Ryszard Węgrzyk, Wojciech Morawczyński. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 


III Niedziela Adwentu
15.12.2019 r.

“GAUDETE”

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 W tym tygodniu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Umacniajmy wiarę w naszych rodzinach oraz kształtujmy chrześcijańskie postawy miłości i miłosierdzia.

 1. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 1730 a w sobotę na godz.630. W poniedziałek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 2.  Spowiedź parafialna przed świętami Bożego Narodzenia będzie w środę 18 grudnia od godz. 830 – 1200 oraz od 1600 – 1900.
 3.  W poniedziałek o godz. 1830 opłatkowe spotkanie Klubu Seniora.
 4.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 930 zapraszamy młodzież klas VIII. Klasy VII zapraszamy w środę na roraty. Pół godziny wcześniej będą mogli przystąpić do spowiedzi św. przed świętami Bożego Narodzenia.
 6.  Przed kościołem Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Pod figurą św. Antoniego można złożyć produkty żywnościowe na świąteczne paczki, które w sobotę wolontariusze rozniosą do potrzebujących z naszej parafii.
 7. W zakrystii lub przy wyjściu z kościoła można otrzymać poświęcone opłatki. Składamy podziękowanie za dar serca na nasz nowy kościół.
 8.  Po Mszy św. można otrzymać, za dobrowolną ofiarę, pierniki upieczone przez młodzież z przeznaczeniem na działalność parafialnego duszpasterstwa młodzieży. W przyszłą niedzielę u scholi „Radosne Duszki” będzie można nabyć wykonane przez dzieci piękne, świąteczne stroiki. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjną oazę nad Bałtykiem.
 9. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania odwiedzi w sobotę chorych naszej parafii niosąc im w imieniu nas wszystkich życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zapewnienie o modlitwie

 


II Niedziela Adwentu
08.12.2019 r.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie:

 • w piątek – św. Łucji – W tym dniu w 38 rocznicę stanu wojennego w  kościele Matki Bożej Niepokalanej Msza św. o godz. 1600 w intencji ofiar stanu wojennego.
 • w sobotę – św. Jana od Krzyża.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz.630.
 2. W poniedziałek o godz. 1700 będzie różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej. Po drodze krzyżowej poświęcenie odnowionego krzyża misyjnego.
 1. W piątek 13 grudnia o godz.1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszamy wszystkich członków Zespołu Synodalnego.
 2. Przed kościołem Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Do puszki można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie, która dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą Polski.
 1. W zakrystii lub przy wyjściu z kościoła można otrzymać poświęcone opłatki. Są również szopki oraz ozdoby na choinkę wykonane przez naszych parafian. Za każdą ofiarę na nasz kościół składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.
 1. Intencja Mszy św. przyjęta na poniedziałek na godz. 930 będzie odprawiona tego samego dnia o godz. 1730.
 1. W sobotę w parafii św. Małgorzaty odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej.

I Niedziela Adwentu
1.12.2019 r.

W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie:

 • we wtorek – św. Franciszka Ksawerego
 • w środę – św. Barbary
 • w sobotę –  św. Ambrożego

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj, I niedzielą adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz. 630. Zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. W poniedziałek dzieci otrzymają folię, na której naklejać będą każdego dnia obrazki z których powstanie piękny witraż.
 2. 3. W poniedziałek o godz. 1730 spotkanie formacyjne rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II.
 3. Zapraszamy na różaniec, który prowadzony będzie przez Róże oraz inne grupy modlitewne codziennie od poniedziałku do piątku pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. W Januszowej o 1700. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.
 6. W piątek o godz. 1730 obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.
 7. Do chorych księża wikariusze udadzą się w najbliższą sobotę, a ks. proboszcz w piątek. Będą do odwiedziny także z racji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy do piątku o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii obłożnie chorych, którzy nie są objęci comiesięczną posługą sakramentalną, tak aby wszyscy chorzy mogli przed świętami przyjąć Komunię św.
 8. W zakrystii lub przed kościołem można otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na wystrój naszego kościoła. Ofiarodawcom składamy podziękowania i dar modlitwy.
 9. Przed kościołem Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Od jutra pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz na artykuły żywnościowe na paczki dla ubogich. Można do skarbony złożyć również ofiarę na ten cel. W kancelarii prosimy zgłosić osoby ubogie z naszej parafii, dla których należałoby przygotować paczki świąteczne.

XXXIV Niedziela Zwykła – synodalna
24.11.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w sobotę – św. Andrzeja apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W przyszłą niedzielę, I adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W adwencie roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o 630.
 2. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła. W tym dniu przypada 10. rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza bpa Andrzeja Jeża, które miały miejsce w bazylice św. Małgorzaty w N. Sączu.
 3.  W piątek na godz. 1900 zapraszamy małżonków na comiesięczną Mszę św. Listopadowych jubilatów prosimy zapisywać w kancelarii.
 4.  W przyszłą niedzielę składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie kilkunastu panom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy przeniesieniu i konserwacji krzyża misyjnego. Za tydzień, w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby należeć do Róży Różańcowej.
 5. W zakrystii i kancelarii można otrzymać poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona na wystrój naszego kościoła.
 6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” z kalendarzem, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny z lampionem.
 7.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jerzy Malicki, Patrycja Grygiel. Módlmy się: Dobry Jezu…
 8.  Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za siebie czy za zmarłą osobę. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia.

XXXIII Niedziela Zwykła
17.11.2019 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – bł. Karolinę – dziew. i męcz. – święto patronalne RCS
 • w środę – św. Rafała Kalinowskiego
 • w czwartek –  Ofiarowanie NMP
 • w piątek – św. Cecylię – patronkę organistów i chórzystów. Na Mszy św. wieczornej będzie śpiewał nasz chór parafialny.
 • w niedzielę – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Z tej racji po Mszy św. możemy nabyć chleb z którego dochód przeznaczony zostanie na Caritas.
 2. Zapraszamy na wypominki listopadowe z różańcem, które są pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 3. Spotkanie Klubu Seniora w poniedziałek o godz. 1815.
 4. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.
 5. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a po niej Msza św. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy chętne osoby do wpisania się w kancelarii, na listę czuwania modlitewnego, jedną godzinę w tygodniu.
 6. W piątek o godz.1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 7. W ostatni piątek miesiąca, 29 listopada, Msza św. o godz. 1900 w intencji rodzin. Prosimy w kancelarii zapisywać te małżeństwa, które w listopadzie przyjęły sakrament małżeństwa.
 8. W przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 930 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami.
 9. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na sfinansowanie operacji dla dwuletniej Róży z Nowego Sącza. Szczegóły na ulotce w gablocie.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.. Módlmy się: Dobry Jezu…

XXXII Niedziela Zwykła
10.11.2019 r.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Marcina z Tours, bp. – 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
 • we wtorek –  św. Jozafata bpa i męcz.
 • w środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – męcz.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Marcinowi, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  Mieszkańcy Januszowej zapraszają na odpust ku czci bł. Karoliny w przyszłą niedzielę 17 listopada na Mszę św. o godz. 1200.
 2.  W poniedziałek o godz. 1700 będzie różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 3.  W poniedziałek na Mszy św. wieczornej i różańcu modlitwa w intencji Ojczyzny oraz poległych w jej obronie.
 4.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a po niej Msza św. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wypominki listopadowe z różańcem są pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 5. Ofiarodawcom na nasz kościół składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.
 6. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie, w krajach, gdzie jest prześladowany.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” artykuł o powstałej w naszej parafii chorągwi św. Jana Pawła II.
 8. We wtorek o godz. 1630 w sali Domu Parafialnego można skorzystać z bezpłatnej porady prawnika.
 9.  We wtorek o godz. 1830 w sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie na którym uczestnicy dowiedzą się miedzy innymi jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami podczas zakupów w sklepach i na pokazach.