1. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia, wszystkim sprzątającym i przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu, scholi „Radosne Duszki”, młodzieży, Rycerzom św. Jana Pawła II oraz panom kościelnym. Dziękujemy panu organiście Konradowi wraz ze scholą liturgiczną za piękny śpiew Męki Pańskiej i w czasie całego Triduum Sacrum.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700, oraz spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek zapraszamy na modlitwę do kościoła w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek po Mszy św. porannej zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 


 

 

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy drogim Parafianom, miłym Gościom oraz wiernym Przyjaciołom naszej parafii najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nasze serca radością i pokojem, abyśmy każdego dnia porzucając grzech wzrastali w miłości do Boga i ludzi. Byśmy już więcej nie czuli się smutni i samotni, ponieważ „Jezus żyje!  Życzenia składamy również wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia.
 2. W Niedzielę Wielkanocną oraz w Poniedziałek Wielkanocny i w Niedzielę Miłosierdzia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 1515. W te dni nowenna przed Świętem Miłosierdzia będzie o godz.1500 a w pozostałe dni tygodnia 15 minut przed wieczorną Mszą św. Prosimy, aby modlitwę różańcową rozpocząć 15 minut wcześniej.
 3. Dzisiaj i jutro komunia św. dla osób uczestniczących we Mszy św. przez media o godz.1330 i 1730.
 4.  W tym miesiącu nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół, a szczególnie na nowe ołtarze, z których dwa będą w niedługim czasie.

 


 

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, święty czas uobecniający najważniejsze wydarzenia naszej wiary.
 2. W związku z nowymi obostrzeniami prosimy, aby kiedy na drzwiach kościoła będzie kartka z napisem „Brak wolnych miejsc w kościele” pozostać na placu kościelnym. Konieczne jest zachowanie dystansu 1,5 metra, tak w kościele jak i na zewnątrz, jeżeli nie jesteśmy z tego samego domu. Konieczne jest też prawidłowe zasłanianie nosa i ust maseczką oraz dezynfekcja dłoni. Dalej obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza zwalniająca w czasie pandemii z uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 3. Komunia św. dla osób uczestniczących przez media we Mszy św. będzie dzisiaj, oraz w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny o godz.1330 i 1730 .
 4.  Spowiedź św. w tym tygodniu będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 600 do 700 oraz od 1630 do 1800 oraz w Wielki Czwartek od 600 do 1400 i od 2000 do 2200. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 2000 do 2400.
 5. W czasie spowiedzi oprócz Wielkiego Piątku co pół godziny będzie udzielana komunia św.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 800.
 7.  Program Triduum Sacrum będzie następujący:

 

Wielki Czwartek dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św., będzie natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia. O godz. 630 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej. Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 1800. Po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2200. O godz.2100 będzie adoracja prowadzona przez starszą młodzież. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św. W Januszowej  Msza św. o godz. 1700.

 

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Osoby, które z racji I piątku nie przyjmą komunii św. w tym miesiącu nie przerywają praktyki 9 I piątków miesiąca.

 • godz. 630 –  Godzinki o Męce Pańskiej.
 • godz. 930 – Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 • godz. 1100 – Droga Krzyżowa dla dzieci.
 • godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 • godz. 1530 – Droga Krzyżowa
 • godz. 1800Obchód Męki Pańskiej. W Wielki Piątek komunia św. będzie udzielana na zewnątrz kościoła około godz. 1900 również dla uczestniczących w liturgii dzięki mediom.
 • Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2400. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św.
 • O godz. 2000 – będą gorzkie żale, o godz. 2130 – adoracja prowadzona przez młodzież a o 2230 przez Rycerzy św. Jana Pawła II.
 • W Januszowej droga krzyżowa o godz. 1500 a 1630 liturgia Wielkiego Piątku.
 • Przypominamy o obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ścisłego w Wielki Piątek.
 • Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
 • Zachęcamy także, aby zgodnie z piękną tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

 

Wielka Sobota – dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie.

 • godz. 630 –  Godzinki.
 • godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, II dzień nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 • godz. 1515 – 1730 – przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła.
 • godz. 1800 – Celebracja uroczystej Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo przynosimy świece. Prosimy dobrze je zabezpieczyć, aby nie skapać woskiem posadzki, ławek i siebie nawzajem. Procesja rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz. 600. W Januszowej rozpoczęcie nabożeństwa o godz.1700.
 •  Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  od godz. 800 do 1400; /co pół godziny/na zewnątrz kościoła. W Januszowej o godz.1000.

 

 

 1. W Wielkanoc oraz w II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2.  Prosimy parafian, o przybranie krzyży przydrożnych z racji zbliżającego się Wielkiego Piątku.
 3. W kościele do poniedziałku wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe dla ubogich, jako nasza jałmużna postna. W środę na godz. 1500 zapraszamy osoby objęte pomocą Caritas po odbiór paczek świątecznych.
 4.  Do chorych kapłani udadzą się tym tygodniu według indywidualnych zgłoszeń i ustaleń z zachowaniem przepisów sanitarnych.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Tokarz, Stanisław Rzońca. „Dobry Jezu…

 

 


 

 

 

 

 

 

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej. W piątek o godz. 1830 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież z fragmentami filmu „Pasja”.
 3.  O piątku do czwartku przed uroczystością Zwiastowania po Mszy św. porannej modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Józefa o ochronę każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 4.  W poniedziałek o godz.1730 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii.
 5. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz.1700
 6. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 1730 przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku z gazetami są deklaracje do wypełnienie, które należy przynieść w czwartek na Mszę św.
 7. W czwartek po Mszy św. w wieczornej osoby odprawiające rekolekcje „Oddanie 33” w obecności kapłana oddadzą się Matce Najświętszej.
 8. W czwartek w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 900 do 1200 i od 1500 do 1800 będzie dyżur kapłana w konfesjonale z racji Świąt Wielkanocnych. Spowiadamy również codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W tym roku nie będzie spowiedzi z większą ilością kapłanów również w bazylice. Szczegóły spowiedzi w Wielkim Tygodniu podamy w przyszłą niedzielę.
 9. W czwartek o godz.1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą św. Caritas rozprowadzać będzie palmy. A po Mszach św. „Radosne Duszki” ciasteczka – babeczki z których dochód przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny naszej scholi.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarze w naszym kościele.
 12.  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 18 ogłasza zapisy do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych na rok 2021/2022.
 13.  Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

 

 

W piątek uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze św. o św. o 630 i 1515 oraz dodatkowo o 1730. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo gorzkich żali oraz w piątek na drogę krzyżową.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.
 3.  W czwartek na Mszę św. o godz.1730 zapraszamy wszystkie osoby należące do Apostolatu Margaretka, a szczególnie te osoby, które zgłosiły się w ubiegłą niedzielę.
 4.  Caritas rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny. Jest to nasza jałmużna postna.
 5. 24 kwietnia będzie w bazylice błogosławieństwo nowych lektorów. Zapraszamy chłopców od klasy VII na pierwsze spotkanie do sali domu parafialnego w sobotę o godz. 1000.
 6. Rycerze św. Jana Pawła II zbierają w tym tygodniu środki czystości dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie i Domu Opieki „Caritas” w Grybowie. Kosz jest pod chórem z którego można zabrać pisankę w zamian za złożony dar serca. Szczegóły w gablocie.
 7. Od poniedziałku w kościele wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe, z których zostaną wykonane paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.
 8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” jest „Gość extra” w cenie 9 zł. w całości poświęcony św. Józefowi.
 9. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Czesława Szczygieł, Marta Bochenek. „Wieczny odpoczynek…”

 

 

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.
 2. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo gorzkich żali oraz w piątek na drogę krzyżową.
 3.  W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700, po niej Msza św. zbiorowa w intencjach nowennowych.
 5. W środę po Mszy św. porannej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.
 6. W czwartek zapraszamy na indywidualną modlitwę w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7.  W czwartek na Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne parafialnego zespołu Caritas.
 8. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary na ołtarze do naszego kościoła.
 10. Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Jest to nasza jałmużna postna. Prosimy też zabrać ulotki na temat 1% odpisu z podatku na Caritas.
 11. Po interwencji wielu parafian zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby nie kłaść butów na klęcznikach w ławkach.
 12. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „ Naszych Spotkań”. Jest również „Gość Niedzielny”, „Niedziela” a dla dzieci „Promyczek Dobra”.

 


 

 

 

 

W tym tygodniu wspominamy:

 • w czwartek– św. Kazimierza – odpust w parafii św. Kazimierza

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

Dzisiaj na godz. 1900 zapraszamy młodzież na Mszę św. celebrowaną przez bp. Leszka Leszkiewicza w intencji młodych.

 

 1. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek: na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1630. W ten piątek godz. 1830 będzie droga krzyżowa w intencji dziecka nienarodzonego. Będziemy się modlić, aby każde poczęte dziecko mogło się narodzić i było kochane przez swoich rodziców. Zapraszamy należących do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. We wtorek o godz. 1700 spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II.
 4. W czwartek o godz.1730 comiesięczne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania klas VIII.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o godz. 1630 wcześniej spowiedź św. Z okazji I piątku do chorych kapłani udadzą się w indywidualnie ustalonym terminie.
 6. W I sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 7. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. wysłuchamy krótkiej informacji na temat Margaretki czyli modlitwy za kapłanów.
 8.  W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz.800.
 9. Składka za tydzień na nowe ołtarze. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. Dzisiaj do puszki, które są przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na Fundusz pomocy misjom Ad Gentes.
 11. Caritas parafialny rozprowadza od dzisiaj baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Zachęcamy też do odpisu 1% podatku na Caritas. Jako cel szczegółowy należy wpisać Caritas parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Wówczas pieniądze będą przekazane na nasz parafialny Caritas. Szczegółowe informacje w gablocie i stronie internetowej parafii.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Korusiewicz Stanisław. „ Dobry Jezu…

 

 

 

W tym tygodniu wspominamy:

 • w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra Apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 

 1. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1630. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona zostanie na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na kwiaty do ołtarza w ciągu roku. W dni powszednie o godz. 600 a w niedzielę o 720 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.
 2.  W poniedziałek o godz. 1730 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.
 3.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700. Dziękujemy grupom modlitewnym naszej parafii za prowadzenie nabożeństwa 40-godzinnego.
 4. We wtorek o godz. 1845 spotkanie chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, pragnące śpiewać w chórze parafialnym wprowadzając w życie zachętę św. Augustyna: „kto dobrze śpiewa dwa razy się modli”.
 5. W czwartek o godz.1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 6. W najbliższą niedzielę na godz. 1900 zapraszamy młodzież na Msze św. którą celebrować będzie bp. Leszek Leszkiewicz. Zapraszamy szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej i parafialnym FB.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności   śp. Józef Bodziony i Tomasz Obrzut. „Dobry Jezu…”.

 

 

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj o godz. 1330 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne. O godz. 1600 zapraszamy   na Nieszpory eucharystyczne. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 700 do 1730. Nieszpory w poniedziałek o 1700 a we wtorek o 1630. Dokładny program na stronie internetowej oraz w gablocie. W tych dniach z racji przypadającego Tygodnia Trzeźwości módlmy się o uwolnienie od wszelkich zniewoleń i uzależnień. Można zapisać się do Księgi Trzeźwości, która jest w zakrystii.
 3. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4.  We wtorek 16 lutego na godz. 2000 zapraszamy młodzieńców i mężczyzn na kolejny męski różaniec w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu oraz czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte będą o 630, 800, 930 oraz po południu 1530 i 1730. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głowy popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy. W Januszowej Msza św. o 1630. Składka jako jałmużna postna.
 6.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego ,,do syta”). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia.
 7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej, które będzie o godz. 700, 1545, 1700 dla dzieci, a prowadzone przez młodzież o godz. 1830. W Januszowej o 1630. Dzieci biorący udział w drodze krzyżowej otrzymają pamiątkowe obrazki.
 8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1530. W Januszowej gorzkie żale po Mszy św.
 9.  Bóg zapłać za ofiary na wystrój naszego kościoła. W piątek został ustawiony w kościele nowy zamykany konfesjonał. Zielone światło jest znakiem, że nie ma penitenta i można przystąpić do spowiedzi sw.
 10. Teraz pozostańmy wszyscy na adorację z okazji 40 – godzinnego nabożeństwa wynagradzającego. Po chwili wspólnej adoracji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie możliwość adoracji w ciszy do następnej Mszy św.

 


 

 

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

 • w środę – św. Scholastyki
 • w czwartek – Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II, szczególną troską i modlitwą otaczamy wszystkich chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2.  We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. „Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 05 marca 2021 r. o godz. 1900. Zapisy poprzez email lub sms, szczegóły w gablocie”.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40 – godzinne nabożeństwo eucharystyczne wynagradzająco – błagalne. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”. Na stoliku z gazetami są do zabrania bezpłatne książeczki z modlitwami z okazji kolędy. Prosimy, aby w każdej rodzinie odmówić modlitwy błogosławieństwa i pokropić mieszkanie wodą święconą.
 8. Szkoła w Januszowej prowadzi zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i I klasy na przyszły rok szkolny. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Nieć Teresa, Mieczysław Nowak. Dobry Jezu…”.

 

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

 • we wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz 1730. W Januszowej o 1630. Na Mszach  św. będzie poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy, aby gromnice dobrze zabezpieczyć, by nie skapać woskiem ławek i posadzki.
 • w środę –   św. Błażeja – błogosławieństwo gardła po Mszy św.
 • w piątek – św. Agaty – na Mszy św. błogosławieństwo chleba i  wody  ku czci tej świętej.
 •  w sobotę – św. Pawła Miki.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 

 1. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się za konających oraz o szczęśliwą godzinę śmierci dla siebie i dla naszych bliskich.
 2. Spotkanie Rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 1700. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca lutego.
 4. W czwartek o godz.1730 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o g. 1630 wcześniej spowiedź św. Z okazji I piątku do chorych kapłani udadzą się w indywidualnie ustalonym terminie.
 6. Po Mszy św. wieczornej uwielbienie Pana Jezusa.
 7. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800 oraz składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Na stoliku z gazetami są książeczki z modlitwami z okazji kolędy, które można zabrać i wykorzystać przy okazji kolędowej rodzinnej modlitwy.

 

 


 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła
 • we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa bp.
 • w czwartek – św. Tomasza z Akwinu
 • w piątek  – rocznicę poświecenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

    Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1730 spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Prosimy, aby dzieci przyniosły medaliki do poświęcenia.
 2.  We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. Na zakończenie całodziennej czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4.  Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 5. W tym tygodniu na Msze św. z okazji kolędy zapraszamy parafian z następujących ulic:
 6. – Leśna, Norwida, Chruślicka,  Samotna, Beskidzka – poniedziałek – 25.01. godz.1730
 7. –   Westerplatte, Teligi, Andersa, Okulickiego – środa – 27.01. godz.1730
 8. Prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia.
 9.  Po Mszy św. Caritas zbiera ofiary do skarbonki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z podstawką do telefonu i „Promyczek Dobra”.

 

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienie:

 • we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.
 • w czwartek – św. Agnieszki

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie wszystkim dziadkom i babciom z okazji ich święta, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3.  W czwartek na godz. 1830 zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
 4. W przyszły poniedziałek 25 stycznia o godz. 1730 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Prosimy, aby dzieci przyniosły medaliki do poświęcenia.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. W przyszłą niedzielę we wszystkich polskich kościołach, również w naszej parafii, przedstawiciele parafialnego Caritas będą zbierać ofiary na pomoc dotkniętym trzęsieniem ziemi w Chorwacji.
 7. W tym tygodniu na Mszę św. z okazji kolędy zapraszamy parafian z następujących rejonów:
 8.  Partyzantów – poniedziałek – 18.01. godz.1730
 9. Hubala numery parzyste – środa- 20.01. godz.1730
 10. Hubala numery nieparzyste – czwartek – 21.01. godz. 1730
 11. Prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Promyczek Dobra” z grą planszową i „Mały Promyczek” z niespodzianką.
 13. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Tadeusz Citak, Ludwik Sierota, Mieczysław Kustra. „Dobry Jezu… .

 

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1.  Dzisiaj w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna się tzw. okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem.
 2.  W poniedziałek o godz. 1700 różaniec i Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 3.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W sobotę 16 stycznia zapraszamy do kościoła na godz. 2000 mężczyzn i młodzieńców na comiesięczny męski różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji rodzin i małżeństw.
 5. W sobotę na godz.1000 zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami, z klasy III i starszych, na spotkanie w kościele. Prosimy rodziców o zachętę i współpracę z ks. Marcinem, który jest opiekunem ministrantów.
 6. W tym tygodniu na Msze św. z okazji kolędy zapraszamy parafian z następujących rejonów:
 • ul. Sucharskiego numery parzyste – poniedziałek – 11.01.godz.1730
 • ul. Sucharskiego numery nieparzyste –  środa – 13.01. godz.1730
 • ul. Batalionów Chłopskich od nr 2 do nr 15 –  czwartek – 14.01. godz.1730
 • ul. Batalionów Chłopskich od nr 16 do 43 – piątek – 15.01. godz.1500.

Prosimy przynieść ze sobą wodę do poświęcenia.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.


 

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w środę –  uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę w czasie których poświęcimy złoto, kadzidło i mirrę oraz kredę. We wtorek o godz. 1730 Msza św. z uroczystości.
 • w przyszłą niedzielę  – święto Chrztu Pańskiego – na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

W tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Natomiast zapraszamy parafian z poszczególnych rejonów na Msze św., które będą celebrowane w Waszej intencji w poszczególne dni. Na Mszę św. proszę przynieść wodę, która zostanie poświęcona, a którą należy pokropić mieszkanie. Po Mszy św. będzie można zabrać modlitewnik specjalnie przygotowany na tę okazję z którego należy odmówić modlitwy w domu.

W tym tygodniu zapraszamy:

 • w poniedziałek – 4 stycznia na godz.1730 parafian z Naściszowej oraz ulicy Librantowskiej i Grabowej
 • we wtorek – 5 stycznia do kaplicy w Januszowej na godz. 1600 – parafian z Januszowej
 • w czwartek – 7 stycznia na godz. 1730 – parafian z ulicy Barskiej.

Msze św. kolędowe dla wszystkich rejonów podane są na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 2. We wtorek o godz. 1700 comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II. Zapraszamy również kandydatów.
 3. W środę po każdej Mszy św. będzie można do skarbony złożyć ofiarę na misje z racji tzw. kolędy misyjnej. Dzieci z grupy misyjnej, nie będą chodzić po domach, ale przedstawią scenkę misyjną na Mszy św. o godz. 930,1115 i 1230. Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie oraz paniom Agnieszce i Bożenie za przygotowanie dzieci.
 4. W czwartek zapraszamy na chwilę adoracji Pana Jezusa w czasie całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu, na zakończenie którego będą modlitwy o powołania kapłańskie z racji I czwartku miesiąca.
 5. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogo Krzyżowej.
 6.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła, szczególnie na nowe ołtarze.
 7. Msze św. w dni powszednie są w naszym kościele o godz. 630 i 1730 a w piątek o 630 i 1500. W piątek oprócz I piątku nie ma Mszy św. o godz.1730.                             
 8. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Robert Dunikowski, Mirosław Biel, Zenon Leśniak. Módlmy się: „Dobry Jezu…”

 

 

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek – Świętych Młodzianków Męczenników
 • w piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. W czwartek o godz. 1730 będzie Msza św. z uroczystości. W piątek z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • w sobotę – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza biskupów

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek na godz. 1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.
 2.  W czwartek – na zakończenie „Starego Roku” – będą celebrowane Msze św. dziękczynne z kazaniem o godz. 630, 930 oraz o 1730 z nieszporami. W Januszowej o godz. 1630.
 3.  W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa. O godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków konieczna jest komunia św. A zatem po spowiedzi św. z okazji świąt Bożego Narodzenia można przystąpić do komunii św., pod warunkiem, że jest się w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 5.  W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 6.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o g. 800. Składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 


 

.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1.  Zachęcamy, aby przystąpić do spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia w swojej parafii, gdyż nie będzie większej ilości kapłanów spowiadać w bazylice. W naszym kościele spowiadać będziemy natomiast w poniedziałek i we wtorek od godz.1500 do 1900 oraz w środę od godz. 800 do 1200 i od 1500 do 1900. Spowiadamy też codziennie od godz.600 do 630.
 2. Roraty do środy o godz. 1730 a w czwartek o godz. 630. W wigilię nie będzie Mszy św. o 1730. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II.
 3.  W czwartek z racji wigilii zachęcamy do tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie w rodzinie, czytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewaniu kolęd oraz składaniu sobie życzeń. W czwartek nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4.  Pasterka będzie o godz. 2400 oraz wyjątkowo w tym roku dodatkowo godz. 2200 a w Januszowej o godz. 2300. O godz.2330 młodzież poprowadzi czuwanie modlitewne. Składka na pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 5.  Msze św. w Boże Narodzenie jak również w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do religijnego i godnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. W ten piątek z racji uroczystości Bożego Narodzeni nie ma obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
 6. Pod chórem można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na nasz kościół.
 7.  W imieniu Domu Samotnej Matki w Tarnowie prowadzonego przez naszą diecezję dziękujemy za ponad 100 paczek dla maluszka a w imieniu Caritasu parafialnego Bóg zapałać za produkty żywnościowe z których wolontariusze Caritasu przygotowali i dostarczyli w sobotę 35 paczek dla osób i rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii.
 8.  Dzisiaj przed kościołem między godz. 1600 a 1700 będzie można od harcerzy zapalić światło betlejemskie.
 9.  Jest „Gość Niedzielny” z modlitwą w czasie wigilii oraz „Mały Gość Niedzielny” z szopką.
 10.  W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do Domu Ojca: Natalia Marzec. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 

 

 

 

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – św. Jana od Krzyża – kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a wśród nich ks. Dariuszowi, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki  św. Jana Pawła II.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Umacniajmy wiarę w naszych rodzinach oraz kształtujmy chrześcijańskie postawy miłości i miłosierdzia.
 2. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 1730 a w sobotę na godz.630. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 4. Z inicjatywy Rycerzy św. Jana Pawła zapraszamy w środę młodzieńców i mężczyzn na Męski Różaniec, który będzie odmawiany każdego 16 dnia miesiąca w naszym kościele o godz. 2000, na pamiątkę wyboru kardynała Wojtyłę na papieża 16 października 1978 roku. Św. Jan Paweł II nauczał, że mężczyźni mają być strażnikami powierzonych im rodzin, a szczególnie wiary w rodzinach. Niech każdy mężczyzna poczuje się zaproszony na to spotkanie modlitewne. Będziemy się modlić o świętość rodzin i małżeństw oraz o ochronę każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 5. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej w najbliższym czasie. W tym roku nie będzie spowiedzi świątecznej z większą ilością kapłanów. Spowiadamy natomiast codziennie pół godziny przed Mszą św. Dodatkowa spowiedź będzie w ten czwartek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 800 do 1200 i od 1400do 1800.
 6. Pod figurą św. Antoniego do czwartku można złożyć produkty żywnościowe na świąteczne paczki, które w sobotę wolontariusze Caritasu rozniosą do potrzebujących z naszej parafii. Pod chórem można zabrać poświęcone opłatki oraz świece. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona zostanie na nowe ołtarze w naszym kościele. Bóg zapłać za dar serca.
 7. Biskup Tarnowski zachęca do włączenia się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce: „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie świec 13 grudnia o godz. 1930, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Maria Wolińska, Wanda Greca. „Dobry Jezu… .”

 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Ambrożego
 • we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.           o  godz. 630, 800,930 i 1730. W Januszowej o godz. 1630.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz.630.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 3. W czwartek o godz. 1730 spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
 4. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 5.  Przed kościołem Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Do puszki można złożyć też ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie, która dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą Polski.
 6.  Dzisiaj przed kościołem, a w tygodniu pod chórem można nabyć poświęcone opłatki składając ofiarę na ołtarze w naszym kościele.
 7. Z inicjatywy Rycerzy św. Jana Pawła nasza parafia włączyła się w akcję Paczuszka dla Maluszka, która ma pomóc matkom samotnie wychowującym dzieci, m.in. w Domu Samotnej Matki w Tarnowie, ale też dzieciom z domów dziecka czy hospicjów dziecięcych. Pod chórem wiszą papierowe bombki z informacją, co można kupić i ofiarować w podarunku (m.in. pieluszki, środki pielęgnacji niemowląt itd.). Każdy, kto chce wesprzeć inicjatywę, zabiera bombkę i do 18 grudnia po przygotowaniu paczki składa ją w kościele jako prezent pod choinką.
 8. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej w najbliższym czasie. W tym roku nie będzie spowiedzi świątecznej z większą ilością kapłanów. Spowiadamy natomiast codziennie pół godziny przed Mszą św.
 9.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Zabrzeński, Józefa Smoleń, Roman Kolat, Władysława Mazurkiewicz. Dobry Jezu…

 

 

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie:

 • w poniedziałek – św. Andrzeja apostoła
 • w czwartek – św. Franciszka Ksawerego

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1.  Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz. 630. Zapraszamy dzieci z lampionami. Dzieci otrzymają plansze, na której naklejać będą każdego dnia nowe obrazki. O godz. 600 śpiewane będą godzinki ku czci Matki Bożej.
 2. W poniedziałek na godz. 1730 zapraszamy dzieci klas III na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii św.
 3. We wtorek o godz. 1700 spotkanie formacyjne rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II oraz nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie. W czwartek o godz. 1730 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.
 4.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. W Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Po wieczornej Mszy św. wspólne uwielbienie Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 5.  W tym tygodniu kapłani z zachowaniem przepisów sanitarnych odwiedzą chorych naszej parafii, których prosimy zgłosić do piątku w kancelarii parafialnej. Będą to odwiedziny także z racji Świąt Bożego Narodzenia.
 6.  Zapraszamy na różaniec, który prowadzony będzie przez Róże oraz inne grupy modlitewne codziennie od poniedziałku do piątku pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 7.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800 a składka za tydzień przeznaczona będzie na nasz nowy kościół.
 8. Przed kościołem można otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na wystrój naszego kościoła. Ofiarodawcom składamy podziękowania i dar modlitwy.
 9. Przed kościołem Caritas parafialny rozprowadza świece wigilijne. Od jutra pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz na artykuły żywnościowe na paczki dla ubogich. W kancelarii prosimy zgłosić osoby ubogie z naszej parafii, dla których należałoby przygotować paczki świąteczne.

 

 

 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Andrzeja Dung – Lac – męcz. I jego współbraci

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W adwencie roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o 630.
 2. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3.  W sobotę, przypada 11. rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza bpa Andrzeja Jeża, które miały miejsce w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4.  W zakrystii czy kancelarii można otrzymać poświęcone opłatki. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona na wystrój naszego kościoła, szczególnie na nowe ołtarze.
 5. Zachęcamy, szczególnie teraz w czasie pandemii, do ogólnopolskich rekolekcji w duchu św. Ludwika de Montfort w wersji dla starszych jak również dla młodych, które prowadzić będą do poświęcenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Rozpoczną się 29 listopada i trwać będą do 31 grudnia, natomiast 1 stycznia będzie akt oddania się Matce Bożej. Materiały do indywidualnego przeżywania rekolekcji są na stronie internetowej www.oddanie33.pl
 6. Będą również książki z materiałami do indywidualnego przeżywania rekolekcji. Szczegółowa informacja będzie na banerach.
 7.  Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy ten Akt poświęcenia.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Ludwika Zawada, Krzysztof Pycha, Józef Smoleń. Módlmy się: Dobry Jezu…

 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Elżbietę Węgierską
 • w środę – bł. Karolinę – dziew. i męcz. – święto patronalne RCS
 • w piątek – św. Rafała Kalinowskiego
 • w sobotę –  Ofiarowanie NMP
 • w niedzielę – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Po Mszy św. Caritas zbiera ofiary na pomoc ubogim z naszej parafii.
 2. Mimo ograniczeń są wolne miejsca na Mszach św. w sobotę o godz. 1730 oraz w niedzielę o godz. 1230 i 1630. Osoby zdrowe, które nie były na Mszy św. w niedzielę zapraszamy na Mszę św. w dni powszednie o godz. 630 czy o godz. 1730. Nic i nikt, również transmisja internetowa, nie zastąpi żywej relacji z Panem Jezusem obecnym w Eucharystii czy sakramencie pokuty. Zachowujmy przepisy, dystans, zakrywajmy usta i nos, dezynfekujmy dłonie, ale jeżeli jesteśmy zdrowi uczestniczmy we Mszy św. przynajmniej raz w tygodniu.
 3.  Zapraszamy na wypominki listopadowe z różańcem, które są pół godziny przed wieczornym nabożeństwem. Nowe wypominki roczne będą czytane od I niedzieli adwentu.
 4.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy. W ubiegłym tygodniu został założony witraż przedstawiający koronację figury Matki Bożej Limanowskiej przez naszego świętego papieża Jana Pawła II. Szczegóły są w „ Naszych Spotkaniach”.
 6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Miłujcie się” oraz jak co tydzień „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Smoroń, Małgorzata Fedyna, Zofia Górka, Zygmunt Hajduga, Stanisław Mrzygłód. Módlmy się: Dobry Jezu…

 

 

 

 W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • we wtorek – św. Leona Wielkiego – papieża
 • w środę – św. Marcina z Tours, bp. – 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
 • w czwartek –   św. Jozafata bpa i męcz.
 • w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – męcz.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a wśród nich      ks. Marcinowi, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki   św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 będzie różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wypominki listopadowe z różańcem są pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 3. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa prowadzona przez Wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej. Nie będzie zmiany stacji.
 4. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie, w krajach, gdzie jest on prześladowany.
 5. Ofiarodawcom na nasz kościół składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. Caritas parafialny zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc ubogim z naszej parafii.
 7. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcji rąk oraz zakrywaniu ust i nosa. Osoby, które ze względu na obecne ograniczenia nie będą mogli przyjść na niedzielną Msze św. zapraszamy na Msze św. w tygodniu, które są codziennie o 630 oraz 1730 a piątek jeszcze o 1500. Bądźmy dla siebie życzliwi i pomocni i choć przez maskę starajmy się do siebie uśmiechnąć.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań” a dla dzieci „Promyczek Dobra” z grą dla dzieci.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o godz. 630, 800, 930 i 1730. W Januszowej o 1630. Przed Mszą św. modlitwa za zmarłych.
 • w środę – św. Karola Boromeusza, bpa

Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Z związku z zamknięciem cmentarzy nie będzie modlitwy różańcowej na cmentarzu. Różaniec za zmarłych będzie dzisiaj o godz.1600 w kościele.
 2.  Msza św. wieczorna w tym tygodniu połączona będzie z nieszporami za zmarłych. Codziennie pół godziny przed wieczornym nabożeństwem odmawiany będzie różaniec z wypominkami listopadowymi.
 3. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z racji I piątku. W nagłej sytuacji prosimy kontaktować się z księżmi.
 5. Po wieczornej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólne uwielbienie. Młodzież klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zobowiązujemy  w sumieniu do spowiedzi i komunii św., na dowolnej Mszy św., z okazji I piątku miesiąca i zyskanie odpustu za zmarłych.
 6.  W sobotę Msza św. o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Ofiarodawcom na nasz kościół składamy podziękowania i dar modlitwy. Do puszki, które są przy wyjściu, można złożyć ofiarę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 8. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka od dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych przez wybrane 8 kolejnych dni w listopadzie. Należy przyjąć komunię św. oraz odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i w intencjach Ojca św. Zdrowaś Maryjo. Pamiętajmy, aby nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych oraz podejmijmy postanowienie wyzbycia się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Żuchowicz, Jerzy Fedyna, Józef Boruch, Jan Rembiasz, Ewa Bodziony – Oleksy, Mieczysław Marczyk, Andrzej Pałka. „Dobry Jezu…”.

XXX Niedziela Zwykła
Synodalna

25.10.2020 r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie:

 • w środę – św. Szymona i św. Judy Tadeusza  Apostołów
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych.

 

Różaniec w kaplicach na cmentarzach rozpocznie się o godz. 1400. Prosimy aby modlitwę na cmentarzu rozłożyć na całą oktawę Wszystkich Świętych tj. od 1 do 8 listopada. Spowiedź św. przed Wszystkimi Świętymi codziennie pół godziny przed porannym i wieczornym nabożeństwem.

W uroczystość Wszystkich Świętych po Mszach św. w kościele zbiórka do puszek za utrzymanie Tarnowskiego Seminarium Duchownego w którym przygotowuje się ponad 130. kleryków do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

 

Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek na godz. 1700 zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. na różaniec i Mszę św.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II z różańcem o godz. 1700 a po niej Msza św. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1630 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3. W listopadzie nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
 4.  Składka za tydzień na nasz nowy kościół. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.
 5. Wypominki listopadowe będą połączone z różańcem przez cały miesiąc, pół godziny przed popołudniowym nabożeństwem, a roczne będą w niedzielę o godz. 610, 745, 910.
 6. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę osób starszych w okresie pandemii uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej. Szczegóły w gablocie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dla dzieci i starszych.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marian Popiela, Bronisław Pawlak. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu…”

XXIX Niedziela Zwykła

ODPUST Parafialny Ku Czci Św. Jana Pawła II
18.10.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana
 • w czwartek –  św. Jana Pawła II – papieża

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj odpust parafialny. Msze św. o godz. 630, 800, 930, 1115 oraz 1630. Nie będzie Mszy św. o godz.1230. W Januszowej Msza św. o godz.1500. Nie będzie też procesji na sumie. Dziękujemy ks. doktorowi Tomaszowi Lelito za wygłoszone kazanie i wspólną z nami modlitwę.
 2.  W poniedziałek i we wtorek w naszym kościele będzie Obraz Matki Bożej Częstochowskiej patronki robotników, relikwie ks. Popiełuszki oraz replika krzyża z Nowej Huty, które obecnie pielgrzymują po parafiach naszej diecezji. Zapraszamy na indywidualną modlitwę w ciągu dnia oraz na wieczorny różaniec i Mszę św. w czasie których będziemy się modlić za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy a także o ustanie epidemii.
 3.  Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy na różaniec w intencji misji w dni powszednie o g. 1700 a w niedzielę o g. 1600.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II połączoną z różańcem na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół. Wypominki można składać u kapłanów w zakrystii lub kancelarii.
 6. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Ludwik Kamiński, Maria Małek, Józef Pazgan, Maria Rola, Andrzej Borkowski. „Dobry Jezu”
 7. Dzisiaj przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. możemy zyskać odpust zupełny czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę. Aby go zyskać odmówmy modlitwy wyznaczone przez Kościół. „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i w intencjach papieża „ Chwała Ojcu” i „ Święty Michale Archaniele”.

XXVIII Niedziela Zwykła
11.10.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Honorata Koźmińskiego – kapłana
 • w czwartek – św. Teresę od Jezusa
 • w piątek – św. Jadwigę Śląską – 42. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II
 • w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego – męczennika

 

 1. Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.
 2.  Dzisiaj „XX Dzień Papieski” – po Mszy św. zbiórka do puszek, które są przy wyjściu z kościoła, na Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”.
 3. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4.  We wtorek o godz. 2000 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
 5. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Nie będzie Mszy św. o godz. 1230! Na sumę o godz. 1115 i procesję zapraszamy dzieci I- komunijne, scholę „Radosne Duszki”, chór parafialny oraz dzieci sypiące kwiaty,  ministrantów i lektorów i Rycerzy św. Jana Pawła II. Nie będzie w tym roku spotkania parafian przy grillu. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. za tydzień o godz. 1500.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700 a w niedziele o godz. 1600.
 7.    Zbliża się miesiąc listopad w którym będziemy szczególnie modlić się za zmarłych. Kartki na wypominki możemy zabrać wychodząc z kościoła lub wyraźnie napisać na zwykłej kartce zaznaczając godzinę czytania w niedzielę wypominek rocznych tj. godz. 610 lub 745 lub 910.
 8.  Dziękujemy ofiarodawcom na nasz kościół.
 9. Msza św. dla pracowników Służby Zdrowia będzie w niedzielę 18 października w kościele św. Kazimierza o godz. 1515.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z filmem „Ziemia Maryi”, dla dzieci nowy numer „Promyczka”.
 11. Bardzo prosimy, aby kierując się przykazaniem miłości bliźniego, dokładnie zasłaniać usta i nos.
 12. Teraz skieruje do nas słowo prowadzący w naszej parafii Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne brat z Zakony Rycerzy św. Jana Pawła II Benon Wylęgała. Witamy go serdecznie.

XXVII Niedziela Zwykła
4.10.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską
 • w środę –  Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Decyzją księdza biskupa ks. Wojciech Knutelski został nowym wikariuszem w naszej parafii. Życzymy ks. Wojciechowi błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II. Równocześnie ks. biskup zwolnił z obowiązków pomocy duszpasterskiej ks. Grzegorza Kiełbasę.
 2. Dzisiaj zapraszamy na procesję różańcową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie na rynku o godz.1800 przy figurze św. Jana Pawła II.
 3. We wtorek o godz. 1700 spotkanie Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II.
 4. W sobotę o godz. 630 z parkingu parafialnego wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy zabrać maseczki. Są jeszcze miejsca.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się filmowe rekolekcje ewangelizacyjne w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę. Szczegóły w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1600. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła będzie połączona z różańcem. W Januszowej nabożeństwo różańcowe w czwartek i piątek o godz. 1630.
 7. W czwartek dyżur Caritasu w Domu Parafialnym od godz.1630 do 1730.
 8. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 9.  Zbliża się miesiąc listopad w którym będziemy szczególnie modlić się za zmarłych. Kartki na wypominki roczne i listopadowe możemy zabrać z parapetów lub wyraźnie napisać na zwykłej kartce najlepiej drukowanymi literami. Na wypominkach rocznych można napisać godzinę czytania w niedzielę tj. 610 lub 745 lub 910.
 10.  Składamy podziękowania ofiarodawcom na wystrój naszego kościoła.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Władysław Biernacki i Bronisław Malik. „Dobry Jezu…”.

XXVI Niedziela Zwykła
27.09.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Wacława – męczennika
 • we wtorek –  Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
 • w środę – św. Hieronima
 • w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus
 • w piątek  – św. Aniołów Stróżów

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek o godz. 1500 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W naszym rejonie będziemy się modlić przy skrzyżowaniu ulic: Sucharskiego i Batalionów Chłopskich. Zapraszamy.
 2.  W poniedziałek o godz.1730 spotkanie w kościele dla dzieci klas III z naszej parafii przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.
 3. W czwartek rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie o godz. 1700 a w niedziele o godz. 1600. Dzieci otrzymają specjalne plansze i naklejki na każdy dzień. We wtorek nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do św. Jana Pawła II. Po różańcu codziennie Msza św. W Januszowej Msza św. z różańcem w czwartek i piątek o godz. 1630.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Prosimy ze względu na mniejszą ilość kapłanów, aby do spowiedzi przystępować już od poniedziałku pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń. Po Mszy św. wieczornej w I piątek będzie godzinne wspólne uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5.  W czwartek o godz. 1700 na zakończenie całodziennej adoracji, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a w sobotę – Msza św. o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. W czwartek o godz.1700 rozpocznie się obowiązkowe spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży klas 8.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka na wystrój naszego kościoła, szczególnie na nowe konfesjonały i ołtarze. Dziękujemy za ofiary.
 8. Dzisiaj Rycerze św. Jana Pawła II zbierają podpisy poparcia ustawy zakazującej parad równości w czasie których dochodzi do profanacji Najświętszego Sakramentu, Mszy św. i wizerunków Matki Bożej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników i działkowiczów.


XXV Niedziela Zwykła
20.09.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Mateusza apostoła
 • w środę – św. ojca Pio – zakonnika
 • w piątek – św. Wincentego a Paulo – kapłana

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 2.  Diecezjalny dzień skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę od godz. 1000 do 1300. Zapraszamy członków Apostolatu oraz wszystkich, którzy pragną modlić się za dusze czyśćcowe. O godz. 1100 będzie Msza św. celebrowana przez ks. bpa Stanisława Salaterskiego w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 3. 4. Dzisiaj do puszek, które są przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 4.  W przyszłą niedzielę osoby świeckie będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, podczas których dochodzi do profanacji wizerunków Maryi oraz Najświętszego Sakramentu. Przy podpisie potrzebny będzie dowód osobisty.
 5. Ks. Marcin zaprasza na zbiórkę chłopców od klasy III pragnących zostać ministrantami w sobotę na godz.  1000. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do tej zaszczytnej służby przy ołtarzu Pana Jezusa.
 6.  10 października organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie dróżki oraz Msza św. Zapisy w kancelarii.
 7.  Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła.
 8. W zakrystii można nabyć kalendarze działkowiczów w formie książkowej oraz kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy też do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Lulek. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 


XXIV Niedziela Zwykła
13.09.2020 r.

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

 • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży. Po Mszy św. porannej nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzone przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 • we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 • w środę – św. Korneliusza i Cypriana – męczenników
 • w piątek – św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży oraz o nauczycielach i katechetach podejmujących trud wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.
 2. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na modlitwę w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 4. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie w piątek o godz. 1830. Tematem spotkania będzie: Parafia środowiskiem budzenia i dojrzewania powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. 28 września o godz. 1730 będzie spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujących się w tym roku do I spowiedzi i Komunii św. I Komunia św. będzie 3 maja o godz. 1230.
 6.  Próba chóru parafialnego we wtorek o godz.1845, spotkanie lektorów w środę po Mszy św. wieczornej a KSM-u w piątek o godz.1915.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 8. W związku z prośbą papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek, które są przy wyjściu z kościoła.
 9. W sobotę o godz. 830 z bazyliki św. Małgorzaty wyruszy piesza pielgrzymka do Limanowej. Ze względu na ograniczenia tylko osoby zapisane będą mogły pielgrzymować w grupie. Grupa może liczyć 150 osób.
 10. Sądeckie Towarzystwo Tenisowe ul. Nadbrzeżna 62 zaprasza dzieci 19 września na bezpłatne zajęcia tenisowe. Dzieci, które wykażą się talentem zostaną objęte rocznym bezpłatnym szkoleniem. Szczegóły w gablocie.
 11.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Julian Kościółek, Franciszek Majewski. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.