XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2024 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek –  narodzenie św. Jana Chrzciciela

– w piątek – św. Ireneusza

– w  sobotę –  uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 800, 930. W Januszowej o godz. 1030. W piątek o 1515 Msza św. z uroczystości. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek „Radosne Duszki” oraz ministranci z opiekunami wyjeżdżają na parafialną oazę w Bieszczady. Życzymy im miłego wypoczynku.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700

 

 1. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji o godz.1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. W sobotę o godz. 700 Mszą św. w Piątkowej rozpocznie się II Sądecka Piesza Pielgrzymka do Tuchowa.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół.

 

 1. W dniach 13-15 września organizujemy 3-dniową pielgrzymkę do następujących miejsc: Licheń, Gniezno, Sanktuarium Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej na Górze Chełmskiej koło Koszalina a w drodze powrotnej Toruń, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Radio Maryja, następnie miejsce męczeństwa ks. Popiełuszki we Włocławku, Gidle i Częstochowa. Zapisy w kancelarii do 15 lipca. Koszt 1360 zł.

 

 1. W zakrystii w cenie 50 zł. można nabyć obraz św. Jana Pawła z naszego ołtarza malowany na desce oraz album w cenie 100 zł. pt. „Jan Paweł na Sądeckiej Ziemi” w którym są również zdjęcia z dedykacji naszego kościoła.

 

 1. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie również czas umocnienia naszej wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.06.2024 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego- dzisiaj odpust w Librantowej

– w piątek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. popołudniowej a w czwartek na zakończenie adoracji.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie kobiet z duszpasterstwa ”Perły Maryi”.

 

 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek w kaplicy w Januszowej o godz. 815 a dla szkoły nr 18 w bazylice o godz. 1000.

 

 1. W sobotę o godz. 830 LSO z ks. Rafałem wyjedzie na wycieczkę nad jezioro Rożnowskie.

 

 1. W okresie wakacyjnym czyli od przyszłej niedzieli Msza św. w kaplicy w Januszowej będzie w niedzielę o godz.700.

 

 1. „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy w naszej parafii będą w kancelarii do końca sierpnia. Komunia św. będzie 3 maja o godz.1230.

 

 1. W piątki, do października, Msza św. popołudniowa będzie tylko o godz.1515. W I piątek będzie dodatkowa Msza św. o 1730.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dzieci polecamy „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” oraz „Mały Gość Niedzielny”. Jest też nowy numer „Trwajcie w Miłości”.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek – św. Barnabę Apostoła

– w środę – bł. Romana Sitki – kapłana, męczennika z Oświęcimia

– w czwartek – św. Antoniego z Padwy – kapłana

– w piątek – bł. Michała Kozala bpa i męczennika

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w procesji w Oktawie Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, młodzieży, LSO, niosącym feretrony, paniom i panom sprzątającym i porządkującym plac wokół kościoła. Dziękujemy Rycerzom św. Jana Pawła II, Różom Różańcowym, Żywej Drodze Krzyżowej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom Czyśćcowym za przygotowanie ołtarzy i zakup kwiatów a panom Jasińskim za przywiezienie brzózek.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700.

 

 1. W środę o godz.1815 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W czwartek o godz.1730 spotkanie uczniów z klas VII. Prosimy przynieść dzienniczki do s. bierzmowania.

 

 1. W czwartek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 1900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Mszy św. przewodniczyć będzie nasz rodak ks. Mariusz Gródek, który w tym roku przeżywa jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

 

 1. W sobotę 12. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

 

 1. W piątki Msza św. popołudniowa będzie o godz.1515. Nie będzie Mszy św. o godz. 1730 aż do października, z wyjątkiem I piątku miesiąca.

 

 1. W sobotę o godz.730 z parkingu parafialnego wyjedzie pielgrzymka do Warszawy i Lichenia z ks. Dariuszem. W tym dniu „Radosne Duszki” pojadą też na wycieczkę w góry.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1115 zmiana tajemnic dla Róż Rodziców modlących się za dzieci oraz spotkanie z rodzicami dzieci, które wyjeżdżają na parafialną oazę. Natomiast o godz.2000 zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i Ojczyzny prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół. Dzisiaj do puszek, które są przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła.

 

 1. Dzisiaj tradycyjna procesja na Rynek wyruszy po Mszy św. o godz. 1600 z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2024 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników

– w środę – św. Bonifacego bpa i męczennika

– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. z procesją  o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci i wianków o godz. 1730, a w Januszowej o 1630.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a Rycerzy św. Jana Pawła II na formacyjne spotkanie

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja, na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie z racji I czwartku miesiąca.

 

 1. W I piątek miesiąca Msze św. o 630 i 1515 i 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy, aby dzieci przystąpiły do spowiedzi w środę lub czwartek o godz.1700. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.

 

 1. W piątek Rycerze św. Jana Pawła II wyjeżdżają na pielgrzymkę na Jasną Górę a w sobotę o godz. 800 Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. W czerwcu wieczorem zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów.

 

 1. We wtorek po Mszy św. porannej wyjedzie pielgrzymka do Medjugorie. Prosimy ich o modlitwę u Matki Bożej i pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

 1. Fundacja Opes 139 zaprasza rodziców potrzebujących wsparcia po stracie dziecka na bezpłatnie spotkanie z psychologiem w dniu 14 czerwca w naszym Domu Parafialnym. Zapisy pod numerem telefonu podanym w gablocie.

 

 1. Duszpasterze parafii św. Małgorzaty zapraszają w przyszłą niedzielę na festyn parafialny.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii na Bożym Sądzie stanęła śp. Emilia Olchawa. „Dobry Jezu…”.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26.05.2024

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – św. Urszulę Ledóchowską

– w piątek – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych o godz.1700.

– w sobotę – św. Justyna

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 630, 800, 930, oraz po procesji około godz. 1130 i o 1630. Uroczysta procesja przejdzie ul. Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów, Samotną i rozpocznie się po Mszy św. o godz. 930 czyli około godz.1030. Prosimy, aby jak w ubiegłym roku wspólnoty zaangażowały się do niesienia chorągwi i feletronów oraz wykonały ołtarze. Zapraszamy na procesję wszystkich parafian, również tych, którzy przyjdą na Mszę św. o innej godzinie. Prosimy, aby na czas przejścia procesji przeparkować samochody w inne miejsca. Również na parkingu parafialnym prosimy na czas procesji stawiać samochody tylko po prawej stronie. Prosimy o przystrojenie okien na trasie przejścia procesji. W środę o godz. 1730 Msza św. z uroczystości. W Januszowej Msza św. o godz. 700.

W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a w niedzielę o 1115. Zapraszamy na procesje w Boże Ciało oraz przez oktawę grupy dziecięce i młodzieżowe, dzieci                I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami, LSO oraz „Radosne Duszki”.

 

 1. W czerwcu po Mszy św. popołudniowej, a w czwartek przed Mszą św., będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano będą śpiewane godzinki ku czci Serca Pana Jezusa. W czasie oktawy Bożego Ciała litania będzie śpiewana w czasie procesji.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W ten czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800.

 

 1. Za tydzień składka na nasz kościół. Bóg zapłać za ofiary

 

 1. Dzisiaj kończy się czas wynikający z przykazania kościelnego na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Do końca maja można się zapisać na pielgrzymkę do Częstochowy 8 czerwca i do Warszawy i Lichenia 15 i 16 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dn. 4-12 czerwca.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Maria Górecka, Bolesław Plata, Lesław Olesiak. „Wieczny odpoczynek…”

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
19.05.2024

1.W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 630,800,930 oraz 1730. W Januszowej o godz. 1030.

– w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do M.B. Tuchowskiej.

– w piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

– w niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. Dzień Matki.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie naszym mamom z okazji Dnia Matki, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Pamiętajmy o pięknych nabożeństwach majowych czy to kościele czy przy kapliczkach. Zapraszamy szczególnie dzieci.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego. Sakramentu.

 

 1. W sobotę o godz. 500 dzieci klas IV z rodzicami z okazji rocznicy I Komunii św. z parkingu parafialnego wyjadą na Jasną Górę.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” wywiad z  ks. proboszczem na temat roli św. Jana Pawła w życiu naszej parafii. Jest nowy „Gość Extra” poświęcony matkom ludzi świętych.

 

 1. Po Mszy św. można nabyć ciasto urodzinowe św. Jana Pawła II u scholi „Radosne Duszki” i u ministrantów. Dochód przeznaczony zostanie na ich wakacyjną oazę. Dziękujemy osobom, które upiekły ciasto, tak osobom prywatnym jak również właścicielom piekarni „Harnaś”.

 

 1. Ks. Rafał dziękuję wszystkim parafianom za modlitwę i udział w pogrzebie swojego taty oraz zamówione Msze św. Dzisiaj o godz.800 ks. Rafał odprawił Mszę św. w intencji uczestników pogrzebu i zamawiających Msze św.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół.

 

 1. 30 maja przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Procesja, jak rok temu przejdzie ulicami Totus Tuus, Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów, Samotną. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Rycerzy św. Jana Pawła, Róże Różańcowe, APDC oraz Żywą Drogę Krzyżową.

 

 1. Chętnych chłopców od klasy II zapraszamy do posługi ministrantów. Zgłoszenia u ks. Rafała opiekuna LSO. Zapraszamy też dzieci do „Radosnych Duszków”.

 

 1. W tym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanęła śp. Maria Brodniewicz. „Dobry Jezu…”.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
12.05.2024 

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek – św. Macieja Apostoła

– w czwartek –  św. Andrzeja Bobolę – imieniny ks. bpa Andrzeja Jeża.

– w sobotę – św. Stanisława Papczyńskiego – 104. rocz. ur. św. Jana Pawła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe.

 

 1. Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w poniedziałek na godz.1700 na różaniec i Mszę św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i za konających.

 

 1. W poniedziałek, 13 maja, pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz.1900. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież i starszych.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”, które w niedzielę organizują wyjazd na Jasną Górę. Szczegóły na fb parafialnym.

 

 1. W czwartek, 16 maja, o godz. 2000 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji ojczyzny i naszych rodzin.

 

 1. W czwartek o godz.930 Parafialny Klub Seniora „Jutrzenka” z parkingu wyjedzie na pielgrzymkę do Limanowej i do Pasierbca.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. W sobotę o godz.800 z parkingu parafialnego wyjadą na pielgrzymkę do Wadowic dzieci, które zostały nagrodzone w konkursie o św. Janie Pawle II.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.1115 zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za dzieci i specjalne błogosławieństwo dzieci.

 

 1. Za tydzień „Radosne Duszki” oraz ministranci sprzedawać będą ciasto z okazji 104. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjną oazę tych dzieci. Chętne osoby mogą upiec ciasto i przynieś do soboty na plebanię. Dziękujemy.

 

 1. W sobotę 8 czerwca wraz z Apostolatem Pomocy Duszom Czyśćcowym organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę połączoną z nocnym czuwaniem przed Obrazem Czarnej Madonny. Wyjazd o godz. 830. Koszt 80 zł.

 

 1. W dniach 15 i 16 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Lichenia i do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Szczegóły w kancelarii i na plakacie.

 

 1. W dniach 4-12 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowe informacje w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” jest artykuł o dedykacji naszego kościoła.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii na Bożym sądzie stanął śp. Jan Świerczek. „ Dobry Jezu …”.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
5.05.2024

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– w poniedziałek – św. Filipa i Jakuba Apostołów

– w środę –  św. Stanisława, bpa i męcz. patrona Polski i diecezji

– w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę na nabożeństwie majowym będziemy modlić się o urodzaje i za graje głodujące z racji Kwartalnych Dni Modlitw o urodzaje. Za pobożny udział w takim nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe we wtorek o 1630, w pozostałe dni powszednie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600. Śpiewajmy również majówki przy kapliczkach.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 i formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę o godz.1815 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W piątek zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej i nabożeństwo drogi krzyżowej po Mszy św. porannej.

 

 1. W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

 1. W sobotę dzieci pierwszokomunijne o godz.730 z parkingu kościelnego wyjadą na pielgrzymkę do Wadowic.

 

 1. W zakrystii w cenie 200 zł. można zakupić malowany na desce na wzór ikony obraz św. Jana Pawła II z głównego ołtarza.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
28.04.2024

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Katarzynę ze Sieny

– w czwartek – św. Atanazego bpa

– w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w  niedzielę. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– w sobotę –  św. Floriana

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i włożyli wiele sił i serca w uroczystość dedykacji kościoła.

 

 1. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwo majowe w każdy wtorek o 1630, w pozostałe dni powszednie o godz. 1700 a w niedzielę i święta o godz. 1600. Po nabożeństwie Msza św. W Januszowej Msza św. z majówką w każdy piątek o godz. 1700. W środę o godz.1830 Msza św. w kaplicy przy ulicy Leśnej.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700. W czwartek adoracja Pana Jezusa wyjątkowo do godz.1300. O 1700 różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. W piątek pięćdziesięcioro dziewięcioro dzieci na Mszy św. o godz. 1230 przystąpi do I Komunii św. Modlitwą otoczmy dzieci i ich rodziny. Spowiedź św. dla dzieci oraz ich rodzin będzie w czwartek o godz. 900. Po I Komunii św. dzieci gromadzić się będą na majówce i Mszy św. w Białym Tygodniu. Katechezy i próba dla rodziców i dzieci w ten poniedziałek, wtorek i środę o godz.1815.

 

 1. W I piątek miesiąca Msze św. jak w niedzielę. Zachęcamy, aby dzieci przystąpiły do spowiedzi w czwartek o godz.1700. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.

 

 1. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W niedzielę, 5 maja na Mszy św. o godz. 1115 będzie I rocznica Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Dzieci zapraszamy w uroczystych strojach. Prosimy również przynieść obrazki z I piątków miesiąca   i wcześniej przystąpić do spowiedzi św. W Januszowej I Komunia św. w przyszłą niedzielę o godz.1015.

 

 1. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę o godz.800.

 

 1. Za tydzień składka na nasz kościół. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. Rozpoczyna się program Poczta Obiadowa dedykowana niesamodzielnym seniorom +60 z N. Sącza i okolic w formie dostarczanych do domu darmowych posiłków 3 razy w tygodniu. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Sursum Corda.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanął na Bożym Sądzie śp. Marian Śmiałek. „Dobry Jezu…”.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.04.2024

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek – św. Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski

– w czwartek – św. Marka Ewangelistę

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 

 1. Dzisiaj w kolejnym dniu nowenny przed dedykacją kościoła o godz. 1900 po wprowadzeniu o IV Pielgrzymce papieża w 1991r., Grupa 25+ i chór „Gaudium” z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zapraszają na misterium „Tajemnica Eucharystii” oparte na mistycznym doświadczeniu boliwijskiej stygmatyczki Kataliny Rivas z 1994r. Podczas Mszy św. zobaczyła ona Jezusa, Maryję i aniołów, którzy pokazali jej co dzieje się w poszczególnych momentach Eucharystii. To misterium może pomóc nam dostrzec piękno Eucharystii i uwrażliwić na obecność żywego Jezusa.

 

 1. Zapraszamy na kolejne dni nowenny przed dedykacją kościoła. W poniedziałek o godz.1730 Msza św. i nabożeństwo na wzór ŚDM w Częstochowie z roku 1991 poprowadzi LSO. Zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii. We wtorek o godz.1700 uroczysta nowenna do      św. Jana Pawła, natomiast o godz. 1830 w sali Domu Parafialnego będzie finał konkursu o św. Janie Pawle II, którego główną nagrodą będzie pielgrzymka do Włoch. W środę o godz.1730 wraz z Kręgami Rodzin i Duszpasterstwem „Perły Maryi” będziemy modlić się za rodziny a o godz.1830 zapraszamy  dzieci, których prace zostały nagrodzone w konkursie plastycznym o naszym Patronie. Nagrodą będzie wyjazd dwadzieścioro pięcioro dzieci wraz z opiekunami na pielgrzymkę do Wadowic 18 maja. W czwartek po Mszy św. o godz.1730 Apostolat Margaretka poprowadzi Drogę Światła w intencji powołań i za kapłanów. W piątek o godz.1430 różańcem i koronką wraz z Apostolatem Pomocy Duszom Czyśćcowym będziemy modlić się za  zmarłych parafian i ofiarodawców na budowę i wystrój naszego kościoła.

 

 1. W sobotę o godz.1100 wyjątkowa uroczystość w 10-letniej historii naszej parafii. Niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. bp ordynariusz Andrzej Jeż a która będzie celebrowana za parafian, przyjaciół parafii tak żywych, jak i tych, którzy zakończyli ziemskie życie. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kiełbasce z grilla.

 

 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa, która zakończy się nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.

 

 1. Apostolat Margaretka zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wyjazd 1 maja o godz.800 do Łomnicy Zdrój, gdzie po adoracji będzie ognisko. Zapisy w kancelarii do piątku. Koszt 30 zł.

 

 1. Bóg zapłać panom, którzy pracowali przy montażu ołtarza głównego. Dziękujemy również za ofiary.

 

 1. W minionym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanęli: Stanisław Dziadosz, Stanisław Bąk. „Dobry Jezu…”.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA
14.04.2024

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego w naszych rodzinach i do udział w spotkaniach Grupy Biblijnej w drugą środę każdego miesiąca. Na stoliku pod chórem są na karteczkach cytaty z Pisma św., które można sobie zabrać do medytacji.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek w bazylice św. Małgorzaty o godz. 1800 będzie Msza św., którą celebrować będzie biskup Artur Ważny przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów z okazji peregrynacji po naszej diecezji tych relikwii. Po Mszy św. będzie czuwanie, różaniec oraz apel. Jesteśmy zaproszeni na te uroczystość.

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie formacyjne kobiet „Perły Maryi”

 

 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa.

 

 1. W czwartek o godz. 1900 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością dedykacji naszego kościoła. Każdego dnia zostanie przybliżone przesłanie jednej z dziewięciu pielgrzymek do Ojczyzny św. Jana Pawła II. Każdego dnia będzie również specjalne wydarzenie. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z chórem „Veraicon”, w piątek montaż słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież z KSM-u, w sobotę różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II, a w niedzielę sztuka teatralna „Tajemnica Eucharystii”. W najbliższą sobotę na godz. 1200 zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną modlitwę  z zespołem „Promyczki Dobra”. Zaangażujmy się wszyscy, bo to jest święto nas wszystkich.

 

 1. Fundacja Opes 139 zaprasza rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej czy martwego urodzenia na bezpłatne konsultacje psychologiczne 25 kwietnia w sali Domu Parafialnego. Obowiązują zapisy do wtorku 23 kwietnia. Telefon na fb i w gablocie.

 

 1. Na stoliku z gazetami jest broszura za dowolną ofiarę pt. „Pontyfikat na drzwiach zapisany” przedstawiająca historię życia św. Jana Pawła II w oparciu o obrazy, które są na drzwiach kościoła. Bóg zapłać za ofiary na wystrój naszej świątyni.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.1115 dwunastu aspirantów zostanie uroczyście przyjętych do grona ministrantów. Cieszymy się tak liczną grupą nowych ministrantów, gratulujemy im oraz ich rodzicom i modlimy się, aby trwali w służbie przy ołtarzu Pana Jezusa. Na tej Mszy św. będzie również zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za swoje dzieci i specjalne błogosławieństwo dzieci.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. można wesprzeć Sądeckie Hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.

 

 1. W poniedziałek na godz. 830 zapraszamy chętnych panów do dalszych prac przy montażu głównego ołtarza. Dziękujemy za dotychczasową pracę.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanął na Bożym sądzie śp. Bogusław Król. „Dobry Jezu…”

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04.2024 r.

1.Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki dla Caritas.

 

 1. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 1500 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwać będzie do Mszy św. popołudniowej. Za pobożne odmówienie koronki w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wyjazd pielgrzymów do Łagiewnik o godz.1240.

 

 1. W poniedziałek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy św. o godz. 1730 będzie przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku z gazetami są deklaracje do wypełnienia, której część z danymi należy przynieść na Mszę św.

 

 1. Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w poniedziałek na godz.1700 na różaniec i Mszę św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.

 

 1. W środę o godz. 1800 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na nasz kościół.

 

 1. 11. W czwartek został rozstrzygnięty konkurs o św. Janie Pawle dla klas V-VIII. Szczegółowe informacje na fb parafialnym. 10 kwietnia natomiast mija termin dostarczenia prac plastycznych w konkursie dla dzieci od O – IV. Ogłoszenie wyników w tej kategorii będzie 24 kwietnia.

 

 1. 11 kwietnia o godz.1730 w parafii M.B. Niepokalanej rozpoczną się rekolekcje ewangelizacyjne ze św. Janem Pawłem. Szczegóły na plakacie.

 

 1. 13. W środę na godz. 1000 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy montowaniu głównego ołtarza.

 

 1. Zostały postawione dodatkowe stojaki na rowery. Prosimy nie opierać rowerów o kościół ani o ogrodzenie kościelne.

 

 1. W przyszłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei” będzie można przed kościołem złożyć ofiarę do puszek na Sądeckie Hospicjum.

 

 1. W sierpniu organizowany jest 10 – dniowy wyjazd do Włoch. Szczegóły w gablocie i na parafialnym fb.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanęły na Bożym sądzie śp. Maria Mika, Maria Grzelczak. Dobry Jezu…”

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

01.04.2024 r.

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 oraz spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II. W tym dniu wypada 19. rocznica śmierci naszego patrona.

 

 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz.1700 różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych prowadzony przez Margaretkę z okazji I czwartku miesiąca.

 

 1. W czwartek o godz. 1000 w domu parafialnym finał konkursu o św. Janie Pawle dla młodych z klas V do VIII organizowany przez naszą parafię z okazji konsekracji kościoła i 10. rocznicy kanonizacji naszego Patrona.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o g.630,1515,1730. W Januszowej o g.1700. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków konieczna jest komunia św. w I piątek. A zatem po spowiedzi św. z okazji świąt Wielkanocnych można przystąpić do komunii św., pod warunkiem, że jest się w stanie łaski uświęcającej a więc bez grzechu ciężkiego. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Chorych kapłani odwiedzili przed świętami.

 

 1. Z racji I soboty po Mszy św. o godz. 630 nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800 i składka na wystrój kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. Na stoliku pod chórem są zaproszenia na uroczystość dedykacji naszego kościoła 27 kwietnia. Można zabrać dla siebie, dla sąsiada czy osoby z rodziny czy znajomego, którego możemy nazwać przyjacielem naszej parafii.

 

 1. Wyjazd pielgrzymów do Łagiewnik w najbliższą niedzielę o godz.1240. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.

 

 1. W minionym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanęli śp. Cecylia Bonkowska, Maria Korusiewicz. Leszek Woliński„ Dobry Jezu…”.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024 r.

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy drogim Parafianom, miłym Gościom oraz wiernym Przyjaciołom naszej parafii najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nasze serca radością i pokojem, abyśmy każdego dnia porzucając grzech wzrastali w miłości do Boga i ludzi. Byśmy już więcej nie czuli się smutni i samotni, ponieważ „Jezus żyje! Życzenia składamy również wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia.

 

 1. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia, wszystkim sprzątającym kościół i przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rycerzom św. Jana Pawła II, chórowi parafialnemu „Diligamus”, scholi „Radosne Duszki”, młodzieży starszej i z KSM-u, panom śpiewającym Mękę Pańską, niosącym baldachim na rezurekcji oraz panu organiście i kościelnym.

 

 1. Jutro w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w niedzielę.

 

 1. Przygotowując się do Święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę codziennie 15 minut przed wieczornym nabożeństwem.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Trwajcie w Miłości”.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA

24.03.2024 r.

1.Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, święty czas uobecniający najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

 

 1. Program Triduum Sacrum będzie następujący:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. ani adoracji w ciągu dnia. O godz. 630 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej. Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 1800. Po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2300.O godz. 2100 wspólna adoracja prowadzona przez starszą młodzież a o 2200 przez ks. Rafała z panem organistą i chórem.Spowiedź św. od godz.1700 do 1745 oraz od godz. 2015 do 2300. W Januszowej  Msza św. o godz. 1700.

 

     Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

–    godz. 630–  Godzinki o Męce Pańskiej.

–  godz. 930–  Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.

–   godz. 1100– Droga Krzyżowa dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.

–  godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.

–   godz. 1515– Droga Krzyżowa

– godz.1800Obchód Męki Pańskiej. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, a następnie gorzkie żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2400. Spowiedź św. od godz.2000 do 2400.

O godz. 2100 – adoracja prowadzona przez młodzież. O godz.2230 adoracja prowadzona przez Rycerzy św. Jana Pawła II zakończona modlitwa różańcową.

W Januszowej rozpoczęcie uroczystości o godz. 1700.

 

Przypominamy o obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnychi postu ścisłego w Wielki Piątek.

Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.Zachęcamy także, aby zgodnie z piękną tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

 

Wielka Sobota – dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie.

–  godz. 630–  Godzinki.

–  godz. 1100 – Adoracja dla dzieci- prowadzą „Radosne Duszki”.

– godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, II dzień nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

– godz. 1800 – Celebracja uroczystej Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo przynosimy świece. Prosimy dobrze je zabezpieczyć. Procesja rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz. 600.  Prosimy, aby na procesje zabrać feretrony tak jak na Boże Ciało.W Januszowej rozpoczęcie nabożeństwao godz.1700.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  od godz. 800 do 1300; /co pół godziny/ oraz po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz.1515. W Januszowej o godz.1000.

W czasie Triduum komunia św. będzie udzielana tylko w czasie wieczornych nabożeństw. W Wielkanoc oraz w II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700.

 

 1. W czwartek o godz. 830 zapraszamy chętnychparafian do włączenia się w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego.

 

5.Prosimy parafian, o przybranie krzyży przydrożnych z racji zbliżającego się Wielkiego Piątku.

 

6.Do chorych z posługą sakramentalną kapłani pojadą w tym tygodniu według indywidualnych ustaleń.Prosimy zgłosić do wtorku tych chorych do których kapłani nie przychodzą co miesiąc. Rodzina jest zobowiązana w sumieniu, poprosić kapłana, aby przyszedł i udzielił sakramentów św. choremu w domu, jeżeli nie można go przywieźć do kościoła.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. Spowiedź św. w bazylice św. Małgorzatybędzie w poniedziałek i wtorek a w środę w kościele św. Kazimierza. W tych kościołach spowiadać będą kapłani z naszej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanął śp. Jan Dominik. „ Dobry Jezu…”.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2024 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę ks. Piotra Cebulę zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach. Program jest w gablocie, na stronie parafialnej oraz na stoliku z gazetami. W poniedziałek o godz.1030 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych dla starszych i chorych. Spowiedź św. we wtorek. Godziny spowiedzi są w programie. W środę składka z okazji rekolekcji.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej oraz w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W poniedziałek o godz.1830 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

 

 1. We wtorek o godz.1700 nowenna do św. Jana Pawła II.

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie formacyjne „Pereł Maryi”.

 

 1. W czwartek o godz.1830 w bazylice św. Małgorzaty bp Leszek Leszkiewicz udzieli s. bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy młodych na triduum, które będzie w naszym kościele. W poniedziałek o godz.1900 młodych z klas VII i VIII na naukę w ramach rekolekcji parafialnych. We wtorek do spowiedzi św. zapraszamy rodziców, świadków oraz młodych w godzinach 1600 do 1730. W środę o godz. 1900 czuwanie modlitewne dla młodzieży klas VIII oraz dla ich rodziców i świadków. Prosimy o odpowiedzialne i z wiarą przeżycie tych dni.

 

 1. W najbliższy piątek o godz. 1515 rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyruszymy z naszego kościoła aby dojść do Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, którą dwukrotnie koronował nasz patron św. Jan Paweł II co przedstawia witraż w naszym kościele. Trasa liczy około 30 km. i prowadzi drogami asfaltowymi. Powrót busem. Zapraszamy bardziej wytrwałych do podjęcia tego trudu w różnych intencjach, a szczególnie o nawrócenie walczących z Bogiem i Kościołem w naszej Ojczyźnie oraz o dobre duchowe przeżycie konsekracji kościoła.

 

 1. W piątek o godz. 1830 Kręgi Domowego Kościoła poprowadzą drogę krzyżową w intencji ochrony życia dziecka poczętego.

 

 1. Do najbliższego piątku można składać produkty żywnościowe na paczki dla ubogich, które zostaną rozdysponowane przez Caritas w sobotę o godz.1100. Zapraszamy po odbiór samych zainteresowanych oraz chętną młodzież do rozniesienia paczek.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie z procesją wokół kościoła będzie o godz. 1100. Zapraszamy 15 minut wcześniej. Po tej Mszy św. konkurs z nagrodami

 

 1. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, jak co roku organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na godz.1500. Wyjazd o godz.1240 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii. Koszt 35 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół. Zostały założone ostatnie 24 witraże, przedstawiające świętych i błogosławionych wyniesionych na ołtarze przez św. Jana Pawła Wielkiego. Są również nowe stacje drogi krzyżowej.

 

 1. W Niedzielę Palmową składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii na Bożym Sądzie stanął śp. Władysław Łukasik. „ Dobry Jezu…”.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – „LAETARE”

10.03.2024 r.

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.

 

 1. Od dzisiaj, na zakończenie Mszy św. o godz.630, trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700.

 

 1. W tym tygodniu wyjątkowo całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie we wtorek a nie w czwartek.

 

 1. W środę o godz.1800 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W sobotę o godz.1200 rozpoczniemy IV parafialną drogę krzyżową z kaplicy przy ul. Leśnej do kaplicy w Januszowej. Prosimy panów o rozstawienie 14 krzyży na trasie drogi krzyżowej. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na to nabożeństwo, którym rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Szczegółowy program na stronie parafialnej, w gablocie oraz na stoliku pod chórem. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Piotr Cebula z Tarnowa.

 

 1. W sobotę na godz.2000 Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na różaniec w intencji Ojczyzny oraz poszanowania prawa Bożego w Polsce.

 

 1. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz.1115 będzie konkurs palm.

 

 1. W przyszłą niedziele o godz. 1115 zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za swoje dzieci i błogosławieństwo dzieci.

 

 1. Przy figurze św. Antoniego od poniedziałku do 23 marca będzie wystawiony kosz na żywność z której Caritas zrobi paczki świąteczne.

 

 1. Fundacja Opes 139 zaprasza rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia czy martwego urodzenia na bezpłatne konsultacje psychologiczne, które będą 21 marca w Domu Parafialnym. Zapisy do 19 marca pod numerem telefonu 510 620 392. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Jako parafia, odpowiadając na apel Episkopatu Polski, włączamy się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego w dniach 16 do 24 marca czyli przed Dniem Świętości Życia. Po każdej Mszy św. w łączności z Jasna Górą odczytamy intencję na dzień, odmówimy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz modlitwę w intencji Ojczyzny autorstwa św. Jana Pawła II lub ks. Skargi.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół.

 

 1. Caritas przed kościołem rozprowadza baranki i paschaliki.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanęła na Bożym Sądzie śp.. Piszczek Danuta. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.03.2024 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – święto św. Kazimierza, Królewicza – odpust w parafii św. Kazimierza. Solenizantom, solenizantkom, jubilatom tego tygodnia składamy  życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo gorzkich żali oraz w piątek na drogę krzyżową.

 

 1. Dzisiaj o godz.1730 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700, a Rycerzy oraz kandydatów zapraszamy na spotkanie formacyjne.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.1700 będzie różaniec w intencji powołań kapłańskich prowadzony przez Margaretkę z racji I czwartku miesiąca.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W piątek o godz.1700 spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św.

 

 1. W niedzielę po Mszy św. o godz.630 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

 

 1. Zachęcamy do udziału w konkursie o św. Janie Pawle dla dzieci, młodzieży i starszych z cennymi nagrodami, który organizuje parafia z okazji 10. rocznicy kanonizacji naszego patrona oraz dedykacji naszego kościoła Szczegóły na stronie internetowej, facebooku oraz w gablocie parafialnej.

 

 1. Przed kościołem Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. W poniedziałek 11 marca o godz.1800 w Sali Przemienienia w parafii św. Małgorzaty rozpocznie się katecheza przedmałżeńska.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza w przyszłą niedzielę na drogę krzyżową na Chruślicach o godz.1630.

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Januszowej informuje, ze prowadzone są zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok 2024/25.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanęła na Bożym Sądzie śp. Emilia Zahuta. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1630.

 

 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. 7. i 8. zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 1830. Obecność obowiązkowa.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz.1700.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o godz. 1700 wcześniej spowiedź św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz.1700 do 1800. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W niedzielę na godz.1730 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka na wystrój kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień o godz. 800.

 

 1. Dzisiaj do puszek, które są przy drzwiach kościoła, można złożyć ofiarę na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

 1. Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1630. W dni powszednie o godz. 600 a w niedzielę o 720 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.

 

 1. W poniedziałek o godz.1815 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Dziękujemy grupom modlitewnym naszej parafii za prowadzenie nabożeństwa 40-godzinnego.

 

 1. W środę o godz. 1730 spotkanie formacyjne „Pereł Maryi”.

 

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój kościoła. Zostały umieszczone 4 tzw. ”zacheuszki”, są to miejsca gdzie w czasie konsekracji kościoła będą namaszczane ściany.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dzieci jest „Promyczek Dobra” i „ Mały Promyczek” czy „Mały Gość Niedzielny”. Może być to dobra alternatywa na czas W. Postu zamiast korzystania z telefonu komórkowego.

Jest tez nowy numer „ Trwajcie w Miłości”.

 

 1. 8. W minionym tygodniu z naszej parafii stanął na Bożym Sądzie śp. Piotr Krawczyk. „Dobry Jezu…”.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II, a w szczególności Ks. Proboszczowi w dniu urodzin.

 

 1. Dzisiaj o godz. 1320 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne.                 O godz. 1600 zapraszamy   na nieszpory eucharystyczne. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 700 do 1730. Nieszpory w poniedziałek o 1700 a we wtorek o 1630. Dokładny program na stronie internetowej oraz w gablocie. W tych dniach z racji przypadającego Tygodnia Trzeźwości módlmy się o uwolnienie od wszelkich zniewoleń i uzależnień. Można zapisać się do Księgi Trzeźwości, która jest w kancelarii.

 

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Msza św. w intencji chorych połączona z sakramentem chorych będzie w czasie rekolekcji parafialnych 25 marca.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1630 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu oraz czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte będą o 630, 800, 930 oraz po południu 1530 i 1730. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głowy popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy. W Januszowej Msza św. o 1630. Składka jako jałmużna postna na Caritas.

 

 1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego ,,do syta”). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia.

 

 1. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej, które będzie o godz. 700, 1545, 1700 dla dzieci, a prowadzone przez młodzież o godz. 1830. W Januszowej o 1630.

 

 1. W piątek na godz. 2000 zapraszamy wszystkich na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji naszej Ojczyzny.

 

 1. W przyszłą niedzielę nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1530. W Januszowej gorzkie żale po Mszy św. Składka na gorzkich żalach przeznaczona zostanie na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na kwiaty do ołtarza w ciągu roku.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za swoje dzieci o godz.1115. Zapisujemy na kolejną VI Różę.

 

 1. W przyszłą niedziele składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na nasz kościół.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami m.in. Gość Extra poświęcony tematyce Wielkiego Postu.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii na Bożym sądzie stanął śp. Andrzej Szczurek. „ Dobry Jezu”…

 

 1. Teraz pozostańmy wszyscy na adorację z okazji 40 – godzinnego nabożeństwa wynagradzającego. Po chwili wspólnej adoracji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie możliwość adoracji do następnej Mszy św.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

4.02.2024 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

– we wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników

– w sobotę – św. Scholastyki

– w niedzielę – Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wtorek o godz.1700 spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy kandydatów na Rycerzy.

 

 1. W środę godz.1800 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. Msze św. w dni powszednie o 630 i 1730 a w piątek o 630 i 1515. Po Mszy św. w dni powszednie zapraszamy do kancelarii.

 

 1. Zwracamy się z prośbą o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nasi parafianie również korzystają ze wsparcia Caritasu. Prosimy o dopisek „Parafia św. Jana Pawła II”. Na stoliku pod chórem są ulotki informacyjne.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Szczegółowy plan w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy, aby każdy z nas choć kilkanaście minut spędził na adoracji w czasie tego kilkudniowego nabożeństwa. Róże Różańcowe oraz inne grupy modlitewne prosimy o prowadzenie adoracji.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy parafianom za pracę przy rozbiórce szopki i choinek.

 

 1. W niedzielę 11,18 i 25 lutego Msza św. w Januszowej będzie o godz.700.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

– w środę –  św. Jana Bosko – kapłana

– w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego.

– w sobotę –   św. Błażeja – po Mszy św. porannej błogosławieństwo gardła.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj zapraszamy na wspólne parafialne kolędowanie tzw. pożegnanie żłóbka. Rozpoczniemy o godz.1500 koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za troskę o parafię oraz złożone ofiary, z których część przeznaczyliśmy na wystrój kościoła, na Seminarium Duchowne i Dom Księży Emerytów w Tarnowie.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek adoracja na zakończenie której o 1700 będą modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz 1515 i 1730. W Januszowej o 1700. Składka na zakonny kontemplacyjne. Na Mszach św. będzie poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy, aby gromnice dobrze zabezpieczyć. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz.1700 do 1800. Do chorych kapłani udadzą się w indywidualnie ustalonym terminie.

 

 1. W piątek o godz. 1730 spotkanie dzieci klas III na którym otrzymają poświęcone modlitewniki.

 

 1. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800 oraz składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się o szczęśliwą godzinę śmierci dla siebie i dla bliskich.

 

 1. W środę na godz. 800 zapraszamy chętne osoby do rozebrania choinek i szopki. Dziękujemy za troskę o nasz kościół.

 

 1. W związku z 10. rocznicą kanonizacji naszego patrona papieża św. Jana Pawła II oraz dedykacją naszej świątyni nasza parafia organizuje konkursy dla dzieci (plastyczny klasy 0-IV, tematyczny, klasy V-VIII) oraz dla starszej młodzieży i dorosłych z życia i nauczania papieskiego. Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dla dzieci wyjazd do Wadowic a dla dorosłych za I miejsce wyjazd na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły umieszczone są na stronie internetowej, facebooku oraz w gablocie parafialnej. Zachęcamy do udziału.

 

 1. W sobotę o godz. 815 z parkingu parafialnego aspiranci, ministranci oraz schola „Radosne Duszki” wyjadą na kulig do Szczawnika.

 

 1. 14. Od 5 lutego Msze św. w dni powszednie o godz.630 i 1730 a w piątek o 630 i 1515. Po Mszy św. otwarta jest kancelaria parafialna.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Stanisława Łachut„ Dobry Jezu…”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

21.01.2024 r.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – św. Franciszka Salezego bpa i dok. Kościoła

– w czwartek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

– w piątek – św. Tymoteusza i Tytusa bp.

 

    Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie babciom i dziadkom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek o godz.1700 nowenna do św. Jana Pawła Wielkiego na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. Na zakończenie całodziennej czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. W czwartek o godz.1730 spotkanie przed bierzmowaniem uczniów klas VIII wraz z rodzicami.

 

 1. W przyszłą niedzielę na god.1500 zapraszamy do naszego kościoła na wspólne parafialne kolędowanie. Kolędować będzie schola „Radosne Duszki”, młodzieżowy zespół „Veritas” oraz chór parafialny „Diligamus”.

 

 1. Porządek kolędy.

22.01 – poniedziałek od 16.00  ul. Hubala 5 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Hubala 8 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

23.01 – wtorek od. 16.00         ul.   Hubala 10 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Hubala 7 – 1 ks.

 

24.01 – środa od 16.00            ul. Hubala 4 –  1 ks.

 1. Partyzantów 1 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1.   Partyzantów 4 – 1 ks.

 

25.01 – czwartek od 16.00          ul. Partyzantów 3  – 1 ks.

 1. Partyzantów 5 – 1ks.
 2. Partyzantów 6 – 1 ks.

                                              

 

26.01 – piątek od 1600                ul. Hubala 6  –  2 ks. od nr 1

jeden od nr 1

drugi od ostatniego    

 1. Sucharskiego 23 –  1ks.
 2. Totus Tuus 1

 

Osoby, które nie mogły w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana mogą to uczynić zgłaszając dzisiaj zaproszenie w zakrystii. Do tych osób kapłan przyjdzie w piątek od godz.1600 .

 

 1. Z racji niedzieli Słowa Bożego, Grupa Biblijna, przygotowała karteczki ze Słowem Bożym na dziś oraz zaproszenie ma spotkania, które można zabrać ze stolika pod chórem.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Franciszek Biel. „Dobry Jezu…”

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2024 r.

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienie:

– w  środę – św. Antoniego, opata

– w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wtorek o godz.2000 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. Spotkanie formacyjne kobiet „Perły Maryi” w czwartek o godz. godz.1730.

 

 1. W przyszłą niedziele o godz. 1115 zmiana tajemnic dla rodziców modlących się za swoje dzieci oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. Porządek kolędy:

15.01 –  poniedziałek od 16.00

 1. Batalionów Chłopskich 24 – 2 ks.

                                                                                  jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Batalionów Chł. 22 – 2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

16.01 – wtorekod 16.00  ul. Batalionów Chł. 8 – 1ks.

 1. Batalionów Chł. 10 – 1 ks.
 2. Batalionów Chł. 12 –1 ks.

 

17.01 – środa od 16.00           ul. Batalionów Chł. 14 –1 ks.

 1. Batalionów Chł. 16 – 1 ks.
 2. Batalionów 4  – 1 ks.
 3. Westerplatte 48 – 1 ks.

 

18.01 – czwartek od 16.00       ul. Barska 8  – 1 ks.

 1. Barska 12 – 2 ks.

                                                      jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 

19.01. – piątek od 16.00          ul. Partyzantów 7 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Barska 10 – 1 ks.
 2. Barska 14 – 1 ks.

 

20.01 – sobota od 10.30         ul.  Partyzantów 14 – 1 ks. od nr 1

od 9.00          ul. Partyzantów 16 – 1 ks. od nr 1

 1. Leśna i Norwida – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 

21.01 – niedziela od 14.00       ul. Hubala 1 – 1 ks.

 1. Hubala 2 –  1 ks.

od 17.30          ul. Hubala 3  –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 

 1. Dzisiaj o godz.630 oraz w przyszłą niedzielę o godz.800 będą celebrowane

Msze św. w intencji osób przyjmujących kapłanów z kolędą z podziękowaniem za życzliwość.

 

 1. W dniach 26-30 stycznia wydawnictwo Promyczek organizuje pielgrzymkę do Asyżu, Padwy i Rzymu dla uczestników rorat.
  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje można uzyskać
  bezpośrednio w wydawnictwie Promyczek. Koszt 1500 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Mirosław Starostka, Aleksandra Palij – Jakóbczyk, Adam Grochowalski. „Dobry Jezu…” .

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

7.01.2024 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna się tzw. okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.

 

 1. W poniedziałek o godz. 630 Msza św. i różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz.1815 spotkanie Grupy Biblijnej

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W związku z 10. rocznicą kanonizacji naszego patrona papieża św. Jana Pawła II oraz dedykacją naszej świątyni nasza parafia organizuje konkursy dla dzieci (plastyczny klasy 0-IV, tematyczny, klasy V-VIII) oraz dla starszej młodzieży i dorosłych z życia i nauczania papieskiego. Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dla dzieci wyjazd do Wadowic a dla dorosłych za I miejsce wyjazd na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły umieszczone zostaną w poniedziałek na stronie internetowej, facebooku oraz w gablocie parafialnej. Zachęcamy do udziału.

 

 1. Porządek kolędy.

8.01 – poniedziałek od g. 16.00

 1. Sucharskiego 56 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 54 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

9.01 – wtorek od g. 16.00    ul. Sucharskiego 66 –  2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 64 – 1 ks.

 

10.01 – środa od 16.00          ul. Sucharskiego 62 –  1 ks.

 1. Sucharskiego 44 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca od 1730

 1. Sucharskiego 46 – 1 ks.

11.01 – czwartek od 16.00     ul. Sucharskiego 60 –  2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 58 – 1 ks.

 

 

12.01 – piątek od 16.00            ul. Westerplatte – domy – 2 ks.

                                                 1 ks. od Łubinki

2 ks. od ul. Lwowskiej

 1. Westerplatte 24 – 2 ks.

                                                    jeden od nr 1

drugi od ostatniego

13.01 – sobota od 9.00

 1. Barska – domy od Łubinki do granicy miasta -2 ks.

1 ks. od Łubinki

2 ks. od  granicy miasta

 1. Grabowa – 1 ks. od początku
 2. ul. Batalionów Chłopskich 20 – 1 ks. od nr 1

 

14.01 – niedziela od 14.00

 1. Batalionów Chłopskich 6 – 2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

g,17.30    ul Barska 65 oraz domy do Łubinki – 1 ks.

g,17.30    ul. Barska 63 – 1 ks.

 

Całość kolędy jest w gablocie i stronie parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, za zgodą ks. biskupa, przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie Marcina Sumary.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. W minionym tygodniu na Bożym Sądzie stanęły: Monika Chwastowicz – Mach, Maria Gałuszka. „ Dobry Jezu…”

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI

6.01.2024 r.

 1. Dzisiaj Msze św. jak w niedzielę. Dzisiaj tj. w sobotę z racji uroczystości Objawienia Pańskiego nie ma Mszy św. niedzielnej o godz.1730.

 

 1. W związku z 10. rocznicą kanonizacji naszego patrona papieża św. Jana Pawła II oraz dedykacją naszej świątyni nasza parafia organizuje konkursy dla dzieci (plastyczny klasy 0-IV, wiedzowy klasy V-VIII) oraz dla starszej młodzieży i dorosłych z nauczania papieskiego. Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dla dzieci wyjazd do Wadowic a dla dorosłych za I miejsce wyjazd na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły umieszczone zostaną na stronie internetowej, facebooku oraz w gablocie parafialnej. Zachęcamy do udziału.

 

 1. W niedzielę po Mszy św. można złożyć ofiarę na misje z okazji kolędy misyjnej. Skarbonki będą przy drzwiach wyjściowych z kościoła. Na zakończenie Mszy św. o godz. 930, 1115 i 1230 grupa misyjna przedstawi scenkę kolędniczą. Dziękujemy dzieciom i rodzicom a szczególnie paniom Bożenie i Agnieszce za przygotowanie dzieci. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. W styczniu ze względu na kolędę, w poniedziałek i środę, nie ma Mszy św. o godz.1730. W piątek natomiast Msza św. popołudniowa o godz.1515. Spowiedź św. pół godziny przed każdym nabożeństwem. W styczniu kancelaria popołudniu w poniedziałek, środę i piątek jest zamknięta.

 

 1. Dziękujemy ojcu franciszkaninowi Justynowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK

1.01.2024 r.

 1. Dzisiaj za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W styczniu ze względu na kolędę, w poniedziałek i środę, nie będzie Mszy św. o godz.1730. W piątek natomiast Msza św. popołudniowa tylko o godz.1515. Spowiedź św. pół godziny przed każdym nabożeństwem. W niedziele i święta również podczas Mszy św.

 

 1. 6 stycznia o godz. 1030 wyruszy Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. Przypominamy, że obecność na tej uroczystości nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.

 

 1. Porządek kolędy:

 

Plan kolędy:

2.01. – wtorek od 16.00 –    ul. Sucharskiego 17 –  1 ks.

 1. Sucharskiego 21 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

3.01. – środa  od 16.00            ul. Samotna i Partyzantów/domy/ 1 ks.

 1. Sucharskiego 2-48 / domy/ – 1 ks.
 2. Okulickiego – 1 ks.
 3. Beskidzka – 1 ks.

 

4.01 – czwartek  od  16.00      ul. Sucharskiego 5         – 2 ks.

                                                                                1 ks. od początku

2 ks. od końca                                          

                                 

6.01 – sobota od 14.00 – ul. Sucharskiego 15 –       – 1 ks. od nr 1

 

14.00 – ul. Batalionów Chł. 2-43 / domy / – 2 ks.

1 ks. od nr 2

2 ks. od Łubinki

17.30 –   ul. Sucharskiego 19      –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

7.01 – niedziela od. g. 14.00

 1. Sucharskiego 11 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

od g.17.30  ul. Sucharskiego 13 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 

8.01 – poniedziałek od g. 16.00

 1. Sucharskiego 56 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 54 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

Całość kolędy jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie.

 

 1. 5. Proszę przyjąć od wszystkich kapłanów noworoczne życzenia. Niech Boża Dziecina napełnia Was radością i pokojem oraz umacnia do dawania świadectwa „w mocy Bożego Ducha” w tym nowym 2024roku.

 

Teraz pozostańmy wszyscy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu wypraszając Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok.


ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31.12.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. jak w niedzielę – jest to święto obowiązkowe

– we wtorek – św. Bazylego W. i Grzegorza z Nazjanzu bpa i dok. Kościoła.

– w sobotę –  uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę w czasie których poświęcimy złoto, kadzidło oraz kredę. W piątek o godz. 1730 Msza św. z uroczystości.

– w przyszłą niedzielę  – święto Chrztu Pańskiego – na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 oraz comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II. Zapraszamy również kandydatów na Rycerzy.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 różaniec w intencji powołań kapłańskich prowadzony przez Margaretkę.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o g.630,1515,1730. W Januszowej o g.1630. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków konieczna jest komunia św. w I piątek. A zatem po spowiedzi św. z okazji świąt Bożego Narodzenia można przystąpić do komunii św., pod warunkiem, że jest się w stanie łaski uświęcającej a więc bez grzechu ciężkiego. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W tym miesiącu ze względu na kolędę nie będzie odwiedzin chorych. W nagłych sytuacjach zawsze można poprosić kapłana z posługą sakramentalną.

 

 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego, przed Mszą św. ministranci i lektorzy rozprowadzać będą do poświęcenia kredę i kadzidło. Kazania głosić będzie ojciec franciszkanin ze wspólnoty na Ukrainie, którzy odprawiają Msze św. zamawiane przy okazji pogrzebów w naszej parafii.

 

 1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz.800.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka na wystrój kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie internetowej. Tygodniowy plan zostanie przeczytany jutro.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp.Andrzej Karpierz, Helena Piątkowska. Módlmy się: „Dobry Jezu…”

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

26.12.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– w środę – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

– w czwartek – świętych Młodzianków Męczenników

– w niedzielę – świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

 1. Dzisiaj o godz. 1600 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.

 

 1. W środę na Mszy św. błogosławieństwo wina z racji wspomnienia św. Jana Apostoła.

 

 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa. O godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. Do maja Msze św. w piątki będą tylko o godz.1515. Dodatkowo w I piątki będzie Msza św. o godz.1730.
 2. W niedzielę o 16:00 Nieszpory na zakończenie roku

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2023 r.

 1. 1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Msze święte będą jak niedzielę.

 

 1. 28 grudnia, w czwartek, rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kapłan przychodząc w imię Chrystusa, pragnie błogosławić wszystkim domownikom. Dlatego w miarę możliwości prosimy, aby zebrała się cała rodzina czekając na przyjście kapłana. Należy przygotować Pismo św., wodę święconą oraz krzyż wraz ze świecą. Ministranci lub lektorzy z legitymacjami dzień lub dwa dni wcześniej, zapowiedzą przyjście kapłana. Będą też mieć wodę święconą. Cały plan kolędy będzie dostępny na naszej stronie internetowej oraz w gablocie. Z przyczyn od nas niezależnych może nastąpić zmiana porządku kolędy. W każdą niedzielę będzie czytany tygodniowy porządek kolędy z ewentualnymi zmianami.

 

 1. Plan kolędy:

28.12.  –  czwartek       Januszowa

3 księży od g.9003 rejony: od ul. Leśnej, od p. Obrzutów i od                            p. Żelazko

– 2 księży od g.1500 2 księży – rejon przy szkole i kaplicy: od szkoły i od                p. Oleksy.

– ul. Sucharskiego 1 – 1 ks. od godz.900

29.12. –   piątek         Naściszowa –  2 księży od. g.9.00

1 ks. od Librantowej

1 ks. od  Zdrojowej

 1. Teligi – 1 ks.   od g.9.00  od nr 1
 2. Andersa – 1 ks.   od g.9.00 od nr 2

 

30.12.  –   sobota           ul. Chruślicka       –      2 księży od g. 9.00

1 ks. od nr 4

1 ks. od nr 45 a

 1. Sucharskiego 3 –   1 ks. od g. 9.00 od nr 1
 2. Librantowska od Januszowej – od g. 900 – 1 ks.

 

2.01. – wtorek od 16.00 –    ul. Sucharskiego 17 –  1 ks.

 1. Sucharskiego 21 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

4. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, wszystkim miłym Gościom oraz naszym kochanym Parafianom, składamy życzenia radosnego odkrywania prawdy, że „Bóg zawsze jest z nami”: jest obecny
w tajemnicy naszych serc, w życiu rodzinnym, w środowisku pracy i we wspólnocie parafialnej. Nasze życzenia zawieramy w Chrystusowym błogosławieństwie.


IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023 r.

1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz.1630. Pasterka będzie o godz. 2400 a w Januszowej o godz. 2300. Składka na pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. O godz. 2330 młodzież poprowadzi czuwanie.

 

 1. W czasie wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie w rodzinie, czytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewaniu kolęd oraz składaniu sobie życzeń. Pamiętajmy dzisiaj o tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. Msze św. w Boże Narodzenie jak również w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do religijnego i godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Dziękujemy serdecznie panom Jasińskim za przywiezienie choinek oraz paniom i panom, którzy przygotowali szopkę oraz świąteczny wystrój naszego kościoła.

 

 1. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Naszych Spotkań” w cenie 5 zł. oraz świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” z audiobookiem w cenie 15 zł. i „Niedzieli” za 12 zł. Są tez gazety dla dzieci.

 

 1. Pod chórem są świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom, które można zapalić na grobach naszych bliskich a w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. Parafialny Caritas przygotował i dostarczył 35 paczek do potrzebujących pomocy z naszej parafii na łączną kwotę około 9 000 zł. Dziękujemy członkom Caritasu, darczyńcom oraz młodzieży za rozniesienie paczek.

 

 1. Przy wejściu na plebanię jest światło betlejemskie, które można zabrać do naszych mieszkań.

III NIEDZIELA ADWENTU – „GAUDETE”

17.12.2023 r.

 1. Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom, a wśród nich ks. Dariuszowi składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Umacniajmy wiarę w naszych rodzinach oraz kształtujmy chrześcijańskie postawy naszych dzieci.

 

 1. Zapraszamy na roraty codziennie o godz.1730 a zakończenie rorat w sobotę o godz.630.

 

 1. W poniedziałek o godz.1830 spotkanie Klubu Seniora „Jutrzenka”.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700.

 

 1. W środę zapraszamy na spowiedź przed świętami w godzinach od 1000 do 1200 oraz od 1530 do 1830 z przerwą na Mszę św. Spowiadamy również każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W środę o godz.1730 formacyjne spotkanie „Pereł Maryi”.

 

 1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek na godz.800 zapraszamy parafian, tak mężczyzn jak i kobiety, do ustawienia szopki i choinek w kościele. Dziękujemy za Waszą troskę o kościół i za wszelkie zaangażowanie.

 

 1. W przyszła niedzielę z racji wigilii nie będzie Mszy św. o godz.1630.

 

 1. Caritas rozprowadza przed kościołem opłatki i świece na stół wigilijny a „Radosne Duszki” piękne stroiki.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. Dzisiaj o godz.2000 młodzież oraz ks. Rafał zapraszają na adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. Umacniajmy naszą wiarę czytając prasę katolicką. Jest dla starszych „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Trwajcie w miłości” a dla dzieci „ Mały Gość Niedzielny” z szopką oraz „Promyczek Dobra”.

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – św. Łucję męczennicę –  dzień modlitw za ofiary stanu wojennego

– w czwartek – św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które są od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz.630.

 

 1. Dzisiaj o godz.1400 Msza św. i wypominki za zmarłych tego roku, którzy byli objęci posługą Domowego Hospicjum.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a o godz.1815 w sali zbiórka dzieci, które chcą brać udział w kolędnikach misyjnych.

 

 1. W środę o godz.1815 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W czwartek o godz.1730 Msza św. i spotkanie Parafialnego Caritas.

 

 1. W sobotę, po roratach, rozpoczniemy nowennę do Dzieciatka Jezus.

 

 1. 16 grudnia, w sobotę, Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na różaniec o godz.2000 w intencji Ojczyzny oraz naszych rodzin.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.1115 zmiana tajemnic dla rodziców modlących się za swoje dzieci oraz błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.

 

 1. Przed kościołem Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Można też otrzymać poświęcone opłatki, z których ofiary przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. Do najbliższego piątku pod chórem jest kosz na produkty z których zostaną wykonane paczki świąteczne dla osób potrzebujących z parafii. W sobotę, 16 grudnia, zapraszamy po odbiór paczek na godz.1000. Do osób, które nie mogą przyjść młodzież z klas VIII rozniesie paczki o godz.1100.

 

 1. W przyszłą niedzielę schola „Radosne Duszki” będzie rozprowadzać świąteczne stroiki. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjną oazę.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” pt. „Historia Kościoła” nt. „Skąd wiemy, że Jezus istniał naprawdę”.

 

 1. Bóg zapłać młodym za śpiew w czasie Mszy św. Kupując płytę możemy ich wspomóc.

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w czwartek – św. Ambrożego

– w piątek – Niepokalane Poczęcie NMP. Msze św. o godz. 630, 800, 930, 1515, 1730. Od godz. 1200 do 1300 adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski. W Januszowej Msza św. o 1630. Zachęcamy do udziału we Mszy św. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj, adwentem, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz. 630. Zapraszamy dzieci z lampionami. Dzieci otrzymają każdego dnia jeden element z których budować będą szopkę betlejemską.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II oraz comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie której o godz. 1700 będzie różaniec w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych prowadzony przez Margaretkę.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W piątek o godz. 1730 spotkanie dzieci klas III, na którym otrzymają poświęcone medaliki z Matką Bożą Niepokalaną.

 

 1. Zapraszamy na różaniec, który prowadzony będzie przez Róże Różańcowe oraz inne grupy modlitewne od poniedziałku do piątku pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.

 

 1. Przed kościołem można otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Ofiarodawcom składamy podziękowania i dar modlitwy. W tym tygodniu zostaną założone kotary na czterech bocznych drzwiach wejściowych do kościoła. Na czas zimowy podwójne środkowe drzwi zostaną zamknięte. Ponawiamy prośbę o zamykanie drzwi do kościoła.

 

 1. Caritas parafialny rozprowadza świece wigilijne. Od poniedziałku pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz na artykuły żywnościowe na świąteczne paczki dla ubogich, które zostaną rozdysponowane 16 grudnia. Osoby, które powinny otrzymać taką paczkę, prosimy zgłosić do kancelarii.

 

 1. W minionym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanęli: śp. Krystyna Chruślicka, Marian Rola „Dobry Jezu….”.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w czwartek – św. Andrzeja Apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W przyszłą niedzielę 3 grudnia, adwentem, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o 630.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek na zakończenie adoracji o godz. 1700 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. We wtorek przypada 14. rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz.1700 do 1800.

Do chorych kapłani pojadą w ustalonym z każdym księdzem terminie. Prosimy zgłaszać w kancelarii osoby, do których kapłani z posługą sakramentalną pojadą przed świętami.

 

 1. W I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 630.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka na wystrój kościoła a o godz. 800 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. W zakrystii są opłatki na stół wigilijny a od przyszłej niedzieli będą przed kościołem. Ofiara składana przy tej okazji będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia oraz litanię do Serca P. Jezusa.

 

 1. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” z kalendarzem na przyszły rok, „Niedzieli” a dla dzieci „Promyczka Dobra” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które są na stoliku pod chórem.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego – zakonnika

– we wtorek  – Ofiarowanie NMP

– w środę – św. Cecylię dziewicę i męczennicę

– w piątek – św. Andrzeja Dung – Lac – męcz. i jego współbraci

– w niedzielę – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj o godz.1200 w kaplicy w Januszowej Msza św. odpustowa ku czci bł. Karoliny.

 

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami listopadowymi codziennie pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.

 

 1. Wczoraj w Bazylice św. Małgorzaty sześciu ministrantów z naszej parafii zostało pobłogosławionych na lektorów. Życzymy im wytrwałości oraz gratulujemy im oraz ich rodzicom. W przyszłą niedzielę natomiast o godz.1115 dziewięciu chłopców zostanie włączonych do grona aspirantów.

 

 1. W poniedziałek o godz.1815 spotkanie Klubu Seniora „Jutrzenka”. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby należeć do parafialnego Klubu.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz.1700 a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia w tym tygodniu św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, nasz chór parafialny „Diligamus” pod dyrekcją pana organisty Konrada Piętki będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz.1630. Wszystkim dbającym o śpiew w naszej parafii dziękujemy i życzymy wiele łask Bożych i opieki św. Cecylii.

 

 1. Od piątku do dzisiaj ks. Rafał prowadzi w Dębowcu rekolekcje dla młodych z naszej parafii przed s. bierzmowania. Wspierajmy ich modlitwą.

 

 1. W sobotę w Tarnowie odbędzie się II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz.745. Zgłoszenia do poniedziałku u ks. proboszcza.

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem organizowany będzie kiermasz ciast i dekoracji dla Wiktorii Wróbel chorej na SMA. Dziewczynka potrzebuje 10 mln. na terapię genową z czego zebrano 60%.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii na Bożym sądzie stanęły śp. Kinga Michalik, Ryszard Leśniak, Zofia Ptak.  Módlmy się: Dobry Jezu…

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.

– w piątek  – św. Elżbietę Węgierską

– w sobotę  – bł. Karolinę – dziew. i męcz. – święto patronalne RCS

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. W poniedziałek spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę o godz. 1730 spotkanie formacyjne kobiet „Perły Maryi”.

 

 1. W czwartek na godz. 2000 Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na różaniec w intencji Ojczyzny, naszych rodzin oraz o pokój na świecie.

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz.1115 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za swoje dzieci oraz błogosławieństwo dzieci. Powstaje kolejna Róża, zachęcamy aby zapisać się w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę mieszkańcy Januszowej zapraszają do kaplicy na Mszę św. odpustową o godz.1200 ku czci bł. Karoliny.

 

 1. 19 listopada w niedzielę obchodzić będziemy VII Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Caritas rozprowadzać będzie chlebki z których dochód przeznaczony będzie na świąteczna pomoc dla ubogich.

 

 1. Dzisiaj do puszek, można złożyć ofiarę na Hospicjum Domowe.

 

 1. Wszystkim ofiarodawcom na nasz kościół składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.

 

 1. Zapraszamy na wypominki listopadowe pół godziny przed wieczornym nabożeństwem. Nowe wypominki roczne będą od I niedzieli adwentu.

 

 1. Ks. proboszcz bardzo dziękuję za modlitwę i udział w pogrzebie swojego taty śp. Jana. Za wszystkich w czwartek o godz.1730 odprawi Mszę św.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

–  w czwartek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

–  w piątek – św. Leona Wielkiego – papieża

– w sobotę – św. Marcina z Tours, bp. – 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki   św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 Po Mszy św. comiesięczne formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. W środę o godz. 1815 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz.1730 zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami kandydatów do s. bierzmowania z klas VIII. Spotkanie dotyczyć będzie wyjazdy młodzieży na rekolekcje.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa prowadzona przez Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym za zmarłych i zmiana stacji dla Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. Zapraszamy na wypominki listopadowe z różańcem, które są pół godziny przed wieczornym nabożeństwem

 

 1. Ofiarodawcom na nasz kościół składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla Specjalnego Hospicjum Domowego.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. We wtorek o godz.1730 Msza św. z uroczystości Wszystkich Świętych. Procesja na sądeckich cmentarzach rozpocznie się o godz. 1400.

1 listopada przy bramach cmentarnych lektorzy zbierać będą ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

– w czwartek – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz 1730. W Januszowej o 1630.

– w sobotę – św. Karola Boromeusza, bpa

Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz.1730 zapraszamy na Mszę św., którą będzie celebrował bp. kielecki Jan Piotrowski z okazji 10 rocznicy powstania parafii.

 

 1. We wtorek o godz.1700 nowenna do św. Jana Pawła II połączona z różańcem, na którą zapraszamy dzieci z uzupełnionymi planszami różańcowymi.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz.1015 a zakończy się modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani pojadą w ustalonym wcześniej terminie.

 

 1. W I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 630 i spotkanie Rodziny Szensztackiej.

 

 1. Duszpasterstwo „Sącz Boga” zaprasza dzisiaj na Mszę św. do naszego kościoła na godz.1900.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800.

 

 1. Wypominki listopadowe będą czytane w czasie różańca św. przez listopad pół godziny przed wieczornym nabożeństwem a roczne od pierwszej niedzieli adwentu.

 

 1. Składka w przyszłą niedzielę na wystrój kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. Zaproszenia z Urzędu Miasta i MCK Sokół na wydarzenia kulturalne organizowane w Nowym Sączu są w gablocie.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii na Bożym Sądzie stanęli: Elżbieta Pożarowska, Danuta Mróz, Janusz Skinder. „ Dobry Jezu…”

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2023 r.

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II
5. rocznica poświęcenia naszego kościoła

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– w sobotę – święto św. Szymona i św. Judy Tadeusza – Apostołów

Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. można ucałować relikwie naszego patrona. Msze św. o godz. 630, 800, 930, 1115 z procesją oraz 1630 Nie będzie Mszy św. o godz.1230. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Czechowi za wygłoszone kazanie, umocnienie nas w wierze i wspólną z nami modlitwę.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II z różańcem o godz. 1700.

 

 1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1630 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. W czwartek o godz.1700 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

 

 1. W piątek o godz.1730 Msza św. w intencji Rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II Wielkiego oraz ich rodzin w 4 rocznicę powstania. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej.

 

 1. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy. Dziękujemy również za składane wypominki.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na adorację Pana Jezusa w naszym kościele o godz.2000, którą poprowadzi ks. Rafał z młodymi. Nie będzie Mszy św.

 

 1. 30 października o godz.1730 zapraszamy na Mszę św., którą będzie celebrował bp. kielecki Jan Piotrowski z okazji 10 rocznicy powstania parafii.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W sobotę o godz.800 wyjeżdżamy na Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych do kościoła bł. Karoliny w Tarnowie, na fundamentach którego w 1987r. św. Jan Paweł II celebrował Mszę św. w czasie III Pielgrzymki do Ojczyzny. Prosimy, aby do wtorku przynajmniej 2 osoby z każdej Róży zapisały się w kancelarii.

 

 1. Dzisiaj przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. możemy zyskać odpust zupełny czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę. Aby go zyskać odmówmy modlitwy wyznaczone przez Kościół. „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i w intencjach papieża „ Chwała Ojcu”            i „ Święty Michale Archaniele”.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską

– we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

– w środę – św. Łukasza, ewangelistę.

– w piątek- św. Jana Kantego, kapłana

w niedzielę – św. Jana Pawła II –patrona naszej parafii i Małopolski.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Msze św. w sobotę o 1730 oraz w niedzielę o godz. 630, 800, 930, 1115 oraz 1630 Nie będzie Mszy św. o godz.1230. Kazania wygłosi ks. Krzysztof Czech – proboszcz z Piwnicznej. O godz. 1100 będzie promocja rycerska Rycerzy św. Jana Pawła II. Na godz.1115 zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami oraz starszych do feretronów tak jak w Boże Ciało. W dzień odpustu o godz. 2000 zapraszamy na wspólne uwielbienie Pana Jezusa w ramach Duszpasterstwa „Sącz Boga” prowadzone przez młodych, ale dla młodych i starszych. W Januszowej Msza św. o godz.700. Spowiedź św. przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W poniedziałek w 45 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową o godz. 2000 Rycerze św. Jana Pawła zapraszają na różaniec w intencji rodzin, pokoju na świecie i całej naszej parafii.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie dzieci klas III przed I Komunia św.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II połączoną z różańcem na godz. 1700. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”.

 

 1. W czwartek o godz.700 seniorzy z Parafialnego Klubu „Jutrzenka” wyjeżdżają na wycieczkę do kopalni soli w Bochni oraz do Szczepanowa.

 

 1. W czwartek o godz.1700 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII.

 

 1. W piątek o godz. 1830 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. Zapraszamy na  XXII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca w Bobowej 28 października, w sobotę. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek dla zdolnej młodzieży z racji Dnia Papieskiego.

 

 1. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 1700 a w niedziele o 1600. We wtorek połączony jest z nowenną do św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W piątek o godz. 1900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W najbliższą sobotę o godz.630 wyjeżdżamy na coroczną parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w kancelarii.

 

 1. W sobotę z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy nauczycieli oraz dzieci i młodzież na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” która pomaga zdolnej i ubogiej młodzieży.

 

 1. Za tydzień w niedzielę o godz.1115 zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. 22 października przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Uroczysta suma odpustowa z procesją będzie o godz.1115. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz.1230. Na godz. 1115 zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz do dzwonienia dzwonkami. Prosimy również o zorganizowanie osób do niesienia feretronów tak jak w Boże Ciało.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad w którym będziemy szczególnie modlić się za zmarłych. Kartki na wypominki możemy zabrać wychodząc z kościoła lub wyraźnie napisać na zwykłej kartce zaznaczając godzinę czytania w niedzielę wypominek rocznych tj. godz. 610 lub 745 lub 910. Wypominki listopadowe będą czytane w czasie różańca przez cały listopad.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na nasz kościół. Zostało założonych 26 witraży, przedstawiających postacie świętych kanonizowanych przez św. Jana Pawła II. Po prawej stronie są to: św. Jadwiga, św. Kinga, św. Faustyna, św. Urszula Ledóchowska, św. Joanna Beretta Molla i św. Teresa z Kalkuty a po lewej: św. Maksymilian Kolbe, św. Adam Chmielowski, św. Rafał Kalinowski, św. Melchior Grodziecki, św. Jan Sarkander i św. Jan z Dukli.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na koncert Jana Pietrzaka z okazji 45 rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na papieża. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Duszpasterstwo akademickie „U Karoliny” przy ul Kunegundy 12a w Nowym Sączu zaprasza narzeczonych na weekendowy kurs przedmałżeński połączony z dniem skupienia. Kurs rozpocznie się w piątek 13 października o godzinie 1900 a kończy się w niedzielę 15 października o 1500.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów

– w środę – św. Franciszka z Asyżu

– w czwartek – św. Faustynę Kowalską

– w sobotę –  Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1600. W Januszowej w piątki o godz.1630.

 

 1. Dzisiaj na rynku przy figurze św. Jana Pawła II o godz. 1800 rozpocznie się coroczna procesja różańcowa ulicami miasta.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700. Rycerzy św. Jana Pawła oraz nowych mężczyzn zapraszamy na spotkanie formacyjne.

 

 1. Spotkanie Grupy Biblijnej będzie w najbliższą środę o godz.1815.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwa różańcowa o powołania kapłańskie z racji I czwartku o godz.1700.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek o godz.1700. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.

 

 1. W sobotę Msza św. o 630 oraz pierwszo – sobotnie nabożeństwo.

 

 1. Zbiórka aspirantów w sobotę o godz.1000. Zapraszamy chłopców od klasy drugiej do tej zaszczytnej służby przy ołtarzu.

 

 1. W sobotę 14 października organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie Msza św. oraz Dróżki. Zapisy w kancelarii.

 

 1. 22 października będzie odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II.

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary na wystrój kościoła. W tym tygodniu zostanie zamontowanych kilkadziesiąt witraży w górnych oknach.

 

 1. W przyszła niedzielę w Mielcu odbędzie się Diecezjalny Marsz Różańcowy dla Życia i Rodziny. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Włączamy się do akcji pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Będzie je można składać w kancelarii do końca października.

 

 1. Na stoliku z gazetami jest „Gość Extra” w cenie 14 zł. poświęcony Matce Bożej oraz nowy numer „ Miłujcie się”. Są też gazety dla dzieci i młodzieży.

 

 1. Zakończyliśmy peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Niech święty nasz patron błogosławi parafianom i przyjaciołom naszej parafii, oraz wszystkim którzy z wiarą przyjęli Go do swojego domu.

 

 1. W dniach 8-15 października organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły w gablocie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

 1. 9 października o godz. 1830 przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Filadelfia” organizuje Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Szczegóły na plakacie.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – św. Wincentego a Paulo

– w czwartek –  św. Wacława – męczennika

– w piątek – Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

– w sobotę – św. Hieronima

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek o godz.1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek o godz. 1500 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W naszym rejonie będziemy się modlić przy skrzyżowaniu ulic: Sucharskiego i Batalionów Chłopskich. Zapraszamy.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja zakończona comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła godz. 1700.

 

 1. W czwartek o godz. 1730 zapraszamy na Mszę św. i spotkanie młodzież klas 8 przed sakramentem bierzmowania wraz z mamą lub tatą.

 

 1. W czwartek na Mszy św. o godz.1730 spotkanie Apostolatu Margaretka a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sali na plebani.

 

 1. W niedzielę rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie o godz. 1700 a w niedziele o godz. 1600. Dzieci otrzymają specjalne obrazki na każdy dzień. We wtorek nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do św. Jana Pawła II. Po różańcu Msza św. W Januszowej Msza św. z różańcem w piątek o godz. 1630.

 

 1. Dzisiaj w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.2000 Msza św. dla młodych organizowana przez Duszpasterstwo młodzieży – Sącz Boga.

 

 1. W sobotę 14 października organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii. Wyjazd o godz.630.

 

 1. Organizujemy również pielgrzymkę do Medjugorie i innych miejsc. Wyjazd 9 a powrót 15 października w godzinach przedpołudniowych, aby zdążyć na głosowanie. Szczegóły w gablocie lub w kancelarii.

 

 1. W sobotę 30 września w Łękawicy odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia Grup Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym. Wyjazd o godz. 830. Zapisy w kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary.

 

 1. Ks. Rafał w zakrystii zapisuje chłopców od klasy II na ministrantów.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona młodzieży.

– w środę – św. Andrzeja i Pawła męczenników

– w czwartek – św. Mateusza apostoła i ewangelistę

– w sobotę – św. ojca Pio – zakonnika

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz.1730 spotkanie dzieci klas III z naszej parafii przed I Komunią św., która będzie 3 maja.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”.

 

 1. W czwartek o godz. 830 wyjazd Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”. Zapraszamy nowych seniorów do zapisania się do Klubu.

 

 1. W czwartek o godz.1730 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. Spotkanie klas VIII będzie w następnym tygodniu.

 

 1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Zachęcamy też do korzystania z biblioteki parafialnej w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek, które są przy drzwiach, na Uniwersytet Jana Pawła w Tarnowie.

 

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności  śp. Lucjan Koperniak.  Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

–   w środę – św. Jana Chryzostoma bpa i dok. Kościoła

– w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży. Po Mszy św. porannej nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzone przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.

– w piątek – Matki Bożej Bolesnej

– w sobotę – św. Korneliusza i Cypriana – męczenników

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży oraz o nauczycielach i katechetach podejmujących trud wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. 30 września w sobotę organizujemy wyjazd na diecezjalny dzień skupienia do Łękawicy koło Tarnowa dla Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zapisy w kancelarii. Wyjazd o godz. 800.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1815 zbiórka lektorów.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na adorację w czasie całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 1900.

 

 1. W środę o godz. 1800 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W czwartek o godz.1730 Msza św. w intencji Parafialnego Oddziału Caritas. Po Mszy św. spotkanie w sali na plebanii.

 

 1. Zapraszamy młodych na spotkanie KSM-u w piątek o godz.1930.

 

 1. W sobotę na godz. 2000 Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na różaniec w intencji Ojczyzny i rodzin oraz wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu.

 

 1. W sobotę o godz. 800 z bazyliki św. Małgorzaty wyruszy piesza pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrotny autobus w kancelarii.

 

 1. 18 września, w poniedziałek, o godz. 1730 będzie spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujących się w tym roku do I spowiedzi i Komunii św. I Komunia św. będzie 3 maja o godz. 1230.

 

 1. Po Mszy św. ks. Rafał zapisuje chętnych chłopców do posługi ministranta od 3 klasy lub lektora od klasy 7.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. Na stoliku z gazetami jest do nabycia Kalendarz Rolnika w cenie 30 zł. Zachęcamy do czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem poświęconym rodzinie Ulmów, którzy dzisiaj zostaną /zostali/ beatyfikowani a w „Małym Gościu Niedzielnym” jest magnes z tą rodziną.

 

 1. 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Alina Zielińska, Wiesław Hochorowski, Władysława Zarzeka, Roman Chlipała. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– w piątek – uroczystość Narodzenia NMP. – głównej patronki naszej diecezji. Msze św. w tym dniu o godz. 630 i 1515. W Januszowej o godz.1630, na której będzie poświęcenie ziarna siewnego. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w naszym kościele dla dzieci i młodzieży., a w Januszowej o godz. 900.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700.

 

4.We wtorek o godz.1700 rozpocznie się ostatni etap peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II po naszych domach. Osoby, które się zapisały prosimy, aby sprawdziły listę przyjęcia relikwii, która jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Odebranie relikwii na Mszy św. popołudniowej.

 

 1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną wspólną modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z racji I czwartku miesiąca.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

– we wtorek  o godz. 1700 Rycerzy św. Jana Pawła II

– w piątek o godz.1930 młodzież z KSM-u

– w sobotę o godz. 1000ministrantów

w sobotę o godz. 1100 – „Radosne Duszki” oraz dzieci pragnące śpiewać w parafialnej scholii.

Zapraszamy też chętnych chłopców, którzy chcą być ministrantami i lektorami. Zapisy przez cały wrzesień u ks. Rafała Gakana.

Prosimy rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do zaangażowania się do poszczególnych grup parafialnych.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej i nabożeństwo drogi krzyżowej.

 

 1. 16 września w sobotę o godz. 800 wyruszy z bazyliki Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrotny autobus w kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. 8. Zapraszamy na Koncert: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 1800 w MCK Sokół w Nowym Sączu. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na są do odbioru w kasie MCK Sokół oraz na godzinę przed koncertem. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu ku czci i pamięci św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

 

 1. W sobotę, 9 września, o godz.1200 Msza św. na Hali Łabowskiej w intencji Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców Oddziału „Żandarmeria” oraz ks. Władysława Gurgacza.

 

 1. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Januszowej o godz.1015.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Augustyna bpa

– we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Msza św. w naszym kościele na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie 4 września, w poniedziałek o godz.800. W Januszowej również w poniedziałek o godz. 900. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. przed rozpoczęciem roku szkolnego i z okazji I piątku codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do św. Michała Archanioła.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1030. Kazania wygłosi i zbierze ofiary na misje ks. misjonarz z Peru. Do chorych kapłani udadzą się w ustalonym terminie. Prosimy, aby zgłosić wszystkich chorych z naszej parafii, by każdy mógł przyjąć Pana Jezusa, który leczy nasze dusze i ciała, by żaden chory nie był pozbawiony pokarmu na życie wieczne.

 

 1. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. O godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Od 10 września Msza św. w Januszowej będzie o godz.1015.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Oprócz gazet dla dzieci i starszych jest gazeta dla młodych pt. „Wzrastanie”.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

– w poniedziałek – św. Piusa X – papieża

– we wtorek – NMP Królowej

– w czwartek – św. Bartłomieja, apostoła

– w  sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W piątek od godz. 1400 pielgrzymi Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki, będą wchodzić do kaplicy Jasnogórskiej. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie o godz. 1700. Zachęcamy do słuchania transmisji w radiu RDN oraz do modlitwy o szczęśliwy powrót pielgrzymów do swoich domów. Wyjazd autokarowy zapisanych pielgrzymów w piątek o godz. 900. Są jeszcze wolne miejsca Zapisy w kancelarii.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w piątek na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wtorek, 5 września, rozpocznie się ostatni etap peregrynacji relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, który zakończy się w dniu odpustu parafialnego. Można się jeszcze zapisać w zakrystii lub kancelarii. W gablocie i na stronie internetowej parafii jest plan peregrynacji dla tych, którzy zapisali się na przyjęcie relikwii a jeszcze nie mieli ich w domu.

 

 1. W środę wieczorem rozpocznie się odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Szczegółowy program jest w gablocie.

 

 1. W dniu 10 września organizowany jest wyjazd do Markowej na beatyfikację rodzimy Ulmów. Zapisy pod telefonem podanym w gablocie.

 

 1. W dniach 9-17 października organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegółowy program i koszt podany jest w gablocie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym sądzie: Jan Urbaniak, Kazimiera Koc. „Dobry Jezu…”.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie:

– w poniedziałek – św. Maksymiliana – męczennika

– we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę na których będzie błogosławieństwo ziół i wianków. Jest to święto obowiązkowe. W poniedziałek o godz.1730 Msza św. z uroczystości.

– w czwartek – św. Jacka

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 1900 Msza św. a o godz.2000 różaniec z procesją wokół kościoła.

 

 1. W poniedziałek o godz.1700 różaniec i Msza św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1600!, tj. przed Mszą św. popołudniową. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę o godz. 2000 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i naszych rodzin.

 

 1. W czwartek o godz. 630 Mszą św. na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się 41. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę dzisiaj o godz.1700 na spotkaniu przedpielgrzymkowym w bazylice św. Małgorzaty. Z naszej parafii wraz pielgrzymami pójdzie ks. Rafał. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

 1. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 25 sierpnia na powitanie pielgrzymów Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 900. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii. Koszt 70 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1115 zmiana tajemnic dla Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. 10. W tym tygodniu na Bożym sądzie z naszej parafii stanęli: śp. Józef Zając i Anna Gorączka. Dobry Jezu…

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Święto Przemienienia Pańskiego

06.08.2023 r.

10. rocznica powstania naszej parafii

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– we wtorek – św. Dominika, zakonnika

– w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża – patronkę Europy

– w czwartek – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika

– w piątek – św. Klarę

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu, która jest od 700 do 1730.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka na nasz kościół a o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych. O godz.1900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. Po Mszy św. około godz. 2000 różaniec z procesją wokół kościoła.

 

 1. 13 sierpnia w niedzielę o godz. 1700 w bazylice św. Małgorzaty spotkanie przed pielgrzymkowe grupy 22. Na spotkaniu będzie można zapisać się na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce, która rozpocznie się 17 sierpnia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym Sądzie śp. Stanisław Chochla i Władysław Oleksy. Módlmy się: „Dobry Boże…”.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezb.

– we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego bpa i dok. Kościoła

– w piątek – św. Jana Vianneya – kapłana – patrona proboszczów

– w niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również 10. rocznica powstania naszej parafii. Uroczystości Jubileuszowe będą 30 października, a przewodniczyć im będzie bp Jan Piotrowski.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust tzw. Porcjunkuli za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencji Ojca św. Należy też przyjąć komunie św. i wykluczyć przywiązanie do grzechu nawet lekkiego.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną modlitwą o powołania kapłańskie z racji I czwartku miesiąca.

 

 1. We wtorek o godz.1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Kazania wygłosi misjonarz z Boliwii i zbierze składkę na misje. W Januszowej Msza św. o 1030 wcześniej spowiedź św. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń. W czwartek od godz.1700 do 1800 zapraszamy do spowiedzi dzieci.

 

 1. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.

 

 1. Ze względu na Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego zmiana tajemnic różańcowych będzie, za dwa tygodnie, 13 sierpnia a nie w przyszłą niedzielę.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół. Składka na kościół również będzie 13 sierpnia.

 

 1. Uczyńmy wszystko, by sierpień był miesiącem trzeźwości w naszych rodzinach. Wszystkich podejmujących abstynencję polecamy wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Można w kancelarii złożyć przyrzeczenie abstynenckie.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Kingę – patronkę diecezji

– we wtorek – św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa

– w środę – św. Joachima i Annę – rodziców Najśw. Maryi Panny

– w sobotę – św. Martę, Marię i Łazarza

Solenizantom, solenizantkom oraz jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Za tydzień rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sądeckiej Farze.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.

 

 1. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia. Zapisy są prowadzone w parafii do końca lipca, a w sierpniu w parafii św. Małgorzaty. Uczniom oraz studentom parafialny Caritas dopłaci połowę kosztów zapisu na pielgrzymkę.

 

 1. We wtorek po Mszy św. porannej i wieczornej błogosławieństwo kierowców i samochodów w racji wspomnienia św. Krzysztofa. Po modlitwie w kościele kapłan pokropi wodą święconą samochody na parkingu parafialnym. We wtorek przy wyjściu z kościoła do puszki będzie można złożyć ofiarę na misje jako podziękowanie za szczęśliwe kierowanie samochodem i ustrzeżenie od wypadków drogowych w ramach akcji 1 grosz za kilometr na środki transportu dla misjonarzy.

 

 1. Jest nowy numer „Naszych Spotkań” a w nim m.in. szczegółowy program Wielkiego Odpustu ku czci Jezusa Przemienionego.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: Czesław Rzońca. “Dobry Jezu…”


XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – św. Szymona z Lipnicy, kapłana

– w czwartek – uroczystość św. Małgorzaty – patronki N. Sącza

– w sobotę – święto – św. Marii  Magdaleny

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na g. 1700 a w czwartek na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

 1. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia. Zapisy są prowadzone w parafii do końca lipca, a w sierpniu w parafii św. Małgorzaty. Szczegółowe informacje w gablocie. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Uczniom oraz studentom parafialny Caritas dopłaci połowę wpisowego na pielgrzymkę.

 

 1. Kancelaria czynna w dni powszednie po Mszy św. z wyjątkiem I piątku.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Jan Wiktorowski. „Dobry Jezu…”

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

09.07.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek – św. Benedykta, opata

– w środę – św. Brunona Bonifacego

– w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta

– w sobotę  – św. Bonawenturę bpa i doktora Kościoła

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz. 1900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W niedzielę 16 lipca o godz. 2000 we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają wszystkich na modlitwę różańcową w intencji rodzin, powołań kapłańskich i pokoju na świecie.

 

 1. Za tydzień o godz. 1115 zmiana tajemnic dla Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.

 

 1. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Marcin Gryzło – kierownik diecezjalnego radia RDN. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na działalność naszego diecezjalnego radia.

 

 1. 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Stanisław Kotlarz, Dorota Rola. „Dobry Jezu…”

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy

– w poniedziałek – św. Tomasza, apostoła

– w czwartek – bł. Marię Teresę Ledóchowską

– w sobotę – św. Jana z Dukli

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy modlitwą o powołania z racji I czwartku miesiąca.

 

 1. We wtorek o godz.1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na spowiedź w czwartek na godz. 1700. W piątek w Januszowej Msza św. o 1030. Wcześniej spowiedź św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na wystrój naszego kościoła.

 

 1. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę dla ofiar powodzi na Ukrainie po wysadzeniu tamy przez Rosjan. W sobotę 8 lipca od godziny 900 do 1500 Caritas w sali Domu Parafialnego będzie przyjmował nowe lub prawie nowe i niezniszczone rzeczy: żywność o długim terminie ważności, pościel, artykuły higieny, art. chemiczne, latarki, pampersy, buty, tabletki do czyszczenia wody, garnki, worki duże na śmieci, środki przeciw komarom, siekiery, łopaty, piły, namioty w ciemnych kolorach oraz ofiary pieniężne. Szczegóły na fb parafialnym.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, oraz dzieci „Promyczek Dobra” i „ Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Hermina Kwiatkowska i Helena Gładysz. „Wieczny odpoczynek…”

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – św. Ireneusza

– w  czwartek –  uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz o 1730. W Januszowej o godz. 1030. W środę o 1730 Msza św. z uroczystości. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700

 

 1. We wtorek rozpocznie się pielgrzymka parafialna śladami św. Pawła w Grecji. Módlmy się nawzajem za siebie. Wyjazd z parkingu o godz.430.

 

 1. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji o godz.1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.

 

 1. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.

 

 1. W sobotę o godz. 700 Mszą św. w Piątkowej rozpocznie się Piesza Pielgrzymka do Tuchowa. Trwają jeszcze zapisy w parafii w Piątkowej.

 

 1. Składka w przyszłą niedzielę na wystrój kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Zapisy będą prowadzone w parafii do końca lipca, a w sierpniu w parafii św. Małgorzaty. Szczegółowe informacje w gablocie oraz na stronach internetowych pielgrzymki.

 

 1. Po Mszy św. można złożyć dar serca do puszek dla 3-miesiecznej Wiktorii Wróbel cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka nie zakwalifikowała się na terapie genową. Potrzeba 10 mln. zł.

 

 1. Organizatorzy festiwalu SKOWRONECZEK, zapraszają na koncert, który odbędzie się w niedzielę 2 lipca o godz. 1700 w Parku Strzeleckim. W sposób szczególny zapraszamy rodziny. Darmowe wejściówki są do zabrania w zakrystii. Szczegóły na plakacie.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej stanęli na Bożym sądzie śp. Emil Mazurkiewicz, Helena Seruga. „ Dobry Jezu…”.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – św. Alojzego Gonzagę , zak.

– w  sobotę –  narodzenie św. Jana Chrzciciela

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w procesji w Oktawie Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, młodzieży, LSO, niosącym feletrony, paniom i panom sprzątającym i porządkującym plac wokół kościoła. Dziękujemy Rycerzom św. Jana Pawła II, Różom Różańcowym, Żywej Drodze Krzyżowej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom Czyśćcowym za przygotowanie ołtarzy i zakup kwiatów a panom Jasińskim za przywiezienie brzózek.

 

 1. Dzisiaj o godz.1400 dzieci z grup parafialnych wraz z ks. Dariuszem i ks. Rafałem wyjeżdżają na wycieczkę rowerową i spotkanie przy ognisku.

 

 1. Dzisiaj tradycyjna procesja na Rynek wyruszy po Mszy św. o godz. 1600 z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700

 

 1. W środę o godz.1730 formacyjne spotkanie kobiet z duszpasterstwa ”Perły Maryi”.

 

 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek w kaplicy w Januszowej o godz. 900 a dla szkoły nr 18 w bazylice również o godz. 900.

 

 1. W czwartek o godz. 1730 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

 

 1. W piątek wieczorem LSO i schola „Radosne Duszki” wyjeżdżają wraz z ks. Rafałem na oazę parafialną nad morze. Polecajmy ich opiece św. Jana Pawła.

 

 1. W okresie wakacyjnym czyli od przyszłej niedzieli Msza św. w kaplicy w Januszowej będzie w niedzielę o godz.700.

 

 1. W piątki, aż do października, Msza św. popołudniowa będzie tylko o godz.1515. W I piątek będzie dodatkowa Msza św. o 1730.

 

 1. W dniach 23-24 czerwca Duszpasterstwo Akademickie organizuje kurs dla narzeczonych. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie również czas umocnienia naszej wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy.

 

 1. Prosimy o słowo siostrę Paulinę.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – bł. Roman Sitki – kapłana, męczennika z Oświęcimia

– we wtorek – św. Antoniego z Padwy – kapłana

– w środę – bł. Michała Kozala bpa i męczennika

– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. o 630 i 1515. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. z procesją  o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci i wianków o godz. 1730. a w Januszowej o 1630.
 2. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji APDC
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a o godz. 1900 na nabożeństwo fatimskie. O godz.1200 w naszym kościele zakończenie biegu patrolowego śladami św. Jana Pawła II w naszym mieście.
 4. W środę o godz.1730 spotkanie młodych z klas 7. Prosimy przynieść dzienniczki do s. bierzmowania. O godz.1830 spotkanie Grupy Biblijnej.
 5. W czwartek 11. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez bpa Andrzeja Jeża. Zapraszamy w tym dniu na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek o godz.2000 zapraszamy na różaniec w intencji rodzin prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.
 7. W piątki Msza św. popołudniowa będzie o godz.1515. Nie będzie Mszy św. o godz. 1730 aż do października, z wyjątkiem I piątku miesiąca.
 8. W sobotę o godz.1730 Kręgi Rodzin Domowego Kościoła uczestniczyć będą we Mszy św. na zakończenie roku formacyjnego. Po Mszy św. spotkanie rodzin, które pragną utworzyć nowy Krąg Domowego Kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 1115 zmiana tajemnic dla Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 10. W przyszłą niedzielę o godz.900 wyjedzie z sprzed naszego kościoła pielgrzymka rowerowa do Starego Sącza na Mszę św. o godz.1100 z okazji 24 rocz. pobytu Ojca św. Jana Pawła II na sądeckiej ziemi oraz diecezjalnej pielgrzymki małżeństw i rodzin. Zapraszamy serdecznie.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1115 spotkanie z rodzicami dzieci, które wyjeżdżają na parafialną oazę.
 12. Dzisiaj do puszek, które są przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie.
 13. W przyszłą niedzielę siostry Służebniczki, do których należy nasza rodaczka s. Paulina Szołdra będą zbierać do puszek ofiary na budowę domu w Żabnie dla starszych sióstr oraz dla seniorów jako dom dziennego pobytu.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Jacek Gurba. „Wieczny odpoczynek…”

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

04.06.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Bonifacego, bpa i męcz.

– w środę – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego,  kapłana i męcz.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 630, 800, 930, oraz po procesji około godz. 1130 i o 1630. Uroczysta procesja przejdzie ul. Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów, Samotną i rozpocznie się po Mszy św. o godz. 930 czyli około godz.1030. Prosimy, aby przyozdobić domy i mieszkania na trasie procesji oraz tak jak w ubiegłym roku wspólnoty zaangażowały się do niesienia chorągwi i feretronów a także wykonały ołtarze. Zapraszamy na procesję wszystkich parafian, również tych, którzy przyjdą na Mszę św. o innej godzinie. Prosimy, aby na czas przejścia procesji przeparkować samochody w inne miejsca. Również na parkingu parafialnym prosimy na czas procesji stawiać samochody tylko po prawej stronie. W środę o godz. 1730 Msza św. z uroczystości Bożego Ciała. W Januszowej Msza św. o godz. 700.

W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a w niedzielę o 1115. Zapraszamy na procesje w Boże Ciało oraz przez oktawę grupy dziecięce i młodzieżowe, dzieci                I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami, LSO oraz „Radosne Duszki”. W czasie procesji śpiewana będzie litania do Serca Pana Jezusa.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 oraz spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II. W ten czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla ŻDK.

 

 1. W piątek o godz.730 wyjazd Rycerzy św. Jana Pawła II na Jasna Górę.

 

 1. W sobotę o godz.630 wyjazd z parkingu na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej osób należących do Margaretek a o godz.830 osób należących do APDC na Jasną Górę. Powrót z Jasnej Góry po Apelu około godz. 2130 a nie jak wcześniej planowaliśmy po północy. Zapisy w kancelarii. Serdecznie zapraszamy chętnych parafian na te pielgrzymki. Do środy można jeszcze zapisać się na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę śladami św. Pawła w Grecji w dniach 27 czerwca – 4 lipca. Szczegóły w kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. Dzisiaj kończy się czas wynikający z przykazania kościelnego na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Ireneusz Smul. „Wieczny odpoczynek…”

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 630,800,930 oraz 1730. W Januszowej o godz. 1015.

–  w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – zakończenie nabożeństw majowych.

– w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do M.B. Tuchowskiej.

– w sobotę –  św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz.

– w niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700, a w I czwartek na zakończenie adoracji modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630,1515, 1730. W Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Prosimy, aby wszystkie dzieci przystąpiły do spowiedzi w czwartek a w piątek przyjęły Pana Jezusa. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.

 

 1. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W czerwcu po Mszy św. popołudniowej, a w czwartek przed Mszą św., będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano będą śpiewane godzinki ku czci Serca Pana Jezusa.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół. Za tydzień składka na wystrój naszego kościoła a o godz. 800 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.

 

 1. 8 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Procesja, jak rok temu przejdzie ulicami Totus Tuus, Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów, Samotną. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Rycerzy św. Jana Pawła, Róże Różańcowe, APDC oraz Żywą Drogę Krzyżową.

 

 1. Chętnych chłopców z klasy II oraz starszych zapraszamy do posługi ministrantów. Zgłoszenia u ks. Rafała opiekuna LSO. Zapraszamy też dzieci do „Radosnych Duszków”.

 

 1. Do końca tego tygodnia w kancelarii zapisujemy na pielgrzymki w dniu 10 czerwca do Częstochowy z APDC  lub na Kalwarię Zebrzydowską z Margaratkami. Szczegóły w kancelarii.

 

 1. 17 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Zabawy młodzież klas 8 jako dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Zapisy u ks. Rafała Orzecha.

 

 1. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę ewangelizacyjną Domowego Kościoła. Rodziny wchodzące w skład kręgu działającego przy naszej parafii jak i całego rejonu przed każdą Mszą św. będą głosiły krótkie świadectwo na temat przynależności do wspólnoty ks. Blachnickiego.  Misją tego wydarzenia jest chęć  zaproszenia kolejnych małżeństw do wspólnoty Domowego Kościoła.  Związku z czym  zapraszamy o przybycie kilka minut wcześniej i wsłuchanie się w te świadectwa.

 

 1. Dzisiaj o godz.1930 w parafii św. Heleny Msza św. dla młodych w ramach duszpasterstwa „ Sącz Boga”.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21.05.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych

– w piątek – św. Filipa Nereusza

– w niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie naszym mamom z okazji Dnia Matki, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 .

 

 1. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji o godz.1630 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w sanktuarium św. Rity o godz. 1930 a zakończenie w kościele Ducha Świętego. W drodze towarzyszyć nam będą słowa św. Jana Pawła II. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

 

 1. W piątek na nabożeństwo majowe o godz.1700 zapraszamy wszystkie dzieci. Będziemy modlić się za nasze mamy z okazji Dnia Matki.

 

 1. W sobotę „Radosne Duszki” wyjeżdżają na wycieczkę w góry oraz do „Rabkolandu”. W przyszłą niedzielę po południu LSO rozgrywać będzie turniej piłkarski w Królowej Górnej.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do korzystania z biblioteki parafialnej czynnej we wtorki po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W dniach 29.05 – 2.06 organizowane są „Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych”. Szczegółowy program w gablocie.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– we wtorek –  św. Andrzeja Bobolę – imieniny ks. bpa Andrzeja Jeża.

– w czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego – 103. rocznica urodzin         św. Jana Pawła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy pani Joannie Jurkiewicz za świadectwo o naszym Patronie.

 

 1. W wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a o godz. 2000 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II. W czwartek, Rycerze wraz z bliskimi pojadą na pielgrzymkę do Zabawy z racji urodzin Naszego Patrona w czasie której uczestniczyć będą w drodze krzyżowej śladami bł. Karoliny i w II Diecezjalnym Dniu Skupienia. Są jeszcze wolne miejsca, więc w kancelarii może zapisać się każdy chętny.

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”.

 

 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Od dzisiaj do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w czasie których będziemy się modlić o urodzaje, o uchronienie nas od klęsk żywiołowych i za głodujących.

 

 1. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1115 zmiana tajemnic dla Róż Rodziców modlących się za dzieci oraz błogosławieństwo V Róży im. Anioła Stróża.

 

 1. W przyszłą niedzielę schola „Radosne Duszki” oraz LSO rozprowadzać będzie ciasta z okazji urodzin św. Jana Pawła II z których dochód przeznaczony będzie na wakacyjną oazę.

 

 1. W sobotę 10 czerwca wraz z Apostolatem Pomocy Duszom Czyśćcowym organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę połączoną z czuwaniem przed Obrazem Czarnej Madonny. Wyjazd o godz. 900, powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii.

 

 1. W Kalwarii Zebrzydowskiej 10 czerwca odbędzie się XVII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Organizujemy wyjazd na to spotkanie osób należących do tego Apostolatu. Wyjazd o godz. 630. Koszt 30 zł.

 

 1. Na stoliku z gazetami można nabyć magnes z naszym kościołem za dobrowolną ofiarę. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.05.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– w poniedziałek – św. Stanisława, bpa i męcz. patrona Polski i diecezji

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe we wtorek o 1630, w pozostałe dni powszednie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1630 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla należących do Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W piątek o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

 

 1. Wyjazd Klubu Seniora na pielgrzymkę do sanktuariów w Okulicach i Bochni w poniedziałek o godz. 800 z parkingu parafialnego.

 

 1. W sobotę, 13 maja, pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.1900. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież i starszych.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. W przyszłą niedzielę gościem w naszej parafii będzie pani Joanna Jurkiewicz, która przed każdą Mszą św. podzieli się świadectwem osobistych spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, które miały miejsce podczas Rekolekcji Oazowych w Rzymie i w Castel Gandolfo w 1979 roku. Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia książki „Zwiastunowi z Gór” z dedykacją autorki – jest to spisane świadectwo tamtych dni i spotkań.

 

 1. 12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii na Bożym Sądzie stanął śp. Tadeusz Mężyk. „ Dobry Jezu”…

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Józefa – 12 rocznica beatyfikacji św. Jana Pawła II.

– we wtorek – św. Atanazego bpa

– w środę – uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w  niedzielę.     – w czwartek –  św. Floriana

– w sobotę – św. Filipa i Jakuba Apostołów

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe we wtorek o 1630, w pozostałe dni powszednie o godz. 1700 a w niedzielę i święta o godz. 1600. Codziennie po nabożeństwie majowym Msza św. W Januszowej Msza św. z majówką w każdy piątek o godz. 1600. W ten poniedziałek o godz.1830 Msza św. w kaplicy przy ulicy Leśnej.

 

 1. W środę, 3 maja, dzieci z klas III na Mszy św. o godz. 1230 przystąpią do  I Komunii św. Modlitwą otoczmy dzieci i ich rodziny. Spowiedź św. dla dzieci oraz ich rodzin będzie we wtorek o godz. 900. Po I Komunii św. dzieci wraz rodzicami gromadzić się będą na majówce i Mszy św. w ramach Białego Tygodnia. W sobotę pojadą na pielgrzymkę do Wadowic i do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz.730.

 

 1. W wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700 i formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy chętnych mężczyzn do wstąpienia w szeregi Rycerzy naszego Patrona. W czwartek całodzienna adoracja Pana Jezusa zakończona modlitwami o powołania.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630,1515. oraz o 1730. W Januszowej o 1600. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy, aby dzieci przystąpiły do spowiedzi w czwartek. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.

 

 1. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W niedzielę, 7 maja na Mszy św. o godz. 1115 będzie I rocznica Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Dzieci zapraszamy w uroczystych strojach. Prosimy również przynieść obrazki z      I piątków miesiąca i wcześniej przystąpić do spowiedzi św.
 2. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Januszowej o godz.1015 I Komunia św. dla dzieci ze szkoły w Januszowej.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800 i składka na nasz kościół. Bóg zapłać za ofiary.
 4. W minionym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanęły: Karolina Robak, Janina Wiktorowska, Anna Szewczyk. „ Dobry Jezu…”.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.2023 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski

– we wtorek – św. Marka Ewangelistę

w sobotę – św. Katarzynę ze Sieny , patronkę Europy

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego w naszych rodzinach i na spotkania Grupy Biblijnej w drugą środę każdego miesiąca. Na stoliku pod chórem są na karteczkach cytaty z Pisma św., które można sobie zabrać do medytacji. Są też na stoliku egzemplarze Pisma św., które można sobie zakupić.

 

 1. W wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700.

 

 1. W czwartek, 27 kwietnia, będziemy wspominać 9 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła Wielkiego. W związku z tym zapraszamy na Msze św. o godz. 1900 z katechezę naszego świętego patrona, po której będzie nabożeństwo wielkanocne: „Via Lucis” czyli „Droga Światła” oraz procesja. Prosimy o przyniesienie lampionów. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1730. Za rok 27 kwietnia w 10 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II będzie konsekracja naszego kościoła, której dokona biskup diecezjalny Andrzej Jeż.

 

 1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu która zakończy się nabożeństwem do św. Michała Archanioła wyjątkowo w tym miesiącu o godz. 1830. Różaniec w tym dniu będzie o godz.1800.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.1115 osiemnastu aspirantów zostanie uroczyście przyjętych do grona ministrantów. Cieszymy się tak liczną grupą nowych ministrantów, gratulujemy im oraz ich rodzicom i modlimy się, aby trwali w służbie przy ołtarzu Pana Jezusa.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 rozpoczniemy nabożeństwa majowe na które serdecznie zapraszamy. W dni powszednie nabożeństwo to będzie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600. We wtorki będzie pół godziny przed nowenną do św. Jana Pawła II czyli o godz. 1630.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę o godz. 1900, zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. dla młodzieży w ramach duszpasterstwa młodych „Sącz Boga”. Zapraszamy na tę Mszę św. szczególnie młodzież klas VIII jako dziękczynienie za s. bierzmowania i klas VII w ramach przygotowania do tego sakramentu.

 

 1. Spotkania dzieci klas III przed I spowiedzią i Komunią św. będą w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz.1815. I Komunia św. będzie 3 maja o godz.1230 a I spowiedź 2 maja o godz.900.

 

 1. I rocznica Komunii św. dla dzieci klas IV będzie w niedzielę 7 maja o godz. 1115.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na nasz kościół.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. ofiarą do puszek można wesprzeć Sądeckie Hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

16.04.2023 r.

1.Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to diecezjalny Dzień „Caritas”. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki dla Caritas.

 

 1. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 1500 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwać będzie do Mszy św. popołudniowej. Za pobożne odmówienie koronki w tym dniu w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik dzisiaj o godz.1230. Na godz. 2000 zapraszamy na comiesięczny różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, Apostoła Bożego Miłosierdzia. Dokładny plan peregrynacji jest na stronie internetowej oraz w gablocie. Dotyczy to osób i rodzin z ulicy Sucharskiego, Westerplatte oraz tych, którzy później złożyli zaproszenie i osób, mieszkających poza parafią, a którzy zaprosili św. Jana Pawła II do swojego domu. Kto jeszcze nie przyjął, a chciałby, aby nasz święty Patron odwiedził jego rodzinę, można zapisać się w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Spotkanie parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka” w poniedziałek o godz. 1815.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.

 

 1. W środę o godz.1730 spotkanie formacyjne kobiet ze wspólnoty „Perły Maryi”

 

 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na nasz kościół.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym sądzie śp. Eugeniusz Góra, Anna Popiela. „Dobry Jezu…”

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

10.04.2023 r.

 1. Wyjazd pielgrzymów do Łagiewnik w najbliższą niedzielę o godz.1240. Są jeszcze wolne miejsca.

 

 1. Organizujemy też pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 12-20.05. oraz do Grecji śladami św. Pawła w dniach 27.06 do 4.07. Szczegóły w gablocie, na parafialnej stronie internetowej lub u księży.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.

 

 1. W środę o godz.1815 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej zmiana stacji dla Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W najbliższą niedzielę o godz.1115 zmiana tajemnic dla rodziców modlących się za swoje dzieci a o godz.2000 różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji ojczyzny i naszych rodzin.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań”.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

09.04.2023 r.

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy drogim Parafianom, miłym Gościom oraz wiernym Przyjaciołom naszej parafii najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nasze serca radością i pokojem, abyśmy każdego dnia porzucając grzech wzrastali w miłości do Boga i ludzi. Byśmy już więcej nie czuli się smutni i samotni, ponieważ „Jezus żyje! Życzenia składamy również wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia.

 

 1. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia, wszystkim sprzątającym kościół i przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rycerzom św. Jana Pawła II, chórowi parafialnemu, scholi „Radosne Duszki”, młodzieży starszej i młodszej, panom śpiewającym Mękę Pańską, niosącym baldachim na rezurekcji oraz panu organiście i kościelnym.

 

 1. Jutro w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w niedzielę. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.

 

 1. Przygotowując się do Święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę codziennie 15 minut przed wieczornym nabożeństwem.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

NIEDZIELA PALMOWA

02.04.2023 r.

1.Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, święty czas uobecniający najważniejsze wydarzenia naszej wiary. Dzisiaj o godz. 2000 zapraszamy na procesję różańcową z lampionami z naszego kościoła na rynek do figury św. Jana Pawła II z racji 18 rocznicy śmierci świętego papieża.

 

 1. Program Triduum Sacrum będzie następujący:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu                  i kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. ani adoracji w ciągu dnia. O godz. 630 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej. Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 1800. Po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2300. O godz. 2100 wspólna adoracja prowadzona przez starszą młodzież a o 2200 przez młodzież z ks. Rafałem. Spowiedź św. od godz.1700 do 1745 oraz od godz. 2000 do 2300. W Januszowej  Msza św. o godz. 1700.

 

     Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa     w Ciemnicy.

–    godz. 630 –  Godzinki o Męce Pańskiej.

–  godz. 930 –  Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.

–   godz. 1100 – Droga Krzyżowa dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.

–  godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.

–   godz. 1515 – Droga Krzyżowa

– godz. 1800Obchód Męki Pańskiej. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, a następnie gorzkie żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2400. Spowiedź św. od godz.2000 do 2400.

O godz. 2100 – adoracja prowadzona przez młodzież. O godz.2230 adoracja prowadzona przez Rycerzy św. Jana Pawła II zakończona modlitwa różańcową.

W Januszowej rozpoczęcie uroczystości o godz. 1700.

 

Przypominamy o obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ścisłego w Wielki Piątek.

Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Zachęcamy także, aby zgodnie z piękną tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

 

Wielka Sobota – dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie.

–  godz. 630 –  Godzinki.

–  godz. 1100 – Adoracja dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.

– godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, II dzień nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

 

– godz. 1800 – Celebracja uroczystej Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo przynosimy świece. Prosimy dobrze je zabezpieczyć. Procesja rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz. 600.  Prosimy, aby na procesje zabrać feretrony. W Januszowej rozpoczęcie nabożeństwa o godz.1700.

 

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  od godz. 800 do 1300; /co pół godziny/ oraz po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz.1515. W Januszowej o godz.1000.

W czasie Triduum komunia św. będzie udzielana tylko w czasie wieczornych nabożeństw, również w I piątek. W Wielkanoc oraz w II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700 i spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek o godz. 830 zapraszamy chętne osoby do włączenia się w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego.

 

 1. Prosimy parafian, o przybranie krzyży przydrożnych z racji zbliżającego się Wielkiego Piątku.

 

 1. Do chorych z posługą sakramentalną kapłani pojadą w piątek od godz.800. Prosimy zgłosić do środy tych chorych do których kapłani nie przychodzą co miesiąc. Rodzina jest zobowiązana w sumieniu, poprosić kapłana, aby przyszedł i udzielił sakramentów św. choremu w domu, jeżeli nie można go przywieźć do kościoła.

 

 1. W piątek zostały zamontowane dwa boczne ołtarze poświęcone św. Michałowi Archaniołowi i św. Antoniemu. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. Spowiedź św. w bazylice św. Małgorzaty będzie w poniedziałek i wtorek a w środę w kościele św. Kazimierza. W tych kościołach spowiadać będą kapłani z naszej parafii.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023 r.

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę ks. Jacka Księżopolskiego ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła i zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach. Program jest w gablocie i na stronie parafialnej. W poniedziałek o godz.1030 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych dla starszych i chorych. Spowiedź św. we wtorek. Godziny spowiedzi są w programie. W środę składka z okazji rekolekcji.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej oraz na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, która zakończy się modlitwą do św. Michała Archanioła.

 

 1. 2 kwietnia w Niedzielę Palmową przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem organizujemy na rynku w Nowym Sączu przy figurze św. Jana Pawła spotkanie modlitewne o godz.2100. Na to spotkanie z naszego kościoła wyjdzie procesja różańcowa o godz.2000. 20 minut wcześniej w kościele rozpoczniemy to nabożeństwo krótkim montażem słowno – muzycznym o naszym patronie. Zapraszamy wszystkich parafian, wszystkie grupy parafialne również dzieci i młodzież. Zabierzmy ze sobą lampiony i chorągiewki papieskie. Zamanifestujmy naszą wiarę i wdzięczność Bogu na naszego wielkiego rodaka św. papieża Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek o godz.1700 nowenna do św. Jana Pawła II.

 

 1. W najbliższy piątek o godz. 1515 rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyruszymy z naszego kościoła przez Marcinkowice, Chomranice, Zawadkę, Skrzętlę oraz przez górę Jaworz i Szałas aby dojść do Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, którą dwukrotnie koronował nasz patron św. Jan Paweł II co przedstawia witraż w naszym kościele. Trasa liczy około 35 km. Powrót busem. Zapraszamy bardziej wytrwałych do podjęcia tego trudu w różnych intencjach, a szczególnie o nawrócenie walczących z Kościołem i depczących autorytet największego z rodu Polaków, św. Jana Pawła II.

 

 1. Do piątku, 31 marca, można składać produkty żywnościowe na paczki dla ubogich, które zostaną rozdysponowane przez Caritas w sobotę o godz.1100. Zapraszamy po odbiór samych zainteresowanych oraz chętną młodzież klas VII i VIII.

 

 1. W piątek na drogę krzyżówą o godz.1830 zapraszamy młodzież klas VII w ramach przygotowania do s. bierzmowania.

 

 1. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych o godz.800. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Prosimy o przygotowanie palm do poświęcenia i konkursu z nagrodami, który będzie po Mszy św. o godz. 1115. Uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół kościoła będzie o godz. 1100. Zapraszamy 15 minut wcześniej.

 

 1. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na godz.1500. Wyjazd o godz.1240 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii. Koszt 30 zł.

 

 1. Za tydzień składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary. W ostatnim tygodniu zostało zamontowanych 8 witraży w zakrystii.

 

 1. Na stoliku z gazetami m.in. Gość Extra na temat „Znaki Męki Pańskiej” w cenie 14 zł.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

– w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.

 

 1. W poniedziałek o godz.1815. spotkanie parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższy piątek o godz. 1830 małżeństwa Domowego Kościoła z naszej parafii poprowadzą drogę krzyżową “dziecka utraconego”.

Na stoliku pod chórem znajdują się serduszka. Zachęcamy, aby rodzice,  którzy utracili swoje dziecko wrzucili symboliczne serduszko do pojemnika, który jest obok. Jeśli dziecko miało nadane imię można je wpisać na sercu. Zapraszamy do przebycia tej drogi krzyżowej z uzdrawiającym Jezusem

 

 1. W sobotę w uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy św. o godz. 630 będzie przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku z gazetami są deklaracje do wypełnienia, które należy przynieść w sobotę na Mszę św. o godz. 630.

 

 1. W najbliższą sobotę o godz.1200 rozpoczniemy IV parafialną drogę krzyżową z kaplicy przy ul. Leśnej do kaplicy w Januszowej jako ekspiację za niszczenie autorytetu i szkalowanie św. Jana Pawła II. Prosimy panów o rozstawienie 14 krzyży na trasie drogi krzyżowej. Wszyscy czujmy się zaproszeni na to nabożeństwo. Tym nabożeństwem rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Szczegółowy program na stronie parafialnej oraz w gablocie. Program jest też na stoliku z gazetami i na stoliku Caritasu. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Wątroba – michalita.

 

 1. Zapraszamy młodzież, szczególnie po bierzmowaniu, na spotkanie KSM-u w piątek o godz.1930.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 12-20.05.2023r. Zapisy u p. Kazimierza Borkowskiego. Szczegóły w gablocie.

 

 1. W Niedzielę Palmową organizujemy konkurs palm z nagrodami. Zachęcamy, aby palmy wykonały rodziny oraz grupy parafialne.

 

 1. Przy figurze św. Antoniego od najbliższego poniedziałku do 30 marca będzie wystawiony kosz na żywność z której Caritas zrobi paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym Sądzie śp. Irena Krusiec, Wacław Górowski. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023 r.

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.

 

 1. We piątek o godz. 1600 bp Leszek Leszkiewicz udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Zabełcza. Spowiedź św. dla młodzieży, ich rodziców oraz świadków będzie we wtorek, środę i czwartek od godz. 1700 do 1800. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków jest konieczna.

Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na obowiązkowe triduum we wtorek na godz.1700, w środę i w czwartek na godz. 1730. W czwartek zapraszamy też świadków.

Ze względu na s. bierzmowania układ nabożeństw w ten piątek będzie następujący: godz.1500 – koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie droga krzyżowa, godz. 1600 Msza św. z s. bierzmowania, godz.1730 droga krzyżowa dla dzieci  oraz o godz. 1830 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież.

 

 1. W poniedziałek o godz.1700 różaniec a następnie Msza św. w intencji konających i za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji APDC.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II, o godz. 1700.

 

 1. W środę spotkanie kobiet w ramach duszpasterstwa kobiet „ Perły Maryi” o godz.1730.

 

 1. W czwartek zapraszamy na indywidualną modlitwę w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek, 16 marca, o godz. 1930 zapraszamy na Msze św. a następnie na różaniec i modlitwę ekspiacyjną przed Najświętszym Sakramentem za grzechy przeciw życiu oraz za niszczenie autorytetu  i ataki na świętość św. Jana Pawła II. Zakończymy nabożeństwo o godz. 2137. My parafianie św. Jana Pawła II, który od 10 lat otacza naszą parafię szczególną opieką nie możemy milczeć, ale naszym obowiązkiem jest dawać świadectwo wdzięczności, że święty papież każdego dnia wspierał nas, kiedy powstawała parafia, budowany był kościół a dzisiaj liczny udział w nowennie, składane prośby i podziękowania, spisywane w Księdze Łask świadczą o jego świętości. Żadne siły zła tego nie zmienią. Pragniemy dziś, my kapłani z parafii św. Jana Pawła II, z całą mocą zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli: nie wolno nam milczeć, nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości, na opluwanie proroka naszych czasów. Przyszedł dla nas czas próby. To czas sprawdzianu, czy jesteśmy wierni dziedzictwu, które pozostawił nam św. Jan Paweł II swoim nauczeniem i posługą, cierpieniem i modlitwą. Trzeba nam dziś zdawać egzamin z miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za wolność, za podtrzymywanie wiary i budzenie nadziei, za jego życie, bez reszty oddane Bogu, człowiekowi i umiłowanej ojczyźnie.

 

 1. W sobotę z parkingu o godz.1000 wyjazd pielgrzymów do Zabawy. Są jeszcze wolne miejsca.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz.1115 zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za swoje dzieci.

 

 1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do uczestnictwa w drodze krzyżowej na Chruślicach w niedzielę 19 marca o godz. 1640.

 

 1. Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym Sądzie śp. Anna Trzcińska, Helena Borkowska, Stefan Szumal. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03.2023 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo gorzkich żali oraz w piątek na drogę krzyżową.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy nowych, chętnych mężczyzn do wstąpienia w szeregi Rycerstwa naszego patrona.

 

 1. W środę o godz. 1815 spotkanie Grupy Biblijnej.

 

 1. W piątek po Mszy św. o godz.630 zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. W piątek o godz.1700 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

 

 1. W piątek o godz. 1830 spotkanie kandydatów do s. bierzmowania z klas VIII.

 

 1. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowenna będzie do 19 marca na zakończenie Mszy św. o godz.630.

 

 1. W sobotę 18 marca organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. W programie Msza św. oraz udział w uroczystej drodze krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny. Zapisy w kancelarii. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 1000 a powrót około godz.1900.

 

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła.

 

 1. Dziękujemy ojcu Danielowi i braciom z zakonu Ojców Bernardynów za dzisiejszą posługę i niech Bóg Wam błogosławi.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii stanęły na Bożym Sądzie śp. Irena Szlosarczyk, Kazimiera Śniegoń. „Dobry Jezu…”.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2023 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1630. W dni powszednie o godz. 600 a w niedzielę o 720 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą różańcową w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez grupę Margaretki. Dziękujemy grupom modlitewnym naszej parafii za prowadzenie nabożeństwa 40-godzinnego. Po Mszy św. w czwartek wspólna adoracja prowadzona przez ks. Rafała.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o godz. 1630 wcześniej spowiedź św. Z okazji I piątku czy I soboty kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. Dzisiaj Caritas przeprowadza zbiórkę na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800 oraz składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2023 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj o godz. 1330 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne. O godz. 1600 zapraszamy   na nieszpory eucharystyczne. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 700 do 1730. Nieszpory w poniedziałek o 1700 a we wtorek o 1630. Dokładny program na stronie internetowej oraz w gablocie. W tych dniach z racji przypadającego Tygodnia Trzeźwości módlmy się o uwolnienie od wszelkich zniewoleń i uzależnień. Można zapisać się do Księgi Trzeźwości, która jest w kancelarii.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1815 spotkanie parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

 

 1. Na zakończenie całodziennej czwartkowej adoracji o godz. 1700 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu oraz czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte będą o 630, 800, 930 oraz po południu 1530 i 1730. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głowy popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy. W Januszowej Msza św. o 1630. Składka jako jałmużna postna na Caritas. Zachęcamy do przekazania 1,5% na Caritas.

 

 1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego ,,do syta”). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia.

 

8.W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej, które będzie o godz. 700,1545,1700 dla dzieci, a prowadzone przez młodzież o godz. 1830. W Januszowej o 1630.

 

 1. W przyszłą niedzielę nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1530. W Januszowej gorzkie żale po Mszy św. Składka na gorzkich żalach przeznaczona zostanie na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na kwiaty do ołtarza w ciągu roku.

 

 1. W środę o godz. 1730 spotkanie kandydatów do s. bierzmowania z klas VIII. Bierzmowanie będzie w naszej parafii 17 marca o godz.1600.

 

11.Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na Mszę św. dla młodych 26 lutego w parafii św. Kazimierza o godz. 1930.

 

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na nasz kościół.

 

13.Do skarbonki z napisem „Ofiara dla ubogich”, która jest w ostatniej ławce można złożyć ofiarę na drugą edycję akcji Caritas PACZKA DLA UKRAINY, która będzie trwała do I niedzieli Wielkiego Postu. Nasza parafia ma przygotować 7 paczek.

 

 1. Teraz pozostańmy wszyscy na adorację z okazji 40 – godzinnego nabożeństwa wynagradzającego. Po chwili wspólnej adoracji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie możliwość adoracji do następnej Mszy św.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12.02.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

 • we wtorek – święto Cyryla i Metodego – patronów Europy

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3.  W środę o godz. 1730 spotkanie kobiet w ramach duszpasterstwa „Perły Maryi”.
 4. W czwartek o godz.1800 spotkanie Grupy Biblijnej.
 5. W czwartek na godz. 2000 zapraszamy wszystkich na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii oraz o pokój na świecie.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Szczegółowy plan w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy, aby każdy z nas choć kilkanaście minut spędził na adoracji w czasie tego kilkudniowego nabożeństwa. Róże Różańcowe oraz inne grupy modlitewne prosimy o prowadzenie adoracji.
 7. W przyszłą niedziele składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 8. Dzisiaj Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za swoje dzieci o godz.1115. Przyjmujemy zapisy na V Różę.
 10. Od przyszłej niedzieli Msza św. w kaplicy w Januszowej o godz.1015.
 11.  Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, prosimy o zapoznanie się z harmonogramem, który jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Dotyczy ulic Chruślickiej, Norwida, Leśnej, Partyzantów oraz Hubala, Samotnej i Teligi.
 12.  W dniach 27.06-04.07.2023r. organizujemy pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła w Grecji. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje w gablocie, na tronie parafialnej lub u ks. proboszcza. Zapisy na stronie Tarnowskiego Biura Pielgrzymkowego.

 

 

 


V NIEDZIELA ZWYKŁA

05.02.2023r.

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

 • w poniedziałek – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników
 • w piątek – św. Scholastyki
 • w sobotę – Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II, szczególną troską i modlitwą otaczamy wszystkich chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. We wtorek o godz.1700 spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy kandydatów na Rycerzy.
 3. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. Bardzo prosimy, aby zamykać za sobą drzwi do kościoła.
 5. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić wpisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. / z dopiskiem Caritas przy parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu/. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną i parafialną Caritas.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy parafianom za pracę przy rozbiórce szopki i choinek.
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Teresa Oczkowicz. „ Dobry Jezu…”.

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

–  we wtorek –  św. Jana Bosko – kapłana

– w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz 1730. W Januszowej o 1630. Na Mszach  św. będzie poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy, aby gromnice dobrze zabezpieczyć.

–  w piątek –   św. Błażeja – po Mszy św. błogosławieństwo gardła.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj zapraszamy na wspólne parafialne kolędowanie. Rozpoczniemy o godz.1500 koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Od wtorku Msze św. w dni powszednie codziennie o 630 i 1730 a w piątek o 630 i 1515.

 

 1. W czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, troskę o parafię oraz złożone ofiary, z których część przeznaczyliśmy na wystrój kościoła, oraz część na Seminarium Duchowne w Tarnowie i Dom Księży Emerytów.

 

 1. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się za konających oraz o szczęśliwą godzinę śmierci dla siebie i dla bliskich.

 

 1. We wtorek na Mszy św. nowennowej ku czci naszego Patrona wznawiamy peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Dokładny plan peregrynacji na 2 miesiące jest na stronie internetowej oraz w gablocie. Rozpoczynamy od ulicy Chruślickiej 26 i Hubala 1/1 a w dalszej kolejności będzie ulica Leśna, Norwida, Partyzantów, Samotna i Teligi.

 

 1. W czwartek adoracja rozpocznie się o godz.1030 na zakończenie której o 1700 będą modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku. Po Mszy św. adoracja prowadzona przez ks. Rafała.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o godz. 1000 wcześniej spowiedź św. Do chorych kapłani udadzą się w indywidualnie ustalonym terminie. Prosimy o zgłoszenie tych chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, a do których kapłani nie przychodzą z racji I piątku czy I soboty.

 

 1. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800 oraz składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. W piątek na godz. 800 zapraszamy chętne osoby do rozebrania choinek i szopki. Dziękujemy za troskę o nasz kościół.

 

 1. W poniedziałek młodzież z KSM-u wraz ks. Rafałem wyjeżdża na rekolekcje do Domu Rekolekcyjnego ARKA w Gródku n/Dunajcem. Otoczmy ich modlitwą.

 

 1. W środę o godz. 1000 aspiranci, ministranci oraz schola „Radosne Duszki” wyjeżdża na kulig do Szczawnika. Chętni do wtorku mają przynieść zgody rodziców.

 

 1. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza dzisiaj na Mszę św. dla młodych w kościele Ducha Świętego w Nowym Sączu o godz. 1930.

 

 1. W „Gościu Niedzielnym” oraz „Niedzieli” dodatek o św. Janie Pawle II pt. „Odkrywamy prawdę”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności śp. Krystyna Borek – Niedźwiedź oraz Anna Uryga z Januszowej mama ks. Józefa , której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz.1300. „ Dobry Jezu…”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2023 r.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek – św. Franciszka Salezego bpa i dok. Kościoła

– w środę – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

– w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa bp.

– w sobotę  – św. Tomasza z Akwinu

    Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek o godz. 1700 na nowennie do św. Jana Pawła II spotkanie dzieci klas III na którym otrzymają poświęcone modlitewniki.

 

 1. Na zakończenie całodziennej czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

 1. W przyszłą niedzielę na god.1500 zapraszamy do naszego kościoła na wspólne parafialne kolędowanie. Kolędować będzie schola „Radosne Duszki”, młodzieżowy zespół „Veritas” oraz chór parafialny „Diligamus”.

 

 1. Porządek kolędy.

23.01 – poniedziałek od 16.00  ul. Hubala 5 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Hubala 8 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

24.01 – wtorek od. 16.00         ul.   Hubala 10 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Hubala 7 – 1 ks.

 

25.01 – środa od 16.00               ul. Hubala 4 –  1 ks.

 1. Partyzantów 1 –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Partyzantów 4 – 1 ks.

 

26.01 – czwartek od 16.00          ul. Partyzantów 3  – 1 ks.

 1. Partyzantów 5 – 1ks.
 2. Partyzantów 6 – 1 ks.
 3. Totus Tuus 1

 

Osoby, które nie mogły w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana mogą to uczynić zgłaszając dzisiaj zaproszenie w zakrystii. Do tych osób kapłani udadzą się w czwartek od godz.1800 .

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Promyczek Dobra” i „ Mały Gość Niedzielny” z modlitwą za dziadków i babcie na pięknym obrazku.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Marek Basiaga, Maria Malicka. „Dobry Jezu…”

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023 r.

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienie:

– we wtorek – św. Antoniego, opata

– w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

– w sobotę – św. Agnieszki dziew. i męcz.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie wszystkim dziadkom i babciom z okazji ich święta, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.

 

 1. W poniedziałek o godz.2000 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę po Mszy św. porannej zapraszamy na adorację przy żłobku prowadzoną przez rodziny przyjmujące obraz Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej.

 

 1. Spotkanie formacyjne duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi” w czwartek o godz. o godz.1730.

 

 1. Porządek kolędy:

16.01 –  poniedziałek od 16.00

ul Barska 65 oraz domy do Łubinki – 1 ks.

ul. Batalionów Chłopskich 24 – 2 ks.

                                                                                  jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Westerplatte 48 – 1 ks.

 

17.01 – wtorekod 16.00 – ul. Batalionów Chł. 22 – 2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

–  ul. Batalionów Chł. 8 – 1ks.

 

18.01 – środa od 16.00           ul. Batalionów Chł. 10 – 1 ks.

 1. Batalionów Chł. 12 –1 ks.
 2. Batalionów Chł. 14 –1 ks.
 3. Barska 63 – 1 ks.

 

 

19.01 – czwartek od 16.00       ul. Batalionów Chł. 16 – 1 ks.

 1. Batalionów 4 – 1 ks.
 2. Barska 8 – 1 ks.

 

 

20.01. – piątek od 16.00          ul. Barska 12 – 2 ks.

                                                      jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 1. Barska 10 – 1 ks.
 2. Barska 14 – 1 ks.

 

21.01 – sobota od 10.00          ul. Hubala 6  –  1 ks. od nr 1

 1. Partyzantów 16 – 1 ks. od nr 1
 2. Partyzantów 14 – 1 ks. od nr 1
 3. Partyzantów 7 – 1 ks. od nr 1

 

22.01 – niedziela od 14.00       ul. Hubala 1 – 1 ks.

 1. Hubala 2 –  1 ks.

od 18.00          ul. Hubala 3  –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 

 1. Dzisiaj o godz.630 oraz w przyszłą niedzielę o godz.800 będą celebrowane Msze św. w intencji osób przyjmujących kapłanów z kolędą z podziękowaniem za życzliwość i dobroć.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.1115 spotkanie rodziców dzieci ze scholi i ministrantów, którzy wybierają się na parafialną oazę na początku wakacji.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Henryka Rosiek, Krzysztof Popiela. „Dobry Jezu…”

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023 r.

 1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna się tzw. okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.

 

 1. W poniedziałek o godz. 630 Msza św. i różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. Przy szopce jest poświęcona kreda w uroczystość Trzech Króli, którą należy oznaczyć drzwi mieszkań katolików pisząc CMB lub KMB 2023.

 

 1. Porządek kolędy.

9.01 – poniedziałek od g. 16.00

 1. Sucharskiego 56 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 54 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

10.01 – wtorek od g. 16.00    ul. Sucharskiego 66 –  2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 64 – 1 ks.

 

11.01 – środa od 16.00          ul. Sucharskiego 62 –  1 ks.

 1. Sucharskiego 44 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 46 – 1 ks.

12.01 – czwartek od 16.00     ul. Sucharskiego 60 –  2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 58 – 1 ks.

13.01 – piątek od 16.00         ul. Westerplatte – domy – 2 ks.

                                                 1 ks. od Łubinki

2 ks. od ul. Lwowskiej

 1. Westerplatte 24 – 2 ks.

                                                    jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 

14.01 – sobota od 10.00

 1. Barska – domy od Łubinki do granicy miasta -2 ks.

1 ks. od Łubinki

2 ks. od  granicy miasta

od  12.00 – ul. Batalionów Chłopskich 20 – 2 ks.

                                                                             jeden od nr 1

drugi od ostatniego

15.01 – niedziela od 14.30      ul. Batalionów Chłopskich 6 – 2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

 

Całość kolędy jest w gablocie i stronie parafialnej. W sytuacjach nadzwyczajnych może nastąpić odwołanie lub przesuniecie na późniejszą godzinę.

 

 1. 8. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2023 r.

 1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę na misje z okazji kolędy misyjnej, szczególnie na pomoc dzieciom w Papui Nowej Gwinei. Skarbonki są przy drzwiach wyjściowych z kościoła. Na zakończenie Mszy św. o godz. 930, 1115 i 1230 grupa misyjna przedstawi scenkę kolędniczą. Dziękujemy dzieciom i rodzicom a szczególnie paniom Bożenie i Agnieszce za przygotowanie dzieci. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. W styczniu ze względu na kolędę, w poniedziałek i środę, nie ma Mszy św. o godz.1730. W piątek natomiast Msza św. popołudniowa tylko o godz.1515. Spowiedź św. pół godziny przed każdym nabożeństwem. W niedziele i święta również podczas Mszy św. Kancelaria o godz.1800 w poniedziałek i środę oraz piątek jest zamknięta.

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK

01.01.2023 r.

 1. W sobotę, 31 grudnia o godz. 934 w Watykanie powrócił do Domu Ojca papież Benedykt XVI, który kierował Kościołem po św. Janie Pawle II w latach 2005 do 2013. Ostatnie lata przeżył na modlitwie w klasztorze w Watykanie. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym Ojcu świętym Benedykcie XVI. Dzisiaj o godz. 1230 będzie w naszym kościele Msza św. w intencji zmarłego papieża – emeryta. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 stycznia.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza biskupów

– w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę w czasie których poświęcimy kadzidło oraz kredę.  Jest to uroczystość obowiązkowa pod grzechem ciężkim.W tym dniu ze względu na uroczystość nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po każdej Mszy św. do puszki będzie można złożyć ofiarę na kolędników misyjnych a na Mszach św. o godz. 930, 1115 i 1230 grupa misyjna przedstawi scenkę kolędniczą. W czwartek o godz. 1730 Msza św. z uroczystości Trzech Króli. Przed każdą Mszą św. ministranci lub lektorzy rozprowadzać będą kadzidło i kredę. Ofiara będzie na ich formację.

– w przyszłą niedzielę  – święto Chrztu Pańskiego – na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

3.Dzisiaj za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.W styczniu ze względu na kolędę, w poniedziałek i środę, nie będzie Mszy św. o godz.1730. W piątek natomiast Msza św. popołudniowa tylko o godz.1515.Spowiedź św. pół godziny przed każdym nabożeństwem. W niedziele i święta również podczas Mszy św.

5. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 oraz comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II.Zapraszamy również kandydatów na Rycerzy.
6.W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa.

7.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków konieczna jest komunia św. A zatem po spowiedzi św. z okazji świąt Bożego Narodzenia można przystąpić do komunii św., pod warunkiem, że jest się w stanie łaski uświęcającej.

8. W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

9.Dziękujemy za ofiary składane na nasz kościół.

10.6 stycznia o godz. 1030 z ul. Gwardyjskiej wyruszy Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. Przypominamy, że obecność na tej uroczystości nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.

 1. Porządek kolędy:

2.01. – poniedziałek od 16.00  ul. Samotna i Partyzantów/domy/ 1 ks.

 1. Sucharskiego 2-48 / domy/ – 1 ks.
 2. Okulickiego                          – 1 ks.
 3. Beskidzka – 1 ks.

3.01. – wtorek od 16.00 –    ul. Sucharskiego 17 –  1 ks.

 1. Sucharskiego 21 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

4.01 – środa od  16.00ul. Sucharskiego 3            –  2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

 1. Sucharskiego 5 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

5.01 – czwartek od 16.00   ul. Sucharskiego 19      –  2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

ul.Sucharskiego 23       –  1ks.

6.01 – piątekod 18.00 – ul. Sucharskiego 15        – 2 ks.

jeden od nr 1

drugi od ostatniego

14.30 – ul. Batalionów Chł. 2-43 / domy / – 2 ks.

jeden od nr 2

drugi od ostatniego

7.01 – sobota od 9.00 – ul. Grabowa – 1 ks. od ul. Barskiej

 1. 9.00 – ul. Leśna i Norwida – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

8.01 – niedziela od. g. 14.30

 1. Sucharskiego 11 –  2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

od g.18.00  ul. Sucharskiego 13 – 2 ks.

1 ks. od początku

2 ks. od końca

Całość kolędy jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie.

 1. Proszę przyjąć od wszystkich kapłanów noworoczne życzenia. Niech Boża Dziecina napełnia Was radością i pokojem oraz umacnia do dawania świadectwa„w mocy Bożego Ducha” w tym nowym 2023 roku.

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

26.12.2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– we wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

– w środę – świętych Młodzianków Męczenników

– w piątek – świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. We wtorek na Mszy św. błogosławieństwo wina z racji wspomnienia św. Jana Apostoła.
 2. We wtorek na godz. 1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.
 1. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa. O godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 2. W sobotę – na zakończenie „Starego Roku” – będą celebrowane Msze św. dziękczynne z kazaniem o godz. 630, 930, oraz z nieszporami o 1730 jako Msza św. z uroczystości Matki Bożej Rodzicielki. W Januszowej o godz. 1630
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o g. 800.

Składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2022 r.

 

Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Msze święte będą jak niedzielę.

 1. Dziękujemy serdecznie panom Jasińskim za przywiezienie choinek oraz paniom i panom, którzy przygotowali szopkę oraz świąteczny wystrój naszego kościoła. Dziękujemy też za wszelkie życzenia i gesty życzliwości względem nas kapłanów.
 2. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Naszych Spotkań” w cenie 5 zł. oraz świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł.
 3. Plan kolędy:

28.12.  ŚRODA

Januszowa

 • 3 księży od g.900 – 3 rejony: od ul. Leśnej, od p. Obrzutów i od   p. Żelazko
 • 2 księży od g.1600 2 księży – rejon przy szkole i kaplicy: od szkoły i od p. Oleksy.
 • ul. Librantowska od Januszowej – od g. 900 – 1 ks.

 

29.12. CZWARTEK

 • Naściszowa –  2 księży od. g.9.00 (1 ks. od Librantowej, 1 ks. od Zdrojowej)
 • Teligi – 1 ks.   od g.11.00  od nr 1
 • Andersa – 1 ks.   od g.11.00 od nr 2

 

30.12.  PIĄTEK

 • ul. Chruślicka       –  2 księży od g. 11.00   (1 ks. od nr 4, 1 ks. od nr 45a)
 • Sucharskiego 1 – 2 ks. od g. 16.00 (1 ks. od początku, 1 ks. od końca)

 

2.01. PONIEDZIAŁEK

 • ul. Partyzantów i Samotna /domy/ 1 ks. od godz. 16.00
 • Sucharskiego 2-48 / domy/ – 1 ks.
 • Okulickiego – 1 ks.
 • Beskidzka – 1 ks.

Całość kolędy jest na stronie internetowej naszej parafii, na fb parafialnym oraz w gablocie.

 

 1. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, wszystkim miłym Gościom oraz naszym kochanym Parafianom, składamy życzenia radosnego odkrywania prawdy, że „Bóg zawsze jest z nami”: jest obecny w tajemnicy naszych serc, w życiu rodzinnym, w środowisku pracy i we wspólnocie parafialnej. Nasze życzenia zawieramy w Chrystusowym błogosławieństwie.

 

 

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2022r.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia a wśród nich ks. Dariuszowi składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek od godz.600 do 700 oraz od 1000 do 1200 i od 1500 do 1830 będzie parafialna spowiedź św. z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 2. W poniedziałek o godz. 1830 opłatkowe spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „ Jutrzenka”
 3.  Roraty do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz. 630. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 1730. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II a w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę na godz. 800 zapraszamy chętnych panów i panie do ustawienia szopki oraz ustrojenia choinek w kościele.
 5. W środę o godz.1730 spotkanie Duszpasterstwa Kobiet „Perły Maryi”.
 6.  W czasie wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie w rodzinie, czytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewaniu kolęd oraz składaniu sobie życzeń. Tekst modlitw jest w „Gościu Niedzielnym”. Pamiętajmy też o tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.
 7. Pasterka będzie o godz. 2400 a w Januszowej o godz. 2300. Składka na pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. O godz. 2330 młodzież poprowadzi czuwanie modlitewne.
 8.  Msze św. w Boże Narodzenie jak również w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do religijnego i godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 10.  Pod chórem i przed kościołem są świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. ”Radosne Duszki” rozprowadzają piękne stroiki świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na oazę wakacyjną dzieci.
 11. 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kapłan przychodząc w imię Chrystusa, pragnie błogosławić wszystkim domownikom. Dlatego w miarę możliwości prosimy, aby zebrała się cała rodzina czekając na przyjście kapłana. Należy przygotować Pismo św., wodę święconą oraz krzyż wraz ze świecą. Ministranci lub lektorzy z legitymacjami dzień lub dwa dni wcześniej, zapowiedzą przyjście kapłana. Będą też mieć wodę święconą. Cały plan kolędy w tym tygodniu będzie dostępny na naszej stronie internetowej oraz w gablocie. Z przyczyn od nas niezależnych może nastąpić zmiana porządku kolędy. W każdą niedzielę będzie czytany tygodniowy porządek kolędy z ewentualnymi zmianami.
 12. Od świąt Bożego Narodzenia do 1 lutego będzie przerwa w peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Ciągle można zapisać się na przyjęcie obrazu i relikwii naszego świętego patrona.
 13. Wydawnictwo PROMYCZEK przygotowało dla dzieci bardzo ładną szopkę do samodzielnego i wielokrotnego składania, w której są aż 54 figury. Jest ona do nabycia w zakrystii w cenie 50 zł.
 14. Osoby, które chcą wziąć udział w parafialnej pielgrzymce śladami św. Pawła do Grecji, prosimy o wpłacenie zaliczki i rejestrację na stronie Tarnowskiego Biura Pielgrzymkowego, zakładka Grecja 27.06 – 04.07.2023r.
 15. W sobotę Parafialny Caritas przygotował i dostarczył 35 paczek do potrzebujących pomocy z naszej parafii oraz 25 paczek na Ukrainę na łączną kwotę około 15 000 zł. Dziękujemy członkom Caritasu, darczyńcom oraz młodzieży za rozniesienie paczek.
 16. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu prowadzi nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Szczegóły w gablocie oraz w Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu ul. Czarnieckiego 13.
 17. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Tomasz Rajca, Bożena Hasior. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU – „GAUDETE”

11.12.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie:

 • we wtorek – św. Łucji dziew. i męcz.
 • w środę – św. Jana od Krzyża – kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki  św. Jana Pawła II.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Umacniajmy wiarę w naszych rodzinach oraz kształtujmy chrześcijańskie postawy. W przyszłą niedzielę o 1115 zmiana tajemnic dla osób należących do Róż Różańcowych modlących się za swoje dzieci. Prosimy o przyniesienie tajemnic różańcowych. Zapraszamy również osoby, które zapisały się do 4 Róży, której patronką będzie św. Joanna Beretta Molla. Brakuje jeszcze kilka osób.
 2.  W poniedziałek o godz. 1700 różaniec i Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji APDC.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i za ofiary stanu wojennego w kościele Matki Bożej Niepokalanej o godz.1800 z okazji 41 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 5.  W środę o godz.1815 spotkanie Grupy Biblijnej.
 6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek na roratach rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 8.  W piątek o godz. 2000 zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny i naszych rodzin prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.
 9. W przyszłą niedziele o godz.1115 siedemnastu chłopców zostanie przyjętych do grona aspirantów. Gratulujemy im oraz ich rodzicom.
 10. Spowiedź parafialna przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek 19 grudnia od godz.1000 do 1200 i od 1500 do 1830.
 11.  Pod figurą św. Antoniego do czwartku można złożyć produkty żywnościowe na świąteczne paczki dla ubogich z naszej parafii. Przygotujemy również 25 paczek na Ukrainę. Zapraszamy młodzież /szczególnie klas VIII/ na godz.1100 w sobotę, aby roznieść paczki do podopiecznych Caritasu. Osoby, które same mogą przyjść po paczki, prosimy o zgłoszenie się w sobotę na godz.1030. Dziękujemy darczyńcom.
 12. Caritas rozprowadza przed kościołem opłatki i świece na stół wigilijny.
 13. W przyszłą niedzielę schola „Radosne Duszki” będzie rozprowadzać piękne świąteczne stroiki. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjną oazę dla dzieci. Dzisiaj natomiast młodzież z KSM-u rozprowadza świąteczne kartki i ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane z których dochód przeznaczą na rekolekcje w czasie ferii zimowych.
 14. 18 grudnia w niedzielę na Mszę św. o godz. 1800, którą celebrować będzie bp Leszek Leszkiewicz zapraszamy młodzież naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII.
 15.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 16. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Maria Świderska, Arkadiusz Halulko, Kamila Majka. „Dobry Jezu… .”

 


 

II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w środę – św. Ambrożego
 • w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o  godz. 630, 800,930 i 1730. W Januszowej o godz. 1630. Adoracja Najświętszego sakramentu rozpocznie się o godz. 1015. Zapraszamy na Godzinę Łaski od godz. 1200 do 1300.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Roraty są od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz.630.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 oraz spotkanie formacyjne Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy chętnych mężczyzn do wstąpienia w szeregi Rycerzy św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek o godz.1730 comiesięczne spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św. Dzieci otrzymają cudowny medalik z Matką Bożą.
 4. W czwartek o godz. 1730 spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
 5.  W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 6. Przed kościołem Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Do puszek, które są przy drzwiach wyjściowych z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie, która dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą Polski. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać poświęcone opłatki. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół.
 7.  Prosimy o zamykanie za sobą drzwi do kościoła, gdyż kościół jest ogrzewany. Temperatura jest ustawiona na 14 stopni Celsjusza.
 8.  W dniach 27.06 – 04.07.2023r. organizujemy pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła do Grecji. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłaty zaliczki w kwocie 1000 zł. Informacje u ks. proboszcza.
 9. Podejmujemy akcję zbierania materiału do produkcji świec okopowych, które potrzebne są na wojnie w Ukrainie. Taka świeca wykorzystywana jest do suszenia ubrań, ogrzania, oświetlenia a nawet do gotowania. Prosimy o stare nadpalone świece, wosk, parafinę, wkłady do zniczy, podgrzewacze. Przy wejściu na plebanię do 8 grudnia będzie pudło, do którego można przynieść wyżej wymienione rzeczy. Szczegóły na parafialnym fb.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności śp. Urszula Kurzeja, Józefa Wylazłowska. Dobry Jezu…

 

 

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w środę – św. Andrzeja apostoła
 • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  Dzisiaj, adwentem, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz. 630. Zapraszamy dzieci z lampionami. W poniedziałek dzieci otrzymają paszport pielgrzyma do którego wklejać będą każdego dnia obrazki. Wytrwałym dzieciom na koniec adwentu zostanie wystawiony certyfikat przebytej drogi adwentowej.
 2. W poniedziałek przypada 13. rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie której o godz. 1700 będzie różaniec w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych prowadzony przez Margaretkę.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. W Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do spowiedzi w czwartek na godz.1700.
 5.  W sobotę po Mszy św. porannej z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 6.  W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych naszej parafii. Będą to odwiedziny także z racji Świąt Bożego Narodzenia. Chorych i starszych nie objętych posługą z racji I piątku, a pragnących przyjąć Pana Jezusa z okazji Świąt prosimy zgłosić do czwartku w kancelarii. Bardzo prosimy, aby żaden chory nie pozostał bez sakramentów świętych na Adwent i Święta Bożego Narodzenia.
 7.  Zapraszamy na różaniec, który prowadzony będzie przez Róże Różańcowe oraz inne grupy modlitewne od 1 grudnia codziennie od poniedziałku do piątku pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 8.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800 a składka za tydzień przeznaczona będzie na wystrój naszego kościoła.
 9. Przed kościołem można otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na nasz kościół. Ofiarodawcom składamy podziękowania i dar modlitwy.
 10. Caritas parafialny rozprowadza chlebki dla ubogich oraz świece wigilijne. Od poniedziałku pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz na artykuły żywnościowe na świąteczne paczki dla ubogich. W miarę możliwości wspomożemy również uchodźców z Ukrainy. Przy ulicy Batalionów Chłopskich 19 działa biuro prowadzone przez Jezuicką Służbę Uchodźcom, które prowadzi kursy polskiego, klub dla dzieci, przygotowuje paczki żywnościowe czy pomoc informacyjną dla uchodźców z Ukrainy. Przez to biuro można porozmawiać o zatrudnieniu pracowników czy wynajęciu mieszkania w roztropnej cenie dla uchodźców. W wtorek w tym biurze będzie wykład z historii p. mgr Doroty Pietruszka na temat wspólnych wydarzeń w historii Polski i Ukrainy. Darmowe bilety wstępu do odebrania w zakrystii.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” jest kalendarz na przyszły rok.
 12. W minionym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanął: śp. Stanisław Wańczyk. „Dobry Jezu….”.

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej

20.11.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – Ofiarowanie NMP
 • we wtorek – św. Cecylię dziewicę i męczennicę
 • w czwartek – św. Andrzeja Dung – Lac – męcz. i jego współbraci

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej nasz chór parafialny, który świętuję 5 rocz. powstania, pod dyrekcją pana organisty Konrada Piętki będzie śpiewał w czasie Mszy św. wieczornej. Wszystkim dbającym o śpiew w naszej parafii dziękujemy i życzymy wiele łask Bożych i opieki św. Cecylii.
 2.  W przyszłą niedzielę, adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o 630.
 3. W poniedziałek o godz.1815 spotkanie Klubu Seniora „Jutrzenka”. Zapraszamy również nowe osoby, które chcą należeć do parafialnego Klubu.
 4. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek na zakończenie adoracji o godz. 1700 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 5.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1115 spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św.
 6.  W tym tygodniu spotkania w grupach dla kandydatów do s. bierzmowania z klas VIII.
 7.  W zakrystii można otrzymać poświęcone opłatki. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona na wystrój naszego kościoła.
 8.  Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia oraz litanię do Serca P. Jezusa.
 9. Trwa peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Obecnie rozpoczyna się na ul. Batalionów Chłopskich. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem, który jest w gablotach i stronie parafialnej. Można jeszcze w kancelarii lub zakrystii złożyć zaproszenie przyjęcia obrazu i relikwii.
 10. W minionym tygodniu na Bożym sądzie stanęły śp. Weronika Wańczyk, Maria Zegarska, Anna Kamińska. Módlmy się: Dobry Jezu…

 


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022r.

Światowy Dzień Ubogich

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w czwartek  – św. Elżbietę Węgierską
 • w piątek  – bł. Karolinę – dziew. i męcz. – święto patronalne RCS
 • w niedzielę – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę o godz. 1730 spotkanie formacyjne kobiet „Perły Maryi”.
 4. W środę na godz. 2000 Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na różaniec w intencji Ojczyzny, naszych rodzin oraz o pokój na świecie.
 5. W sobotę w Tarnowie będzie Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich pod hasłem „ Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Na to spotkanie wybierają się nowo wybrani członkowie naszej Rady. Wyjazd z parkingu o godz. 730.
 6. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla, o godz.1115 będzie błogosławieństwo rodziców, którzy zgłosili się do Róż Różańcowych rodziców modlących się za dzieci. Brakuje jeszcze kilka osób, aby powstały 3 Róże. Zapisy w kancelarii.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.1630 spotkanie młodzieży klas VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. Duszpasterstwo – Sącz Boga – w niedzielę 20.11 o godz.1800 zaprasza do naszego kościoła na spotkanie dla rodzin „Radość w Miłości” na które składa się Msza Święta oraz nowenna z modlitwą za rodziny.
 9. Dzisiaj do puszek, które są przy drzwiach wyjściowych można złożyć ofiarę na Kościół w krajach gdzie jest prześladowany.
 10. Wszystkim ofiarodawcom na nasz kościół składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.
 11. Zapraszamy na wypominki listopadowe pół godziny przed wieczornym nabożeństwem. Nowe wypominki roczne będą od I niedzieli adwentu.
 12.  Na koniec czerwca przyszłego roku organizujemy parafialną pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła. Szczegóły w gablocie i na internetowej stronie parafialnej oraz u ks. proboszcza.
 13. W Nowym Sączu przy ul. Kościuszki 22 została otwarta nowa księgarnia Wydawnictwa Diecezjalnego „Biblos”.
 14.  Dzisiaj na placu kościelnym można nabyć miesięcznik „Sądeczanin” w cenie 10 zł., w którym na 20 stronach można przeczytać o naszej parafii. Są tam dane historyczne, wywiady z parafianami, prezentacje grup parafialnych, zdjęcia księży, którzy pracowali, pracują obecnie oraz sióstr i księży pochodzących z parafii. Są też zdjęcia z wydarzeń parafialnych. Jest to piękna pamiątka o naszej parafii.
 15. W ubiegłym tygodniu na Bożym Sądzie stanął śp. Fecko Adam. „ Dobry Jezu…”.

 


 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

6.11.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w środę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • w czwartek – św. Leona Wielkiego – papieża
 • w piątek – św. Marcina z Tours, bp. – 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • w sobotę –   św. Jozafata bpa i męcz.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki   św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 Po Mszy św. comiesięczne formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.
 2.  W środę o godz. 1815 spotkanie Grupy Biblijnej.
 3. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa prowadzona przez Wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej i zmiana stacji.
 5.  W sobotę o godz.930 sześciu ministrantów z naszej parafii w Bazylice św. Małgorzaty zostanie lektorami otrzymując specjalne błogosławieństwo. Gratulujemy im oraz ich rodzicom i życzymy wytrwałości w pełnieniu posługi lektora.
 6.  Mieszkańcy Januszowej zapraszają na odpust ku czci bł. Karoliny w przyszłą niedzielę, 13 listopada, na Mszę św. o godz.1015. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Andrzej Mulka dyrektor Wydawnictwa „ Promyczek Dobra”.
 7. Zapraszamy na wypominki listopadowe z różańcem, które są pół godziny przed wieczornym nabożeństwem
 8. Ofiarodawcom na nasz kościół składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy.
 9. W uroczystość Chrystusa Króla, 20 listopada, o godz.1115 będzie błogosławieństwo rodziców, którzy zgłosili się do Róż Różańcowych rodziców modlących się za dzieci. Brakuje jeszcze kilka osób, aby powstały 3 Róże. Zapisy w kancelarii.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Jerzy Michalik. „Dobry Jezu…”

 


UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2022r.

 

 1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. Procesja na sądeckich cmentarzach rozpocznie się o godz. 1400. O godz.1600 nowenna do św. Jana Pawła II a o 1630 Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. W środę – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 630, 800, 930. W Januszowej o 1630. Przed każdą Mszą św. wypominki za zmarłych.
 3.  Od dzisiaj do 8 listopada możemy za zmarłego zyskać odpust czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty. Odpust może być zupełny lub cząstkowy. Należy odwiedzić cmentarz modląc się za zmarłych, jak również przyjąć komunię św., odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz modlitwę dowolną w intencjach Ojca św. Należy też wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego.
 4.  Wypominki listopadowe będą połączone z różańcem przez cały miesiąc, pół godziny przed popołudniowym nabożeństwem, a roczne będą w niedzielę, od I niedzieli adwentu, o godz. 610, 745, 910.
 5. Do przyszłego wtorku  Msza św. popołudniowa będzie połączona z nieszporami za zmarłych.
 6.  Dzisiaj przy bramach wejściowych na sądeckie cmentarze klerycy i lektorzy zbierają ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 


 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. W poniedziałek o godz.1730 Msza św. z uroczystości Wszystkich Świętych. Procesja na sądeckich cmentarzach rozpocznie się o godz. 1400. Nasza parafia prowadzić będzie procesję na cmentarzu gołąbkowickim. 1 listopada przy bramach cmentarnych lektorzy zbierać będą ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 • w środę – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz 1730. W Januszowej o 1630.
 • w czwartek – św. Karola Boromeusza, bpa

 

Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz.1700 zakończenie nabożeństw różańcowych, na które zapraszamy dzieci z uzupełnionymi planszami różańcowymi.
 2.  We wtorek, w uroczystość Wszystkich Świętych, nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1600. O 1630 Msza św. w intencjach nowennowych.
 3.  W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej comiesięczne wspólne uwielbienie Pana Jezusa prowadzone przez ks. Rafała.
 4.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani pojadą w ustalonym wcześniej terminie.
 5.  W I sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 630.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800.
 7. Wypominki listopadowe będą czytane w czasie różańca św. przez listopad pół godziny przed wieczornym nabożeństwem a roczne od pierwszej niedzieli adwentu.
 8.  Składka w przyszłą niedzielę na wystrój naszego kościoła.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań”.
 10. W skład nowej Rady Parafialnej weszli:

Z urzędu

 1. Zbigniew Biernat – proboszcz
 2. Dariusz Dziedziak – przedstawiciel kapłanów
 3. Kazimierz Kosoń – przedstawiciel pracowników kościelnych
 4. Barbara Rębilas – przedstawiciel Ruchów i Stowarzyszeń Parafialnych

 

   Z wyboru

 1. Świerad Eugeniusz
 2. Borkowski Kazimierz
 3. Klatka Grzegorz
 4. Majerczyk Teresa
 5. Papaj Jadwiga
 6. Lis Krzysztof

 

           Z mianowania

 1. Czop Halina
 2. Kwoka Maria
 3. Łukasik Władysław
 4. Kołodziej Anna
 5. Najduch Wioletta

Zaprzysiężenie i pierwsze spotkanie Rady odbędzie się w Domu Parafialnym w najbliższy czwartek o godz. 1900.

 


 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022r.

Światowy Dzień Misyjny

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w piątek – święto św. Szymona i św. Judy Tadeusza – Apostołów

Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek na godz. 1700 zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. na różaniec i Mszę św.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II z różańcem o godz. 1700 a po niej Msza św. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1630 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3. Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym codziennie pół godziny przed Mszą św.
 4. W tym tygodniu spotkania w grupach dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8.
 5. Osoby, które zaprosiły obraz i relikwie św. Jana Pawła II prosimy o zapoznanie się z harmonogramem, w którym dniu należy zabrać je do domu. Harmonogram jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Osoby, które teraz zgłaszają chęć przyjęcia będą wyznaczone w późniejszym terminie. Obecnie obraz i relikwie naszego patrona nawiedzają zgłoszone rodziny z Januszowej i ul. Barskiej.
 6.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i dar codziennej modlitwy. Dziękujemy również za składane wypominki.
 7. Dzisiaj wybieramy Radę Parafialną. Prosimy zaznaczyć na przygotowanej kartce maksymalnie dwie osoby i wrzucić ja do urny. Kartki i urna są pod chórem.
 8. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczne Msze Święte dla młodych w ostatnie niedziele miesiąca z cyklu “Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 października w parafii Matki Bożej Niepokalanej o godz. 2000.
 9. W tym tygodniu na Bożym Sądzie z naszej parafii stanął śp. Jan Majoch. Módlmy się: „Dobry Jezu… .

 

 

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022r.

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
 • we wtorek – św. Łukasza, ewangelistę. W przyszłą niedzielę o godz.1515 w kościele św. Kazimierza Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia.
 • w czwartek – św. Jana Kantego, kapłana
 • w sobotęuroczystość św. Jana Pawła II – papieża – patrona naszej parafii i Małopolski.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszach św. można otrzymać błogosławieństwo relikwiami naszego patrona. Msze św. o godz. 630, 800, 930, 1115 oraz 1630 Nie będzie Mszy św. o godz.1230. O godz.2000 zapraszamy na Różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II. Dziękujemy ks. Marcinowi za wygłoszone kazanie, umocnienie nas w wierze i wspólną z nami modlitwę.
 2.  Dzisiaj rozpoczyna się peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem peregrynacji, który jest w gablocie i na internetowej stronie parafialnej. Do obrazu dołączona jest Księga Świadectw, w której można napisać podziękowanie, prośbę czy świadectwo osobistego spotkania z naszym świętym papieżem.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II połączoną z różańcem na godz. 1700. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4.  W środę o godz.1730 spotkanie formacyjne grupy kobiet „ Perły Maryi”.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 6. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Kartki na wypominki są przy wyjściu z kościoła.
 7. W najbliższą sobotę o godz.630 wyjeżdżamy na coroczną parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 8. W przyszła niedzielę wybory do rady Parafialnej. Będą przygotowane kartki z nazwiskami osób zgłoszonych do Rady. A są nimi:

 

 • Borkowski Kazimierz z ul. Batalionów
 • Czop Jadwiga z Naściszowej
 • Klatka Grzegorz z ul. Samotnej
 • Kołodziej Anna z ul. Sucharskiego
 • Kwoka Maria z ul. Hubala
 • Lis Krzysztof z Januszowej
 • Łukasik Władysław z ul. Partyzantów
 • Majerczyk Teresa z ul. Grabowej
 • Najduch Wioleta z Januszowej
 • Papaj Jadwiga z ul. Teligi
 • Rębilas Barbara z ul. Westerplatte
 • Świerad Eugeniusz z ul. Batalionów.

Każdy pełnoletni parafianin będzie mógł do urny wrzucić karteczkę z zaznaczonymi maksymalnie dwoma nazwiskami.

 1. W przyszłą niedzielę obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII na Mszy św. o godz. 1630.
 2. Z inicjatywy rodziców powstaje w naszej parafii Róża Różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci. Rodziców chcących należeć do takiej Róży prosimy o zgłaszanie się w kancelarii. Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.
 3. Dzisiaj przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. możemy zyskać odpust zupełny czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę. Aby go zyskać odmówmy modlitwy wyznaczone przez Kościół. „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i w intencjach papieża „ Chwała Ojcu” i „ Święty Michale Archaniele”.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w czwartek – św. Honorata Koźmińskiego – kapłana
 • w sobotę – św. Teresę od Jezusa

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a o godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2.  W środę o godz. 1815 spotkanie Grupy Biblijnej.
 3.  W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1900 nabożeństwo fatimskie. Mszy św. będzie przewodniczył          ks. Mirosław Tragarz były wikariusz naszej parafii. Przed nabożeństwem fatimskim o godz.1830 zapraszamy na montaż słowno – muzyczny      pt. Poezje i dramaty Karola Wojtyły i wiersze maryjne w wykonaniu aktorki krakowskiej Magdaleny Markiewicz.
 4. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 5. W piątek z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy nauczycieli oraz dzieci i młodzież na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 6. W sobotę o godz.1000 zapraszamy na zbiórkę chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 7. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Uroczysta suma odpustowa z procesją będzie o godz.1115. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz.1230. Na godz. 1115 zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz do dzwonienia dzwonkami. Prosimy również o zorganizowanie osób do niesienia feretronów tak jak w czasie oktawy Bożego Ciała. Kazanie w czasie odpustu będzie głosił ks. Marcin Kurmaniak.
 8. Natomiast o godz.2000 w 44 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, w uroczystość odpustową Rycerze św. Jana Pawła zapraszają na różaniec w intencji rodzin, pokoju na świecie i całej naszej parafii.
 9. Duszpasterstwo – Sącz Boga – w niedzielę 16.10 o godz.1800 zaprasza do naszego kościoła na comiesięczne spotkanie dla rodzin „Radość w Miłości” na które składa się Msza Święta oraz nowenna z modlitwą za rodziny.
 10. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 1700 a w niedziele o 1600. We wtorek różaniec połączony jest z nowenną do św. Jana Pawła II.
 11.  Zbliża się miesiąc listopad w którym będziemy szczególnie modlić się za zmarłych. Kartki na wypominki możemy zabrać wychodząc z kościoła lub wyraźnie napisać na zwykłej kartce zaznaczając godzinę czytania w niedzielę wypominek rocznych tj. godz. 610 lub 745 lub 910. Wypominki listopadowe będą czytane w czasie różańca przez cały listopad.
 12.  Dziękujemy za ofiary na wystrój naszego kościoła.
 13. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się peregrynacja do naszych mieszkań i rodzin, obrazu i relikwii św. Jana Pawła II jako przygotowanie do konsekracji naszego kościoła. Będą dwa obrazy z relikwiami. Peregrynacja rozpocznie się/ pierwszy obraz/ od ulicy Andersa, Barskiej, Batalionów Chłopskich oraz /drugi obraz/od Januszowej, Naściszowej, Grabowej, Librantowkiej, Beskidzkiej i Okulickiego. Szczegółowe daty przyjęcia obrazu przez osoby, które złożyły zaproszenie są w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Jest podana data oraz adres. Wyznaczona osoba czy rodzina zabiera w wyznaczonym dniu obraz i relikwie po Mszy św. popołudniowej i przynosi na następny dzień na Mszę św. popołudniową. We wtorek na nowennie będziemy modlić się za rodziny, które w minionym tygodniu gościły obraz w swoim domu. W późniejszym czasie będą podawane daty i adres kolejnych osób z następnych ulic.
 14. Decyzją Rady Miasta droga prowadząca od ulicy Batalionów Chłopskich przez parking kościelny do plebanii została nazwana ul. Totus Tuus, która nawiązuje do hasła naszego świętego patrona co znaczy „Cały Twój” jestem Maryjo… . Obecny adres parafii to ul. Totus Tuus 1.
 15. W przyszłą niedzielę w szkole nr 18 będzie można zrobić badania. Szczegóły w gablocie.
 16. Dzisiaj „XXII Dzień Papieski” – po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Prosimy o słowo Natalię Piszczek, która jest stypendystką tej fundacji.

 


 

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • we wtorek – św. Franciszka z Asyżu
 • w środę – św. Faustynę Kowalską
 • w piątek –  Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1600. W Januszowej w piątki o godz.1630.
 2. Dzisiaj na rynku przy figurze św. Jana Pawła II o godz. 1800 rozpocznie się procesja różańcowa ulicami naszego miasta.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700. Rycerzy św. Jana Pawła zapraszamy na spotkanie formacyjne.
 4.  W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwa różańcowa o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku o godz.1700. Po Mszy św. adoracja prowadzona przez ks. Rafała z młodzieżą.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek o godz.1700. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 6.  W sobotę 22 października organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie Msza św. oraz Dróżki. Zapisy w kancelarii. Koszt 35 zł.
 7. Za tydzień po Mszach św., z okazji Dnia Papieskiego, zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, która wspiera ubogą a zdolną młodzież.
 8. 16 października przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Uroczysta suma odpustowa z procesją będzie o godz.1115. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz.1230. W Januszowej Msza św. będzie o godz. 700.
 9. W parafii Ducha Świętego powstało ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”, które służy pomocą małżeństwom w kryzysie i osobom pozostawionym przez współmałżonka. Szczegóły na plakacie.
 10.  Składamy podziękowania ofiarodawcom na wystrój naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem oprócz „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” jest „Gość Exstra” w całości poświęcony Miłosierdziu Bożemu w cenie 12 zł. oraz Kalendarz Rolnika” w cenie 30 zł.
 12. Prosimy, aby rodziny czy pojedyncze osoby pragnące przyjąć obraz i relikwie św. Jana Pawła II, do końca tygodnia wrzuciły kartkę z adresem do skrzynki pod chórem. Potraktujmy do wydarzenie w naszym domu jako dar szczególnej łaski i błogosławieństwa Bożego dla naszej rodziny. Jest to wyraz naszej wiary i zawierzenia całej rodziny Bożej Opatrzności.
 13. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii kandydatów do Rady Parafialnej.
 14. W sobotę o godz. 100 z parkingu parafialnego wyjazd Rycerzy św. Jana Pawła II na pielgrzymkę do Lichenia.
 15. W przyszłą niedzielę będzie liczenie wiernych w kościołach.
 16. Trwają zapisy do zaocznej szkoły dla dorosłych „Żak” przy ul. Długosza.
 17. Szczegóły na plakacie.
 18. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Barbara Mordarska, Dariusz Rolka. „Dobry Jezu…”.

 


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022r.

Niedziela Synodalna

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Wincentego a Paulo
 • w środę –  św. Wacława – męczennika
 • w czwartek – Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
 • w piątek – św. Hieronima
 • w sobotę  – św. Teresę od Dzieciątka Jezus

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na Mszę św. młodzież klas 8 z rodzicami i na spotkanie po Mszy św. Natomiast we wtorek, środę i czwartek będą comiesięczne spotkania w grupach dla tej młodzieży. Szczegóły na spotkaniu.
 2. We wtorek na godz.1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.
 3.  W środę o godz. 1500 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W naszym rejonie będziemy się modlić przy skrzyżowaniu ulic: Sucharskiego i Batalionów Chłopskich.
 4. W czwartek całodzienna adoracja zakończona comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła godz. 1700.
 5. Młodzież klas VII wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie rozpoczynające przygotowanie dalsze do sakramentu bierzmowania w czwartek na Mszę św. o godz. 1730.
 6. W sobotę rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie o godz. 1700 a w niedziele o godz. 1600. Dzieci otrzymają specjalne plansze na każdy dzień. We wtorek nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do św. Jana Pawła II. Po różańcu Msza św. W Januszowej Msza św. z różańcem w piątek o godz. 1630.
 7. W sobotę, I miesiąca, Msza św. o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Prosimy, aby osoby pragnące przyjąć obraz i relikwie św. Jana Pawła II wypełniły kartki, które są pod chórem i do piątku wrzuciły do skrzynki.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary.
 10. W przyszłą niedzielę na godz. 1115 zapraszamy dzieci klas III, które w naszej parafii przyjmą I Komunię św.
 11. Zakończyła się 5–letnia kadencja Rady Parafialnej. Dziękujemy im za zaangażowanie w duszpasterstwo i za współpracę z kapłanami. Ks. biskup diecezjalny wyznaczył wybory do nowej Rady na 23 października. Od dzisiaj do 15 października prosimy zgłaszać kandydatów do kancelarii. 16 października zostanie podana lista kandydatów, z których 23 października wybierzemy nową Radę Parafialną.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii na Bożym Sądzie stanęła + Ewa Porębska. „ Dobry Jezu”…

 


 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Andrzeja i Pawła męczenników
 • w środę – św. Mateusza apostoła i ewangelistę
 • w piątek – św. ojca Pio – zakonnika

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy Braciom Franciszkanom za przekazanie naszej parafii relikwii błogosławionych Zbigniewa i Michała oraz za dzisiejszą posługę.
 2. W poniedziałek o godz.1730 spotkanie dzieci klas III z naszej parafii przed I Komunią św.
 3. W poniedziałek o godz. 900 wyjazd Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka” do Starego Sącza.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”.
 6. W czwartek o godz. 200 w naszego parkingu wyjedzie wraz z ks. proboszczem autokarowa parafialna pielgrzymka do Sokółki oraz na Litwę.
 7. W czwartek na godz. 1730 zapraszamy na Mszę św. Apostolat Margaretka.
 8. Diecezjalny dzień skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się sobotę w katedrze w Tarnowie. Wyjazd o godz. 800 z parkingu.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1630 obowiązkowe spotkanie kandydatów do s. bierzmowania z klas VIII. Będzie to też ostatnia możliwość zapisania się na listę kandydatów.
 10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Zachęcamy też do korzystania z biblioteki parafialnej w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej.
 11. Prosimy, aby osoby pragnące przyjąć obraz i relikwie św. Jana Pawła II wypełniły kartki, które są na stoliku pod chórem i do końca września wrzuciły je do skrzynki. Mogą to uczynić również te osoby, które nie są z naszej parafii, a uczęszczają na Mszę św. do naszego kościoła.
 12. Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła. Jest nowa chrzcielnica z podstawą na paschał, ewangeliarz oraz pod krzyż.
 13.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Olszowska i Edward Lizoń. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

 • we wtorek – św. Jana Chryzostoma bpa i dok. Kościoła
 • w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży. Po Mszy św. porannej nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzone przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 • w czwartek – Matki Bożej Bolesnej
 • w piątek – św. Korneliusza i Cypriana – męczenników

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży oraz o nauczycielach i katechetach podejmujących trud wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.
 2. W przyszłą niedzielę godz.930 będzie uroczyste wniesienie do naszego kościoła relikwii błogosławionych polskich męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, które w dniu konsekracji ołtarza zostaną tam umieszczone. Przez całą niedzielę kazania głosić będzie ojciec franciszkanin. Po Mszach św. będzie można nabyć pamiątki związane z błogosławionymi, którzy zostali zamordowani na misji w Peru w 1991r.
 3. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. 24 września w sobotę organizujemy wyjazd na diecezjalny dzień skupienia do w Tarnowie, w katedrze, dla Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii. Wyjazd o godz. 800.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na modlitwę w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 5. W wtorek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 1900, której przewodniczyć będzie ks. biskup Mirosław Gucwa, pochodzący z naszej diecezji a posługujący w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona zostanie na pomoc jego diecezjanom.
 6.  W środę po Mszy św. popołudniowej o godz.1810 spotkanie Grupy Biblijnej.
 7.  15 września, w czwartek, o godz. 1730 będzie spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujących się w tym roku do I spowiedzi i Komunii św. I Komunia św. będzie 3 maja o godz. 1230.
 8.  Zapraszamy młodych na spotkanie KSM-u w piątek o godz.1930.
 9.  W piątek na godz. 2000 Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na męski różaniec w intencji Ojczyzny i rodzin naszej parafii.
 10. Duszpasterstwo – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczne spotkania dla rodzin „Radość w Miłości” na które składa się Msza Święta oraz nowenna z modlitwą za rodziny, w której zostaną przedstawione nadesłane intencje modlitewne. Spotkania odbywać się będą w każdą trzecią niedzielę miesiąca w naszym kościele o godzinie 1800. Zapraszamy na najbliższe spotkanie już 18 września rodziny z dziećmi, małżeństwa oraz narzeczeństwa. Szczegóły na stronie internetowej.
 11.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 12. W sobotę o godz. 800 z bazyliki św. Małgorzaty wyruszy piesza pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrotny autobus w kancelarii.
 13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sokółki i do Wilna w dniach 22-25.09 br. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 14. Po Mszy św. ks. Rafał zapisuje chętnych chłopców do posługi ministranta lub lektora.
 15. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika i kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy do czytania „Niedzieli” w cenie 10 zł z cotygodniowym dodatkiem „Bliżej Życia”. A w „Gościu Niedzielnym” poradnik dla rodziców pt. „ Jak pomóc uzależnionemu dziecku od telefonu”.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bogumiła Zielińska i Józef Klóska. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 


 

XXIII Niedziela zwykła

04.09.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w czwartek – uroczystość Narodzenia NMP. – głównej patronki naszej diecezji. Msze św. w tym dniu o godz. 630 i 1730. W Januszowej o godz.1630, na której będzie poświęcenie ziarna siewnego.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
 • w poniedziałek o godz. 1900  Radę Parafialną
 • w poniedziałek o godz. 1800  lektorów i ceremoniarzy
 • we wtorek  o godz. 1700 Rycerzy św. Jana Pawła II
 • w piątek o godz.1930 młodzież z KSM-u
 • w sobotę o godz. 1000ministrantów
 • w sobotę o godz. 1100 – „Radosne Duszki” oraz dzieci pragnące śpiewać w parafialnej scholii.

Zapraszamy też chętnych chłopców, którzy chcą być ministrantami i lektorami. Zapisy przez cały wrzesień u ks. Rafała Gakana.

 

 1. W piątek po Mszy św. porannej zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej i nabożeństwo drogi krzyżowej.
 2. 15 września rozpocznie się odpust ku czci MB Bolesnej w Limanowej. 17 września w sobotę o godz. 800 wyruszy z bazyliki Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrotny autobus w kancelarii. Koszt 15 zł.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 4. Trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sokółki i na Litwę w dniach 22-25 września br. Zapisy w kancelarii. Osoby zapisane prosimy o dokonanie wpłaty.
 6. 24 września w sobotę organizujemy wyjazd na Diecezjalny Dzień Skupienia do Tarnowa dla Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii. Wyjazd o godz. 800.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maciej Kałamarz, Mirosław Radoń. „ Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022r. 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 • w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Witamy ks. mgra Rafała Orzecha, który przez ks. biskupa został skierowany do naszej parafii. Życzymy mu wiele łask Bożych i opieki św. Jana Pawła II w pracy duszpasterskiej.
 2. W poniedziałek o godz.1815 zapraszamy na spotkanie osoby wyjeżdżające w dniach 22-25 września na pielgrzymkę do Sokółki oraz na Litwę. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły u ks. proboszcza.
 3. Msza św. w naszym kościele na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek o godz.800. W Januszowej również w czwartek o godz. 900. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. przed rozpoczęciem roku szkolnego i z okazji I piątku codziennie pół godziny przed Mszą św.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą różańcową o powołania kapłańskie z racji I czwartku, którą poprowadzi Apostolat Margaretka.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Do chorych kapłani udadzą się w ustalonym terminie. Prosimy, aby zgłosić wszystkich chorych z naszej parafii, by każdy mógł przyjąć Pana Jezusa, który leczy nasze dusze i ciała, by żaden chory nie był pozbawiony pokarmu na życie wieczne.
 6. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 7. W przyszłą niedzielę składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. O godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Januszowej będzie o godz.1015.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej stanęła na Bożym Sądzie śp. Janina Cieplik. Módlmy się: „Dobry Jezu”… .

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022r.       

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

 • w poniedziałek – NMP Królowej
 • w środę – św. Bartłomieja, apostoła
 • w  piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej.
 • w sobotę – św. Moniki

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek od godz. 1400 pielgrzymi Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki, będą wchodzić do kaplicy Jasnogórskiej. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie o godz. 1700. Zachęcamy do słuchania transmisji w radiu RDN oraz do modlitwy o szczęśliwy powrót pielgrzymów do swoich domów. Wyjazd autokarowy zapisanych pielgrzymów z naszego parkingu w czwartek o godz. 700.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w piątek na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 3. Ze względu na ślub będzie przerwa w adoracji od godz.1510 do 1700.
 4.  W dniach 22-25 września organizujemy pielgrzymkę do Sokółki, miejsca Cudu Eucharystycznego, do Grabarki, Augustowa oraz na Litwę do Wilna, między innymi do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej oraz Trok. Koszt 4 dniowej pielgrzymki z noclegiem, wyżywieniem i ubezpieczeniem i biletami wynosi  950 zł + 140 euro. Zapisy i informacje w kancelarii.
 5. Do końca sierpnia trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny, które tym razem odbędzie się w Nowym Sączu. Diecezjalne Studium Rodziny jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafii. Absolwenci DSR mogą pomóc kapłanom w wielu działaniach dla małżeństw i rodzin w parafii, rozpocząć posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz posiadając misję kanoniczną, rozwijać różne formy duszpasterstwa parafialnego. Szczegóły na afiszu i stronie parafialnej.
 6.  W środę wieczorem rozpocznie się odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Ks. Jezuici zapraszają naszą parafię w czwartek na godz.1800.
 7.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022r.     

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie:

 • w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę na których będzie błogosławieństwo ziół i wianków. Jest to święto obowiązkowe.
 • w środę – św. Jacka
 • w sobotę– św. Bernarda
 • w sobotę – św. Piusa X papieża

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji ze względu na Mszę św. ślubną o godz.1510 po koronce do Miłosierdzia Bożego.
 2.  We wtorek, 16 sierpnia, o godz. 2000 Męski Różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i naszych rodzin.
 3. W środę o godz.1430 w kaplicy na cmentarzu gołąbkowickim będzie nabożeństwo i pochówek dzieci nienarodzonych.
 4.  W środę o godz. 630 Mszą św. na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieć do przejścia ok. 220 km. Nasi pielgrzymi pójdą w grupie św. Małgorzaty nr 22, pod przewodnictwem ks. proboszcza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Słuchajmy również relacji radiowej w RDN. Ks. proboszcz modlitwy i trud pielgrzymowania ofiaruje w intencji wszystkich swoich parafian, a szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę we wtorek o godz.1600 przy oddawaniu bagaży na parkingu przy bazylice św. Małgorzaty lub też na trasie pielgrzymki w dowolnym dniu.
 5. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 25 sierpnia na powitanie pielgrzymów Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 700. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii. Liczba miejsc ograniczona. Koszt 60 zł.
 6. W dniach 22-25 września 2022r. organizujemy pielgrzymkę do Sokółki, miejsca Cudu Eucharystycznego, do Grabarki, Augustowa oraz na Litwę do Wilna, między innymi do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej oraz Trok. Koszt 4 dniowej pielgrzymki z noclegiem, wyżywieniem i ubezpieczeniem i biletami wynosi  950 zł lub 850 zł + 140 euro. /zależne od liczby pielgrzymów/. Informacje i zapisy w kancelarii w tym tygodniu.
 7.  Powstał obywatelski projekt ustawy dotyczący obrazy uczuć religijnych, który będzie precyzował m.in. rodzaje karalnych czynów – lżenie lub wyszydzanie Kościoła albo związku wyznaniowego, jego dogmatów, obrzędów, a także publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej. Jutro Rycerze św. Jana Pawła II będą na placu zbierać podpisy popierające tę ustawę. Należy mieć ze sobą dowód osobisty lub podać pesel.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu zostały zamontowane witraże w 12 oknach na klatce schodowej.

 


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – św. Dominika, zakonnika
 • we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża – patronkę Europy
 • w środę – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika
 • w czwartek – św. Klarę

 

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. W wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 1900. Nabożeństwo poprowadzi ks. Piotr Ścipień były wikariusz parafii św. Małgorzaty.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 930 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Marcina jako dziękczynną za jego posługę kapłańską w naszej parafii. Ks. Marcin decyzją ks. bpa został skierowany do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Niech św. Jan Paweł II wyprasza mu bł. Boże na nowej parafii.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.
 8. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym Sądzie śp. Stefan Cabała i Dalia Koral. Módlmy się: „Dobry Boże…”.

 

 

 

XVIII niedziela zwykła

31.07.2022r.

 

1.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego bpa i dok. Kościoła
 •  w czwartek – św. Jana Vianneya – kapłana – patrona proboszczów
 • w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również 9. rocznica powstania naszej parafii.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust tzw. Porcjunkuli za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencji Ojca św. Należy też przyjąć komunie św. i wykluczyć przywiązanie do grzechu nawet lekkiego.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną modlitwą o powołania kapłańskie z racji I czwartku miesiąca.
 3. We wtorek o godz.1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.
 4.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. W Januszowej Msza św. o 1030 wcześniej spowiedź św. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń. W czwartek od godz.1700 do 1800 zapraszamy do spowiedzi dzieci.
 5. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 6. W dniach 17-25 sierpnia 2022r. odbędzie się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe gr.22 św. Małgorzaty będzie 6 sierpnia, w sobotę, o godz.1600 w naszym kościele. Na tym spotkaniu będzie można zapisać się na pielgrzymkę. Zapraszamy do podjęcia trudu pielgrzymowania starszych i młodych.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.800.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła. W przyszłą niedzielę składka na ten cel. W tym tygodniu zostanie postawiona nowa chrzcielnica, podstawy pod paschał i pod ewangeliarz. Ciągle trwają prace nad ołtarzem głównym i witrażami.
 9. Na stoliku z gazetami są „Nasze Spotkania” w cenie 5 zł. z parafialnym dodatkiem „Spotkania u Jana Pawła” oraz z programem na Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.
 10. Uczyńmy wszystko, by sierpień był miesiącem trzeźwości w naszych rodzinach. Wszystkich podejmujących abstynencję polecamy wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Można w kancelarii złożyć przyrzeczenie abstynenckie.
 11. W ostatnim czasie z naszej parafii na Bożym Sądzie stanął sp. Jan Karpiel. „ Dobry Jezu…”.

 

 


 

XVII Niedziela Zwykła

24.07.2022r.

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa
 • we wtorek – św. Joachima i Annę – rodziców Najśw. Maryi Panny
 • w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza

 

Solenizantom, solenizantkom oraz jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Za tydzień rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sądeckiej Farze. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.
 2.  We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 3. W poniedziałek po Mszy św. porannej i wieczornej błogosławieństwo kierowców i samochodów w racji wspomnienia św. Krzysztofa. Po wspólnej modlitwie w kościele kapłan pokropi samochody na parkingu parafialnym i rozda obrazki ze św. Krzysztofem. Przy wyjściu z kościoła do puszki można złożyć ofiarę na misje jako podziękowanie za szczęśliwe kierowanie samochodem i ustrzeżenie od wypadków drogowych.
 4. W czwartek o godz. 1800 w SP nr 18 odbędą się wybory do Rady Osiedla Barskie.
 5.  W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Czesław Bochniarz. Danuta Michalik, Mieczysław Kmiołek, Stanisław Kotlarz, Józef Paluch. Módlmy się: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 

 

XVI niedziela zwykła

17.07.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy, kapłana
 • w środę – uroczystość św. Małgorzaty – patronki N. Sącza
 • w piątek – święto – św. Marii  Magdaleny
 • w sobotę – święto św. Brygidę – patronki Europy

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na g. 1700 a w czwartek na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.
 2. Kancelaria czynna w dni powszednie po Mszy św. z wyjątkiem I piątku.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” a dla dzieci „Promyczek Dobra”.

 

 


 

XV niedziela zwykła
10.07.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Benedykta, opata
 • we wtorek – św. Brunona Bonifacego
 • w środę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w piątek  – św. Bonawenturę bpa i doktora Kościoła
 • w sobotę – NMP z Góry Karmel

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę na godz. 1900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 4. W sobotę 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają wszystkich na modlitwę różańcową do kościoła w intencji rodzin, powołań kapłańskich i pokoju na świecie.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 6.  W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , „Miłujcie się” a dla dzieci „ Promyczek Dobra i „ Mały Promyczek”.

 


 

XIV niedziela zwykła
03.07.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy

 • w środę – bł. Marię Teresę Ledóchowską
 • w piątek – św. Jana z Dukli

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca.
 2. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 3. Spotkanie osób żyjących w pojedynkę odbędzie się 9 lipca o godz. 1800 w Bazylice św. Małgorzaty. Szczegóły na plakacie.
 4. W dniach 17-25 sierpnia 2022 r. odbędzie się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Będzie trwać 9 dni.
 5. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł. Trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku płaci tylko 75 zł. a resztę dopłaca Caritas.  Koszty transportu: do Tarnowa 30 zł oraz z Częstochowy 60 .
 6. W tym roku zapisy odbędą się w parafiach. Zapisy w kancelarii.  06 sierpnia 2022 r. o godz. 1600 będzie spotkanie przedpielgrzymkowe w naszym kościele z możliwością zapisania się na pielgrzymkę do grupy 22, której przewodnikiem będzie ks. proboszcz. Szczegóły w gablocie.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na wystrój naszego kościoła.
 8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „ Niedziela”, „ Miłujcie się” , oraz „Promyczek Dobra”.
 9.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej stanęła na Bożym sądzie śp. Barbara Świdrak. „ Dobry Jezu…”.

 


XIII Niedziela zwykła
26.06.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Ireneusza
 • w  środę –  uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz o 1730. W Januszowej o godz. 1030. W poniedziałek o 1730 Msza św. z uroczystości. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.
 • w sobotę – święto NMP Tuchowskiej

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w procesji w Oktawie Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, młodzieży, LSO, niosącym feletrony, paniom i panom sprzątającym i porządkującym plac wokół kościoła. Dziękujemy również Rycerzom św. Jana Pawła II, Różom Różańcowym, Żywej Drodze Krzyżowej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom Czyśćcowym za przygotowanie ołtarzy i zakup kwiatów a panom Jasińskim za przywiezienie brzózek.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a Rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II na spotkanie formacyjne.
 3.  W czwartek o godz.1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła i zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na piątek ze względu na mniejszą ilość kapłanów. Szczególnie dzieci zapraszamy na spowiedź w czwartek na godz. 1630. W piątek w Januszowej Msza św. o 1030. Wcześniej spowiedź św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 5. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 6. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.
 7. Składka w przyszłą niedzielę na wystrój kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. W najbliższy wtorek zostanie postawiony ołtarz i ambona.
 8. Dzisiaj tradycyjna procesja na Rynek wyruszy po Mszy św. o godz. 1600 z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie odmówimy Litanię  i  Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” jest zdjęcie ks. Rafała Orzecha, który od września rozpocznie posługę w naszej parafii.
 10. 11. Prezydent Miasta informuje, że zebranie sprawozdawczo – wyborcze Osiedla Westerplatte odbędzie się 29 czerwca o godz.1800 w Szkole Podstawowej nr 18.
 11.  Organizatorzy festiwalu SKOWRONECZEK, serdecznie zapraszają na koncert laureatów, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca o godz. 1700 w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi. Darmowe wejściówki są do zabrania w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie z naszej parafii stanęły na Sadzie Bożym śp. Barbara Ciuła i Danuta Cisowska. „Dobry Jezu…”.

 

 


 

XII niedziela zwykła
19.06.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Alojzego Gonzagę, zak.
 • w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. o 630 i 1515. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. Zapraszamy LSO, scholę „Radosne Duszki”, dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami. W czasie procesji śpiewana jest litania do Serca Pana Jezusa. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 1730. Będzie to również Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Prosimy, aby dzieci z tej okazji przystąpiły do spowiedzi św., która będzie również spowiedzią przed     I piątkiem lipca. W I piątek lipca dzieci przystąpią tylko do komunii św. Na spowiedź zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą św.                                    Msza św. w Januszowej o 1700.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek o godz. 1730 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 4.  W piątek wieczorem ministranci i schola „Radosne Duszki” wyjeżdżają wraz z ks. Marcinem na oazę parafialną. Polecajmy ich opiece św. Jana Pawła II.
 5.  W związku z okresem urlopowym i mniejszą ilością kapłanów w okresie wakacyjnym czyli od przyszłej niedzieli do końca sierpnia Msza św. w kaplicy w Januszowej będzie w niedzielę o godz.700.
 6. W piątki Msza św. popołudniowa będzie tylko o godz.1515. Nie będzie Mszy św. o godz. 1730 aż do października, z wyjątkiem I piątku miesiąca.
 7. Dzisiaj u państwa Jasińskich przy ulicy Chruślickiej spotkanie przy grillu LSO i scholii „Radosne Duszki” z okazji zakończenia roku formacyjnego. Wyjście spod „Biedronki” o godz.1530.
 8. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku. Niech to będzie również czas umocnienia naszej wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy.

 


Uroczystość Trójcy Świętej
12.06.2022r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy
 • we wtorek – bł. Michała Kozala bpa
 • w piątek – św. Alberta Chmielowskiego

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe po grzechem ciężkim. Msze św. o godz. 630, 800, 930, oraz po procesji około godz. 1145 i o 1630. Intencje przyjęte na godz.1115 i 1230 będą odprawione bezpośrednio po zakończeniu procesji. Uroczysta procesja eucharystyczna pierwszy raz w historii naszej parafii przejdzie ulicami Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów oraz Samotną i rozpocznie się po Mszy św. o godz. 930. czyli około godz.1030. Zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy, aby wspólnoty zaangażowały się do niesienia chorągwi i feletronów. Zapraszamy na procesję wszystkich parafian, również tych, którzy przyjdą na Mszę św. o innej godzinie. Prosimy, aby w miarę możliwości na czas przejścia procesji przeparkować samochody w inne miejsca. W środę o godz. 1730 Msza św. z uroczystości Bożego Ciała. W Januszowej Msza św. o godz. 1430
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a w niedzielę o 1115. Zapraszamy na procesje w Boże Ciało oraz przez oktawę grupy dziecięce i młodzieżowe, dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami, LSO oraz „Radosne Duszki”. W czasie procesji śpiewana będzie litania do Serca Pana Jezusa.
 3. W poniedziałek o godz.1900 kolejne nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Zbigniew Baran przeżywający w tym roku jubileusz 25 – lecia kapłaństwa.
 4. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o g. 1700. W ten czwartek nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek o godz.500 wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej.
 6. W środę 10. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 7. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”.
 8. W czwartek o godz.2000 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju i rodzin prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.
 9. W przyszłą niedzielę o godz.900 wyjedzie z sprzed naszego kościoła wyjedzie pielgrzymka rowerowa do Starego Sącza na Mszę św. o godz.1100 z okazji 23 rocz. pobytu Ojca św. Jana Pawła II na sądeckiej ziemi oraz z okazji diecezjalnej pielgrzymki małżeństw i rodzin.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 11. Dzisiaj kończy się czas wynikający z przykazania kościelnego na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.
 12. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 13. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszły do wieczności: Barbara Cena, Agata Habińska. Polećmy również zmarłego ks. Wacława Pateraka – wikariusza z Siedlec. „Wieczny odpoczynek…”

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
05.06.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 630,800,930 oraz 1730. W Januszowej o godz. 1015.
 • we wtorek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
 • w środę – św. Jadwigi Królowej
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do M.B. Tuchowskiej.
 • w sobotę – św. Barnaby Apostoła
 • w niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj od godz. 1500 na zakończenie akcji ewangelizacyjnej „Poruszenie w Duchu, w Prawdzie, w Sączu zapraszamy na modlitwę i koncerty w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Szczegóły w gablocie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej a w czwartek na zakończenie całodziennej adoracji.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 4. We wtorek o godz.1815 spotkanie rodziców ministrantów i „Radosnych Duszków” wyjeżdżających na wakacyjną oazę.
 5. W czwartek po Mszy św. popołudniowej spotkanie Grupy Biblijnej.
 6. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 7. W sobotę o godz.630 wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej a o godz. 830 do Gidel i Jasnej Góry.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 9. Msza św. popołudniowa w dni powszednie jest o godz. 1730, a w piątek o 1515. W piątki, oprócz I piątku, oktawy Bożego Ciała oraz miesiąca maja, października i adwentu nie ma Mszy św. o 1730.
 10. 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. i procesję ulicami naszej parafii. Procesja, po raz pierwszy, przejdzie ulicami Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów, Samotną. Zapraszamy szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów przed Panem Jezusem a chłopców do dzwonienia dzwonkami oraz dzieci I – komunijne. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Rycerzy św. Jana Pawła, Róże Różańcowe, APDC oraz Żywą Drogę Krzyżową. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 11. Parafia św. Małgorzaty zaprasza na festyn w przyszłą niedzielę.

 


 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
29.05.2022r.

Niedziela Synodalna

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w środę – św. Justyna męczennika
 • w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz.
 • w niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek na godz.1830 zapraszamy na spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca, Żywej Drogi Krzyżowej, Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Kręgów Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej.
 2. We wtorek o godz. 1130 będzie miało miejsce zakończenie VII Biegu Patrolowego: “Śladami miejsc związanych z św. Janem Pawłem II w Nowym Sączu“.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700, a w I czwartek na zakończenie całodziennej adoracji modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
 4.  We wtorek o godz. 1700 będzie comiesięczne formacyjne spotkanie Rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II.
 5.  W czwartek, tym razem o godz. 1930, wspólne uwielbienie Pana Jezusa w ramach akcji ewangelizacyjnej „Poruszenie, w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”. Szczegóły w gablocie i „Gościu Niedzielnym”. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie przygotowującym nas na Zesłanie Ducha Świętego. Po Mszy św. proszę od młodzieży zabrać zaproszenie dla siebie i dla znajomych. Niech to będzie nasze zaangażowanie w ewangelizację Nowego Sącza.
 6.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630,1515, 1730. W Januszowej o 1700. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Prosimy, aby wszystkie dzieci przystąpiły do spowiedzi w czwartek a w piątek przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 7. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. W czerwcu, a więc od środy, po Mszy św. popołudniowej, a w czwartek przed Mszą św., będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano będą śpiewane godzinki ku czci Serca Pana Jezusa.
 9. W środę rano pielgrzymi z naszej parafii z ks. Dariuszem wyjeżdżają do Medjugorie. Prosimy ich o modlitwę, my również pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 10. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na nasz kościół.
 11. 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Adam Filipowicz, Maciej Robak. Módlmy się za nich. „Dobry Jezu…”

 


 

VI Niedziela Wielkanocna
22.05.2022r.         

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych
 • w czwartek – św. Filipa Nereusza
 • w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie naszym mamom z okazji Dnia Matki, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Od dzisiaj do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w czasie których będziemy się modlić o urodzaje, o uchronienie nas od klęsk żywiołowych i za głodujących.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700
 3. W czwartek o godz. 1630, na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4. W czwartek na majówkę o godz.1700 zapraszamy wszystkie dzieci. Będziemy modlić się za nasze mamy z okazji Dnia Matki.
 5. W piątek godz.1700 obowiązkowe spotkanie kandydatów do s. bierzmowania z klas VII. Prosimy przynieść dzienniczki kandydata.
 6. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W piątek zapraszamy na spotkanie o godz. 1900 Parafialną Radę Duszpasterską.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 930 będzie Msza św. dziękczynna za dar kapłaństwa ks. proboszcza z okazji 30 rocznicy święceń i z okazji imienin.
 9. Wczoraj 11 kleryków V roku naszego seminarium przyjęło święcenia diakonatu a w sobotę 17 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 10. W przyszłą niedzielę schola „Radosne Duszki” rozprowadzać będzie ciasta z których dochód przeznaczony będzie na wakacyjną oazę.
 11. Dziś sądeckie parafie rozpoczynają wydarzenie o nazwie “Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”. Na placach i ulicach miasta można będzie spotkać osoby dzielące się swoją wiarą i zapraszające na modlitewne spotkania. Odbywać się one będą od 27 maja do 4 czerwca w wybranych parafiach. Rozpoczęcie o godz. 1930. Szczegółowe informacje są na plakacie.
 12. Zapraszamy do udziału w zaplanowanych pielgrzymkach: 11 czerwca do Kalwarii Zebrzydowskiej, również 11 czerwca do Gidel i Jasnej Góry i 14 czerwca z Klubem Seniora do Kalwarii Pacławskiej i Strachocinia. Szczegóły w kancelarii oraz na stronie internetowej parafii.

 

 

 

V Niedziela Wielkanocna
15.05.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek –  św. Andrzeja Bobolę – imieniny ks. bpa Andrzeja Jeża.
 • w środę – św. Stanisława Papczyńskiego – 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek, 16 maja, o godz. 2000 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji pokoju na świecie oraz rodzin.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”, które w sobotę pielgrzymować będą na Jasna Górę.
 5.  W sobotę o godz. 800 z parkingu parafialnego schola „Radosne Duszki” wyjedzie na wycieczkę do Szczawnicy z wędrówką po Beskidzie Sądeckim a o godz.830 ministranci i lektorzy wyjadą na turniej piłkarski do Królowej Górnej.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 7. W sobotę 11 czerwca wraz z Apostolatem Pomocy Duszom Czyśćcowym organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium w Gidlach oraz na Jasną Górę połączoną z nocnym czuwaniem przed Obrazem Czarnej Madonny. Wyjazd o godz. 830, powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 50 zł.
 8. We wtorek 14 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, oraz do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachociniu. Zapisy w kancelarii. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 500.
 9. W Kalwarii Zebrzydowskiej 11 czerwca odbędzie się XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Organizujemy wyjazd na to spotkanie osób należących do tego Apostolatu. Wyjazd o godz. 630. Zapisy w kancelarii. Koszt 30 zł.
 10. Od przyszłej niedzieli, 22 maja, sądeckie parafie rozpoczną wydarzenie o nazwie “Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu“. W ramach tej inicjatywy będzie prowadzona ewangelizacja uliczna w zespołach ewangelizacyjnych oraz dzielenie się wiarą w parafiach i środowisku. Ewangelizatorzy będą mieć identyfikatory, nie będą zbierać żadnych pieniędzy, a jedynie rozmawiać nt. wiary i zapraszać na modlitewne spotkania organizowane od 27 maja w wybranych parafiach, a 5 czerwca w sądeckim amfiteatrze.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Maria Niedzielska i Czesława Pisar. Dobry Jezu… .

 

 


IV Niedziela Wielkanocna

08.05.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – św. Stanisława, bpa i męcz. patrona Polski i diecezji
 • w sobotę – św. Macieja apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Kapłańska, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe we wtorek o 1630, w pozostałe dni powszednie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600. W Januszowej Msza św. z majówką w piątek o godz. 1700.
 3.  W poniedziałek o godz. 1630 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek o godz.1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 7. Wyjazd Klubu Seniora na pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Sądeckiej w czwartek o godz. 830 z parkingu parafialnego. Są jeszcze wolne miejsca.
 8.  W piątek pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.1900. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych, aby modlić się o pokój na świecie. Zapraszamy z lampionami.
 9. W sobotę o godz. 1030 rozpocznie się w naszym kościele diecezjalny dzień skupienia dla Rycerzy św. Jana Pawła II z Komandorii Tarnowskiej
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 11. Od 22 maja planujemy uliczną ewangelizację naszego miasta jako przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj o godz. 1800 zapraszamy na spotkanie do Domu bł. Karoliny, ul. Św. Kunegundy 12A osoby pragnące włączyć się w to wielkie dzieło ewangelizacji Nowego Sącza. Szczegóły u kapłanów.

 

 


 

III Niedziela Wielkanocna

01.05.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Atanazego bpa
 • we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w  niedzielę
 • w środę św. Floriana
 • w piątek – św. Filipa i Jakuba Apostołów

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego w naszych rodzinach. Zapraszamy na spotkania grupy Grupy Biblijnej w drugą środę każdego miesiąca.
 2. We wtorek, 3 maja, sześćdziesięcioro dwoje dzieci na Mszy św. o godz. 1230 przystąpi do I Komunii św. Modlitwą otoczmy dzieci i ich rodziny. Spowiedź św. dla dzieci oraz ich rodzin będzie w poniedziałek o godz. 900. Po I Komunii św. dzieci wraz rodzicami gromadzić się będą na majówce i Mszy św. w ramach Białego Tygodnia. W sobotę pojadą na pielgrzymkę do Wadowic. Dzisiaj I Komunia św. w Januszowej.
 3. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie w Bazylice św. Małgorzaty we wtorek o godz.1030. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. W ten wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1600. W czwartek całodzienna adoracja Pana Jezusa zakończona modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wspólne uwielbienie Pana Jezusa.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630,1515. oraz o 1730. W Januszowej o 1700. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy, aby dzieci przystąpiły do spowiedzi w czwartek. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 6. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W niedzielę, 8 maja na Mszy św. o godz. 1115 będzie I rocznica Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Dzieci zapraszamy w uroczystych strojach. Prosimy również przynieść obrazki z      I piątków miesiąca i wcześniej przystąpić do spowiedzi św.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć chłopców ze wspólnoty Cenacolo.
 9. Nabożeństwo majowe pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarze w naszym kościele.

 W tym tygodniu z naszej parafii stanęły na Bożym Sądzie śp. Maria Gumińska, Anna Pyka. „Dobry Jezu…”.

 

 


II Niedziela Wielkanocna
24.04.2022r.

Niedziela Synodalna

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Marka Ewangelistę
 • we wtorek – św. Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski
 • w piątek – św. Katarzynę ze Sieny , patronkę Europy

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to diecezjalny Dzień „Caritas”. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki dla podopiecznych Caritas.
 2. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 1500 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwać będzie do Mszy św. popołudniowej. Wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik dzisiaj o g.1245 sprzed piekarni „Harnaś”.
 3. W środę, 27 kwietnia, będziemy wspominać 8 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła Wielkiego. W związku z tym zapraszamy na Msze św. o godz. 1900 po której będzie nabożeństwo wielkanocne: „Via Lucis” czyli „Droga Światła” z procesją. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1730. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawionie o godz.1900.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa, która zakończy się nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 5. W sobotę o godz. 1700 rozpoczniemy nabożeństwa majowe na które serdecznie zapraszamy. W dni powszednie nabożeństwo to będzie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600. We wtorki będzie pół godziny przed nowenną do św. Jana Pawła II czyli o godz. 1630.
 6. W sobotę o godz.1830 Msza św. w kaplicy przy ul. Leśnej na rozpoczęcie nabożeństw majowych.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedziele po Mszy św. o g. 800.
 8. Spotkania dzieci klas III przed I spowiedzią i Komunią św. będą w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz.1800.
 9. W przyszłą niedzielę składka na kościół. Dziękujemy za ofiary.

 

 

 


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

18.04.2022 r.

 

 1. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia, wszystkim sprzątającym kościół i przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rycerzom św. Jana Pawła II, chórowi parafialnemu, scholi „Radosne Duszki”, młodzieży starszej i młodszej, panom śpiewającym Mękę Pańską, niosącym baldachim na rezurekcji oraz panu organiście i kościelnym.
 2.  Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Łagiewnik w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 1245. Zapisy w kancelarii. Są jeszcze wolne miejsca.
 3. Do nabycia jest prasa katolicka. Nowy numer ”Naszych Spotkań”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz „ Mały Gość Niedzielny”.
 4. W ostatnim tygodniu na Bożym Sądzie stanęła śp. Daniela Taras. „ Dobry Jezu…”.

 


 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.2022r.

 

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy drogim Parafianom, miłym Gościom oraz wiernym Przyjaciołom naszej parafii najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nasze serca radością i pokojem, abyśmy każdego dnia porzucając grzech wzrastali w miłości do Boga i ludzi. Byśmy już więcej nie czuli się smutni i samotni, ponieważ „Jezus żyje! Życzenia składamy również wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia.
 2. Jutro w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w niedzielę. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 4. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet.
 5.  Przygotowując się do Święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę codziennie 15 minut przed wieczornym nabożeństwem.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 


 

NIEDZIELA PALMOWA

10.04.2022r.

 

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, święty czas uobecniający najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

 


Program Triduum Sacrum będzie następujący:

 

Wielki Czwartek dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu  i kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. ani adoracji w ciągu dnia. O godz. 630 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej. Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 1800. Po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2300. O godz. 2100 wspólna adoracja z medytacja Słowa Bożego. Spowiedź św. od godz.1700 do 1745 oraz od godz. 2000 do 2300.

W Januszowej  Msza św.  o godz. 1700.

 

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa     w Ciemnicy.

 • godz. 630 –  Godzinki o Męce Pańskiej.
 • godz. 930 –  Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 • godz. 1100 – Droga Krzyżowa dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.
 • godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 • godz. 1530 – Droga Krzyżowa
 • godz. 1800Obchód Męki Pańskiej. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, a następnie gorzkie żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2400. Spowiedź św. od godz.2000 do 2400.
 •   o godz. 2100 – adoracja prowadzona przez młodzież. O godz.2230 adoracja prowadzona przez Rycerzy św. Jana Pawła II zakończona modlitwa różańcową.

W Januszowej rozpoczęcie uroczystości o godz. 1700.

 

Przypominamy o obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ścisłego w Wielki Piątek.

Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Zachęcamy także, aby zgodnie z piękną tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

 

Wielka Sobota – dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie.

 • godz. 630 –  Godzinki.
 • godz. 1100 – Adoracja dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.
 • godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, II dzień nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 • godz. 1310 – 1500 – przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła.
 • godz. 1800 – Celebracja uroczystej Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo przynosimy świece. Prosimy dobrze je zabezpieczyć, aby nie skapać woskiem posadzki, ławek i siebie nawzajem. Procesja rezurekcyjna będzie              w niedzielę o godz. 600.

W Januszowej rozpoczęcie nabożeństwa o godz.1800.

 

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  od godz. 800 do 1300; /co pół godziny/. W Januszowej o godz.1000.

W czasie Triduum komunia św. będzie udzielana tylko w czasie nabożeństw. W Wielkanoc oraz w II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.


 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700.
 3.  W środę o godz. 1830 spotkanie Grupy Biblijnej.
 4.  Prosimy parafian, o przybranie krzyży przydrożnych z racji zbliżającego się Wielkiego Piątku.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary na nasz kościół.
 6.  Spowiedź św. w bazylice św. Małgorzaty będzie w poniedziałek i wtorek a w środę w kościele św. Kazimierza. W tych kościołach spowiadać będą kapłani z naszej parafii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań”.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej stanął na Bożym Sądzie śp. Bolesław Czubek. „Dobry Jezu…”.

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.04.2022r.

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej oraz na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, która zakończy się modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W ten czwartek nie będzie wspólnego uwielbienia Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Będzie natomiast w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek.
 2. We wtorek o godz.1700 nowenna do św. Jana Pawła II oraz formacyjne spotkanie dla Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy na to spotkanie również kandydatów. Wraz z Rycerzami planujemy zorganizować Straż przy Grobie Pańskim.
 3.  W piątek 8 kwietnia o godz. 1515 rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapraszamy bardziej wytrwałych do podjęcia tego trudu w różnych intencjach.
 4. Parafialna spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w sobotę 9 kwietnia od godz. 830 do 1000 oraz od 1030 do 1200 i popołudniu od 1530 do 1730.
 5. Do piątku, 8 kwietnia, można składać produkty żywnościowe na paczki dla ubogich, które zostaną rozdysponowane przez Caritas w sobotę o godz.1100. Zapraszamy po odbiór samych zainteresowanych oraz chętną młodzież klas VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Prosimy o przygotowanie palm do poświęcenia i konkursu z nagrodami, który będzie po Mszy św. o godz. 1115. Uroczyste poświęcenie palm z procesją będzie o godz. 1100. Zapraszamy 15 minut wcześniej.
 7.  W niedzielę Miłosierdzia Bożego, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na godz.1500. Wyjazd o godz.1245 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii. Koszt 30 zł.
 8.  Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarze w naszym kościele.
 9.  Za tydzień składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Sadzie Bożym: śp. Andrzej Rosiek, Tadeusz Gadzina, Jan Barnowski „ Dobry Jezu…”

 

 


 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU-

„Laetare”
27.03.2022r.

48 Niedziela Synodalna

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną o godz. 1700 comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła.
 3.  Dodatkowe spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które w naszym kościele przystąpią do I Komunii św. w najbliższy wtorek o godz. 1815.
 4.  W czwartek o godz.1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o godz. 1700 wcześniej spowiedź św. Z okazji I piątku do chorych kapłani udadzą się jak w każdym miesiącu. Będzie do spowiedź i komunia św. z okazji świąt wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie chorych nieobjętych comiesięczną posługą sakramentalną.
 6. W I sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 7. W przyszłą niedzielę składka na wystrój kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800.
 8. W sobotę, 2 kwietnia w 17 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, o godz.1400 rozpoczęcie III parafialnej drogi krzyżowej z kaplicy przy ul. Leśnej do kaplicy w Januszowej. Prosimy panów o rozstawienie 14 krzyży na trasie drogi krzyżowej. Wszyscy czujmy się zaproszeni na to nabożeństwo.
 9. W piątek 8 kwietnia o godz. 1515 rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa liczyć będzie ponad 30 km. tj. około 10 godzin marszu. Pójdziemy przez Marcinkowice w stronę Białowodzkiej Góry, a następnie przez Paścią Górę wrócimy do naszego kościoła. Zapraszamy bardziej wytrwałych do podjęcia tego trudu w różnych intencjach, a szczególnie w intencji pokoju.
 10. Parafialna spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w sobotę 9 kwietnia.
 11.  W niedzielę, 3 kwietnia, wolontariusze po Mszach świętych będą zbierać ofiary na Sądeckie Hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Niedzielę” w której jest piękny artykuł o naszej parafii.
 13. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu zaprasza wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II na czuwanie modlitewne przy Ołtarzu Papieskim, które odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, z racji 17. rocznicy śmierci naszego Wielkiego Papieża. Czuwanie rozpocznie się o godz. 2000 nabożeństwem Drogi krzyżowej, a zakończy o godz. 2137 adoracją Najświętszego Sakramentu i wspólnym śpiewem „Barki”.
 14. W Niedzielę Palmową organizujemy konkurs palm z cennymi nagrodami. Zachęcamy, aby palmy wykonały rodziny oraz grupy parafialne.
 15. Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.
 16. Przy figurze św. Antoniego wystawiony jest kosz na żywność z której Caritas zrobi paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.
 17. W tym tygodniu z naszej parafii stanęła na Bożym Sądzie śp. Stefaniak Karolina. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 


 

 

III NIEDZIELA W.POSTU
20.03.2022r.

 

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.
 2.  W poniedziałek o godz. 1815 spotkanie Klubu Seniora.
 3. We wtorek o godz. 1600 bp Stanisław Salaterski udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Zabełcza. Spowiedź św. dla młodzieży, ich rodziców oraz świadków będzie w poniedziałek od godz. 1630 do 1800. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków jest konieczna.
 4.  We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II, która w tym tygodniu ze względu na s. bierzmowania będzie o godz. 1730.
 5. W czwartek zapraszamy na indywidualną modlitwę w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6.  W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 630, 1515 i dodatkowo o 1730. Jest to również Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 1730 przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku z gazetami są deklaracje do wypełnienia, które należy przynieść w piątek na Mszę św. o godz. 1730. Drogę Krzyżową o godz.1830 w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych poprowadzi Krąg Rodzin z naszej parafii.
 7. Po dwuletniej przerwie, w sobotę 2 kwietnia o godz.1400, w 17 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy na parafialną, plenerową drogę krzyżową. Rozpoczęcie przed kaplicą przy ulicy Leśnej. Zakończenie w kaplicy w Januszowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych. Będziemy błagać Boga o nawrócenie grzeszników i o pokój w Ukrainie.
 8. W przyszłą niedziele, 27 marca, Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na drogę krzyżową na ulicy Chruślickiej. Rozpoczęcie o godz.1640.
 9.  Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.
 10. Od poniedziałku, przez dwa tygodnie, będzie wystawiony kosz na żywność z której Caritas zrobi paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarze w  kościele oraz na Caritas. Na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie zebraliśmy 42 750 zł. Caritas parafialny opłaca posiłki dla trojga ukraińskich dzieci w przedszkolu katolickim przy ul. Nadbrzeżnej.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym Sądzie śp. Bronisław Zwolenik, Zdzisław Kotlarz. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 


II NIEDZIELA W.POSTU

13.03.2022r.

W sobotę uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 630. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo gorzkich żali oraz w piątek na drogę krzyżową.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.
 4.  Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej zaprasza w środę kobiety do naszego kościoła na Mszę św. o godz.1730. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Cebula z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Tarnowskiej.
 5. W środę, 16 marca, o godz. 2000 comiesięczna modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim, prowadzona przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Zapraszamy mężczyzn i kobiety.
 6.  Obowiązkowe spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII będą:
 • w piątek o godz. 1830
 • w sobotę o godz.1500
 • w niedzielę o godz.930
 • w poniedziałek o godz. 1600

Na te spotkania zapraszamy przynajmniej jednego rodzica a w niedzielę również świadków. Spowiedź św. dla młodzieży, ich rodziców oraz świadków będzie w poniedziałek od godz. 1630 do 1800 oraz pół godziny przed każdym spotkaniem. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków jest konieczna. Sakramentu bierzmowania udzieli bp Stanisław Salaterski we wtorek 22 marca o godz. 1600.

 

 1. W piątek na godz. 1830 zapraszamy również klasy VII w ramach przygotowania do s. bierzmowania na drogę krzyżową prowadzona przez KSM.
 2. W piątek o godz.1700 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci otrzymają modlitewniki.
 3.  Caritas Polska przygotowuje 200 tyś. paczek na Ukrainę. Gdyby ktoś był chętny przygotować taką paczkę proszę zgłosić się dzisiaj do zakrystii lub kancelarii po listę konkretnych produktów, które ma zawierać ta paczka. W poniedziałek i wtorek od godz. 1000 do 1100 oraz 1800 do 1900 oraz w sobotę o godz. 900 będą w sali domu parafialnego przyjmowane te produkty. Można w kilka osób zakupić jedną paczkę. Koszt paczki wynosi ponad 300 zł. Nasza parafia ma przygotować 15 paczek. Paczkę mogą również przygotować wspólnie poszczególne grupy parafialne.
 4. Sądeckie Wodociągi w ramach pomocy Ukrainie zaproponowały pomoc w zapłacie rachunków za wodę i ścieki do trzech miesięcy, osobom które przyjęły uchodźców. Caritas przy par. św. Małgorzaty jest koordynatorem tej akcji stąd też prosimy o zgłaszanie tych osób do par. św. Małgorzaty.
 5. Katolickie Przedszkole przy ul. Nadbrzeżnej 12 otwiera grupę dla dzieci (w wieku: od 3 do 6 roku życia) z Ukrainy przebywających obecnie na terenie naszej parafii. Grupą będzie zajmować się nauczycielka i psycholog pochodzenia ukraińskiego z odpowiednim wykształceniem, co ułatwi dzieciom adaptację w przedszkolu i w naszym kraju. Przedszkole dla tych dzieci jest za darmo. W poniedziałek o godz. 1600 w budynku przedszkola odbędzie się spotkanie organizacyjne dla ukraińskich rodziców i ich dzieci.
 6. Dzisiaj do puszki, które są przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na Fundusz pomocy misjom Ad Gentes.
 7. Dzisiaj OO. Jezuici zapraszają na godz. 1900 do parku pod zamkiem na modlitwę różańcową o pokój na świecie a w kościele Matki Bożej Niepokalanej w każdy piątek Wielkiego Postu jest nocne czuwanie w intencji Ojczyzny i pokoju. Szczegóły w gablocie.
 8. Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła.
 9. Na stoliku z gazetami prasa katolicka. Jest dodatkowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł. poświęcony w całości św. ojcu Pio.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Fudalej. „ Dobry Jezu…

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.03.2022r.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1630. W dni powszednie o godz. 600 a w niedzielę o 720 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy grupom modlitewnym naszej parafii za prowadzenie nabożeństwa 40-godzinnego.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy osoby pragnące rozważać Słowo Boże.
 4. W czwartek po Mszy św. porannej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.
 5. W czwartek na Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne parafialnego zespołu Caritas.
 6. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz.930 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa na lektorów trzynastu chłopców z naszej parafii, którzy będą czytać Słowo Boże w czasie Mszy św. Gratulujemy im tego wielkiego zaszczytu.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na wystrój naszego kościoła i ogrzewanie.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej stanęły na Sądzie Bożym   śp. Jolanta Jurkowska, Helena Fyda. „Dobry Jezu…”.