XXVI Niedziela Zwykła
27.09.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Wacława – męczennika
 • we wtorek –  Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
 • w środę – św. Hieronima
 • w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus
 • w piątek  – św. Aniołów Stróżów

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek o godz. 1500 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W naszym rejonie będziemy się modlić przy skrzyżowaniu ulic: Sucharskiego i Batalionów Chłopskich. Zapraszamy.
 2.  W poniedziałek o godz.1730 spotkanie w kościele dla dzieci klas III z naszej parafii przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.
 3. W czwartek rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie o godz. 1700 a w niedziele o godz. 1600. Dzieci otrzymają specjalne plansze i naklejki na każdy dzień. We wtorek nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nowenną do św. Jana Pawła II. Po różańcu codziennie Msza św. W Januszowej Msza św. z różańcem w czwartek i piątek o godz. 1630.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630. Prosimy ze względu na mniejszą ilość kapłanów, aby do spowiedzi przystępować już od poniedziałku pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń. Po Mszy św. wieczornej w I piątek będzie godzinne wspólne uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5.  W czwartek o godz. 1700 na zakończenie całodziennej adoracji, modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a w sobotę – Msza św. o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. W czwartek o godz.1700 rozpocznie się obowiązkowe spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży klas 8.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka na wystrój naszego kościoła, szczególnie na nowe konfesjonały i ołtarze. Dziękujemy za ofiary.
 8. Dzisiaj Rycerze św. Jana Pawła II zbierają podpisy poparcia ustawy zakazującej parad równości w czasie których dochodzi do profanacji Najświętszego Sakramentu, Mszy św. i wizerunków Matki Bożej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników i działkowiczów.


XXV Niedziela Zwykła
20.09.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Mateusza apostoła
 • w środę – św. ojca Pio – zakonnika
 • w piątek – św. Wincentego a Paulo – kapłana

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 2.  Diecezjalny dzień skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę od godz. 1000 do 1300. Zapraszamy członków Apostolatu oraz wszystkich, którzy pragną modlić się za dusze czyśćcowe. O godz. 1100 będzie Msza św. celebrowana przez ks. bpa Stanisława Salaterskiego w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 3. 4. Dzisiaj do puszek, które są przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 4.  W przyszłą niedzielę osoby świeckie będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, podczas których dochodzi do profanacji wizerunków Maryi oraz Najświętszego Sakramentu. Przy podpisie potrzebny będzie dowód osobisty.
 5. Ks. Marcin zaprasza na zbiórkę chłopców od klasy III pragnących zostać ministrantami w sobotę na godz.  1000. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do tej zaszczytnej służby przy ołtarzu Pana Jezusa.
 6.  10 października organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie dróżki oraz Msza św. Zapisy w kancelarii.
 7.  Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła.
 8. W zakrystii można nabyć kalendarze działkowiczów w formie książkowej oraz kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy też do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Lulek. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 


XXIV Niedziela Zwykła
13.09.2020 r.

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

 • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży. Po Mszy św. porannej nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzone przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 • we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 • w środę – św. Korneliusza i Cypriana – męczenników
 • w piątek – św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży oraz o nauczycielach i katechetach podejmujących trud wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.
 2. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na modlitwę w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 4. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie w piątek o godz. 1830. Tematem spotkania będzie: Parafia środowiskiem budzenia i dojrzewania powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. 28 września o godz. 1730 będzie spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujących się w tym roku do I spowiedzi i Komunii św. I Komunia św. będzie 3 maja o godz. 1230.
 6.  Próba chóru parafialnego we wtorek o godz.1845, spotkanie lektorów w środę po Mszy św. wieczornej a KSM-u w piątek o godz.1915.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 8. W związku z prośbą papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek, które są przy wyjściu z kościoła.
 9. W sobotę o godz. 830 z bazyliki św. Małgorzaty wyruszy piesza pielgrzymka do Limanowej. Ze względu na ograniczenia tylko osoby zapisane będą mogły pielgrzymować w grupie. Grupa może liczyć 150 osób.
 10. Sądeckie Towarzystwo Tenisowe ul. Nadbrzeżna 62 zaprasza dzieci 19 września na bezpłatne zajęcia tenisowe. Dzieci, które wykażą się talentem zostaną objęte rocznym bezpłatnym szkoleniem. Szczegóły w gablocie.
 11.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Julian Kościółek, Franciszek Majewski. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.