XII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.06.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – bł. Michała Kozala, bp. i męcz.
 • we wtorek – 9. rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez bpa A. Jeża
 • w czwartek – św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w procesji w Oktawie Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, LSO, panom noszącym baldachim oraz paniom i panom sprzątającym i porządkującym plac wokół kościoła. Dziękujemy również Rycerzom św. Jana Pawła II, Różom Różańcowym, Żywej Drodze Krzyżowej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom Czyśćcowym za przygotowanie ołtarzy i zakup kwiatów a panom Jasińskim za przywiezienie brzózek.

Obowiązkowe spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania będą:

 • w czwartek o godz. 1730
 • w piątek o godz. 1500
 • w sobotę o godz.1830
 • w niedzielę o godz.1630

Na te spotkania zapraszamy przynajmniej jednego rodzica a w niedzielę również świadków. Nieusprawiedliwiona nieobecność na spotkaniu będzie znakiem rezygnacji z przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku. Spowiedź św. dla młodzieży, ich rodziców oraz świadków będzie pół godziny przed każdym spotkaniem. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków jest konieczna. Sakramentu bierzmowania udzieli bp Artur Ważny w poniedziałek 21 czerwca o godz. 1500.

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a następnie Msza św. za konających i dusze w czyśćcu cierpiące z intencji APDC.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę, 16 czerwca w 22 rocznicę pobytu papieża w Starym Sączu, zapraszamy o godz. 2000 na męski różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji rodzin.
 4. W czwartek o godz.1730 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. W piątki Msza św. popołudniowa będzie tylko o godz.1515. Nie będzie Mszy św. o godz. 1730 aż do października, z wyjątkiem I piątku miesiąca.
 6. Dzisiaj o godz. 1900 nabożeństwo fatimskie, w czasie którego będzie śpiewał chór parafialny a celebransem będzie misjonarz z Afryki ks. Piotr Boraca.
 7. 20 czerwca, w niedzielę, o godz.1115 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. Gratulujemy chłopcom i dziękujemy rodzicom za świadectwo ich wiary.
 8. W przyszłą niedzielę na Diecezjalne Święto Rodziny przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu organizowana jest pielgrzymka rowerowa. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz.750. Zapraszamy na tę pielgrzymkę indywidualne osoby jak i całe rodziny.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jacek Pietruszka, Kazimierz Popiela, Salomea Wysowska, Grzegorz Zygmunt, „ Dobry Jezu”…

 


 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

6.06.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – prez. i męczennika
 • we wtorek – św. Jadwigę
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to z woli św. Jana Pawła II – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego
 •  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. Zapraszamy LSO, dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 1730. W Januszowej o 1630.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.1900.
 5.  21 czerwca o godz.1500 bp Artur Ważny udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę oraz będą na stronie parafialnej.
 6. We wtorek o godz.1830 spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na oazę parafialną.
 7. W przyszłą niedzielę OO. Jezuici zapraszają na Mszę św. o godz. 1600 z procesją na Rynek.
 8. W niedzielę, 13 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii Siostry Dominikanki.  Siostry, będą przeprowadzały po Mszach św. zbiórkę do puszek na konieczny remont starej części klasztoru.
 9. Bóg zapłać za ofiary na wystrój kościoła.
 10.  Na stoliku z prasą katolicką jest kolejny numer „Naszych Spotkań”.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Izabela Bochenek. „ Dobry Jezu…”.