II Niedziela Zwykła
16.01.2022r.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek – św. Antoniego, opata

  w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

  w piątek – św. Agnieszki dziew. i męcz.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie wszystkim dziadkom i babciom z okazji ich święta, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. poniedziałek na godz.1730 na Mszę św. z okazji kolędy zapraszamy parafian z ul. Hubala numery nieparzyste. Prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia.
 2. W poniedziałek o godz. 1830 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.
 3. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5.  Msze św. w piątki będą o godz. 630 i 1515. Dodatkowo o godz.1730 Msza św. jest w I piątek miesiąca oraz w maju, październiku , listopadzie i grudniu.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” oraz „ Niedziela” w nowej cenie 8 zł oraz „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” również w nowej cenie 6 zł.
 8. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Edward Kurzeja, Aleksander Ptaczek . „Dobry Jezu…” .

 

 


 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
09.01.2022r.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna się tzw. okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem.
 2.  W poniedziałek o godz. 630 Msza św. i różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 3.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Po przerwie reaktywujemy Grupę Biblijną w naszej parafii. W środę na godz. 1830 ks. Dariusz zaprasza do Sali w Domu Parafialnym osoby pragnące czytać i poznawać Pismo św. oraz Słowem Bożym się modlić.
 5. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 6. W niedzielę 16 stycznia zapraszamy do kościoła na godz. 2000 na comiesięczny męski różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji rodzin i małżeństw oraz naszej Ojczyzny.
 7. W tym tygodniu na Msze św. z okazji kolędy zapraszamy parafian z następujących rejonów:
 • ul. Batalionów Chłopskich od numerów 2 do 15 – poniedziałek – godz.1730
 • ul. Batalionów Chłopskich od numerów 16 do 43 – środa –  godz.1730
 • ul. Partyzantów  – czwartek –  godz.1730
 • ul. Hubala numery parzyste – piątek – godz.1730
 1. Prosimy przynieść ze sobą wodę do poświęcenia.
 2.  Prosimy o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła.
 3. Przy szopce jest poświęcona kreda w uroczystość Trzech Króli, którą należy oznaczyć drzwi mieszkań katolików pisząc CMB lub KMB 2022.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 5. 12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Jan Saks, Stanisław Gliński, Jan Motyka. „ Dobry Jezu…”

 

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
1.01.2022r.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać:

 • w czwartek –  uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe pod grzechem ciężkim. Msze św. jak w niedzielę w czasie których poświęcimy złoto, kadzidło oraz kredę. W środę o godz. 1730 Msza św. z uroczystości.
 • w przyszłą niedzielę  – święto Chrztu Pańskiego – na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1.  Na Mszę św. z okazji kolędy prosimy przynieść wodę, która zostanie poświęcona, a którą należy pokropić mieszkanie. Po Mszy św. będzie można zabrać modlitewnik specjalnie przygotowany na tę okazję z którego należy odmówić modlitwy w domu. W tym tygodniu zapraszamy:
  • w poniedziałek na godz.1730 parafian z ul. Sucharskiego numery parzyste
  • w środę na godz. 1730 – parafian z ul. Sucharskiego numery nieparzyste
 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 oraz comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II. Zapraszamy również kandydatów na Rycerzy.
 2. W czwartek po każdej Mszy św. będzie można do skarbony złożyć ofiarę na misje z racji tzw. kolędy misyjnej. Dzieci z grupy misyjnej przedstawią scenkę misyjną na Mszy św. o godz. 930,1115 i 1230. Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie oraz paniom Agnieszce i Bożenie za przygotowanie dzieci.
 3. W czwartek, w uroczystość Objawienia Pańskiego, przed Mszą św. ministranci i lektorzy rozprowadzać będą do poświęcenia kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji będą dla nich jako ofiara kolędowa i wyraz wdzięczności za ich posługę w kościele.
 4. W czwartek nie będzie ani indywidualnej ani wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków konieczna jest komunia św. w I piątek. A zatem po spowiedzi św. z okazji świąt Bożego Narodzenia można przystąpić do komunii św., pod warunkiem, że jest się w stanie łaski uświęcającej a więc bez grzechu ciężkiego. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 7. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Maria Kolowca, Józef Leśniak, Maria Półtorak. Módlmy się: „Dobry Jezu…”

 


 

Święto Świętej Rodziny
26.12.2021r.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
 • we wtorek – świętych Młodzianków Męczenników
 • w sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Jest to święto obowiązkowe pod grzechem ciężkim. Jest to też I sobota miesiąca. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek na Mszy św. błogosławieństwo wina z racji wspomnienia św. Jana Apostoła.
 2. We wtorek na godz. 1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II.
 3.  W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa. O godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4.  W piątek – na zakończenie „Starego Roku” – będą celebrowane Msze św. dziękczynne z kazaniem o godz. 630, 930, 1515 z nieszporami oraz 1730 jako Msza św. z uroczystości Matki Bożej Rodzicielki. W Januszowej o godz. 1630.
 5. Dyspensa ks. biskupa: W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
 6. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
 7. Na Msze św. z okazji kolędy w tym tygodniu zapraszamy:
 8. – we wtorek na godz.1730 parafian z Januszowej do kaplicy bł. Karoliny.
 9. – w środę na godz. 1730 – parafian z Naściszowej oraz ul. Grabowej            i ul. Librantowskiej
 10. – w czwartek na godz. 1730 – parafian z ul. Barskiej od numerów 8 i 63 do granicy miasta.
 11. Gdyby ktoś nie mógł przyjść w wyznaczonym terminie, zapraszamy na Msze św. na mieszkańców innej ulicy.
 12. Po Mszy św. ksiądz przed głównym wejściem będzie rozdawał informator parafialny z zaproszeniem na Msze św. „kolędowe”, jeżeli ktoś wczoraj nie zabrał. Można takie zaproszenie przekazać w imieniu duszpasterzy dla sąsiada czy osoby znajomej.
 13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o g. 800.
 14. Składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

IV NIEDZIELA ADWENTU
19.12.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Łucji dziew. i męcz.
 • we wtorek – św. Jana od Krzyża – kapłana

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek od godz.1000 do 1200 i od 1600 do 1900 będzie parafialna spowiedź św. z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Spowiadamy też codziennie pół godziny przed Mszą św.
 2. Roraty do czwartku o godz. 1730 a w piątek o godz. 630. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i 1730. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II i spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła.
 3. We wtorek na godz. 800 zapraszamy chętnych panów i panie do ustawienia szopki oraz ustrojenia choinek w kościele.
 4.  W czasie wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie w rodzinie, czytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewaniu kolęd oraz składaniu sobie życzeń. Pamiętajmy też o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych z racji wigilii i z racji piątku.
 5. Pasterka będzie o godz. 2400 a w Januszowej o godz. 2300. O godz.2315 młodzież poprowadzi czuwanie modlitewne. Składka na pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 6.  Msze św. w Boże Narodzenie jak również w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do religijnego i godnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.
 7. W związku z obecną sytuacją księża nie będą w tym roku odwiedzać parafian z wizytą duszpasterską. Jednak tak jak w ubiegłym roku zapraszamy na Msze św. „kolędowe” z błogosławieństwem każdej rodziny i osoby samotnej Najświętszym Sakramentem. Kapłani w Boże Narodzenie i w II dzień świąt przed kościołem po Mszach św. będą rozdawać specjalne zaproszenia dla każdej rodziny i osoby samotnej. Parafianie, którzy zamieszkali w ostatnich dwóch latach na terenie naszej parafii prosimy o zgłoszenie się kancelarii, aby założyć kartotekę.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 9.  W imieniu Domu Samotnej Matki w Tarnowie prowadzonego przez naszą diecezję dziękujemy za paczki dla maluszka a w imieniu Caritasu parafialnego Bóg zapałać za produkty żywnościowe z których wolontariusze Caritasu i młodzież przygotowali i dostarczyli w sobotę 36 paczek dla osób i rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii.
 10.  W zakrystii i na zewnątrz kościoła można nabyć kalendarz katechizmowy w formie książkowej przygotowany przez pracowników RDN Nowy Sącz.
 11. Przed kościołem są świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Młodzież rozprowadza pierniki przez siebie upieczone a ”Radosne Duszki” stroiki świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na rekolekcje KSM-u i oazę wakacyjną dzieci.
 12. W poniedziałek nię będzie spotkania Klubu Seniora.
 13.  W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Józef Potok, Józef Drożdż, Bronisława Biel, Stanisława Mółka, Krzysztof Typa, Barbara Franczyk, Maria Wiatr. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 


 

III NIEDZIELA ADWENTU
12.12.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Łucji dziew. i męcz.
 • we wtorek – św. Jana od Krzyża – kapłana

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Umacniajmy wiarę w naszych rodzinach oraz kształtujmy chrześcijańskie postawy miłości i miłosierdzia.
 2. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 1730 a w sobotę na godz.630. W czwartek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 3. W poniedziałek przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie oraz o ofiarach stanu wojennego.
 4. W czwartek o godz. 2000 zapraszamy na męski różaniec w intencji Ojczyzny i naszych rodzin prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.
 5.  Spowiedź parafialna przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek 20 grudnia od godz.1000 do 1200 i od 1600 do 1900.
 6.  Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz.1500, w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza św. i możliwość rozmowy o nurtujących problemach.
 7. Pod figurą św. Antoniego do czwartku można złożyć produkty żywnościowe na świąteczne paczki. Zapraszamy młodzież /szczególnie klas VIII/ na godz.1200 w sobotę, aby roznieść paczki do podopiecznych Caritasu. Osoby, które same mogą przyjść po paczki, prosimy o zgłoszenie się w sobotę na godz.1130. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
 8. Caritas rozprowadza przed kościołem opłatki i świece na stół wigilijny.
 9. W przyszłą niedziele młodzież z KSM-u z naszej parafii po Mszach św. rozprowadzać będzie pierniki przez siebie upieczone. Ofiary składane przy tej okazji będą na młodzieżowe rekolekcje w czasie zimowych ferii.
 10. W tym tygodniu zostały w kościele umieszczone 3 nowe konfesjonały. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Bronisław Olesiak. „Dobry Jezu… .”

 


II NIEDZIELA ADWENTU
05.12.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – św. Ambrożego
 • w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o  godz. 630, 800,930 i 1730. W Januszowej o godz. 1630.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz.630.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę o godz.1730 comiesięczne spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św. Dzieci otrzymają cudowny medalik z Matką Bożą.
 4. W czwartek o godz. 1730 spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
 5.  W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 6. Msza św. z czuwaniem dla młodzieży z okręgu nowosądeckiego będzie w przyszłą niedzielę 12 grudnia w naszym kościele o godz. 1900. Będzie to również spotkanie dla młodzieży klas VIII przed s. bierzmowania.
 7.  Przed kościołem Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Do puszki można złożyć też ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie, która dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą Polski.
 8. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać poświęcone opłatki składając ofiarę na ołtarze w naszym kościele. Bóg zapłać za  ofiary na wystrój naszego kościoła.
 9. Z inicjatywy Rycerzy św. Jana Pawła nasza parafia włączyła się w akcję Paczuszka dla Maluszka, która ma pomóc matkom samotnie wychowującym dzieci, m.in. w Diecezjalnym Domu Samotnej Matki w Tarnowie, gdzie obecnie mieszka 15 matek i 45 dzieci. Pod chórem wiszą papierowe bombki z informacją, co można kupić i ofiarować w podarunku (m.in. pieluszki, środki pielęgnacji niemowląt itd.). Każdy, kto chce wesprzeć inicjatywę, zabiera bombkę i do soboty 11 grudnia po przygotowaniu paczki składa ją w kościele jako prezent pod choinkę.
 10. Prosimy, aby w kościele zasłaniać usta i nos.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Paweł Starczewski, Maria Figuła, Helena Borkowska, Maria Popiela. Dobry Jezu…

 


 

I NIEDZIELA ADWENTU
28.11.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – św. Andrzeja apostoła
 • w piątek – św. Franciszka Ksawerego

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj, adwentem, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 1730 a w sobotę o godz. 630. Zapraszamy dzieci z lampionami. Dzieci otrzymają plansze, na której naklejać będą każdego dnia nowe obrazki. O godz. 600 śpiewane są godzinki ku czci Matki Bożej.
 2. Dzisiaj przypada 12. rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W poniedziałek na godz. 1730 zapraszamy dzieci klas III na obowiązkowe spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii św.
 4. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. comiesięczne wspólne uwielbienie P. Jezusa prowadzone przez ks. Marcina.
 5. W czwartek o godz.1900 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 6.  Z inicjatywy Rycerzy św. Jana Pawła II w nocy z wtorku na środę organizujemy na zakończenie nowenny do św. Andrzeja Boboli czuwanie w ciszy przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 2100 a zakończy się błogosławieństwem o godz.630. W nocy wejście do kościoła będzie tylko drzwiami od strony południowej czyli od bloków. Zapraszamy na modlitwę o dowolnej porze nocy.
 7.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. W Januszowej o 1700. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W sobotę po Mszy św. porannej z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 8.  W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych naszej parafii. Będą to odwiedziny także z racji Świąt Bożego Narodzenia. Chorych i starszych nie objętych posługą z racji I piątku, a pragnących przyjąć Pana Jezusa z okazji Świąt Bożego Narodzenia prosimy zgłosić do środy w kancelarii.
 9.  Zapraszamy na różaniec, który prowadzony będzie przez Róże różańcowe oraz inne grupy modlitewne od grudnia codziennie od poniedziałku do piątku pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 10.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800 a składka za tydzień przeznaczona będzie na wystrój naszego kościoła.
 11. Przed kościołem można otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na wystrój naszego kościoła. Ofiarodawcom składamy podziękowania i dar modlitwy.
 12. Przed kościołem Caritas parafialny rozprowadza świece wigilijne. Od jutra pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz na artykuły żywnościowe na świąteczne paczki dla ubogich.