XIII Niedziela zwykła
26.06.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Ireneusza
 • w  środę –  uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz o 1730. W Januszowej o godz. 1030. W poniedziałek o 1730 Msza św. z uroczystości. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.
 • w sobotę – święto NMP Tuchowskiej

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w procesji w Oktawie Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, młodzieży, LSO, niosącym feletrony, paniom i panom sprzątającym i porządkującym plac wokół kościoła. Dziękujemy również Rycerzom św. Jana Pawła II, Różom Różańcowym, Żywej Drodze Krzyżowej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom Czyśćcowym za przygotowanie ołtarzy i zakup kwiatów a panom Jasińskim za przywiezienie brzózek.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a Rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II na spotkanie formacyjne.
 3.  W czwartek o godz.1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła i zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na piątek ze względu na mniejszą ilość kapłanów. Szczególnie dzieci zapraszamy na spowiedź w czwartek na godz. 1630. W piątek w Januszowej Msza św. o 1030. Wcześniej spowiedź św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 5. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 6. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.
 7. Składka w przyszłą niedzielę na wystrój kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. W najbliższy wtorek zostanie postawiony ołtarz i ambona.
 8. Dzisiaj tradycyjna procesja na Rynek wyruszy po Mszy św. o godz. 1600 z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie odmówimy Litanię  i  Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” jest zdjęcie ks. Rafała Orzecha, który od września rozpocznie posługę w naszej parafii.
 10. 11. Prezydent Miasta informuje, że zebranie sprawozdawczo – wyborcze Osiedla Westerplatte odbędzie się 29 czerwca o godz.1800 w Szkole Podstawowej nr 18.
 11.  Organizatorzy festiwalu SKOWRONECZEK, serdecznie zapraszają na koncert laureatów, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca o godz. 1700 w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi. Darmowe wejściówki są do zabrania w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie z naszej parafii stanęły na Sadzie Bożym śp. Barbara Ciuła i Danuta Cisowska. „Dobry Jezu…”.

 

 


 

XII niedziela zwykła
19.06.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Alojzego Gonzagę, zak.
 • w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. o 630 i 1515. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. Zapraszamy LSO, scholę „Radosne Duszki”, dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami. W czasie procesji śpiewana jest litania do Serca Pana Jezusa. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 1730. Będzie to również Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Prosimy, aby dzieci z tej okazji przystąpiły do spowiedzi św., która będzie również spowiedzią przed     I piątkiem lipca. W I piątek lipca dzieci przystąpią tylko do komunii św. Na spowiedź zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą św.                                    Msza św. w Januszowej o 1700.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek o godz. 1730 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 4.  W piątek wieczorem ministranci i schola „Radosne Duszki” wyjeżdżają wraz z ks. Marcinem na oazę parafialną. Polecajmy ich opiece św. Jana Pawła II.
 5.  W związku z okresem urlopowym i mniejszą ilością kapłanów w okresie wakacyjnym czyli od przyszłej niedzieli do końca sierpnia Msza św. w kaplicy w Januszowej będzie w niedzielę o godz.700.
 6. W piątki Msza św. popołudniowa będzie tylko o godz.1515. Nie będzie Mszy św. o godz. 1730 aż do października, z wyjątkiem I piątku miesiąca.
 7. Dzisiaj u państwa Jasińskich przy ulicy Chruślickiej spotkanie przy grillu LSO i scholii „Radosne Duszki” z okazji zakończenia roku formacyjnego. Wyjście spod „Biedronki” o godz.1530.
 8. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku. Niech to będzie również czas umocnienia naszej wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy.

 


Uroczystość Trójcy Świętej
12.06.2022r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy
 • we wtorek – bł. Michała Kozala bpa
 • w piątek – św. Alberta Chmielowskiego

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe po grzechem ciężkim. Msze św. o godz. 630, 800, 930, oraz po procesji około godz. 1145 i o 1630. Intencje przyjęte na godz.1115 i 1230 będą odprawione bezpośrednio po zakończeniu procesji. Uroczysta procesja eucharystyczna pierwszy raz w historii naszej parafii przejdzie ulicami Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów oraz Samotną i rozpocznie się po Mszy św. o godz. 930. czyli około godz.1030. Zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy, aby wspólnoty zaangażowały się do niesienia chorągwi i feletronów. Zapraszamy na procesję wszystkich parafian, również tych, którzy przyjdą na Mszę św. o innej godzinie. Prosimy, aby w miarę możliwości na czas przejścia procesji przeparkować samochody w inne miejsca. W środę o godz. 1730 Msza św. z uroczystości Bożego Ciała. W Januszowej Msza św. o godz. 1430
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a w niedzielę o 1115. Zapraszamy na procesje w Boże Ciało oraz przez oktawę grupy dziecięce i młodzieżowe, dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami, LSO oraz „Radosne Duszki”. W czasie procesji śpiewana będzie litania do Serca Pana Jezusa.
 3. W poniedziałek o godz.1900 kolejne nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Zbigniew Baran przeżywający w tym roku jubileusz 25 – lecia kapłaństwa.
 4. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o g. 1700. W ten czwartek nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek o godz.500 wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej.
 6. W środę 10. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 7. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”.
 8. W czwartek o godz.2000 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju i rodzin prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II.
 9. W przyszłą niedzielę o godz.900 wyjedzie z sprzed naszego kościoła wyjedzie pielgrzymka rowerowa do Starego Sącza na Mszę św. o godz.1100 z okazji 23 rocz. pobytu Ojca św. Jana Pawła II na sądeckiej ziemi oraz z okazji diecezjalnej pielgrzymki małżeństw i rodzin.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 11. Dzisiaj kończy się czas wynikający z przykazania kościelnego na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.
 12. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 13. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszły do wieczności: Barbara Cena, Agata Habińska. Polećmy również zmarłego ks. Wacława Pateraka – wikariusza z Siedlec. „Wieczny odpoczynek…”

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
05.06.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 630,800,930 oraz 1730. W Januszowej o godz. 1015.
 • we wtorek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
 • w środę – św. Jadwigi Królowej
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do M.B. Tuchowskiej.
 • w sobotę – św. Barnaby Apostoła
 • w niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj od godz. 1500 na zakończenie akcji ewangelizacyjnej „Poruszenie w Duchu, w Prawdzie, w Sączu zapraszamy na modlitwę i koncerty w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Szczegóły w gablocie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej a w czwartek na zakończenie całodziennej adoracji.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 4. We wtorek o godz.1815 spotkanie rodziców ministrantów i „Radosnych Duszków” wyjeżdżających na wakacyjną oazę.
 5. W czwartek po Mszy św. popołudniowej spotkanie Grupy Biblijnej.
 6. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 7. W sobotę o godz.630 wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej a o godz. 830 do Gidel i Jasnej Góry.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 9. Msza św. popołudniowa w dni powszednie jest o godz. 1730, a w piątek o 1515. W piątki, oprócz I piątku, oktawy Bożego Ciała oraz miesiąca maja, października i adwentu nie ma Mszy św. o 1730.
 10. 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. i procesję ulicami naszej parafii. Procesja, po raz pierwszy, przejdzie ulicami Batalionów Chłopskich, Sucharskiego, Partyzantów, Samotną. Zapraszamy szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów przed Panem Jezusem a chłopców do dzwonienia dzwonkami oraz dzieci I – komunijne. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Rycerzy św. Jana Pawła, Róże Różańcowe, APDC oraz Żywą Drogę Krzyżową. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 11. Parafia św. Małgorzaty zaprasza na festyn w przyszłą niedzielę.

 


 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
29.05.2022r.

Niedziela Synodalna

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w środę – św. Justyna męczennika
 • w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz.
 • w niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek na godz.1830 zapraszamy na spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca, Żywej Drogi Krzyżowej, Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Kręgów Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej.
 2. We wtorek o godz. 1130 będzie miało miejsce zakończenie VII Biegu Patrolowego: “Śladami miejsc związanych z św. Janem Pawłem II w Nowym Sączu“.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700, a w I czwartek na zakończenie całodziennej adoracji modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
 4.  We wtorek o godz. 1700 będzie comiesięczne formacyjne spotkanie Rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II.
 5.  W czwartek, tym razem o godz. 1930, wspólne uwielbienie Pana Jezusa w ramach akcji ewangelizacyjnej „Poruszenie, w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”. Szczegóły w gablocie i „Gościu Niedzielnym”. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie przygotowującym nas na Zesłanie Ducha Świętego. Po Mszy św. proszę od młodzieży zabrać zaproszenie dla siebie i dla znajomych. Niech to będzie nasze zaangażowanie w ewangelizację Nowego Sącza.
 6.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630,1515, 1730. W Januszowej o 1700. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Prosimy, aby wszystkie dzieci przystąpiły do spowiedzi w czwartek a w piątek przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 7. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. W czerwcu, a więc od środy, po Mszy św. popołudniowej, a w czwartek przed Mszą św., będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano będą śpiewane godzinki ku czci Serca Pana Jezusa.
 9. W środę rano pielgrzymi z naszej parafii z ks. Dariuszem wyjeżdżają do Medjugorie. Prosimy ich o modlitwę, my również pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 10. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na nasz kościół.
 11. 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Adam Filipowicz, Maciej Robak. Módlmy się za nich. „Dobry Jezu…”

 


 

VI Niedziela Wielkanocna
22.05.2022r.         

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych
 • w czwartek – św. Filipa Nereusza
 • w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie naszym mamom z okazji Dnia Matki, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Od dzisiaj do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w czasie których będziemy się modlić o urodzaje, o uchronienie nas od klęsk żywiołowych i za głodujących.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700
 3. W czwartek o godz. 1630, na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4. W czwartek na majówkę o godz.1700 zapraszamy wszystkie dzieci. Będziemy modlić się za nasze mamy z okazji Dnia Matki.
 5. W piątek godz.1700 obowiązkowe spotkanie kandydatów do s. bierzmowania z klas VII. Prosimy przynieść dzienniczki kandydata.
 6. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W piątek zapraszamy na spotkanie o godz. 1900 Parafialną Radę Duszpasterską.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 930 będzie Msza św. dziękczynna za dar kapłaństwa ks. proboszcza z okazji 30 rocznicy święceń i z okazji imienin.
 9. Wczoraj 11 kleryków V roku naszego seminarium przyjęło święcenia diakonatu a w sobotę 17 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 10. W przyszłą niedzielę schola „Radosne Duszki” rozprowadzać będzie ciasta z których dochód przeznaczony będzie na wakacyjną oazę.
 11. Dziś sądeckie parafie rozpoczynają wydarzenie o nazwie “Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”. Na placach i ulicach miasta można będzie spotkać osoby dzielące się swoją wiarą i zapraszające na modlitewne spotkania. Odbywać się one będą od 27 maja do 4 czerwca w wybranych parafiach. Rozpoczęcie o godz. 1930. Szczegółowe informacje są na plakacie.
 12. Zapraszamy do udziału w zaplanowanych pielgrzymkach: 11 czerwca do Kalwarii Zebrzydowskiej, również 11 czerwca do Gidel i Jasnej Góry i 14 czerwca z Klubem Seniora do Kalwarii Pacławskiej i Strachocinia. Szczegóły w kancelarii oraz na stronie internetowej parafii.

 

 

 

V Niedziela Wielkanocna
15.05.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek –  św. Andrzeja Bobolę – imieniny ks. bpa Andrzeja Jeża.
 • w środę – św. Stanisława Papczyńskiego – 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek, 16 maja, o godz. 2000 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji pokoju na świecie oraz rodzin.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet „Perły Maryi”, które w sobotę pielgrzymować będą na Jasna Górę.
 5.  W sobotę o godz. 800 z parkingu parafialnego schola „Radosne Duszki” wyjedzie na wycieczkę do Szczawnicy z wędrówką po Beskidzie Sądeckim a o godz.830 ministranci i lektorzy wyjadą na turniej piłkarski do Królowej Górnej.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 7. W sobotę 11 czerwca wraz z Apostolatem Pomocy Duszom Czyśćcowym organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium w Gidlach oraz na Jasną Górę połączoną z nocnym czuwaniem przed Obrazem Czarnej Madonny. Wyjazd o godz. 830, powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 50 zł.
 8. We wtorek 14 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, oraz do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachociniu. Zapisy w kancelarii. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 500.
 9. W Kalwarii Zebrzydowskiej 11 czerwca odbędzie się XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Organizujemy wyjazd na to spotkanie osób należących do tego Apostolatu. Wyjazd o godz. 630. Zapisy w kancelarii. Koszt 30 zł.
 10. Od przyszłej niedzieli, 22 maja, sądeckie parafie rozpoczną wydarzenie o nazwie “Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu“. W ramach tej inicjatywy będzie prowadzona ewangelizacja uliczna w zespołach ewangelizacyjnych oraz dzielenie się wiarą w parafiach i środowisku. Ewangelizatorzy będą mieć identyfikatory, nie będą zbierać żadnych pieniędzy, a jedynie rozmawiać nt. wiary i zapraszać na modlitewne spotkania organizowane od 27 maja w wybranych parafiach, a 5 czerwca w sądeckim amfiteatrze.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Maria Niedzielska i Czesława Pisar. Dobry Jezu… .

 

 


IV Niedziela Wielkanocna

08.05.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – św. Stanisława, bpa i męcz. patrona Polski i diecezji
 • w sobotę – św. Macieja apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Kapłańska, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe we wtorek o 1630, w pozostałe dni powszednie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600. W Januszowej Msza św. z majówką w piątek o godz. 1700.
 3.  W poniedziałek o godz. 1630 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek o godz.1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 7. Wyjazd Klubu Seniora na pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Sądeckiej w czwartek o godz. 830 z parkingu parafialnego. Są jeszcze wolne miejsca.
 8.  W piątek pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.1900. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych, aby modlić się o pokój na świecie. Zapraszamy z lampionami.
 9. W sobotę o godz. 1030 rozpocznie się w naszym kościele diecezjalny dzień skupienia dla Rycerzy św. Jana Pawła II z Komandorii Tarnowskiej
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 11. Od 22 maja planujemy uliczną ewangelizację naszego miasta jako przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj o godz. 1800 zapraszamy na spotkanie do Domu bł. Karoliny, ul. Św. Kunegundy 12A osoby pragnące włączyć się w to wielkie dzieło ewangelizacji Nowego Sącza. Szczegóły u kapłanów.

 

 


 

III Niedziela Wielkanocna

01.05.2022r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Atanazego bpa
 • we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w  niedzielę
 • w środę św. Floriana
 • w piątek – św. Filipa i Jakuba Apostołów

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego w naszych rodzinach. Zapraszamy na spotkania grupy Grupy Biblijnej w drugą środę każdego miesiąca.
 2. We wtorek, 3 maja, sześćdziesięcioro dwoje dzieci na Mszy św. o godz. 1230 przystąpi do I Komunii św. Modlitwą otoczmy dzieci i ich rodziny. Spowiedź św. dla dzieci oraz ich rodzin będzie w poniedziałek o godz. 900. Po I Komunii św. dzieci wraz rodzicami gromadzić się będą na majówce i Mszy św. w ramach Białego Tygodnia. W sobotę pojadą na pielgrzymkę do Wadowic. Dzisiaj I Komunia św. w Januszowej.
 3. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie w Bazylice św. Małgorzaty we wtorek o godz.1030. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. W ten wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1600. W czwartek całodzienna adoracja Pana Jezusa zakończona modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wspólne uwielbienie Pana Jezusa.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630,1515. oraz o 1730. W Januszowej o 1700. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy, aby dzieci przystąpiły do spowiedzi w czwartek. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 6. W I sobotę Msza Święta o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W niedzielę, 8 maja na Mszy św. o godz. 1115 będzie I rocznica Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Dzieci zapraszamy w uroczystych strojach. Prosimy również przynieść obrazki z      I piątków miesiąca i wcześniej przystąpić do spowiedzi św.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć chłopców ze wspólnoty Cenacolo.
 9. Nabożeństwo majowe pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarze w naszym kościele.

 W tym tygodniu z naszej parafii stanęły na Bożym Sądzie śp. Maria Gumińska, Anna Pyka. „Dobry Jezu…”.

 

 


II Niedziela Wielkanocna
24.04.2022r.

Niedziela Synodalna

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Marka Ewangelistę
 • we wtorek – św. Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski
 • w piątek – św. Katarzynę ze Sieny , patronkę Europy

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to diecezjalny Dzień „Caritas”. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki dla podopiecznych Caritas.
 2. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 1500 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwać będzie do Mszy św. popołudniowej. Wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik dzisiaj o g.1245 sprzed piekarni „Harnaś”.
 3. W środę, 27 kwietnia, będziemy wspominać 8 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła Wielkiego. W związku z tym zapraszamy na Msze św. o godz. 1900 po której będzie nabożeństwo wielkanocne: „Via Lucis” czyli „Droga Światła” z procesją. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1730. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawionie o godz.1900.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa, która zakończy się nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 5. W sobotę o godz. 1700 rozpoczniemy nabożeństwa majowe na które serdecznie zapraszamy. W dni powszednie nabożeństwo to będzie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600. We wtorki będzie pół godziny przed nowenną do św. Jana Pawła II czyli o godz. 1630.
 6. W sobotę o godz.1830 Msza św. w kaplicy przy ul. Leśnej na rozpoczęcie nabożeństw majowych.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedziele po Mszy św. o g. 800.
 8. Spotkania dzieci klas III przed I spowiedzią i Komunią św. będą w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz.1800.
 9. W przyszłą niedzielę składka na kościół. Dziękujemy za ofiary.

 

 

 


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

18.04.2022 r.

 

 1. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia, wszystkim sprzątającym kościół i przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Rycerzom św. Jana Pawła II, chórowi parafialnemu, scholi „Radosne Duszki”, młodzieży starszej i młodszej, panom śpiewającym Mękę Pańską, niosącym baldachim na rezurekcji oraz panu organiście i kościelnym.
 2.  Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Łagiewnik w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 1245. Zapisy w kancelarii. Są jeszcze wolne miejsca.
 3. Do nabycia jest prasa katolicka. Nowy numer ”Naszych Spotkań”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz „ Mały Gość Niedzielny”.
 4. W ostatnim tygodniu na Bożym Sądzie stanęła śp. Daniela Taras. „ Dobry Jezu…”.

 


 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.2022r.

 

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy drogim Parafianom, miłym Gościom oraz wiernym Przyjaciołom naszej parafii najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nasze serca radością i pokojem, abyśmy każdego dnia porzucając grzech wzrastali w miłości do Boga i ludzi. Byśmy już więcej nie czuli się smutni i samotni, ponieważ „Jezus żyje! Życzenia składamy również wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom tego tygodnia.
 2. Jutro w drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w niedzielę. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 4. W środę o godz.1730 spotkanie duszpasterstwa kobiet.
 5.  Przygotowując się do Święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę codziennie 15 minut przed wieczornym nabożeństwem.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.

 


 

NIEDZIELA PALMOWA

10.04.2022r.

 

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, święty czas uobecniający najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

 


Program Triduum Sacrum będzie następujący:

 

Wielki Czwartek dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu  i kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. ani adoracji w ciągu dnia. O godz. 630 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej. Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 1800. Po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2300. O godz. 2100 wspólna adoracja z medytacja Słowa Bożego. Spowiedź św. od godz.1700 do 1745 oraz od godz. 2000 do 2300.

W Januszowej  Msza św.  o godz. 1700.

 

Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa     w Ciemnicy.

 • godz. 630 –  Godzinki o Męce Pańskiej.
 • godz. 930 –  Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 • godz. 1100 – Droga Krzyżowa dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.
 • godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 • godz. 1530 – Droga Krzyżowa
 • godz. 1800Obchód Męki Pańskiej. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, a następnie gorzkie żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2400. Spowiedź św. od godz.2000 do 2400.
 •   o godz. 2100 – adoracja prowadzona przez młodzież. O godz.2230 adoracja prowadzona przez Rycerzy św. Jana Pawła II zakończona modlitwa różańcową.

W Januszowej rozpoczęcie uroczystości o godz. 1700.

 

Przypominamy o obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ścisłego w Wielki Piątek.

Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Zachęcamy także, aby zgodnie z piękną tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

 

Wielka Sobota – dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie.

 • godz. 630 –  Godzinki.
 • godz. 1100 – Adoracja dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.
 • godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, II dzień nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 • godz. 1310 – 1500 – przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła.
 • godz. 1800 – Celebracja uroczystej Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo przynosimy świece. Prosimy dobrze je zabezpieczyć, aby nie skapać woskiem posadzki, ławek i siebie nawzajem. Procesja rezurekcyjna będzie              w niedzielę o godz. 600.

W Januszowej rozpoczęcie nabożeństwa o godz.1800.

 

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  od godz. 800 do 1300; /co pół godziny/. W Januszowej o godz.1000.

W czasie Triduum komunia św. będzie udzielana tylko w czasie nabożeństw. W Wielkanoc oraz w II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.


 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700.
 3.  W środę o godz. 1830 spotkanie Grupy Biblijnej.
 4.  Prosimy parafian, o przybranie krzyży przydrożnych z racji zbliżającego się Wielkiego Piątku.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary na nasz kościół.
 6.  Spowiedź św. w bazylice św. Małgorzaty będzie w poniedziałek i wtorek a w środę w kościele św. Kazimierza. W tych kościołach spowiadać będą kapłani z naszej parafii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań”.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej stanął na Bożym Sądzie śp. Bolesław Czubek. „Dobry Jezu…”.

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.04.2022r.

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej oraz na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, która zakończy się modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W ten czwartek nie będzie wspólnego uwielbienia Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Będzie natomiast w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek.
 2. We wtorek o godz.1700 nowenna do św. Jana Pawła II oraz formacyjne spotkanie dla Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy na to spotkanie również kandydatów. Wraz z Rycerzami planujemy zorganizować Straż przy Grobie Pańskim.
 3.  W piątek 8 kwietnia o godz. 1515 rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapraszamy bardziej wytrwałych do podjęcia tego trudu w różnych intencjach.
 4. Parafialna spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w sobotę 9 kwietnia od godz. 830 do 1000 oraz od 1030 do 1200 i popołudniu od 1530 do 1730.
 5. Do piątku, 8 kwietnia, można składać produkty żywnościowe na paczki dla ubogich, które zostaną rozdysponowane przez Caritas w sobotę o godz.1100. Zapraszamy po odbiór samych zainteresowanych oraz chętną młodzież klas VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Prosimy o przygotowanie palm do poświęcenia i konkursu z nagrodami, który będzie po Mszy św. o godz. 1115. Uroczyste poświęcenie palm z procesją będzie o godz. 1100. Zapraszamy 15 minut wcześniej.
 7.  W niedzielę Miłosierdzia Bożego, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na godz.1500. Wyjazd o godz.1245 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii. Koszt 30 zł.
 8.  Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarze w naszym kościele.
 9.  Za tydzień składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Sadzie Bożym: śp. Andrzej Rosiek, Tadeusz Gadzina, Jan Barnowski „ Dobry Jezu…”

 

 


 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU-

„Laetare”
27.03.2022r.

48 Niedziela Synodalna

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz.1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną o godz. 1700 comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła.
 3.  Dodatkowe spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które w naszym kościele przystąpią do I Komunii św. w najbliższy wtorek o godz. 1815.
 4.  W czwartek o godz.1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o godz. 1700 wcześniej spowiedź św. Z okazji I piątku do chorych kapłani udadzą się jak w każdym miesiącu. Będzie do spowiedź i komunia św. z okazji świąt wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie chorych nieobjętych comiesięczną posługą sakramentalną.
 6. W I sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 7. W przyszłą niedzielę składka na wystrój kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800.
 8. W sobotę, 2 kwietnia w 17 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, o godz.1400 rozpoczęcie III parafialnej drogi krzyżowej z kaplicy przy ul. Leśnej do kaplicy w Januszowej. Prosimy panów o rozstawienie 14 krzyży na trasie drogi krzyżowej. Wszyscy czujmy się zaproszeni na to nabożeństwo.
 9. W piątek 8 kwietnia o godz. 1515 rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa liczyć będzie ponad 30 km. tj. około 10 godzin marszu. Pójdziemy przez Marcinkowice w stronę Białowodzkiej Góry, a następnie przez Paścią Górę wrócimy do naszego kościoła. Zapraszamy bardziej wytrwałych do podjęcia tego trudu w różnych intencjach, a szczególnie w intencji pokoju.
 10. Parafialna spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w sobotę 9 kwietnia.
 11.  W niedzielę, 3 kwietnia, wolontariusze po Mszach świętych będą zbierać ofiary na Sądeckie Hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Niedzielę” w której jest piękny artykuł o naszej parafii.
 13. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu zaprasza wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II na czuwanie modlitewne przy Ołtarzu Papieskim, które odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, z racji 17. rocznicy śmierci naszego Wielkiego Papieża. Czuwanie rozpocznie się o godz. 2000 nabożeństwem Drogi krzyżowej, a zakończy o godz. 2137 adoracją Najświętszego Sakramentu i wspólnym śpiewem „Barki”.
 14. W Niedzielę Palmową organizujemy konkurs palm z cennymi nagrodami. Zachęcamy, aby palmy wykonały rodziny oraz grupy parafialne.
 15. Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.
 16. Przy figurze św. Antoniego wystawiony jest kosz na żywność z której Caritas zrobi paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.
 17. W tym tygodniu z naszej parafii stanęła na Bożym Sądzie śp. Stefaniak Karolina. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 


 

 

III NIEDZIELA W.POSTU
20.03.2022r.

 

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.
 2.  W poniedziałek o godz. 1815 spotkanie Klubu Seniora.
 3. We wtorek o godz. 1600 bp Stanisław Salaterski udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Zabełcza. Spowiedź św. dla młodzieży, ich rodziców oraz świadków będzie w poniedziałek od godz. 1630 do 1800. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków jest konieczna.
 4.  We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II, która w tym tygodniu ze względu na s. bierzmowania będzie o godz. 1730.
 5. W czwartek zapraszamy na indywidualną modlitwę w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6.  W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 630, 1515 i dodatkowo o 1730. Jest to również Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 1730 przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku z gazetami są deklaracje do wypełnienia, które należy przynieść w piątek na Mszę św. o godz. 1730. Drogę Krzyżową o godz.1830 w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych poprowadzi Krąg Rodzin z naszej parafii.
 7. Po dwuletniej przerwie, w sobotę 2 kwietnia o godz.1400, w 17 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy na parafialną, plenerową drogę krzyżową. Rozpoczęcie przed kaplicą przy ulicy Leśnej. Zakończenie w kaplicy w Januszowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych. Będziemy błagać Boga o nawrócenie grzeszników i o pokój w Ukrainie.
 8. W przyszłą niedziele, 27 marca, Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na drogę krzyżową na ulicy Chruślickiej. Rozpoczęcie o godz.1640.
 9.  Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny.
 10. Od poniedziałku, przez dwa tygodnie, będzie wystawiony kosz na żywność z której Caritas zrobi paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na ołtarze w  kościele oraz na Caritas. Na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie zebraliśmy 42 750 zł. Caritas parafialny opłaca posiłki dla trojga ukraińskich dzieci w przedszkolu katolickim przy ul. Nadbrzeżnej.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii stanęli na Bożym Sądzie śp. Bronisław Zwolenik, Zdzisław Kotlarz. „Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 


II NIEDZIELA W.POSTU

13.03.2022r.

W sobotę uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 630. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo gorzkich żali oraz w piątek na drogę krzyżową.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.
 4.  Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej zaprasza w środę kobiety do naszego kościoła na Mszę św. o godz.1730. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Cebula z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Tarnowskiej.
 5. W środę, 16 marca, o godz. 2000 comiesięczna modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim, prowadzona przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Zapraszamy mężczyzn i kobiety.
 6.  Obowiązkowe spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII będą:
 • w piątek o godz. 1830
 • w sobotę o godz.1500
 • w niedzielę o godz.930
 • w poniedziałek o godz. 1600

Na te spotkania zapraszamy przynajmniej jednego rodzica a w niedzielę również świadków. Spowiedź św. dla młodzieży, ich rodziców oraz świadków będzie w poniedziałek od godz. 1630 do 1800 oraz pół godziny przed każdym spotkaniem. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków jest konieczna. Sakramentu bierzmowania udzieli bp Stanisław Salaterski we wtorek 22 marca o godz. 1600.

 

 1. W piątek na godz. 1830 zapraszamy również klasy VII w ramach przygotowania do s. bierzmowania na drogę krzyżową prowadzona przez KSM.
 2. W piątek o godz.1700 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci otrzymają modlitewniki.
 3.  Caritas Polska przygotowuje 200 tyś. paczek na Ukrainę. Gdyby ktoś był chętny przygotować taką paczkę proszę zgłosić się dzisiaj do zakrystii lub kancelarii po listę konkretnych produktów, które ma zawierać ta paczka. W poniedziałek i wtorek od godz. 1000 do 1100 oraz 1800 do 1900 oraz w sobotę o godz. 900 będą w sali domu parafialnego przyjmowane te produkty. Można w kilka osób zakupić jedną paczkę. Koszt paczki wynosi ponad 300 zł. Nasza parafia ma przygotować 15 paczek. Paczkę mogą również przygotować wspólnie poszczególne grupy parafialne.
 4. Sądeckie Wodociągi w ramach pomocy Ukrainie zaproponowały pomoc w zapłacie rachunków za wodę i ścieki do trzech miesięcy, osobom które przyjęły uchodźców. Caritas przy par. św. Małgorzaty jest koordynatorem tej akcji stąd też prosimy o zgłaszanie tych osób do par. św. Małgorzaty.
 5. Katolickie Przedszkole przy ul. Nadbrzeżnej 12 otwiera grupę dla dzieci (w wieku: od 3 do 6 roku życia) z Ukrainy przebywających obecnie na terenie naszej parafii. Grupą będzie zajmować się nauczycielka i psycholog pochodzenia ukraińskiego z odpowiednim wykształceniem, co ułatwi dzieciom adaptację w przedszkolu i w naszym kraju. Przedszkole dla tych dzieci jest za darmo. W poniedziałek o godz. 1600 w budynku przedszkola odbędzie się spotkanie organizacyjne dla ukraińskich rodziców i ich dzieci.
 6. Dzisiaj do puszki, które są przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na Fundusz pomocy misjom Ad Gentes.
 7. Dzisiaj OO. Jezuici zapraszają na godz. 1900 do parku pod zamkiem na modlitwę różańcową o pokój na świecie a w kościele Matki Bożej Niepokalanej w każdy piątek Wielkiego Postu jest nocne czuwanie w intencji Ojczyzny i pokoju. Szczegóły w gablocie.
 8. Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła.
 9. Na stoliku z gazetami prasa katolicka. Jest dodatkowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł. poświęcony w całości św. ojcu Pio.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Fudalej. „ Dobry Jezu…

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.03.2022r.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1630. W dni powszednie o godz. 600 a w niedzielę o 720 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy grupom modlitewnym naszej parafii za prowadzenie nabożeństwa 40-godzinnego.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy osoby pragnące rozważać Słowo Boże.
 4. W czwartek po Mszy św. porannej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.
 5. W czwartek na Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne parafialnego zespołu Caritas.
 6. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz.930 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa na lektorów trzynastu chłopców z naszej parafii, którzy będą czytać Słowo Boże w czasie Mszy św. Gratulujemy im tego wielkiego zaszczytu.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na wystrój naszego kościoła i ogrzewanie.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej stanęły na Sądzie Bożym   śp. Jolanta Jurkowska, Helena Fyda. „Dobry Jezu…”.