XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

19.09.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Andrzeja i Pawła męczenników
 • we wtorek – św. Mateusza apostoła i ewangelistę
 • w czwartek – św. ojca Pio – zakonnika

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj o godz.1400 ks. proboszcz wyjeżdża na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie, która była przygotowana w ubiegłym roku. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Ks. proboszcz również będzie modlił się w Waszych intencjach.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek o godz. 1830 zapraszamy na spotkanie z panią psycholog Bogną Białęcką. Tematem spotkania będzie: Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami spowodowanymi zbyt długim korzystaniem z telefonu czy komputera. Zachęcamy rodziców szczególnie dzieci klas podstawowych.
 4.  Diecezjalny dzień skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się w najbliższą sobotę w Zabawie. Wyjazd o godz. 800 z parkingu parafialnego. Są wolne miejsca. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy również osoby nie należące do Apostolatu a pragnące pomodlić się za zmarłych.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 930 obowiązkowe spotkanie kandydatów do s. bierzmowania. Będzie to też ostatnia możliwość zapisania się na listę kandydatów do s. bierzmowania, kto jeszcze tego nie uczynił.
 6. W piątek o godz. 1630 zapisy na ministrantów chłopców od III klasy. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do służby przy ołtarzu.
 7.  Dzisiaj do puszek, które są przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie.
 8.  Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Zachęcamy też do korzystania z biblioteki parafialnej w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej. Lista książek dostępnych w bibliotece jest na stronie internetowej parafii, na której są również bieżące informacje duszpasterskie. Na stoliku z gazetami jest jeszcze program misji św.
 9.  Bóg zapłać za składane ofiary na wystrój naszego kościoła.
 10.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zbigniew Wajda. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych krzyży. Po Mszy św. porannej nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzone przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 • w środę – Matki Bożej Bolesnej
 • w czwartek – św. Korneliusza i Cypriana – męczenników
 • w sobotę – św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży oraz o nauczycielach i katechetach podejmujących trud wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.
 2. Ks. Rektor Tarnowskiego Seminarium Duchownego skierował do naszej parafii na dwa tygodnie praktyki katechetycznej kleryka V roku Michała Urbaniaka. Niech św. Jan Paweł II wyprasza mu potrzebne łaski na czas tej praktyki i przygotowania się do święceń kapłańskich.
 3.  W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. 25 września w sobotę organizujemy wyjazd na diecezjalny dzień skupienia do Zabawy dla Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym z drogą krzyżową śladami męczeństwa bł. Karoliny. Koszt 25 zł. Zapisy u pani Bogumiły lub w kancelarii. Wyjazd o godz. 800.
 4. W ramach dziękczynienia za beatyfikacje kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy w poniedziałek o godz.1830, pół godziny przed nabożeństwem fatimskim, na montaż słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież.
 5.  We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na modlitwę w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 6. W czwartek na godz. 2000 Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na męski różaniec w intencji Ojczyzny i rodzin naszej parafii.
 7. 16 września, w czwartek, o godz. 1730 będzie spotkanie dzieci z naszej parafii przygotowujących się w tym roku do I spowiedzi i Komunii św. I Komunia św. będzie 3 maja o godz. 1230.
 8.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 9. W sobotę o godz. 800 z bazyliki św. Małgorzaty wyruszy piesza pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrotny autobus w kancelarii.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Joachim Wańczyk, Stanisław Migacz. „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6.09.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w środę – uroczystość Narodzenia NMP. – głównej patronki naszej diecezji. Msze św. w tym dniu o godz. 630 i 1730. W Januszowej o godz.1630, na której będzie poświęcenie ziarna siewnego..

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek Mszę św. o godz. 1730 odprawi biskup ordynariusz Andrzej Jeż, który poświęci kaplicę na plebanii, gdzie przez 6 lat celebrowaliśmy nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. dziękczynną za dar naszej parafii i kościoła.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:
 • w poniedziałek o godz. 1900  Radę Parafialną
 • w poniedziałek o godz. 1800  wszystkich lektorów
 • we wtorek  o godz. 1700 Rycerzy św. Jana Pawła II
 • w czwartek o godz. 1730 Parafialny Zespół Caritas
 • w sobotę o godz. 1000 chłopców od klasy III pragnących zostać  ministrantami 
 1. W piątek po Mszy św. porannej zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej i nabożeństwo drogi krzyżowej.
 2. 15 września rozpocznie się Odpust ku czci MB Bolesnej w Limanowej. 18 września w sobotę o godz. 800 wyruszy z bazyliki Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Zapisy na powrotny autobus w kancelarii. Koszt 15 zł.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 4. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy. Studia te przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, natomiast w zakrystii lub na stoliku przed kościołem można nabyć specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęconego w całości ks. prymasowi Wyszyńskiemu oraz kalendarze działkowiczów i rolników.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krzysztof Dąbrowski. „ Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.08.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w piątek – św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Witamy ks. mgra Rafała Gakana, który przez ks. biskupa został skierowany do naszej parafii. Życzymy mu wiele łask Bożych i opieki św. Jana Pawła II w pracy duszpasterskiej.
 2. Msza św. w kościele na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii będzie w środę o godz.800. W Januszowej również w środę o godz. 800. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. przed rozpoczęciem roku szkolnego i z okazji I piątku w poniedziałek i wtorek od godz.1700  do 1800.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą różańcową o powołania kapłańskie z racji I czwartku, którą poprowadzi Apostolat Margaretka.
 4. W I czwartek po Mszy św. wieczornej będzie wspólne uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie prowadzone przez ks. Marcina wraz z młodzieżą.
 5.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730 a w Januszowej o 1630! Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Kazanie wygłosi ks. Jan Baran i zbierze ofiary na misje. misje. Do chorych kapłani udadzą się w ustalonym terminie. Prosimy, aby zgłosić wszystkich chorych z naszej parafii, by każdy mógł przyjąć Pana Jezusa, który leczy nasze dusze i ciała, by żaden chory nie był pozbawiony pokarmu na życie wieczne.
 6. W piątek po Mszy św. porannej rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego.
 7. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 8. 9. Dzisiaj o godz.1900 dodatkowa Msza św. na którą zapraszamy szczególnie ludzi młodych i czujących się młodo.
 9. W przyszłą niedzielę składka na wystrój naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. Za tydzień w niedzielę o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na spotkanie parafialną scholę „Radosne Duszki”, pod kierownictwem pani Elżbiety Zygmunt. Zapraszamy nowe dzieci, które chciałyby należeć do naszej scholi.
 12. Ks. Marcin zaprasza młodych od klasy VIII w piątek na godz. 1930 na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 13. Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz.1100.
 14. W poniedziałek w kościele Matki Bożej Niepokalanej będzie Msza św. w intencji ludzi pracy z okazji 41 rocznicy Porozumień Sierpniowych.
 15. Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 na ul. Kochanowskiego zaprasza do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej.
 16. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Januszowej będzie o godz.1015.
 17. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski przyszła niedziela będzie dniem modlitwy i wsparcia uchodźców z Afganistanu. Po Mszach św. Caritas parafialny zbierze ofiary do puszek na ten cel. Szczegóły w gablocie.
 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Kawik. Módlmy się: „Dobry Jezu”… .

 


 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.2021r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – św. Bartłomieja, apostoła
 • w  czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Zabełczu.
 • w czwartek – św. Moniki
 • w piątek – św. Augustyna
 • w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Decyzją Ks. Biskupa ks. Wojciech Knutelski został skierowany do parafii w Łukowicy. Msza św. w Jego intencji z podziękowaniem na pracę w naszej parafii będzie w czwartek o godz.1730.
 2. W środę od godz. 1400 pielgrzymi Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki, będą wchodzić do kaplicy Jasnogórskiej. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie o godz. 1700. Zachęcamy do słuchania transmisji w radiu RDN oraz do modlitwy o szczęśliwy powrót pielgrzymów do swoich domów. Wyjazd autokarowy zapisanych pielgrzymów z naszego parkingu w środę o godz. 730. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w piątek na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się comiesięcznym nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 4.  W środę wieczorem rozpocznie się odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Szczegóły na plakacie. Ks. Jezuici zapraszają naszą parafię w czwartek na godz.1800.
 5.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 6. Zapraszamy młodzież na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz.1900. Jest to spotkanie modlitewne Duszpasterstwa Okręgowego Młodzieży „Sącz Boga”.
 7. Ks. Marcin zaprasza młodych od klasy VIII na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pierwsze spotkanie będzie 3 września o godz. 1930.
 8. Dziękujemy ojcu Zenonowi za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże, które przygotowuje nas do przeżycia Misji parafialnych

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

15.08.2021r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – św. Jacka
 • w piątek – św. Bernarda
 • w sobotę – św. Piusa X papieża

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 2000 Męski Różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i naszych rodzin. Zapraszamy mężczyzn i młodzieńców.
 2. We wtorek o godz. 730 Mszą św. na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXIX Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę. W tym roku przybierze formę sztafetową. Codziennie 3 grupy pielgrzymować będą wyznaczoną trasą. Grupa 22 św. Małgorzaty pielgrzymować będzie w środę z Zabawy do Książnic za Wisłą. Wyjazd pielgrzymów do Zabawy w środę o godz. 530 z naszego parkingu parafialnego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Słuchajmy również relacji radiowej w RDN i włączmy się w duchowe pielgrzymowanie. Dzisiaj o godz.1730 można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę tak na najbliższą środę lub na wyjazd 25 sierpnia na Jasną Górę. W pozostałe dni PPT zapraszamy pielgrzymów na Msze św. popołudniową, po której pielgrzymi otrzymają pieczątkę na legitymacji.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 5. Mobilny punkt ZUS będzie działał w dniu 16 sierpnia 2021r. w godz. 9-11 w Urzędzie Poczty Polskiej, ul. Samotna 11. Będzie można tam złożyć elektroniczny wniosek dotyczący świadczenia: Dobry Start 300+ dla dziecka.

 


 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

8.08.2021r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy
 • we wtorek – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika
 • w środę – św. Klary
 • w sobotę – św. Maksymiliana Kolbego – męczennika
 • w niedzielę – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na Mszach św. będzie błogosławieństwo ziół i wianków.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. W wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 1900, której przewodniczyć będzie ks. biskup Mirosław Gucwa, pochodzący z naszej diecezji a posługujący w Republice Centralnej Afryki w diecezji Bouar. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona zostanie na pomoc jego diecezjanom.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.

 


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.08.2021r.
Rocznica Powstania Warszawskiego

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w środę – św. Jana Vianneya – kapłana – patrona proboszczów
 • w piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również VIII rocznica powstania naszej parafii.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust tzw. Porcjunkuli za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencji Ojca św. Należy też przyjąć komunie św. i wykluczyć przywiązanie do grzechu nawet lekkiego.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną modlitwą o powołania kapłańskie z racji I czwartku miesiąca.
 3. We wtorek o godz.1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. W Januszowej Msza św. o 1100 wcześniej spowiedź św. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń. W czwartek od godz.1700 do 1800 zapraszamy do spowiedzi dzieci.
 5. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 6. W dniach 17-25 sierpnia 2021 r. odbędzie się 39. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Grupie 22. w udziale przypadł 2. dzień pielgrzymowania – 18 sierpnia (środa) oraz 25 sierpnia (środa) Jana Góra. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Koszty transportu: do Zabawy i z powrotem 40 zł oraz do i z Częstochowy 60 .
 7. W tym roku zapisy odbędą się tylko w naszej parafii w najbliższą sobotę 07 sierpnia 2021 r. od godz. 1400 – 1900. Zapisów można dokonać osobiście równocześnie dokonując płatności za pielgrzymkę. Zapisu osób niepełnoletnich dokonują rodzice.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – SYNODALNA

25.07.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Joachima i Annę – rodziców Najśw. Maryi Panny
 • w czwartek – św. Martę
 • w sobotę – św. Ignacego Loyolę – kapłana

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Za tydzień rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sądeckiej Farze. Szczegóły program w gablocie  i w „Naszych Spotkaniach”, które są na stoliku z gazetami.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem do św. Michała Archanioła o godz. 1700.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 800.
 4. Składka w przyszłą niedzielę na nowe ołtarze w kościele. Dziękujemy za składane ofiary.
 5. Dzisiaj po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i samochodów w racji wspomnienia św. Krzysztofa. Po wspólnej modlitwie w kościele kapłan pokropi samochody wyjeżdżające z parkingu parafialnego oraz na ulicy Batalionów Chłopskich i rozda obrazki ze św. Krzysztofem. Przy wyjściu z kościoła do puszki można złożyć ofiarę na misje jako podziękowanie za szczęśliwe kierowanie samochodem i ustrzeżenie od wypadków drogowych.
 6.  Uczyńmy wszystko, by sierpień był miesiącem trzeźwości w naszych rodzinach. Wszystkich podejmujących abstynencję polecamy wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Można w kancelarii złożyć przyrzeczenie abstynenckie ofiarując je w intencji osoby uzależnionej.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Zbigniew Jacak. Módlmy się: „Dobry Jezu a nasz Panie…”.

 


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – uroczystość św. Małgorzaty – patronki N. Sącza
 • w czwartek – święto – św. Marii  Magdaleny
 • w piątek – święto św. Brygidę – patronki Europy
 • w sobotę – św. Kingi – patronki diecezji

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na g. 1700 a w czwartek na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.
 2. Błogosławieństwo kierowców i samochodów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. na parkingu parafialnym. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na misje.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” a dla dzieci „Promyczek Dobra”.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego
 • we wtorek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w czwartek – św. Bonawenturę bpa i doktora Kościoła
 • w piątek – NMP z Góry Karmel

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a godz. 1730 Msza św. za zmarłych i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. We wtorek na godz. 1900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z lampionami. Prosimy nie przynosić świec.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają mężczyzn i młodzieńców na modlitwę różańcową.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół i na pomoc poszkodowanym.
 6.  W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” a dla dzieci „ Promyczek Dobra i „ Mały Promyczek”.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Zofia Habas, Leszek Bałuszyński.„Dobry Jezu…”

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

4.07.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • we wtorek – bł. Marię Teresę Ledóchowską
 • w czwartek – św. Jana z Dukli

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. We wtorek o godz.1700 formacyjne spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II.
 3. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. W dniach 17-25 sierpnia 2020 r. odbędzie się 39. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Ze względu na sytuację epidemiczną, pielgrzymka przybierze formę sztafety tak jak w ubiegłym roku.
 5. Grupie 22. w udziale przypadł 2. dzień pielgrzymowania – 18 sierpnia. (wtorek) z prowadzeniem apelu oraz 25 sierpnia (wtorek) Jana Góra. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Koszty transportu: do Zabawy i z powrotem 40 zł oraz do i z Częstochowy 60 .
 6. W tym roku zapisy odbędą się tylko w naszej parafii w dniu 07 sierpnia 2021 r. od godz. 1400 – 1900. Zapisów można dokonać osobiście równocześnie dokonując płatności za pielgrzymkę. Zapisu osób niepełnoletnich dokonują rodzice.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 8.  Po Mszy św., zgodnie z prośbą biskupa ordynariusza, Caritas parafialny zbiera ofiary do puszki na pomoc poszkodowanych, szczególnie w Librantowej i okolicach w wyniku gradobicia i trąby powietrznej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mieczysław Kołodziej. „ Dobry Jezu…”.

 


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.06.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Ireneusza
 • we wtorek –  uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz o 1730. W Januszowej o godz. 1100. W poniedziałek o 1730 Msza św. z uroczystości. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.
 • w piątek – święto NMP Tuchowskiej
 • w sobotę – św. Tomasza Apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 2.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na piątek ze względu na mniejszą ilość kapłanów. W Januszowej Msza św. o 1100. Wcześniej spowiedź św. Szczególnie dzieci zapraszamy na spowiedź w czwartek na godz. 1700. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 3. W I czwartek modlitwy o powołania kapłańskie na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 5. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.
 6. Składka w przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na wystrój kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

 


XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20.06.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w czwartek – uroczystość św. Jana Chrzciciela

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W poniedziałek o godz.1500 bp Artur Ważny udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prośmy Boga, aby młodzi ludzie trwali w wierze i Świętym Kościele Katolickim idąc drogą zbawienia.
 2. W piątek o godz.800 Msza św. dla dzieci na zakończenie roku szkolnego. Prosimy, aby dzieci z tej okazji przystąpiły do spowiedzi św., która będzie również spowiedzią przed I piątkiem lipca. Na spowiedź zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. W piątek wieczorem ministranci i schola „Radosne Duszki” wyjeżdżają wraz z ks. Marcinem na oazę parafialną. Polecajmy ich opiece św. Jana Pawła II.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 6.  Dzisiaj do puszek, które są przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Uniwersytet Jana Pawła II.
 7. W związku z okresem urlopowym i mniejszą ilością kapłanów w lipcu i sierpniu Msza św. w kaplicy w Januszowej będzie w niedzielę o godz.1430.
 8.  Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój naszego kościoła, szczególnie na ołtarz główny i witraże. W ostatnim tygodniu został zamontowany kolejny witraż od strony północnej, przedstawiający św. Jana Pawła wręczającego złotą różę Matce Bożej Kalwaryjskiej. Jest to dar serca wszystkich parafian jak jest napisane na witrażu. W tej róży kryje się wszelkie dobro, które składamy Matce Bożej. Dziękujemy też panu Łukaszowi Rogowskiemu i firmie Mikrowag za użyczenie zwyżki do montażu.
 9. Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku. Niech to będzie również czas umocnienia naszej wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Fiałek, Andrzej Majca, Jan Oleksy, Jan Lelito, Stanisław Roman„ Dobry Jezu”…

 


XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13.06.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – bł. Michała Kozala, bp. i męcz.
 • we wtorek – 9. rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez bpa A. Jeża
 • w czwartek – św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w procesji w Oktawie Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, LSO, panom noszącym baldachim oraz paniom i panom sprzątającym i porządkującym plac wokół kościoła. Dziękujemy również Rycerzom św. Jana Pawła II, Różom Różańcowym, Żywej Drodze Krzyżowej oraz Apostolatowi Pomocy Duszom Czyśćcowym za przygotowanie ołtarzy i zakup kwiatów a panom Jasińskim za przywiezienie brzózek.

Obowiązkowe spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania będą:

 • w czwartek o godz. 1730
 • w piątek o godz. 1500
 • w sobotę o godz.1830
 • w niedzielę o godz.1630

Na te spotkania zapraszamy przynajmniej jednego rodzica a w niedzielę również świadków. Nieusprawiedliwiona nieobecność na spotkaniu będzie znakiem rezygnacji z przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku. Spowiedź św. dla młodzieży, ich rodziców oraz świadków będzie pół godziny przed każdym spotkaniem. Spowiedź św. dla kandydatów i świadków jest konieczna. Sakramentu bierzmowania udzieli bp Artur Ważny w poniedziałek 21 czerwca o godz. 1500.

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec a następnie Msza św. za konających i dusze w czyśćcu cierpiące z intencji APDC.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę, 16 czerwca w 22 rocznicę pobytu papieża w Starym Sączu, zapraszamy o godz. 2000 na męski różaniec prowadzony przez Rycerzy św. Jana Pawła II w intencji rodzin.
 4. W czwartek o godz.1730 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. W piątki Msza św. popołudniowa będzie tylko o godz.1515. Nie będzie Mszy św. o godz. 1730 aż do października, z wyjątkiem I piątku miesiąca.
 6. Dzisiaj o godz. 1900 nabożeństwo fatimskie, w czasie którego będzie śpiewał chór parafialny a celebransem będzie misjonarz z Afryki ks. Piotr Boraca.
 7. 20 czerwca, w niedzielę, o godz.1115 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. Gratulujemy chłopcom i dziękujemy rodzicom za świadectwo ich wiary.
 8. W przyszłą niedzielę na Diecezjalne Święto Rodziny przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu organizowana jest pielgrzymka rowerowa. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz.750. Zapraszamy na tę pielgrzymkę indywidualne osoby jak i całe rodziny.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jacek Pietruszka, Kazimierz Popiela, Salomea Wysowska, Grzegorz Zygmunt, „ Dobry Jezu”…

 


 

X NIEDZIELA ZWYKŁA

6.06.2021r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – prez. i męczennika
 • we wtorek – św. Jadwigę
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to z woli św. Jana Pawła II – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego
 •  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. Zapraszamy LSO, dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 1730. W Januszowej o 1630.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa i zmiana stacji dla Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.1900.
 5.  21 czerwca o godz.1500 bp Artur Ważny udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę oraz będą na stronie parafialnej.
 6. We wtorek o godz.1830 spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na oazę parafialną.
 7. W przyszłą niedzielę OO. Jezuici zapraszają na Mszę św. o godz. 1600 z procesją na Rynek.
 8. W niedzielę, 13 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii Siostry Dominikanki.  Siostry, będą przeprowadzały po Mszach św. zbiórkę do puszek na konieczny remont starej części klasztoru.
 9. Bóg zapłać za ofiary na wystrój kościoła.
 10.  Na stoliku z prasą katolicką jest kolejny numer „Naszych Spotkań”.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Izabela Bochenek. „ Dobry Jezu…”.