XIV Niedziela Zwykła
05.07.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy

 • w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską
 • w środę – św. Jana z Dukli
 • w sobotę – św. Benedykta – patrona Europy

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700, a w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 3. W dniach 17-25 sierpnia 2020 r. odbędzie się 38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Ze względu na sytuację epidemiczną, pielgrzymka przybierze formę sztafety.
 4. Grupie 22. w udziale przypadł 2. dzień pielgrzymowania – 18 sierpnia. (wtorek) oraz 25 sierpnia (wtorek) Jana Góra. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Koszty transportu: do Zabawy i z powrotem 30 zł oraz do i z Częstochowy 50 .
 5. W tym roku zapisy odbędą się tylko w naszej parafii w dniu 19 lipca 2020 r. od godz. 1730 i będą prowadzone do wyczerpania miejsc (max.150 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonać osobiście równocześnie dokonując płatności za pielgrzymkę. Zapisu osób niepełnoletnich dokonują rodzice. Szczegóły w nowym numerze „Gościa Niedzielnego”.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz nowy kościół.
 7.  Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele. Zachęcamy do dezynfekcji dłoni wchodząc do kościoła.

 

 


XIII Niedziela Zwykła
28.06.2020 r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 800, 930 oraz o 1730. W Januszowej o godz. 1100. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • w czwartek – święto NMP Tuchowskiej
 • w piątek – św. Tomasza apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700 oraz na zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 2.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie – pół godziny przed Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na piątek ze względu na mniejszą ilość kapłanów. W Januszowej Msza św. o 1100. Wcześniej spowiedź św. Szczególnie dzieci zapraszamy na spowiedź w czwartek na godz. 1700. Do chorych kapłani udadzą się według indywidualnych ustaleń.
 3. W I czwartek modlitwy o powołania kapłańskie na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 5. W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 800.
 6. Składka w przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na nasz nowy kościół. Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. 11 lipca organizowana jest pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Zapisy w biurze RM przy parafii św. Małgorzaty.
 8. Od wtorku Msze św. w dni powszednie będą o godz. 630 i 1730 a w piątki o 630 oraz 1515. W I piątki dodatkowa Msza św. o 1730. Nie będzie Mszy św. o godz. 830.
 9.  Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku. Niech to będzie również czas umocnienia naszej wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Nowak, Władysława Jarząb, Dawid Biel, Maria Chlipała, Irena Zawiła. „ Dobry Jezu…”

 


XII Niedziela Zwykła
21.06.2020 r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w środę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w procesji w czasie Oktawy Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom, LSO, panom noszącym baldachim oraz paniom i panom sprzątającym i porządkującym plac wokół kościoła.
 2. Dziękujemy również Rycerzom św. Jana Pawła II, Różom Różańcowym i Żywej Drodze Krzyżowej za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i  zakup kwiatów  a panom Jasińskim za przywiezienie brzózek.
 3. Od poniedziałku do piątku na Mszach św. popołudniowych dzieci, które dzisiaj przystąpią do I Komunii św. będą miały Biały Tydzień.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II na godz. 1700.
 5. W środę o godz. 830 będzie Msza św. w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Prosimy aby dzieci i młodzież z tej okazji przystąpili do spowiedzi św., szczególnie ci, którzy dawno nie byli do tego sakramentu. Spowiedź codziennie przed oraz w czasie Mszy św.
 6. 25 marca wiele osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W czwartek zapraszamy te osoby na Mszę św. o godz. 830 i różaniec pół godziny wcześniej. Ze stolika pod chórem prosimy zabrać i wypełnić deklaracje, które zostaną złożone na ołtarzu w czasie Mszy św.
 7. W czwartek o godz. 1700 na zakończenie całodziennej adoracji nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 8. Bóg zapłać za ofiary na nasz nowy kościół. Rozpoczęliśmy malowanie i zabezpieczenie zewnętrznych ścian kościoła.
 9. Prosimy o zakrywanie nosa i ust w kościele a na placu o zachowanie odległości. Osoby pragnące przyjąć komunię św. na rękę prosimy o podejście na samym początku przed ołtarz, jako pierwsi do komunii. Należy wyciągnąć przed siebie i to wyżej lewą czystą i suchą dłoń, następnie zaraz przed kapłanem prawą dłonią włożyć do ust komunię św. Wyciągnięta dłoń ma być wyprostowana. Po podaniu komunii św. na rękę będzie udzielana komunii św. do ust. Informujemy, że bezpośrednio przed rozdawaniem komunii św. kapłani dezynfekują swoje dłonie.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, nowy numer „Miłujcie się” oraz „Promyczek” z puzzlami.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Anna Salamon, Franciszek Rosiek. „ Dobry Jezu”…

XI Niedziela Zwykła
14.06.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

 • w środę – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1730 a dzisiaj o 1115. Zapraszamy LSO, dzieci I-komunijne  oraz dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 1730. W Januszowej o 1700.
 2. Od poniedziałku do piątku na Mszy św. popołudniowej Biały Tydzień dla dzieci, które dzisiaj o godz. 1330 przystąpią do I Komunii św.
 3. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W niedzielę 21 czerwca o godz. 1330 I Komunia dzieci z klas III B i E a o godz. 1445 dla dzieci z klasy III D ze Szkoły Podstawowej nr 18. W sobotę o godz. 900 spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin. W poniedziałek o godz.1830 katecheza dla tych dzieci.
 5.  W sobotę o godz. 1100 I Komunia św. dla dzieci z SOSW.
 6. W piątki Msza św. popołudniowa będzie tylko o godz. 1515. Nie będzie Mszy św. o 1730 z wyjątkiem I piątku miesiąca.
 7. Dzisiaj do puszki, które są przy wyjściu można złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie.
 8.  Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła.
 9.  Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

 


Uroczystość Trójcy Świętej
7.06.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – św. Jadwigi królowej
 • w piątek – bł. Romana Sitki – kapłana
 • w sobotę – św. Antoniego z Padwy

Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 930. Również po Mszy św. o godz. 1630 będzie procesja eucharystyczna. Nie będzie procesji na rynku. Na pozostałych Mszach św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przez środek kościoła. W Januszowej Msza św. o godz. 1500. W środę o godz. 1730 Msza św. z uroczystości Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy Rycerzy św. Jana Pawła II, Róże Różańcowe /2 ołtarze/ oraz Żywą Drogę Krzyżową. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami grup w poniedziałek o godz. 1800.
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją codziennie o godz. 1730 a w niedzielę o 1115. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami. W czasie procesji śpiewana będzie litania do Serca Pana Jezusa.
 3.  W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4.  W poniedziałek o godz. 1830 katecheza dla dzieci z klas III, wraz z rodzicem, które mają przystąpić do I spowiedzi i Komunii św.
 5. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o g. 1700.
 6. W Boże Ciało o godz. 1400 w kościele parafialnym I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Januszowej. W środę w kaplicy w Januszowej o godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci oraz ich rodzin.
 7. W najbliższą niedzielę, 14 czerwca, o godz. 1330 będzie I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 z klasy III A i C. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 900.
 8. W sobotę o godz. 1900 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 9. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej i zmiana stacji.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 11. W poniedziałek o godz. 1730 w parafii Matki Bożej Niepokalanej rozpocznie się kurs przedmałżeński.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31.05.2020 r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 630,800,930 oraz 1730. W Januszowej o godz. 1015.
 • w środę – św. Karola Lwangę i Towarzyszy – męczenników
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • w piątek – św. Bonifacego
 • w niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W czerwcu po Mszy św. popołudniowej, a w czwartek na zakończenie adoracji, będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano, w dni powszednie, o godz. 600 będą śpiewane godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek o godz. 1830 w naszym kościele katecheza dla dzieci z klas III, wraz z rodzicem, które mają przystąpić do I spowiedzi i Komunii św.
 3. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 1115 będzie rocznica I Komunii św. dzieci klas IV z naszej parafii, które w ubiegłym roku były do I Komunii św. Na Mszę św. zapraszamy dzieci w uroczystych strojach wraz z rodzinami. Spowiedź dla dzieci i rodzin będzie w I piątek miesiąca. Katecheza przygotowująca do tej uroczystości będzie w czwartek o godz. 1830. Na to spotkanie prosimy przynieść obrazki potwierdzające udział w I piątkach miesiąca.
 4. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700 a w czwartek na zakończenie całodziennej adoracji litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 5.  W czwartek od godz. 900 kapłani udadzą się do chorych, którzy zostali zgłoszeni w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia dotyczą również tych chorych, do których kapłani udawali się przed epidemią.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. w I piątek o godz. 630, 830, 1515. oraz o 1730. W Januszowej o 1700.
 7. Ponieważ w tym roku nie mieliśmy możliwości czuwania przy grobie Pana Jezusa w Wieki Piątek, dlatego na zakończenie okresu wielkanocnego zapraszamy wszystkich na adorację i czuwanie przy Panu Jezusie o charakterze wynagradzającym – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 2100. To jest ostatni moment, żeby przystąpić do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii chcemy włączyć się w ogólnodiecezjalną inicjatywę „Ostatni dzwonek”, która jest zachętą do wyspowiadania się i przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego uczynić. Obejmie ona te szczególne dni, w których chcemy wynagradzać za nasze grzechy Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź św. w piątek w godz. od 600-700, 800-1200 oraz 1400–2100. O pełnych godzinach, w czasie trwania spowiedzi, będzie można przyjąć Komunię św. W godz. od 1800 do 2100 zapraszamy szczególnie osoby pracujące, które nie były jeszcze do spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 8.  W I sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi z rozważaniem i różańcem po Mszy św. o godz. 630.
 9. We wtorek o godz. 1700 spotkanie Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II.
 10. Bóg zapłać za ofiary na nasz nowy kościół. Składka w przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, przeznaczona będzie na wystrój naszego kościoła. Po 15 czerwca rozpoczną się prace związane z malowaniem i konserwacją zewnętrznych ścian kościoła. Są to konieczne prace zabezpieczające zewnętrzną elewację.
 11. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.
 12. Od 1 czerwca, od poniedziałku do piątku, modlitwa różańcowa będzie w naszym kościele prowadzona przez Róże Różańcowe pół godziny przed popołudniową Mszą św. czy nabożeństwem. Szczegółowa informacja dla prowadzących różaniec w gablocie. Nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 2030. Zapraszamy na różaniec do kościoła.
 13.  Ks. Marcin zaprasza na spotkanie:
 • KSM-u dla młodych w czwartek o godz. 1900.
 • aspirantów w sobotę o godz.900.
 • ministrantów w sobotę o godz. 1000.
 1. Spotkanie scholi „Radosne Duszki” w sobotę o godz. 1100. Zapraszamy.
 2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Kurzeja. Módlmy się za nich. „Dobry Jezu…”

Wniebowstąpienie Pańskie
24.05.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek św. Filipa Nereusza – Dzień Matki
 • w piątek  św. Urszulę Ledóchowską
 • w niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie naszym mamom z okazji Dnia Matki, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki św. Jana Pawła II.

 1. Zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież, na nabożeństwa majowe. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. Zapraszamy też ministrantów i lektorów do służenia na Mszy św. i w czasie nabożeństw.
 2. Msze św. w dni powszednie są o godz. 630, 830, 1730 oraz w piątek o godz. 1515. Zapraszamy wszystkich parafian.
 3.  W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie można przystąpić do sakramentu pokuty w godz. 800-1200 oraz 1400–1800. O pełnych godzinach, w czasie trwania spowiedzi, będzie można przyjąć Komunię św. W czwartek o godz. 1630 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 4.  Zapraszamy na niedzielną uroczystą Mszę św. wigilii Zesłania Ducha Świętego, która będzie celebrowana w sobotę o godz. 1900 a po niej modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 5. Chorych, którzy chcą, aby kapłan przyszedł z komunią św. do ich domu, prosimy zgłosić telefonicznie lub w kancelarii parafialnej. Odwiedziny chorych planujemy w czwartek 4 czerwca.
 6. Biblioteka parafialna jest otwarta we wtorki po Mszy św. wieczornej.
 7.  Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na nasz nowy kościół i utrzymanie parafii oraz panom Adamowi i Mieczysławowi za skoszenie trawy na placu.
 8. W poniedziałek o godz. 1830 w naszym kościele katecheza dla dzieci z klas III, wraz z rodzicem, które mają przystąpić do Komunii św.
 9. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbywa się w każdą sobotę o godz. 1830.
 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Alicja Rosiek: Módlmy się: Dobry Jezu…

VI Niedziela Wielkanocna
17.05.2020 r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Stanisława Papczyńskiego
 • w piątek – św. Rity
 • w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek 18 maja przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Program dnia w naszym kościele, który jest w gablocie i na stronie parafialnej będzie następujący. Msze św. z kazaniem o godz. 630, 800, 930, 1730 i 2000 z udziałem Rycerzy św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 800 różaniec ze św. Janem Pawłem. O godz. 1700 nabożeństwo majowe a o 1630 film o naszym patronie. O godz. 1845 montaż słowno – muzyczny: „Droga do świętości” przygotowany przez młodzież naszej parafii i po Mszy św. o godz. 2000 adoracja prowadzona przez Rycerzy Jana Pawła w oparciu o Jego nauczanie. Zakończenie błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 2137. Niech każdy z nas choć jedną godzinę poświęci w tym dniu dla uczczenia św. Jana Pawła Wielkiego.
 2.  W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie można w zakrystii ministranckiej przystąpić do sakramentu pokuty w godz. 800-1200 oraz 1400–1800. O pełnych godzinach, w czasie trwania spowiedzi, będzie można przyjąć Komunię św. Zapraszamy szczególnie te osoby, które nie były jeszcze do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Do komunii wielkanocnej zobowiązuje nas przykazanie kościelne. Do spowiedzi można przystąpić również przed i w czasie każdej Mszy św.
 3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe a we wtorek na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 4. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W tym dniach będziemy się modlić o urodzaje, o uchronienie nas od klęsk żywiołowych i za głodujących.
 5. We wtorek o godz. 1830 w kościele ważne spotkanie rodziców dzieci klas III, z naszej parafii, również z Januszowej, które w tym roku przystąpią do I spowiedzi i Komunii św.
 6. W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. Znacznie zwiększyła się ilość osób mogących wejść do kościoła. Zajmujemy miejsca oznaczone kartką: „Tu prosimy siadać”, zachowując bezpieczną odległość od siebie w kościele i na placu. Domownicy mogą siedzieć razem. Pamiętajmy też o maseczkach. Przy wejściu do kościoła jest płyn do dezynfekcji rąk. Do uczestnictwa w Mszach św. w niedzielę i w tygodniu zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci z rodzicami, młodzież i osoby w sile wieku.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” poświęcony św. Janowi Pawłowi, „Mały Gość Niedzielny” z komiksem o kardynale Wyszyńskim oraz „Promyczek Dobra”.
 9.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Tadeusz Ziaja, Franciszek Oracz. Módlmy się: Dobry Jezu…

V Niedziela Wielkanocna
10.05.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

 • w czwartek – św. Macieja apostoła
 • w sobotę –  św. Andrzeja Bobolę – imieniny ks. bpa Andrzeja Jeża.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek o godz. 1630 różaniec, a o godz. 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2.  W środę nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.1900. Nie będzie procesji. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 3.  Zapraszamy na nabożeństwo majowe. We wtorek o 1630. W pozostałe dni powszednie o godz. 1700, a w niedzielę i święta o  godz. 1600.
 4. W Januszowej Msza św. z nabożeństwem majowym w czwartek i piątek o godz. 1700. Intencje przyjęte w Januszowej w pozostałe dni tygodnia będą odprawiane w kościele parafialnym o godz. 630. Intencje przyjęte w tym tygodniu na godz. 1030 będą polecane na Mszy św. o godz. 830.
 5.  W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie można w zakrystii ministranckiej przystąpić do sakramentu pokuty w godz. 800-1200 oraz 1400–1800. O pełnych godzinach, w czasie trwania spowiedzi, będzie można przyjąć Komunię św. Zapraszamy szczególnie te osoby, które nie były jeszcze do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 6. Z okazji 100. – lecia urodzin św. Jana Pawła II przygotowaliśmy wystawę, którą codziennie można zobaczyć w kościele pod chórem. Początek wystawy przy figurze św. Antoniego. W niedzielę 17 maja po każdej Mszy św. Rycerze Jana Pawła postawią wartę przy relikwiach św. papieża, a my będziemy mogli oddać cześć przez chwilę modlitwy, skłon czy przyklęknięcie. Program na poniedziałek 18 maja zostanie podany za tydzień. Prosimy wszystkich parafian, aby na te szczególne dni, udekorować okna swoich mieszkań obrazem św. Jana Pawła II, kwiatami i innymi dekoracjami, które będą wyrażać nasze przywiązanie i wdzięczność naszemu świętemu patronowi. W sobotę 9 maja rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Nowenna będzie codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 830 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 800.
 7.  Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół oraz panu Adamowi, który skosił trawę wokół kościoła.
 8.  Pamiętajmy o ograniczonej liczbie uczestników wszystkich nabożeństw oraz o zakrywaniu ust i nosa w kościele. W kościele zajmujemy wyznaczone miejsca a na zewnątrz prosimy o zachowanie minimum dwumetrowej odległości od siebie. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie, aby przynajmniej każdy mógł jeden raz w tygodniu uczestniczyć we Mszy św.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, nowy numer „Miłujcie się” oraz nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” z grą planszową o św. Janie Pawle.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Eugenia Piecuch. „Dobry Jezu…” .

IV Niedziela Wielkanocna
3.05.2020 r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w poniedziałek – św. Floriana, męcz.
 • w środę – św. Filipa i Jakuba Apostołów
 • w piątek –  św. Stanisława bpa i męczennika – patrona Polski i diecezji. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Kapłańska, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 2.  Misje święte zaplanowane na przyszły tydzień zostały przeniesione na późniejszy termin.
 3.  Zapraszamy na nabożeństwo majowe. We wtorek o 1630. W pozostałe dni powszednie o godz. 1700, a w niedzielę i święta o  godz. 1600.
 4. W Januszowej Msza św. z nabożeństwem majowym w czwartek i piątek o godz. 1700. Intencje przyjęte w Januszowej w pozostałe dni tygodnia będą odprawiane w kościele parafialnym o godz. 830.
 5.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 6. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie można przystąpić do sakramentu pokuty w godz. 800-1200 oraz 1400 – 1800. O pełnych godzinach, w czasie trwania spowiedzi, będzie można przyjąć Komunię św. z racji okresu wielkanocnego. Na zakończenie adoracji nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.
 7.  Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i funkcjonowanie parafii.
 8. W piątek po Mszy św. porannej droga krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela” a dla młodych „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 10. W kościele prosimy zajmować miejsca oznaczone napisem: „ Tu prosimy siadać”. Pamiętajmy o limicie osób przebywających w kościele. W razie braku miejsc pozostajemy na placu z zachowaniem odległości 2 metrów.
 11. Osoby, które zapłaciły za pielgrzymkę do Wadowic oraz na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego prosimy o odebranie pieniędzy w kancelarii.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krzysztof Olesiak, Jan Cebula. Dobry Jezu… .


III Niedziela Wielkanocna
26.04.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w środę – św. Katarzynę ze Sieny
 • w sobotę –  uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w tym dniu rano o godz. 6.30, 8.00 i 9.30, na zakończenie których będzie nabożeństwo     I – sobotnie z różańcem. Po południu Msza św. niedzielna.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego w naszych rodzinach. Dzisiaj o godz. 1945 w naszym kościele będzie nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. Zapraszamy do udziału w kościele czy dzięki transmisji internetowej.
 2. Na ławkach w kościele zostały naklejone kartki z napisem: „TU PROSIMY SIADAĆ”. Zajmujemy więc wyznaczone miejsca. W przypadku braku miejsc pozostajemy na zewnątrz. Pamiętajmy o zachowaniu odległości od siebie.
 3. W I piątek Msze św. o godz. 630, 830. 1515 oraz 1730. W tym tygodniu z racji I piątku spowiedź całodzienna będzie w piątek ,a nie w czwartek, od godz. 600 – 700, 800 – 1200 oraz 1400 do 1800. Poza Mszą św. Komunia św. będzie udzielana w piątek o godz. 1000, 1100, 1200, 1445, 1645 oraz na nabożeństwie majowym. Składka w tym dniu na misje. W Januszowej Msza św. o 1700 wcześniej możliwość spowiedzi św.
 4. W czwartek o godz. 1700 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W dni powszednie, oprócz wtorku, nabożeństwo to będzie o godz. 1700 a w niedzielę o godz. 1600. We wtorki natomiast o godz. 1630.
 5. Nowenna do św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 1700 a w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6.  Nabożeństwo do św. Michała Archanioła będzie w czwartek o godz. 1630.
 7. W przyszłą niedzielę nie będzie jeszcze zmiany tajemnic różańcowych. Prosimy rozważać tą samą tajemnicę.
 8.  W tym miesiącu kapłani nie udadzą się jeszcze z posługą sakramentalną do chorych. W sytuacji niebezpieczeństwa śmierci prosimy dzwonić na plebanię.
 9. W przyszłą niedzielę składka na nasz nowy kościół. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do skarbony, na konto parafialne czy w kancelarii. Planujemy w dogodnym czasie malować zewnętrzne ściany kościoła.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Bednarek. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”

II Niedziela Wielkanocna
19.04.2020 r.

 

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • w czwartek – św. Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski
 • w sobotę – św. Marka Ewangelisty.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to diecezjalny Dzień „Caritas”.
 2. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia transmitowaną przez internet, która rozpocznie się dzisiaj w naszym kościele o godz. 1500 wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 3. Dzisiaj jeszcze obowiązuje nas limit 5 osób w kościele. Od poniedziałku zgodnie z rozporządzeniem państwowym liczba uczestniczących w nabożeństwie w kościele będzie zależna od powierzchni użytkowej, która w naszym kościele wynosi 801 m2. Na jedną osobę ma przypadać 15 m2. W naszym kościele będzie mogło równocześnie uczestniczyć 53 osoby oprócz kapłanów i posługujących w czasie nabożeństwa. Zajmujmy miejsca również na balkonach. Pamiętajmy o zachowaniu w kościele odległości 2 metrów od siebie oraz zakrywaniu ust i nosa również w kościele. Komunia św. będzie rozdawana na kościele, aby się niepotrzebnie nie przemieszczać. Na czas komunii odkrywamy usta, nie dotykając zewnętrznej części maseczki. Będzie to znak, ze dana osoba chce przyjąć Pana Jezusa w komunii św.
 4. W trwającym okresie wielkanocnym zachęcamy wszystkich do sakramentalnego pojednania się z Bogiem, gdyż „u tych, którzy przyjmują sakrament pokuty z sercem skruszonym i z pobożnym nastawieniem, zwykle nastają po nim pokój i pogoda sumienia wraz z wielką pociechą duchową” (KKK 1468).
 5. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w naszym kościele można przystąpić do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w każdy czwartek okresu wielkanocnego, a więc do 7 czerwca, od godz. 800 – 1200 i od 1400 do 1800. O pełnych godzinach będzie też udzielana komunia św. W każdy czwartek będzie również całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W związku z trwającymi ograniczeniami ks. Biskup Andrzej Jeż podtrzymuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Zachęcamy jednak w miarę możliwości i z zachowaniem przepisów do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie. Od poniedziałku do końca czerwca wprowadzamy dodatkową Mszę św. w dni powszednie o godz. 830 celebrowaną w intencji ustania epidemii, umocnienia wiary w naszych rodzinach, o zdrowie chorych, oraz zdrowie duszy i ciała każdego z nas.
 7. Od przyszłej niedzieli będą również Msze św. w kaplicy w Januszowej według porządku sprzed epidemii. W kaplicy w Januszowej będzie mogło uczestniczyć na Mszy św. 10 osób.
 8. Kuria Diecezjalna w Tarnowie informuje, że uroczystości pierwszokomunijne  w maju nie będą organizowane. Uwzględniając fakt, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się jednoznacznych informacji co do trwania stanu epidemii, należy uroczystości pierwszokomunijne planować w miesiącach powakacyjnych z zagwarantowaniem minimum trzytygodniowego czasu, poprzedzającego uroczystość i przeznaczonego na duchową oraz liturgiczną formację przy parafii dla dzieci i ich rodzin. W naszej parafii mogłaby być to niedziela 11 października poprzedzająca odpust parafialny.
 9. We wtorek o godz. 1700 będzie nowenna do św. Jana Pawła II a następnie Msza św. w intencjach nowennowych, które można składać do skarbony pod chórem.
 10. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła wpłacane na konto parafialne czy składane do skarbony pod chórem.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Maria Migacz, Irena Migacz, Maria Kolat. Módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”


Niedziela Palmowa
5.04.2020 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, święty czas uobecniający najważniejsze wydarzenia naszej wiary. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o zapoznanie się z Dekretem Ks. Bpa Ordynariusza o „Sprawowaniu Posługi Duszpasterskiej i Liturgicznej w Wielkim Tygodniu”, który jest na naszej stronie parafialnej.
 2. Korzystając z możliwości transmitowania nabożeństw z naszego parafialnego kościoła, które znajduje się na kanale Youtube pod tytułem jp2nowysacz, serdecznie zapraszamy do duchowego udziału w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na transmisję ostatnich w tym roku Gorzkich Żali o godz. 1530.
 3. Według Dekretu ks. Biskupa nie ma możliwości zwyczajnej świątecznej spowiedzi św., dlatego informujemy:
  • kto nie ma grzechu ciężkiego, niech nie szuka spowiedzi św., tylko cieszy się łaską uświęcającą przyjmując komunię św. duchową,
  • kto zaś jest w stanie grzechu ciężkiego niech wzbudzi sobie akt żalu doskonałego z obietnicą wyspowiadania się jak najszybciej, gdy będzie to możliwe,
  • w sytuacji zagrożenia życia i wielkiej potrzeby duchowej jest możliwość spowiedzi św., po wcześniejszym umówieniu się z księdzem, dzwoniąc na parafialny telefon, zachowując wszelkie środki ostrożności nakazane przez prawo,
  • natomiast wszystkich parafian zapraszamy w Wielką Środę na Nabożeństwo Pokutne transmitowane z naszego kościoła przez internet o godz. 2000, po którym będzie codzienny kapłański różaniec.
 1. W Wielki Czwartek – w dniu Eucharystii i Kapłaństwa – zapraszamy wszystkich na transmisję Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. W tym roku nie będzie procesji do Ciemnicy, natomiast wszystkich zapraszamy na transmitowaną przez internet Godzinę Świętą od 1930 do 2030, a później modlitwę różańcową.

Kościół jest codziennie otwarty dla osobistej modlitwy. Pamiętajmy jednak, że nie może być więcej jak 5 osób w kościele jednocześnie. Jeżeli jest więcej proszę poczekać na zewnątrz.

 1. W Wielki Piątek – dzień zbawczej śmierci Jezusa – dzień ścisłego postu i abstynencji. Prosimy parafian, o przybranie krzyży przydrożnych oraz wiszących na ścianach naszych mieszkań.
 2. Zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową o godz. 1500 transmitowaną z naszego kościoła i na Nabożeństwo Męki Pańskiej  – o godz. 1800.  Po nim będą Gorzkie Żale i od 2000 do 2100 adoracja Pana Jezusa.
 3. W Wielką Sobotę – nie będzie błogosławieństwa pokarmów. Modlitwę nad pokarmami świątecznymi należy odmówić w domu według rytuału rodzinnego. O godz. 1500 kolejny dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
 4. Świętą Noc Zmartwychwstania rozpoczniemy o godz. 1900 wigilią paschalną również transmitowaną przez internet. Pamiętajmy, aby w domu przygotować świece, ponieważ w czasie tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 5. Przypominamy, że wszystkie nabożeństwa Triduum Sacrum są bez udziału wiernych.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte jak w niedziele.
 7. W nawiązaniu do ostatniego dekretu Biskupa Tarnowskiego przygotowywany jest rytuał rodzinny na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia. Na stronie diecezjalnej www.diecezja.tarnow.pl można pobrać tekst rytuału w wersji pdf, epub oraz mobi zarówno na Niedzielę Palmową, jak i na Wielką Środę. Kolejne teksty będą tam sukcesywnie dodawane. Wszystkie teksty rytuału będą również dostępne w formie aplikacji mobilnej “Wielkanoc 2020”, którą również można bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play
 8. Czekając na możliwość przyjęcia Komunii św., do której jesteśmy zobowiązani w okresie wielkanocnym czyli do Uroczystości Trójcy Świętej – do  7 czerwca, w czasie wszystkich tych nabożeństw zawsze przyjmujmy Komunię świętą duchową.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary do skarbony czy na konto parafialne na utrzymanie kościoła.
 10. W kościele w ciągu tygodnia można nabyć świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli”. Są też baranki i paschaliki jako jałmużna postna.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. ks. Marcin Zahuta, Adam Szabla, Jan Klimczak, Józef Dziadosz, Grzegorz Popiela. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…

V Niedziela Wielkiego Postu
“Laetare”
29.03.2020 r.

 

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.
 2. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem rządowym i dekretem biskupa diecezjalnego w kościele może być równocześnie 5 osób, nie licząc kapłanów i posługujących przy ołtarzu.
 3. Zachęcamy do duchowego łączenia się dzięki transmisji internetowej z naszego kościoła. Codziennie Msze św. rano i wieczór, modlitwa różańcowa o 2030 oraz droga krzyżowa w piątek o 2000 i gorzkie żale w niedzielę o godz. 1530. W dni powszednie wieczorem jest celebrowana Msza św. o ustanie epidemii i o umocnienie wiary parafian. Intencje przyjęte w Januszowej będą celebrowane w kościele parafialnym w piątek o godz. 1515 i w niedzielę o godz. 1115.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Oddajmy nasze rodziny w opiekę Boskiego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Nie będzie organizowanej spowiedzi z okazji I piątku. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św. W sytuacji zagrożenia życia lub wielkiej potrzeby duchowej prosimy zadzwonić telefonicznie do księdza lub domofonem na plebanii i umówić się z księdzem odnośnie spowiedzi czy Komunii św.

IV Niedziela Wielkiego Postu
“Laetare”

22.03.2020 r.

 

 1. We wspólnocie wiary i modlitwy trwamy w  tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Pamiętamy o obowiązku pozostania w naszych domach a nasze wyjścia ograniczamy do koniecznego minimum. Jest to obowiązek wynikający z V przykazania Bożego.
 2. Zadbajmy jednak o modlitwę, która jest Bożym oddechem dla naszej duszy. Dlatego zachęcamy do wiernego odmawiania modlitw w gronie rodzinnym, odprawiania Drogi Krzyżowej i śpiewania Gorzkich Żali. Zadbajmy, aby nasze rodziny stały się prawdziwym Kościołem Domowym, a znakiem widzialnym niech będą ołtarzyki domowe, pięknie przystrojone, z zapaloną świecą w czasie modlitwy. O godz. 2030 odmawiajmy różaniec w łączności z kapłanami, dzięki transmisji internetowej. O 2100 w czasie apelu jasnogórskiego będą bić dzwony na naszym kościele.
 3. Zachęcamy gorąco do częstego przyjmowania Komunii świętej duchowej. Zwróćmy się wtedy w stronę naszego kościoła parafialnego, nawiążmy relację z Panem Jezusem obecnym w tabernakulum i nabożnie odmówmy modlitwę: Wierzę w Ciebie Boże Żywy…
 4. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w sposób indywidualny. Po zakończeniu epidemii będzie uroczystość w kościele.
 5.  W porozumieniu z Miejskim Zarządem Cmentarza zostało ustalone, że Mszę św. pogrzebową należy odprawić w kościele parafialnym, natomiast obrzędy pogrzebowe na cmentarzach sądeckich odprawić tylko nad grobem. Kaplica cmentarna zostaje wyłączona z celebracji pogrzebowych do odwołania. Obrzędy rozpoczynają się procesją sprzed kaplicy do grobu z zachowaniem maksymalnie 50 osób.
 6. Codzienne Msze św. z naszego kościoła są transmitowane przez internet. Przypominamy, że pierwszeństwo w uczestnictwie w kościele mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św. W kościele i przed kościołem nie może być więcej niż 50 osób. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Można poprosić kapłana o spowiedź również w ławce.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zakupu baranków i paschalików, które są pod chórem.
 8. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Krystyna Ziaja, Maria Szarata, Jerzy Kuźma, Franciszek Piekarz, Wiesław Kuchata, Stanisław Bulanda. „Wieczny odpoczynek…”

III Niedziela Wielkiego Postu
15.03.2020 r.

 

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemią pragniemy poinformować, że w naszej parafii podejmujemy następujące kroki:

 1. Msze św. będą celebrowane w wyznaczonych godzinach, ale w nich mogą uczestniczyć tylko te osoby, które zamówiły intencję.
 2. Odwołujemy następujące nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różańce i Nowenny. Natomiast prosimy, aby te nabożeństwa odprawiać indywidualnie lub w rodzinie.
 3. Nasz kościół będzie otwarty cały dzień, umożliwiając wszystkim wiernym prywatną modlitwę. Natomiast w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św. wieczorną będzie dyżurował kapłan i zachęcamy, aby korzystać ze spowiedzi św., ponieważ, jeżeli ten czas zagrożenie się przedłuży, to nie będzie organizowana spowiedź św. wielkanocna.
 4. Codziennie kapłani naszej parafii będą przy zamkniętym kościele o godz. 2030 odmawiać różaniec w intencji: o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Prosimy wszystkich parafian, aby łączyli się z nami w tej modlitwie w swoich domach.
 5. Po każdej Mszy św. będziemy śpiewać suplikacje, zwracając szczególną uwagę na prośbę: od powietrza… wybaw nas Panie. Pod słowem „powietrze” kryje się pojęcie morowego powietrza, którym to terminem określano rozprzestrzenianie się śmiertelnych epidemii.
 6. Kapłani przestrzegają wszelkich zasad higieny, dezynfekując sobie ręce przed podawaniem Komunii św. Mamy jednak możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę. Starajmy się jednak zachować głęboką wiarę w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii, który jest lekarzem dusz i ciał.
 7. Znak pokoju przekazujemy sobie przez ukłon. Zachowujemy też bezpieczną odległość ok. 2 metrów od siebie.
 8. Przypominamy, że wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet na stronie parafialnej.

II Niedziela Wielkiego Postu
8.03.2020 r.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. We wtorek o godz. 1530 w naszym kościele biskup Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII.
 2. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków oraz rodziców będzie w poniedziałek od godz. 1630 do 1800 w ramach 3 dnia triduum. Spotkanie w poniedziałek rozpocznie się o godz. 1630.
 3. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek: na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1700. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona zostanie na kwiaty oraz przygotowanie Grobu Pańskiego, Ciemnicy i na inne dekoracje i kwiaty w ciągu roku.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 630 rozpoczniemy nowennę do św. Józefa. Nabożeństwo będzie codziennie na zakończenie porannej Mszy św. Modlić się będziemy w intencji rodzin naszej parafii.
 5. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 6. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek o godz. 1700 spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.
 8. 9 maja organizujemy parafialną pielgrzymkę do Wadowic do miejsca urodzin i chrztu św. naszego patrona św. Jana Pawła II, ze szczególnym udziałem dzieci I komunijnych. W programie Msza św. w bazylice oraz zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II. Koszt: dzieci, emeryci i renciści 40 zł. a pozostali 50 zł. Zapisy w kancelarii. Liczba biletów do muzeum jest ograniczona.
 9. Organizujemy również 6 i 7 czerwca pielgrzymkę do Częstochowy, Gniezna, Lichenia oraz do Warszawy z udziałem we Mszy św. beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy w kancelarii. Koszt 200 zł
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 11. Dzisiaj przed kościołem można do puszki złożyć ofiarę na Fundusz misyjny Ad Gentes.
 12. Caritas parafialny rozprowadza od dzisiaj baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym. Zachęcamy też do odpisu 1% podatku na Caritas. Jako cel szczegółowy należy wpisać Caritas parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Wówczas pieniądze będą przekazane na nasz parafialny Caritas.
 13. Dyżury wolontariuszy parafialnego Caritas będą w każdy czwartek od godz. 1630 do 1730 w sali pod byłą kaplicą. Pomoc będzie udzielana w miarę możliwości. Regulamin pomocy oraz inne informację są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Barbara Bacia, Krystyna Śmiałek. Módlmy się: Wieczny…


I Niedziela Wielkiego Postu
1.03.2020 r.

 

W tym tygodniu wspominamy:

 • w środę – św. Kazimierza – odpust w parafii św. Kazimierza

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1700. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona zostanie na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego oraz na kwiaty do ołtarza w ciągu roku. W dni powszednie o godz. 600 a w niedzielę o 720 śpiewane są godzinki o Męce Pańskiej.
 2.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700 i spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujemy Różom Różańcowym i APDC za prowadzenie nabożeństwa 40-godzinnego.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o g. 1700 wcześniej spowiedź św. Z okazji I piątku do chorych kapłani udadzą się w indywidualnie ustalonym terminie.
 4. W I sobotę  Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 5.  W przyszły wtorek 10 marca o godz. 1530 w naszym kościele biskup Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII. Obowiązkowe triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godz. 1830, w niedzielę o godz. 930 oraz w przyszły poniedziałek o godz. 1630. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków oraz rodziców będzie w piątek od godz. 1800 do 1900 oraz poniedziałek od 1630 do 1800. W piątek po nabożeństwie będzie próba generalna w kościele.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 7. Katechizacja przedmałżeńska rozpocznie się w parafii św. Małgorzaty w poniedziałek o godz. 1800. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 8. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Naszych Spotkań”.
 9. Dyrekcja Szkoły Katolickiej ogłasza nabór dzieci do klas pierwszych. Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę 7 marca, przy ulicy Ducha Świętego 2.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marek Mendelowski, Zofia Tworzydło, Janina Sobczak. „Dobry Jezu…”.


VII Niedziela Zwykła
23.02.2020 r.

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a wśród nich księdzu Mirosławowi składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  Dzisiaj o godz. 1330 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne. O godz. 1600 zapraszamy   na Nieszpory eucharystyczne. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 700 do 1730. Nieszpory w poniedziałek o 1700 a we wtorek o 1630. Dokładny program znajduje się tutaj oraz w gablocie. W tych dniach z racji przypadającego Tygodnia Trzeźwości módlmy się o uwolnienie od wszelkich zniewoleń i uzależnień. Można zapisać się do Księgi Trzeźwości, która jest w zakrystii.
 2. We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu oraz czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte będą o 630, 800, 930 oraz po południu 1530 i 1730. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głowy popiołem, jako znak podjęcia nawrócenia i pokuty za grzechy. W Januszowej Msza św. o 1700. Składka jako jałmużna postna na Caritas.
 4.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia i ogranicza się do spożycia trzech posiłków dziennie (dwóch lekkich i jednego ,,do syta”). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – jak w każdy piątek roku – obowiązuje od 14 roku do końca życia.
 5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej, które będzie o godz. 700, 1545, 1700 dla dzieci, a prowadzone przez młodzież o godz. 1830. W Januszowej o 1700.
 6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1530. W Januszowej gorzkie żale po Mszy św.
 7.  Na zakończenie czwartkowej adoracji o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 8. W przyszłą niedzielę składka na nasz nowy kościół, szczególnie na malowanie zewnętrznych ścian kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9.  Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 800. Powstaje kolejna Róża Różańcowa. Brakuje jeszcze kilka osób. Chętnych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 10. W naszej parafii zakładamy parafialny oddział Caritas. W związku z tym w przyszłą niedzielę na godz. 1730 zapraszamy chętne osoby, które chciałyby włączyć się w to parafialne dzieło charytatywne.
 11.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bolesław Cichocki, Tadeusz Nawrocki, Andrzej Lach. „Dobry Jezu…”.

VI Niedziela Zwykła
16.02.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

 • w sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „Jutrzenka”.
 2. We wtorek, 18 lutego, na godz. 2000 zapraszamy na drugi w tym roku wieczór ze św. Janem Pawłem II z okazji setnej rocznicy urodzin naszego patrona.
 3.  We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek o godz. 1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 5. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Prosimy Róże Różańcowe i grupy modlitewne o prowadzenie adoracji. Szczegóły na stronie internetowej oraz w gablocie.
 6. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 1830. Zapraszamy nowe osoby.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań”, „Miłujcie się”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” a w nim artykuł: „Dla mnie on jest wielki” – o nowej książce o naszym patronie na podstawie wywiadu z papieżem Franciszkiem, a dla dzieci „Promyczek Dobra i „ Mały Gość Niedzielny”.

 

 

V Niedziela Zwykła
9.02.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

 • w poniedziałek – św. Scholastyki
 • we wtorek – Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego
 • w piątek – Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy

 

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II, szczególną troską i modlitwą otaczamy wszystkich chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.

 1. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa i zmiana stacji dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.
 4. Spotkanie obowiązkowe kandydatów do s. bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami w piątek o godz. 1730.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół.
 6. Na początku wakacji parafia organizuje oazę nad morzem dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych. W najbliższy piątek o godz. 1830 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci i młodzieży chętnych na ten wyjazd.
 7. Ks. Marcin zaprasza na spotkanie:
  • aspirantów w sobotę o godz. 1000
  • ministrantów w sobotę o godz. 1100
  • grupy młodzieżowej KSM (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży) /od klasy VII-VIII szkoły podstawowej i ze szkoły średniej/ w czwartek  o godz. 1930.
 1. Zwracamy się z prośbą, aby nie kłaść butów na klęcznikach w nowych ławkach.
 2. Zarząd Światowego Związku AK organizuje wielkanocną pomoc Polakom na Litwie. W tym tygodniu zostanie wystawiony kosz w naszym kościele pod św. Antonim w którym do 23 lutego możemy składać: przybory szkolne, żywność długoterminową, niezniszczone zabawki, rowery, książki, artykuły higieniczne, środki czystości, elektronarzędzia używane ale sprawne. Szczegóły na plakacie.
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jacek Krokowski, Andrzej Arabasz, Krystyna Barczyk. „Dobry Jezu…”.

IV Niedziela Zwykła
Ofiarowanie Pańskie
2.02.2020 r.


W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie:

 • w poniedziałek – św. Błażeja – błogosławieństwo gardła po Mszy św.
 • we wtorek – św. Agaty – na Mszy św. porannej błogosławieństwo chleba i  wody  ku czci tej świętej.
 • w środę – św. Pawła Miki.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 

 1. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się za konających oraz o szczęśliwą godzinę śmierci dla siebie i dla naszych bliskich.
 2. Msze św. codziennie w dni powszednie są o g. 630 oraz 1730 a w piątki o 630 i 1515. W dni powszednie, oprócz I piątku, bezpośrednio po Mszy św. otwarta jest kancelaria parafialna.
 3. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca lutego.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o g. 1000 wcześniej spowiedź św. Składka w tym dniu na misje. Z okazji I piątku do chorych kapłani udadzą się w indywidualnie ustalonym terminie.
 5. Spotkanie Rycerzy z chorągwi św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 1700. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Nasze Spotkania” oraz „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

 

 


III Niedziela Zwykła
26.01.2020 r.
28 niedziela synodalna

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • we wtorek – św. Tomasza z Akwinu
 • w środę – rocznicę poświecenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
 • w piątek –  św. Jana Bosko.
 • w niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Na Mszach  św. będzie poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy, aby gromnice dobrze zabezpieczyć, by nie skapać woskiem ławek i posadzki.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  We wtorek o godz. 1700 nowenna do św. Jana Pawła II a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Na zakończenie czwartkowej adoracji o godz. 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3.  W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 4.  Za tydzień w niedzielę o godz. 1115 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę składka na nasz nowy kościół. Bóg zapłać za składane ofiary, szczególnie na malowanie i impregnację zewnętrznych ścian kościoła, które rozpoczniemy na wiosnę.
 6.  Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o g. 800. Zapraszamy nowe osoby pragnące należeć do Róży Różańcowej.
 7.  W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Z Bożym błogosławieństwem i modlitwą odwiedziliśmy wszystkich, którzy otwarli mieszkania godnie przyjmując kapłana. Jest to Wasze świadectwo wiary i przywiązania do Kościoła. Dziękujemy za okazaną życzliwość i złożone ofiary.
 8.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem na ferie.
 9. Szkoła w Januszowej prowadzi zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i I klasy na przyszły rok szkolny.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zdzisława Ćwikła. „Dobry Jezu…”.


II Niedziela Zwykła
19.01.2020 r.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienie:

 •     we wtorek – św. Agnieszki
 •     w piątek – św. Franciszka Salezego
 •     w sobotę – święto nawrócenia św. Pawła apostoła.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, a szczególnie wszystkim dziadkom i babciom z okazji ich święta, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie Klubu Seniora.
 2. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek o godz. 1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII na Mszy św. o godz. 930.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół. W minionym tygodniu na dachu zostało zamontowanych ponad 150 metrów śniegołapów z miedzi.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z artykułem o naszej parafii oraz dla dzieci „Promyczek Dobra” z płytą i „Mały Promyczek” z niespodzianką.
 7. Harmonogram kolędy  >>

Chrzest Pański
12.01.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w piątek –  św. Antoniego, opata

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. Dzisiaj w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna się tzw. okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem.
 2. Przeżywamy obecnie Rok św. Jana Pawła II z racji jego setnych urodzin, które przypadają 18 maja. W związku z tym wydarzeniem, jako parafia której patronuje nasz święty papież, zapraszamy na apele ze św. Janem Pawłem II, które będą każdego 18 dnia miesiąca tego roku. W najbliższą sobotę pierwszy apel, który rozpocznie się o godz. 2000. Zapraszamy wszystkich parafian na to szczególne nabożeństwo. Niech to będzie wyraz naszej wiary i wdzięczności św. Janowi Pawłowi za jego opiekę i błogosławieństwo w naszych rodzinach i w czasie budowy naszego kościoła.
 3.  W poniedziałek o godz. 630 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące a po niej różaniec z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 4.  We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 1500. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6.  Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.
 7. Śmieci w Januszowej i Naściszowej będą odbierane 17 stycznia.
 8. Harmonogram kolędy  >>
 9. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Łukasz Chlipała. „Dobry Jezu..”

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
05.01.2020 r.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek –  uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę w czasie których poświęcimy złoto, kadzidło i mirrę oraz kredę.
 • w przyszłą niedzielę  – święto Chrztu Pańskiego – na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu.
 2. We wtorek o godz. 1700 comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerzy z Chorągwi św. Jana Pawła II. Zapraszamy na to spotkanie również kandydatów.
 3. Do końca stycznia w poniedziałki i środy nie będzie Mszy św. o godz. 1730. Zapraszamy na Mszę św. w tych dniach o godz. 630.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę i wystrój naszego kościoła.
 5. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej kolędować będzie w naszym kościele zespół „Promyczki Dobra” wraz z orkiestrą z Łącka pod batutą p. Stanisława Strączka. Będzie to koncert rozpoczynający w naszej parafii Rok św. Jana Pawła II z racji Jego setnych urodzin. Zapraszamy.
 6. 6 stycznia o g. 1030 z ul. Gwardyjskiej wyruszy Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. Przypominamy, że obecność na tej uroczystości nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św.
 7. Zarząd Osiedla Kochanowskiego organizuje spotkanie świąteczno – noworoczne dla seniorów. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marian Ruchała, Jerzy Wiktorowski. Módlmy się: „Dobry Jezu…”
 9. Harmonogram kolędy na najbliższy tydzień >>

I Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
29.12.2019 r.

 

Harmonogram kolędy>>

W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w środę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę.
 • w czwartek – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza biskupów

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1.  We wtorek – na zakończenie „Starego Roku” – będą celebrowane Msze św. dziękczynne z kazaniem o godz. 630, 930 oraz o 1730 z nieszporami. Nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W Januszowej Msza św. o godz. 1700.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 i 1730. W Januszowej o godz.1000. O godz. 1730 comiesięczne spotkanie klas ósmych przed sakramentem bierzmowania.
 3. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków jest konieczna Komunia św. A zatem po spowiedzi św. z okazji świąt Bożego Narodzenia można przystąpić do Komunii św., pod warunkiem, że jest się w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Ze względu na kolędę w styczniu nie będzie odwiedzin chorych.
 4.  W I sobotę miesiąca – Msza św. o godz.630. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.
 5.  Do końca stycznia nie będzie Mszy św. w poniedziałki i w środy o godz. 1730. W piątki Msza św. o g. 630 oraz 1515, a w I piątek dodatkowo o 1730.
 6. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca.
 7.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o g. 800.
 8. Składka na wystrój naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 9. W niedzielę 5 stycznia na Mszy św. o godz. 1630 oraz po jej zakończeniu kolędować będzie w naszym kościele zespół „Promyczki” wraz z orkiestrą z Łącka pod batutą p.Stanisława Strączka. Będzie to koncert rozpoczynający w parafii Rok św. Jana Pawła II z racji Jego setnych urodzin. Zapraszamy.
 10.  9. Dziękujemy parafianom, którzy ofiarowali świerki do kościoła, jak również tym, którzy pracowali przy szopce i świątecznym wystroju kościoła.