Ogłoszenia parafialne archiwum

NIEDZIELA PALMOWA

14.04.2019r.

 

 1.Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, święty czas uobecniający najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

 2. Program Triduum Sacrum będzie następujący:

 Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. ani adoracji w ciągu dnia. O godz. 630 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej. Od godz. 600 do 700 będzie możliwość spowiedzi św. Msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 1800. Po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2200. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św. W Januszowej  Msza św. o godz. 1700.

 Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

–    godz. 600 –  Godzinki o Męce Pańskiej.

–  godz. 930 –  Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Żywej Drogi Krzyżowej.

–   godz. 1100 – Droga Krzyżowa dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.

–  godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.

–   godz. 1715 – Droga Krzyżowa

– godz.1800Obchód Męki Pańskiej. Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, a następnie gorzkie żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2400. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św.

O godz. 2100 – adoracja prowadzona przez młodzież.

W Januszowej rozpoczęcie uroczystości o godz. 1700.

Przypominamy o obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ścisłego w Wielki Piątek.

Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

Zachęcamy także, aby zgodnie z piękną tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie.

–  godz. 600 –  Godzinki.

–  godz. 1100 – Adoracja dla dzieci – prowadzą „Radosne Duszki”.

– godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia Bożego, II dzień nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

– godz. 1515 – 1730 – przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła.

– godz. 1800 – Celebracja uroczystej Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo przynosimy świece. Prosimy dobrze je zabezpieczyć, aby nie skapać woskiem posadzki, ławek i siebie nawzajem. Procesja rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz. 600. W Januszowej rozpoczęcie nabożeństwa o godz.1800.

 Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  od godz. 800 do 1400; / co pół godziny/. W Januszowej o godz.1000.

W czasie Triduum komunia św. będzie udzielana tylko w czasie wieczornych nabożeństw. W Wielkanoc oraz w II dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Prosimy parafian, o przybranie krzyży przydrożnych z racji zbliżającego się Wielkiego Piątku.

 

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na nasz nowy kościół. Dziękujemy panu Zielińskiemu za przywiezienie ziemi oraz panom, którzy w środę pracowali przy porządkowaniu placu kościelnego. Prosimy dzieci jak również starszych, aby nie deptać trawników. Dziękujemy paniom z Klubu Seniora za wykonanie pięknych palm, z których dochód przeznaczony zostanie na nowe ławki w kościele.

 

 1. W kościele wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe dla ubogich, jako nasza jałmużna postna. W sobotę na godz. 1100 zapraszamy osoby objęte pomocą Caritas po odbiór paczek świątecznych oraz młodzież do rozniesienia paczek świątecznych osobom, które nie mogą przyjść.

 

 1. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Łagiewnik w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 1230. Planowany jest udział w Godzinie Miłosierdzia o godz. 1500 i Mszy św. Zapisy w kancelarii. Koszt 20 zł.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszych Spotkań”.

 

 1. Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 28.04. – 05.05.2019r. Cena promocyjna 3650 zł. Szczegóły u księdza proboszcza.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Apolonia Cena i Zdzisław Olszanecki. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…

 


 

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.04.2019r.

 

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej prowadzącego rekolekcje ks. dra Wacława Barnasia proboszcza parafii Cieniawa i zachęcamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach.
 3. W poniedziałek o g. 1030 Msza św. w czasie której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy umożliwić chorym i starszym udział w tym nabożeństwie. Chorych nie objętych posługą I – piątkową, których nie można przywieźć do kaplicy prosimy zgłosić w kancelarii. Jutro o godz. 1900 Msza św. z kazaniem stanowym dla małżonków i rodziców.
 4. Spowiedź św. we wtorek od 900 do 1830 z przerwami od 1030 do 1100, od  1200 do 1600 oraz od 1730 do 1800. W środę składka na organizację rekolekcji.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej oraz na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek i na nowennę do św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 1700.
 6. W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Prosimy o przygotowanie palm do poświęcenia i konkursu z nagrodami, który będzie po Mszy św. o godz. 1115.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” z filmem o św. Ignacym Loyoli a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół, szczególnie na nowe ławki, jak również na spłatę zaległych faktur.

 


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
31.03.2019r.

„Laetare”

XX Niedziela Synodalna

 

 1. Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jana Pawła II.
 1. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zaprasza młodzież do Tarnowa na wspólne spotkanie w Niedzielę Palmową. Odbędzie się ono w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży, pod hasłem: „Niech mi się stanie według Twego słowa”. Diecezjalne spotkanie młodzieży rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 1000, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. Natomiast o godz. 1300 rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami Tarnowa. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania młodzieży będzie Msza święta o godz. 1430 sprawowana w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie.
 1. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali i drogi krzyżowej.
 1. We wtorek, 2 kwietnia w 14 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, o godz. 1700 zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie której będą modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 630, 1515 oraz 1730. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W Januszowej Msza św. o g. 1700 wcześniej spowiedź św. Z okazji I piątku do chorych kapłani udadzą się jak w każdym miesiącu. Będzie do spowiedź i komunia św. z okazji świąt wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii chorych nie objętych comiesięczną posługą sakramentalną.
 1. W I sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
 1. W sobotę 6 kwietnia będzie II parafialna droga krzyżowa z ulicy Leśnej do kaplicy w Januszowej. Rozpoczęcie nabożeństwa przy kapliczce u państwa Zielińskich o godz. 1200. Zapraszamy wszystkich parafian.
 1. W przyszłą niedzielę składka na nasz nowy kościół, a szczególnie na nowe ławki. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę lub indywidualnie.
 1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godzinie 800.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne. Program został rozdany w czasie kolędy. Jest też na stronie parafialnej www.jp2nowysacz.pl oraz można zabrać go z ławki Caritasu, gdzie rozprowadzane są paschaliki.
 1. Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na rozbudowę sądeckiego hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z artykułem godnym polecenia:” Zerwij z grzechem – nie Kościołem”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
 1. We wtorek o godz. 1600 można skorzystać z pomocy w wypełnianiu PITu.

 


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019r.

 

 1. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. porannej będzie uroczyste przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać od osób na placu kościelnym.

Solenizantom i solenizantkom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800 ks. biskup Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Otoczmy ich szczególną modlitwą, by przez całe swoje życie, z pomocą Ducha Świętego, byli świadkami Pana Jezusa. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 1730.
 1. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo gorzkich żali oraz w piątek na drogę krzyżową.
 1. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700.
 1. W czwartek na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 1. W piątek o godz. 1900 comiesięczna Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. Mszę św. celebrować będzie i kazanie wygłosi dyrektor Radia RDN, rekolekcjonista, ks. Piotr Adamczyk. Zapraszamy małżonków i rodziców a szczególnie zapraszamy rodziców dzieci klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 1. Bóg zapłać za składane ofiary na nasz nowy kościół a szczególnie na nowe ławki.
 1. Zachęcamy do korzystania z nowej strony parafialnej jp2nowysacz.pl
 1. Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Jest to nasza jałmużna postna.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Nasze Spotkania”.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1630 droga krzyżowa na ul. Chruślickiej organizowana przez Klub Inteligencji Katolickiej.
 1. Ks. proboszcz z Zabełcza Eugeniusz Mrożek w dniach 28.04–3.05. 2019 r. organizuje wyjazd do Malborka, Gdańska, Torunia Lichenia, Kalisza i Częstochowy. Szczegóły w gablocie i tutaj.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Zofia Prusak i Zofia Krawczyk. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…

 


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019r.

 

 1. We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. o 630 i 1730.
 2. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II
 3. Nabożeństwo gorzkich żali celebrowane jest w niedzielę o g. 1530, w Januszowej po Mszy św., a nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o g. 700, 1545, 1700, 1830 a w Januszowej o 1700
 4. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszły poniedziałek 25 marca o godz. 1800 w naszym kościele ks. biskup Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII oraz III gimnazjum.
 6. Obowiązkowe triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godz. 1830, w  sobotę o godz. 1500 oraz w niedzielę o godz. 930. Na te spotkania oprócz kandydatów prosimy również świadków. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków oraz rodziców będzie w piątek od godz. 1800 do 1900 oraz w sobotę od 1500 do 1600.
 7. W piątek o godz. 1930 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 8. Dzisiaj przed kościołem można do puszki złożyć ofiarę na Fundusz misyjny Ad Gentes.
 9. W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie parafialnego Klubu Seniora.
 10. Caritas rozprowadza od dzisiaj baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym.
 11. We wszystkie wtorki Wielkiego Postu od godz. 1600 do 1730 w kancelarii parafialnej można będzie skorzystać z darmowej pomocy w wypełnianiu rozliczenia podatkowego na rok 2018
 12. Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji zaprasza chętnych do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi 20 marca od godz. 800 – 1300 w budynku komendy przy ulicy Grottgera 5
 13. Dyrekcja Specjalnego Ośrodka dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie zaprasza na dni otwarte 6 kwietnia i 11 maja. Szczegóły w gablocie.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Twardowski Stanisław

 


 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019r.

 

1. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II.

2. Przypominamy o pięknej tradycji nabożeństw pasyjnych. Na nabożeństwo gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1530 a w Januszowej po Mszy św. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w każdy piątek: na godz. 700, 1545 i 1830, dzieci na godz. 1700. W Januszowej na 1700. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona zostanie na kwiaty oraz przygotowanie Grobu Pańskiego, Ciemnicy i na inne dekoracje w ciągu roku.

3. W dni powszednie o godz. 600 a w niedzielę o godz. 720 śpiewane są godzinki ku czci Męki Pańskiej.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 630 rozpoczęliśmy nowennę do św. Józefa. Nabożeństwo będzie codziennie na zakończenie porannej Mszy św.

5.  W poniedziałek o godz. 1700 różaniec, a o 1730 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających z intencji Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.

6. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 1700. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Różom Różańcowym i APDC za prowadzenie nabożeństwa 40-godzinnego.

7. We wtorek o godz. 1630 dyżur prawnika w sali Domu Parafialnego.

8. W piątek o godz. 1700 spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.

9. W parafii Wielogłowy  16 marca odbędzie się spotkanie dla młodzieży „Panama Nowy Sącz”. Zaproszonym gościem będzie Darek MALEO Malejonek, jak również osoby które były w Panamie na ŚDM.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz nowy kościół.

11. Katechizacja przedmałżeńska rozpocznie się w parafii św. Małgorzaty w  poniedziałek o godz. 1800. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

12. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie, oprócz  I piątku, po Mszy św. porannej i wieczornej. Wszelkie dokumenty oraz zamawianie intencji mszalnych ma miejsce w kancelarii.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. † Bernadeta Sowa,  † Franciszek Dadaś. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. „Dobry Jezu…”


 

 

II NIEDZIELA W.POSTU

17.03.2019r.

 

 1. We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. o 630 i 1730.
 2. Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana Pawła II
 3. Nabożeństwo gorzkich żali celebrowane jest w niedzielę o g. 1530, w Januszowej po Mszy św., a nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o g. 700, 1545, 1700, 1830 a w Januszowej o 1700
 4. We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II o 1700. W czwartek zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszły poniedziałek 25 marca o godz. 1800 w naszym kościele ks. biskup Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII oraz III gimnazjum.
 6. Obowiązkowe triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godz. 1830, w  sobotę o godz. 1500 oraz w niedzielę o godz. 930. Na te spotkania oprócz kandydatów prosimy również świadków. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków oraz rodziców będzie w piątek od godz. 1800 do 1900 oraz w sobotę od 1500 do 1600.
 7. W piątek o godz. 1930 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 8. Dzisiaj przed kościołem można do puszki złożyć ofiarę na Fundusz misyjny Ad Gentes.
 9. W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie parafialnego Klubu Seniora.
 10. Caritas rozprowadza od dzisiaj baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym.
 11. We wszystkie wtorki Wielkiego Postu od godz. 1600 do 1730 w kancelarii parafialnej można będzie skorzystać z darmowej pomocy w wypełnianiu rozliczenia podatkowego na rok 2018
 12. Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji zaprasza chętnych do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi 20 marca od godz. 800 – 1300 w budynku komendy przy ulicy Grottgera 5
 13. Dyrekcja Specjalnego Ośrodka dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie zaprasza na dni otwarte 6 kwietnia i 11 maja. Szczegóły w gablocie.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Twardowski

Msze Święte

NIEDZIELA I ŚWIĘTA OBOWIĄZKOWE 630, 800, 930, 1115 (dla dzieci), 1230(chrzcielna), 1630 Januszowa – 1015

Sobota – 1730 – Msza św. niedzielna

DNI POWSZEDNIE  630 i 1730

(w piątek – godzina 630 i 1515.  Nie ma Mszy Św. o godzinie 1730)

NOWENNA DO ŚW. JANA PAWŁA II – WTOREK 1700

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – PIĄTEK 1500

Spowiedź święta

Codziennie 30 minut przed Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu 

W czwartek 700 – 1730

 • 135 917

Facebook

Konto parafialne

Konto parafialne na budowę
i wystrój kościoła:
56 1050 1722 1000 0090 3022 9067

Bóg zapłać

Zapraszamy do Naszego Newslettera!

Polecane