Apostolat Modlitwy za kapłanów Margaretka powstał w Kanadzie w 1981 roku w celu wspierania kapłanów w ich posłudze i życiu duchowym. Według założycielki pani profesor Louise Ward Margaretka jest więc niczym innym jak „ duchową adopcją kapłana w modlitwie” do momentu jego śmierci. Od samego początku jego  patronką została Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła.

Jako symbol Apostolatu wybrano polny kwiat – margaretkę. Ma ona siedem płatków symbolizujących 7 dni tygodnia. Każda z siedmiu osób w wybranym przez siebie dniu otacza modlitwą konkretnego kapłana. W Polsce margaretki pojawiły się ok 2000 r jako oddolna inicjatywa osób świeckich. Wielką zasługę w tworzeniu struktur Apostolatu ma kardynał Stanisław Dziwisz.

Celem Apostolatu Margaretka jest:

– modlitwa w intencji kapłanów oraz jej promocja w Kościele

– wspieranie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego

– troska o jedność i współpracę między kapłanami a świeckimi

– pogłębianie miłości do Kościoła.

Apostolat Margaretka to odpowiedź na dzisiejsze czasy. Szczególnie teraz jest ogromna potrzeba modlitwy o świętość kapłanów, ale także modlitwy o wzrost powołań kapłańskich i zakonnych.

Również w naszej parafii los kapłanów nie jest nam obojętny. Świadczy o tym ta liczna grupa osób, która odpowiedziała na wezwanie św. Jana Pawła II „ Świat potrzebuje kapłanów, bo światu potrzeba Chrystusa” i podjęła modlitwę prosząc dla nich o siłę, wytrwałość i świętość na drodze Chrystusowego powołania.

Wdzięczni Bogu za dar kapłaństwa, za naszych duszpasterzy, którzy z odwagą powiedzieli Bogu TAK i nie zagłuszyli w swoim sercu wezwania „ Pójdź za Mną”. Za cudowne głoszenie Dobrej Nowiny o miłości Bożej. Za ich zaangażowanie i troskę w rozwój duchowy wiernych Kościoła. Jako wspólnota możemy z radością nieść przed Boży tron nasze skromne i wytrwałe modlitwy jako podziękowanie za całe dobro które płynie ze strony kapłanów posługujących w naszej parafii.

Zapraszamy i Ciebie dołącz do Nas już dziś. Znajdź chętne osoby, które chcą współtworzyć margaretkę i otocz modlitwą wybranego kapłana. Niech Nasza wspólnota rozrasta się w imię

Pana w mocy Ducha Świętego.

 

Zapraszamy do kontaktu z opiekunem duchowym margaretek

Ks. Rafałem Gakanem