Galeria Rok 2019

Galeria Rok 2019

Ministranci i schola „Radosne Duszki” na oazie parafialnej – Myczkowce nad Soliną


 

Pielgrzymka Klubu Seniora do Dukli i Dębowca


 

Klub Seniora w Bieszczadach

 


 

Święcenia kapłańskie ks. Wojciecha Węglowskiego

25.05.2019r.

 

 


 

Koronacja obrazów Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej

18.05.2019r.

 


 

 

I Komunia Święta

3 maja 2019 r. w naszej parafii odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej. Nie zapominajmy o słowach Św. Jana Pawła II, który kierował te słowa do dzieci pierwszokomunijnych:

“Drogie dzieci, dzisiaj przychodzi do was Papież, aby i wam powiedzieć w imieniu Pana Jezusa, że On was kocha. Zapewne wiele razy wasi księża katecheci i siostry katechetki mówili wam o tym. Chcę jednak jeszcze raz to powtórzyć, abyście tę radosną nowinę zapamiętały na całe życie. Pan Jezus was kocha! Pan Jezus was kocha! Powtórzcie: Pan Jezus nas kocha!

Nie tak dawno mogłyście się o tym przekonać w sposób szczególny. Oto po raz pierwszy Pan Jezus przyszedł do waszych serc. Przyjęłyście Go pod postacią chleba w pierwszej Komunii świętej. 

Kto bowiem kocha, jest gotów oddać ukochanej osobie wszystko, co ma najcenniejszego. Pan Jezus na tym świecie miał niewiele rzeczy, które mógłby ofiarować Apostołom. Jednak dał im coś największego – dał im samego siebie. Odtąd, przyjmując ten najświętszy Pokarm, mogli być stale z Panem Jezusem. On sam mieszkał w ich sercach i napełniał je świętością. Oto, co znaczy, że Pan Jezus przyszedł do waszych serc. On jest w was, Jego miłość was napełnia i sprawia, że stajecie się coraz bardziej podobne do Niego, coraz bardziej święte.

To jest wielka łaska, ale też wielkie zadanie. Aby Pan Jezus mógł w nas zamieszkać, musimy starać się, by nasze wnętrze było zawsze dla Niego otwarte. Wasze zadanie jest więc następujące:

  • zawsze kochać Pana Jezusa
  • mieć dobre i czyste serce
  • jak najczęściej zapraszać, aby On przez Komunię świętą w was zamieszkał
  • nigdy nie czyńcie tego, co jest złe

To czasem może być trudne. Pamiętajcie jednak, że Pan Jezus was kocha i pragnie, abyście i wy kochały Go ze wszystkich sił. /…/”

 

 

Nowe zdjęcia z Uroczystości:

 

 

 


CIEMNICA I GRÓB PAŃSKI – 2019r.


NIEDZIELA PALMOWA – 2019r.


 

II PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA – 06.04.2019r.

 


Sakrament bierzmowania – 25.03.2019r.

Szafarz – Biskup Leszek Leszkiewicz

 

 


 

Nałożenie krzyży kandydatom do s.bierzmowania

24.03.2019r.


 

Iluminacja kościoła