Do parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu trafiłyśmy całkiem niedawno, bo na początku 2022 roku. Pisząc „trafiłyśmy” mam na myśli kobiety, z którymi od 2019 r. spotykałyśmy się na comiesięcznej Mszy Świętej, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spotkaniu formacyjnym. Stałyśmy na rozdrożu, w poszukiwaniu duszpasterza i miejsca gdzie mogłybyśmy się spotykać nadal wzrastając w duchu katolickich wartości, kiedy to, ufam, sam Duch Święty swoimi działaniami naprowadził nas na parafię św. Jana Pawła II i księdza Dariusza Dziedziaka, który obecnie jest naszym duszpasterzem. Pamiętam pierwszą rozmowę w kancelarii, gdzie ksiądz powiedział: „ Spokojnie, jeśli to jest Boże dzieło Maryja poprowadzi, a i Święty Józef musi być obecny, więc spotkanie zaplanujmy na środę”.

Grupa Duszpasterstwa Kobiet -Perły Maryi zawiązana została 16 marca 2022 na mszy świętej z udziałem ks. Dra Piotra Cebuli  i działa pod patronatem Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Tarnowskiej. Spotykamy się na comiesięcznej Mszy Świętej, półgodzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz spotkaniu formacyjnym w każdą trzecią środę miesiąca o 17:30. Jest to miejsce dla każdej kobiety, która potrzebuje wsparcia, wysłuchania i pomocy w drodze, którą każdy z nas musi pokonać- drodze do świętości. Naszą opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna, dlatego 21 maja 2022 r. na Jasnej Górze w akcie oddania powierzyłyśmy w Jej ręce całe to dzieło.

Parafia św. Jana Pawła II stała się dla nas przystanią, do której na spotkania mogą przybywać nie tyko parafianki, ale również kobiety z okolicznych miejscowości. Nie jest to zamknięta grupa, więc zachęcam do dołączania w nasze szeregi. Chwała Panu za to dzieło!