Chór parafialny ,,Diligamus’’ został założony w 2017 roku. Początkowo funkcjonował jako chór 3-głosowy (sopran, alt, bas). Założycielem i dyrygentem chóru jest pan organista Konrad Piętka. Duszpasterzem chóralnym jest ks. Zbigniew Biernat, który wspiera  działania chóru w wymiarze religijnym oraz materialnym. Przedstawicielem chórzystów w roli prezesa jest pani Bernadeta Kowalik.

W 2022 roku, który był czasem jubileuszu 5-lecia naszej działalności, grupa znacznie zwiększyła swój skład osobowy, co umożliwiło rozpoczęcie działalności jako chór mieszany, 4-głosowy. Obecnie liczymy ok. 25 osób, co umożliwia wykonywanie znacznie obszerniejszego repertuaru.

Próby odbywają się raz w tygodniu wg ustaleń (najczęściej są to wtorki lub piątki godz. 18:45).

Efekty naszych działań prezentujemy uświetniając najważniejsze uroczystości parafialne takie jak: Odpust ku czci św. Jana Pawła II, Okres Narodzenia Pańskiego, Niedziela Palmowa, Triduum Paschalne, wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Chór śpiewa także w wybrane Niedziele i Święta całego Roku Liturgicznego. Naszym śpiewem mamy możliwość dzielić się także poza parafią. Funkcjonowanie chóru jest ubogacane poprzez wspólne wyjazdy, spotkania i inne formy aktywności.

Chór ,,Diligamus” jest otwarty na nowe osoby, które posiadają słuch muzyczny i przede wszystkim pragną się zaangażować lub wystawić na próbę swoje predyspozycje śpiewacze.

Zapraszamy!

https://www.facebook.com/chorparafiajp2nowysacz