Chór parafialny

„Zaczęło się w 2017…”

Chór parafialny powstał 17 lutego 2017 roku z inicjatywy pana organisty Konrada Piętki oraz księdza proboszcza Zbigniewa Biernata. Po kilku miesiącach intensywnych spotkań, prób oraz wielu działaniach, które miały na celu jak najlepsze skompletowanie składu chóru udało się po raz pierwszy wystąpić publicznie na jednej z majowych, niedzielnych Mszy świętych.

„Obecnie…”
Chór mieszany, trzygłosowy (sopran, alt, bas) liczy około 20 osób. Zrzesza on Panie oraz Panów w różnym wieku. Są to ludzie, którzy z wielką pasją i oddaniem uczestniczą w próbach oraz występach związanych z oprawą muzyczno – liturgiczną m.in. takich uroczystości jak: Odpust parafialny, Niedziela Palmowa, Triduum Paschalne, wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Dodatkowo chór śpiewa w wybrane niedziele i święta całego Roku Liturgicznego. Próby odbywają się w każdy WTOREK, o godzinie 18:45, w sali pod plebanią. Jeżeli istnieje taka potrzeba odbywają się także próby dodatkowe (po wcześniejszym ustaleniu
z chórzystami).

Dyrygent: Konrad Piętka
Prezes chóru: Bernadetta Kowalik
Opiekun: ks. Zbigniew Biernat

Chór parafialny cały czas prowadzi rekrutację i jest otwarty na nowe osoby, które posiadają słuch muzyczny i przede wszystkim pragną się zaangażować, aby realizować swoją pasję. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane. Wystarczy nabrać odwagi i przyjść, gdyż na próbach oprócz wspólnego śpiewu można spotkać wiele wspaniałych osób, które wytrwale i w dobrej atmosferze pracują nad swoimi umiejętnościami śpiewaczymi.

Nabierz odwagi i spróbuj. Zapraszamy serdecznie!