Chór parafialny

„Zaczęło się w 2017…”

Chór parafialny powstał 17 lutego 2017 roku z inicjatywy pana organisty Konrada Piętki oraz księdza proboszcza Zbigniewa Biernata. Po kilku miesiącach intensywnych spotkań, prób oraz wielu działaniach, które miały na celu jak najlepsze skompletowanie składu chóru udało się po raz pierwszy wystąpić publicznie na jednej z majowych, niedzielnych Mszy świętych.

„Obecnie…”

Chór mieszany, trzygłosowy (sopran, alt, bas) liczy około 20 osób. Zrzesza on Panie oraz Panów w różnym wieku. Są to ludzie, którzy z wielką pasją
i oddaniem uczestniczą w próbach oraz występach związanych z oprawą muzyczno-liturgiczną m.in. takich uroczystości jak: Odpust parafialny, Niedziela Palmowa, Triduum Paschalne, wspomnienie św. Cecylii- patronki muzyki kościelnej. Dodatkowo chór śpiewa w wybrane niedziele i święta całego Roku Liturgicznego.

Próby odbywają się w każdy PIĄTEK o godzinie 18:30 w sali pod plebanią.
Jeżeli istnieje taka potrzeba odbywają się także próby dodatkowe (po wcześniejszym ustaleniu z chórzystami).

Prezes chóru: Bernadeta Kowalik
Dyrygent: Konrad Piętka (w celu uzyskania większej liczby informacji zapraszam do kontaktu)
Opiekun: ks. Zbigniew Biernat

Chór parafialny cały czas prowadzi rekrutację i jest otwarty na nowe osoby, które posiadają słuch muzyczny, ale przede wszystkim chcą się zaangażować i mają wielką pasję do śpiewania. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane. Wystarczy nabrać odwagi i przyjść, gdyż oprócz wspólnego śpiewu można tutaj spotkać wiele wspaniałych osób i nawiązać trwałe, wzajemne relacje. Ty również potrafisz… Zapraszamy!